Skip to content

Hugh Glass: Muž, který přežil svou smrt

Nedávno vstoupil do kin snímek mexického režiséra Alejandra G. Iñárritu Revenant pojednávající o lovci kožešin, který přežil svou smrt. Jaký byl jeho skutečný příběh?

Skalisté hory v 18. a 19. století rozhodně nebyly jednoduchým místem k životu. Divoká příroda, agresivní indiánské kmeny a všudypřítomná smrt. Říká se, že lovci kožešin, kteří zde v té době působili, byli těmi nejtvrdšími muži, které kdy Amerika měla.

Patřil mezi ně i Hugh Glass, který byl na jedné výpravě napaden medvědicí a ze setkání vyšel velmi těžce zraněn. Jeho druhové ho nějakou dobu nesou na nosítkách, ale nakonec ho zanechávají se dvěma muži, kteří mají počkat, až zemře a pohřbít ho.

V novém filmu hraje roli Glasse Leonardo DiCaprio
V novém filmu hraje roli Glasse Leonardo DiCaprio

Obrovská vůle žít

A přestože i oni ho záhy opouštějí, Glass neumírá. Vydá se na neuvěřitelnou cestu k životu a díky neuvěřitelné houževnatosti a vůli žít se nakonec z těžké situace dostává. Návrat mezi živé je spojen s velkou touhou po pomstě na těch, kteří ho nechali v divočině.

Ta ale nakonec opadne. Glass, ze kterého se už za jeho života stává legenda, pokračuje ve svém loveckém životě. Nakonec je ve věku padesáti let zastřelen indiánem. Taková byla historie. Jak podává příběh tohoto trapera nový film, se můžete dozvědět v kině.

Foto: www.youtube.com , www.fashionforwardtrends.com, www.ebaumsworld.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …