Skip to content

Co leží pod ledem Antarktidy?

Na naší planetě už nezbývá mnoho míst, která by člověk neměl skrz naskrz prozkoumaná. Jedno z nich, které stále odolává lidskému poznání, je i ledem pokrytá Antarktida. Potvrzuje to i nový nález rozsáhlých struktur nacházejících se asi půl kilometru pod povrchem.

A ačkoliv se zatím nepodařilo bezpečně prokázat, že jde o uměle vytvořené konstrukce a nikoliv jen o podivně vypadající přírodní útvary, kolem jejich objevu se již vynořila celá řada teorií. Některé tvrdí, že jde o potvrzení domněnky, že právě pod ledem Antarktidy leží legendární ztracená civilizace Atlantida.

Před 12 tisíci lety, kdy měla Atlantida existovat, totiž byla Antarktida podle zastánců teorie bez ledu a mohli na ní žít lidé. Pravdou je, že objevené tvary pod ledem mohou budit dojem města s vysokými věžemi a s celou sítí tunelů.

Vědci jsou ale opatrní a přiklání se spíš k tvrzení, že jsou struktury pod zmrzlým povrchem spíše přírodního původu. Tým expertů z univerzity v Bruselu například věří, že by mohlo jít o jakési přírodní vodní potrubí a zmrzlé hřebeny pod ledovcem.

Který názor se nakonec ukáže jako ten správný?

Video: YouTube
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články