Skip to content

Falešný robot Boris je novým hitem internetu!

Tančícího robota se jménem Boris nedávno odvysílala ruská televize. Nakonec se ale ukázalo, že šlo o člověka v převleku!

Boris byl podle pořadu výdobytkem ruských moderních technologií a jeho prezentace měla pomoci mladým rusům při výběru jejich budoucích profesí. “To, co zde lidé vidí je jeden z nejlepších robotů. Možná právě díky němu se někteří mladí lidé dají na robotiku,” uvedl při představení Borise novinář Arseny Kondratiev. Okolo pravosti robotových schopností se ale spory objevily téměř ihned.

O pravosti robota na internetu pochybovali mnozí. “O Borisovi není možné na internetu nic dohledat, navíc nemá žádné senzory, což nedává smysl,” uvedl jeden z blogerů. Dodal také, že Boris vypadá, jako by v něm byl uvězněný člověk.

Nakonec se ukázalo, že měl pravdu, Boris př svých tanečních kreacích totiž odhalil část lidského krku, skrytého pod robotím převlekem.

Není to tak Boris, který by se jako zástupce vyspělých robotů mohl měřit s člověkem. Nicméně po celém světě už delší dobu vznikají projekty, které by takové roboty jednou stvořit mohly. A to možná dříve, než se může zdát.

Foto: themarysue.com video: youtube.com (channel: Newsweek)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …