Skip to content

Já jsem váš Mesiáš! 3× falešní spasitelé 20. století

Nový zákon je z velké části postaven na myšlence, že se Spasitel vrátí. Není překvapující, že se najde mnoho lidí, kteří sami sebe za Ježíše či Mesiáše považují.

EpochaPlus.cz vám představí tři nejslavnější. Jeden z nich je dokonce usvědčený vrah!

Krišna Venta

Narozený jako Francis Herman Pencovic (1911–1958), se proslavuje v 40. až 50. letech minulého století. Na veřejnosti nosí jen róby, chodí bez bot a od svých následovníků Světové fontány vyžaduje neholit se a nestříhat – a co víc, odevzdat veškerý svůj majetek ve prospěch své církve.

Nikomu z vnějšího světa to moc nevadí, protože uctívači kultu jsou převážně nemajetní. V roce 1948 prohlašuje, že je Ježíš, nový Mesiáš. A že vede konvoj vesmírných lodí z mrtvé planety Neophrates k Zemi.

Jeho vesmírnou cestu překazili dva sebevražední atentátníci, bývalí členové kultu, kterým Krišna svedl manželky.

PODVALkrisna
„Odevzdejte svůj majetek,“ káže Krišna Venta.

Hulon Mitchell

Afroameričan, častěji známý jako Yahweh ben Yahweh (1935–2007), je opravdu mesiášem za všechny peníze. V roce 1979 zakládá Společnost Yahweho. Je černý rasista, který učí, že jak bůh, tak i všechny svaté postavy v Bibli jsou černé a jejich poselství může pochopit zase jen černoch.

Z duše nesnáší hlavně Židy. V jeho společenství je považován za živoucího Mesiáše. V komunitě je respektovaný, dává štědré dary na charitu a přes obchod pomáhá méně majetným. Dokonce má i vlastní svátek.

Vše se zhroutí v roce 1990, kdy je obžalován z podezření z účasti na stovce vražd, z čehož mu soud několik i prokáže.

PODVALMitchell
Tohle asi mesiáš nebude. Káže, že je Bůh černoch. Ale hlavně: Mitchell je vrah!

Claude Vorilhon

Je trochu z jiného soudku. Claude Vorilhon se narodil v roce 1946 ve Francii. Je znám jako zakladatel ufologického náboženství raelianizmu. Z testovacího řidiče a automobilového žurnalisty se stává rázem Mesiášem.

V roce 1973 se má střetnout s mimozemskou bytostí, která sama sebe nazývá Yahweh (česky Jahve, jméno Hospodina). Ten ho seznamuje s ostatními mimozemšťany zvanými Elohim. Vorilhona posílají na cestu na jinou planetu, kde se setkává s Buddhou, Ježíšem, Mojžíšem i Mohammadem.

Je mu řečeno, že nyní patří mezi mesiáše a má zvěstovat příchod Elohim.

PODVALvorilhon
Bývalý testovací řidič Vorilhon se mění v mesiáše. Také falešného.

Foto: lapresse.ca, georgia.arrests.org, shutterstock.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …