Domů     Jako vejce vejci: Celebrity a jejich sourozenci
Jako vejce vejci: Celebrity a jejich sourozenci

Hollywoodské hvězdy se často objevují na červeném koberci v doprovodu svých sester či bratrů. Někteří z nich jsou slavní podobně jako jejich sourozenci a mají miliony fanoušků po celém světě, jiným nablýskaný svět filmu a slavnostních premiér nic neříká. 

Penélope Cruz a Mónica Cruz Sánchez

Penélope (43): Dcera kadeřnice a automechanika z Madridu se v Hollywoodu proslavila zejména svou rolí ve snímku Mandolína kapitána Corelliho, následoval thriller Gothika či dobrodružný film Sahara.

Stala se první španělskou herečkou nominovanou na Oskara, a to za roli v Almodóvarově filmu Volver. Za vedlejší roli malířky Maríi ve snímku Woodyho Allena Vicky Cristina Barcelona pak Oskara v roce 2008 získala.

Mónica (40): Tanečnice a herečka. Sedm let tančila ve skupině zaměřené na flamenco, posléze se vydala v hereckých šlépějích starší sestry Penélope. Během natáčení Pirátů z Karibiku:

Na vlnách podivna působila jako dublérka, protože Penélope byla právě těhotná a filmaři nemohli zabírat celou její postavu.

Penélope Cruz a Mónica Cruz Sánchez
Penélope Cruz a Mónica Cruz Sánchez

Owen Wilson a Luke Wilson

Owen (48): Celosvětově proslulý komediální herec, který vstoupil do povědomí diváků filmy Tenkrát na východě, Zoolander, Rytíři ze Šanghaje nebo Nesvatbovi.

Na samém počátku jeho kariéry stál spolužák z Texaské univerzity, budoucí režisér Wes Anderson, který ho obsadil do své prvotiny Grázlové, v níž hrál také mladší Luke.

Luke (46): Na rozdíl od Owena, po kterém bezprostředně po úspěchu Grázlů hmátl Hollywood, byl rozjezd Lukovy kariéry pomalejší.

V roce 2001 se ovšem objevil v úspěšné romantické komedii Pravá blondýna a především ve velmi zajímavém Andersenově snímku Taková zvláštní rodinka, kde si krom Owena zahrál např. také s Benem Stillerem nebo Genem Hackmanem. Skutečnou hvězdu z něj ale udělal až v roce 2003 film Mládí v trapu.

Owen Wilson a Luke Wilson
Owen Wilson a Luke Wilson

Cameron Diaz a Chimene Cain Diaz

Cameron (45): Vysoká modrooká blondýna po několika letech modelingu debutovala v roce 1994 snímkem Maska, který ji vystřelil mezi hereckou smetánku. O tři roky později zazářila ve Svatbě mého nejlepšího přítele a stala se vyhledávanou star.

Z filmu Něco na té Mary je se posléze stal megahit. V současnosti je Cameron jednou z nejžádanějších hollywoodských hereček.

Chimene (47): Starší sestru herečky ve světlech reflektorů nevídáme, ačkoli má stejně široký okouzlující úsměv jako Cameron.

Ta se svěřila magazínu People, že si Chimene se svými vrstevníky v 70. letech hrála na Charlieho andílky, ale malou Cameron nechtěli vzít mezi sebe.

Cameron Diaz a Chimene Cain Diaz
Cameron Diaz a Chimene Cain Diaz

Emma Watson a Alex Watson

Emma (27): Mladá herečka se proslavila rolí Hermiony v osmidílné filmové sérii o čarodějnickém učni Harrym Potterovi. Letos zazářila v titulní roli snímku Kráska a Zvíře. Do povědomí se zapsala také coby bojovnice za práva žen. Poté, co se nechala ostříhat nakrátko, její podoba s bratrem ještě víc vynikla.

Alex (24): Zahrál si bradavického studenta ve dvou z filmů o Harrym Potterovi a spolu se svou sestrou také nafotil kampaň módního domu Burberry. Studuje politiku a filozofii na univerzitě v Bristolu.

Emma Watson a Alex Watson
Emma Watson a Alex Watson

Victoria Beckham a Louise Adams

Victoria (43): Britská podnikatelka, módní ikona a bývalá zpěvačka se proslavila po celém světě díky dívčímu hudebnímu uskupení Spice Girls. Následně se provdala za fotbalistu Davida Beckhama, mají 4 děti. Victoria se momentálně věnuje zejména navrhování módy.

Louise (41): Ačkoli tak vedle své sestry nevypadá, je blondýnka Louise o dva roky mladší. Se čtyřmi dětmi stále bydlí u rodičů, má za sebou dva rozvody a vlastní malý butik v britském Hoddestonu.

Victoria Beckham a Louise Adams
Victoria Beckham a Louise Adams

Maggie Gyllenhaal a Jake Gyllenhaal

Jake (36): Odmalička tíhl k herectví. Ve světě filmu vyrůstal, jeho otec je režisér. Do širšího povědomí se Jake dostal v roce 2004 vysokorozpočtovým snímkem Den poté.

Za roli kovboje Jacka Twista ve Zkrocené hoře byl o rok později nominován na Oscara.

Maggie (39): Upozornila na sebe v roce 2001 ve filmu Donnie Darko, kde hrála společně s bratrem.

První velký úspěch se dostavil v roce 2002, kdy hrála ve snímku Sekretářka, za který byla nominována na několik významných uměleckých cen, mimo jiné například na Zlatý glóbus. Následují další známé filmy, například  Úsměv Mony Lisy či Temný rytíř.

Maggie Gyllenhaal a Jake Gyllenhaal
Maggie Gyllenhaal a Jake Gyllenhaal

Beyoncé a Solange Knowles

Beyoncé (36): Americká zpěvačka, dvacetinásobná držitelka hudební ceny Grammy. Proslavila se účinkováním v nejúspěšnější dívčí skupině všech dob: Destiny´s Child. Později se rozhodla pro sólovou dráhu.

Zahrála si také v muzikálu Dreamgirls, za který obdržela dvě nominace na Zlatý glóbus.

Solange (31): Mladší Solange doprovázela sestřinu skupinu Destiny´s Child na turné coby jedna z tanečnic. Zahrála si v několika televizních seriálech a ve filmu Bravo Girls: Všechno nebo nic. Má syna Daniela.

Beyoncé a Solange Knowles
Beyoncé a Solange Knowles
Foto: Shutterstock.com
Související články
Lifestyle
Jak se vyhnout úrazům při sportování?
Ročně si Češi přivodí téměř dva miliony úrazů, každý pátý se přitom stane při sportu. Zejména v letních měsících se ordinace lékařů plní lidmi, kteří si přivodili zranění při typicky letních sportech, jakými jsou cyklistika, in-line bruslení a běh, u dětí pak ještě skákání na trampolíně. Jak jim předejít? Podle Českého statistického úřadu se sportu pravidelně […]
Lifestyle
Courtney Love: Život napěchovaný drogami a alkoholem
Výrazné rudé rty, blond vlasy, hubená rozevlátá postava. Nepřehlédnutelná rockerka Courtney Love si v průběhu svého života vyslouží pověst „nejkontroverznější ženy historie rockové hudby“, aspoň podle magazínu Rolling Stone. Za co si toto označení vysloužila? Z problémové muzikantky, pocházející ze svobodného prostředí hippies, se do dnešních dní vyvinula potížemi ošlehaná osobnost, které dal život nejednu […]
Lifestyle
Civilizační choroby útočí, braňte se!
Moderní styl života s sebou nese pohodlí, ovšem také strašáky v podobě civilizačních nemocí. Nadbytek jídla, všudypřítomný stres, nedostatek pohybu a znečištěné životní prostředí s sebou přinášejí takzvané nemoci z nadbytku, které mají na svědomí více než 70 % ročních světových úmrtí. Které civilizační nemoci vás ohrožují a jak se jim bránit? Podle zprávy Světové zdravotnické organizace stojí civilizační […]
Lifestyle
Tragédie kolem Aaliyah Dany Haughtonové
V srpnu 2001 skončila rychlá a slibná kariéra R&B hvězdy Aaliyah tragickou leteckou nehodou. S ní zahynuli i další lidé, kteří jí byli nejbližší. Jak se události vyvíjely od posledního natáčení na Bahamách až po fatální chvíli, která změnila životy mnoha. Narodila se v Brooklynu a o pozdvižení se postarala hned poté, co spatřila světlo světa. […]
reklama
svět zločinu
Jiří Schmitzer: Alkoholový démon si vyžádá život chodce
„Že jsi porazil člověka, to se bohužel může stát, ale žes byl ožralej jak dobytek, to se nepromíjí,“ nemaže se vynikající herec Jiří Sovák (1920–2000) se svým synem Jiřím Schmitzerem krátce poté, co se o tragédii dozvídá. Napjaté vztahy v mládí To, že má i Jiří Sovák pomyslný díl viny na celém neštěstí, tuší jen […]
Sharon Tateová: Krásná herečka zavražděná Mansonovou rodinou
Svým půvabem okouzluje mladičká Sharon Tateová své okolí už od dětství. Roličky v reklamách a televizních seriálech na sebe nenechají dlouho čekat a ve druhé polovině 60. let už je Sharon hollywoodskou hvězdou. Tím spíš, že po jejím boku stojí jeden z tehdy nejvýznačnějších režisérů, Roman Polanski (*1933). Ticho nad Městem andělů Svatba obdivovaného režiséra a […]
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
Dobře znají ten pocit, když jim vestoje tleská celý stadion nebo když jim hostesky navlékají žlutý trikot. Jenže poznali i obrácenou tvář vrcholového sportu. Dny, kdy z titulních stran novin celého světa křičelo velkými titulky jejich jméno. A u něj ještě výraznější text: Dopingový hříšník… Sprintérská rivalita mu zničila život Dlouhá léta bojují o trůn nejrychlejšího […]
Jiří Kajínek: Muž v zeleném tílku, symbol kontroverze a mediální hvězda
Pravděpodobně jde o nejznámějšího českého vězně všech dob. Jiří Kajínek vstupuje do bran věznice Mírov jako ostřílený recidivista, vždyť už si prošel věznicemi v Českých Budějovicích i ve Valdicích. Na Mírově měl ovšem zůstat na doživotí. V roce 1998 je totiž odsouzen na doživotí za spáchání dvojnásobné nájemné vraždy a za pokus o spáchání vraždy. […]
záhady a tajemství
Sardinské nuragy: K čemu asi jsou?
Od 18. století př. n. l. do 2. století n. l. existuje na Sardinii takzvaná Nuragská kultura. Jméno dostane po nurazích, kamenných věžích ve tvaru komolého kužele. Zarážející je hlavně jejich počet. Na Sardinii jich je přes 6500! Kromě nuragů za sebou civilizace zanechá i náboženské komplexy s posvátnými nádržemi k uctívání kultu vody, sochy, ale […]
Stál na Rhodosu rozkročený gigant? Ale kdeže…
Pyramidy v Gíze, visuté zahrady, Diova socha, Artemidin chrám, Mauzoleum v Halikarnassu a… Kolos Rhódský! Sedmička divů starověkého světa, z nichž se dochoval jediný: Pyramidy. A stejně jako u Semiramidiných zahrad, i u kolosu se dodnes spekuluje, zda vůbec existoval.   Líčen je ale tak často a v mnohých detailech, že by bylo s podivem, […]
Tajemství Mallorcy a Menorcy: Mají starověký telegraf?
Doba bronzová a železná je v plném proudu a na dnes turisticky oblíbených ostrovech Mallorca a Menorca drží otěže moci společnost, kterou dnes nazýváme Talajotickou kulturou.   Zhruba mezi 1. a 2. tisíciletím před Kristem se pustí do budování talajotů, megalitických památek, o jejichž účelu se dnes můžeme jen dohadovat. Předcházejí jim takzvané tumuly, které […]
Skutečně skrývají ruiny polského hradu ďáblem střežený poklad?
Starobylý polský hrad Liwa prý ukrývá poklad, který se kdysi dávno vydal Jasiek, chlapec z Liwy, do této zříceniny hledat. Cennosti údajně v kobkách hradu skryla královna Bona, když v roce 1556 opouštěla Polsko. Jak známo, zemřela pak v Itálii na otravu. Poklad existuje! Lidé raději nechávali její poklady na pokoji, neboť se obávali ďábelských […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pilaf s rajčaty
tisicereceptu.cz
Pilaf s rajčaty
Pilaf je pokrm z rýže, do něhož lze použít různé druhy masa i zeleniny. Skvěle chutná i s indiánskou rýží. Ingredience na 4 porce 400 g jasmínové rýže 2 cibule 2 konzervy loupaných rajčat oli
Tajemství kamenných bran v Saúdské Arábii: Šlo o vstupy do pekla?
enigmaplus.cz
Tajemství kamenných bran v Saúdské Arábii: Šlo o vstupy do pekla?
V posledních letech se ukazuje, že naše planeta stále ukrývá mnohá tajemství. Před časem například vyšlo najevo, že v poušti na území Saúdské Arábie leží stovky záhadných kamenných útvarů z dávné minu
Přemožené kočky decimují australskou faunu
21stoleti.cz
Přemožené kočky decimují australskou faunu
Pro řadu lidí je symbolem roztomilosti. Ale i to předoucí klubíčko pořád zůstává šelmou. A to takovou, že dokáže rozvrátit celé ekosystémy. Kočka domácí, domestikovaná forma kočky plavé, člověka dopr
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
historyplus.cz
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
Profesor americké literatury John Tatlock se už drahnou dobu marně snaží dozvonit na svoji dceru Jean. Renomovaná psychiatrička po dlouhá léta udržuje komplikovaný vztah se světově proslulým fyzikem Robertem Oppenheimerem. Protože trpí depresemi, vleze její otec záhy do bytu oknem. Bojí se, že by si Jean mohla sáhnout na život… Pouštní krajinu Nového Mexika ozáří
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
nejsemsama.cz
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
Velmi svůdné a času, horku a vodě odolávající líčení vykouzlíte pomocí konturovací tužky. Jdeme na to! Připravte si podklad. Na pohyblivé oční víčko naneste bázi pro oční stíny, můžete také použít trochu korektoru nebo béžový oční stín. Díky tomu se vytvořené líčení ani nehne. Použijte konturovací tužku Čím ostřejší tužka, tím lépe se s ní pracuje. Barvu si
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
epochalnisvet.cz
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
Byl vztyčen uprostřed džungle na ostrově Jáva, a to zhruba před 1200 lety. Kým, to dodnes zůstává záhadou. V době, kdy kamenný skvost Borobudur vznikl, zde totiž žila kultura, která i velké stavby pokrývala jen palmovými listy… Několik dlouhých staletí je Borobudur zcela zapomenutý a skrytý lidským očím. Chátrající kamenný kolos vyrve ze spárů bující
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
nasehvezdy.cz
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
Sblížící se padesátkou má herec Tomáš Jeřábek (49) ze seriálu Jedna rodina obavy, že už nikdy nesbalí žádnou mladou kočku. Že by to ještě na poslední chvíli zkusil? Toho se bojí hlavně jeho žena Ha
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
epochanacestach.cz
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
Poslední červencový víkend je pro milovníky hudby již neodmyslitelně spjatý s festivalem Benátská! s Impulsem. Ten se od svého vzniku, kdy měl pódium sestavené z lešení a aparaturu přivázanou ke stožárům veřejného osvětlení, etabloval mezi tuzemskou špičku. Letos slaví 30 let. Mezi gratulanty nebudou chybět ani zahraniční ikony Scooter, Suzi Quatro a Slade, kteří mají
Vždycky můžete začít milovat
skutecnepribehy.cz
Vždycky můžete začít milovat
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let,
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
iluxus.cz
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
Společnost Mercedes-AMG představila na automobilové slavnosti Goodwood Festival of Speed nejnovější přírůstek do rodiny supersportovních vozů AMG GT – nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+. Novinka se z
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
panidomu.cz
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný