Skip to content

Co s mrtvým miláčkem? Udělejte z Broka brok!

Máme je jako členy rodiny. Ale jednou to musí potkat i je – zubatá dýchne na pelíšek a kočka, pes či jiné zvíře zůstane ležet bez dechu. Podnikatelé moc dobře vědí, že kafilérie je mnohým pánečkům proti mysli.

Vymýšlí proto spoustu alternativních způsobů, jak mít zvířátko stále u sebe…

Když roku 2004 manžel Joanny Boothové z východního Skotska zemře na otravu, rozhodne se vdova jeho popel rozprášit skutečně originálním způsobem. Nechá ho přisypat do nábojů a poté vystřelit! Ke cti jí slouží, že zbraně i lov zesnulý muž miloval.

Tázavé pohledy hostů se otáčejí k reverendu Alistairu Donaldovi. „Nevidím na tomto způsobu rozprášení nic nevhodného, ostatně, pan Booth měl balistiku za koníček,“ odsouhlasí obřad zástupce církve. Joannu sice napadne, že se pohřbem jejího manžela inspirují i další lidé kolem celého světa – ale že to budou převážně majitelé loveckých psů?

Přání páníčků je přitom jasné: Lovili s námi za života, tak si s námi odbudou ještě poslední lov…

shutterstock_82441072-1024x1024
Popel z manžela i loveckých psů jako součást nábojů? Absurdní cesta na věčnost…

Nejde rozhodně o způsob jediný. Oblíbenou památkou jsou i polštářky. Nelekejte se, nejsou z kožešinek pejsků a kočiček, ale obyčejné plyše v barvě mrtvého zvířete. Zdobí je zlatá výšivka se jménem. Uvnitř mají zašitý pytlíček – a v něm popel čtyřnohého člena rodiny!

Ještě vám prozradíme, že jeho zhotovení přijde na 110 dolarů. V přepočtu počítejte 1870 korun. Do zvířecího světa zavítala i oblíbená transmutace, respektive přeměna popela na diamant. Pekelně drahý proces byl doposud využíván pro zhotovení šperků z lidského popela, trend se ale přenesl i na domácí mazlíky.

Snubní prstýnek třeba z kočičky i morčete si tak můžete pořídit od 2850 do 19 000 dolarů (48 450 až 323 000 korun). Máte tak zaručeno, že váš miláček s vámi bude dál na každém kroku.

Jared_PLP_Category_Engagement-Rings-tab02
Popel z mrtvých coby diamant? Tenhle trend se přenáší i na zesnulé domácí mazlíčky. Samozřejmě pouze z dobře zajištěných rodin.

Pokud vám přijde úchylný zvyk středověkých hradních pánů, a to nejlepší ze svých psů zachovat na věčnost vycpáním, věřte, že i dnes najdete podobné manýry. Jistá anglická chovatelka si totiž z uhynulých psů nechává šít kabáty!

Prý aby měla své drahoušky stále u sebe. Ostatně, s podobnými nápady se setkáte i v našich krajinách. Stačí zavítat na hrad Bítov, kde majitel baron Jiří Haas z Haasenfelsu a jeho syn Jiří zanechali vycpaniny 51 psů!

A nemusíme se dívat jen do minulosti. Profesionální preparátoři často přijímají zakázky na vycpání psů. Jde prý o nelehký úkol, na rozdíl od loveckých trofejí je totiž nutné vyhrát si i s výrazem.

sbirka vycpanych psu 800x547
Bizarní bítovský psinec čítá 51 vycpanin.

Foto: shutterstock.com, Národní památkový ústav
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …