Skip to content

Hladový ranař Mike Tyson: Místo K.O. ukousne soupeři kus ucha!

Tisíce diváků v aréně v Las Vegas i miliony lidí u televizorů se 28. června 1997 těší na grandiózní představení dvou boxerských gigantů, Evandera Holyfielda (*1962) a Mikea Tysona (*1966).

Má to být Tysonova velká odplata za loňskou prohru. To, že zapojí do souboje kromě pěstí také svoje zuby, ale nečeká nikdo. Zápas se pro něj od začátku nevyvíjí dobře. Holyfield ho zasypává ranami, v klinči ho pak udeří hlavou.

A v dalším kole znovu! Rozhodčí ale Tysonovy stížnosti ignoruje. A „Iron Mike“ začíná ztrácet nervy. Před očima se mu dělá rudo. Kašle na férový souboj. Kašle na pravidla. Tohle je válka! Necelou minutu před koncem třetího kola se v jednom z klinčů zakousne soupeři do pravého ucha a uhryznutý kus následně vyplivne na podlahu.

Holyfield vyskočí bolestí do vzduchu jako čertík z krabičky. Otočí se k Tysonovi zády a ten ho strčí do provazů. Dav šílí a rozhodčí přerušuje zápas. „Udeřil mě hlavou, aby mi ublížil, tak jsem mu to vrátil,“ objasňuje později svoje počínání bijec s potetovaným obličejem.

Uši, to je moje

Pauza trvá několik minut. Rozhodčí chce nejdřív Tysona okamžitě vyrazit z ringu. Potom, co Holyfieldův lékař uzná svého svěřence schopným dál bojovat, ale od rozhodnutí upustí. Souboj tak pokračuje tam, kde skončil.

Jenže zhrzený Tyson nemá dost. Tentokrát si brousí zuby na Holyfieldovo levé ucho. Další kousanec už rozhodčí ocení diskvalifikací. To je ale Tysonovi fuk a přes dav lidí se mermomocí snaží dostat k soupeři.

Toho nakonec musí do útrob haly doprovázet ochranka. Ačkoliv média volají po doživotním zákazu boxování, nakonec běsnící boxer vyfasuje „pouze“ roční distanc a pokutu tři miliony dolarů. „Evander přišel o kus ucha, já o peníze a o licenci.

Vyšvihl jsem se z desátého nejnenáviděnějšího chlapa na světě, což bych zvládl, až úplně na špici. Stačilo toho chudáka pokousat. Bylo to fakt drsné,“ glosuje Tyson později.

Foto: complex.com Video: Youtube (JoblessNormal9)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články