Skip to content

Cestovatel Ty Dalitz: Bez využití letadla projel půl světa!

Jmenuje se Ty Dalitz, pochází z Austrálie a má za sebou neuvěřitelný příběh. Bez využití letadla projel půl světa a ukazuje, že je dnes možné dokázat cokoliv.

30 tisíc dolarů, kolem 60 tisíc kilometrů a 2,5 roku. To jsou hlavní čísla shrnující neuvěřitelnou cestu Ty Dalitze, který bez využití letadla cestoval po celém světě – ze Sydney až do Londýna. „Začalo to všechno jako vtip a sázka při jedné propité noci,“ vysvětluje devětadvacetiletý Australan, který nakonec sbalil batoh a vyrazil.

S pouhými 30ti tisíci dolary cestoval na velkých lodích, na jachtě, vlakem, stopem, autobusem i na motorce nebo na skútru.

Stačí potkávat lidi a zážitky se dostaví samy, tvrdí Dalitz.
Stačí potkávat lidi a zážitky se dostaví samy, tvrdí Dalitz.

Zážitky krásné i děsivé

Ve Finsku stopoval v závějích, v Turecku ho pronásledoval medvěd, letěl v balóně nebo podstoupil desetidenní meditaci v thajském klášteře, kde člověk nesmí promluvit ani slovo. V Indonésii jeho loď dokonce ztroskotala a v Itálii ho skoro srazil vlak.

Přesto by nic nevzal zpět. „Většina mých zážitků začala náhodným setkáním s cizími lidmi, kteří mi nabídli pomoc nebo mě oslovili jenom ze zvědavosti. A končila tím, že jsem u nich buď přespal, nebo mi dali najíst, nebo se mi postarali o skvělou ranní kocovinu,“ říká na závěr o svých zkušenostech.

V Thajsku.
V Thajsku.
Foto: metro.co.uk, uproxx.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …