Skip to content

CES 2019: Jaké novinky představil největší světový veletrh spotřební elektroniky?

Tento článek je reklamním sdělením

V Las Vegas se od 8. do 11. ledna konala Consumer Electronics Show (CES), tedy největší světový veletrh spotřební elektroniky. Jaké zajímavé novinky byly letos k vidění?

CES 2019 byl opět plný novinek

Spotřební elektronika dnes zaujímá přední místo (nejen) v online marketingu. Výrobci tak každoročně představují celou řadu novinek, které si lze sice lze díky portálům jako Kuponer.cz pořídit levněji, ani tak se však nejedná o nejlevnější kousky. Z laciného „kraje“ pak ještě nějaký ten pátek rozhodně nebudou produkty, jež se objevily na CES 2019, tedy na největším světovém veletrhu spotřební elektroniky, který se opět konal v Las Vegas. V minulosti (akce existuje již od roku 1967) zde byly představeny takové novinky jako první videorekordér (1970), CD přehrávač (1981) či plazmová televize (2001). Co ale zaujalo letos?

Nejtenčí notebook na světě?

Na CES 2019 se samozřejmě objevila spousta nového hardwaru (procesory, grafické karty apod.). Zaujal ale především laptop ZenBook S13, který vyvinula společnost Asus. Ta tvrdí, že se jedná o nejtenčí notebook s dedikovanou grafikou na světě. Disponuje totiž tloušťkou 12,9 mm, přičemž stejné přístroje mají většinou pouze integrovanou grafiku. ZenBook S13, jenž je 13,9palcový, navíc disponuje ještě jedním primátem. Údajně má totiž nejtenčí rámečky vůbec (jen 2,5 mm).

První ohebný mobilní telefon

Consumer Electronics Show samozřejmě už drahně let nemůže existovat bez představení novinek ze světa mobilních telefonů. V tomto ohledu letos asi nejvíce zaujal Royole FlexPai, ačkoli ne pouze v pozitivním smyslu. Na jednu stranu se jedná o první představený ohebný mobil na světě, na druhou stranu se vývojářům zatím nepodařilo vychytat všechny mouchy. Zařízení má totiž dle informací z různých stran problémy jak s uživatelským prostředím, tak se samotnými funkcemi.

Co je nového ve světě televizorů?

Z televizí zaujala např. Sony XBR-98Z9G, která disponovala největší úhlopříčkou na celém veletrhu. Kdo má doma koneckonců obrazovku o velikost 98 palců neboli 249 cm?! Navíc jde o 8K televizor, což divákům nabízí perfektní zážitek. Takové rozlišení nicméně zatím mnoho filmů nepodporuje. To je ovšem zřejmě jen otázkou času, a i díky této novince brzy začnou zlevňovat 4k televize, přičemž díky kupónu na Tipa.eu, případně na další e-shopy, může být nakonec jejich cena opravdu zajímavá. Buď jak buď, na CES 2019 zaujala i LG Signature OLED TV R, tedy rolovací televize, která se po vypnutí sroluje do podstavce, což byla ještě nedávno poměrně futuristická představa.

Seznamte se s autem budoucnosti

Na CES nechybí ani výrobci automobilů. Mezi letos představenými novinkami mj. zaujal luxusní elektromobil M-Byte od společnosti Byton. Toto SUV (sportovní užitkové vozidlo) nejenže disponuje moderním exteriérem, ale především úchvatnou palubní deskou, jíž zdobí obrovský (48palcový) displej. Pokud tedy chcete mít auto evokující budoucnost, M-Byte by mohl být něčím pro vás. Do prodeje by se navíc mohl dost ještě v letošním roce.

Pořiďte si nového domácího mazlíčka. Robotického!

Čtyřnohý kamarád je snem snad každého malého dítěte. Jenže často se stává, že přání chlapců a děvčat nebývá vyslyšeno, ať už z důvodu alergie, anebo obav rodičů, že se o nového člena rodiny nebude nikdo pořádně starat. Tyto potíže však může řešit Aibo, tedy robotický pes od společnosti Sony. Pejsek si umí hrát, rozpoznává členy rodiny, má dva OLED displeje namísto očí, kameru v čumáku a disponuje rovněž Wi-Fi a LTE. Aibo a další novinky z CES zkrátka a dobře ukazují, že technika sviští neustále kupředu…

 

Foto: Shutterstock
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
Sdílej!
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …
reklama

Nenechte si ujít další zajímavé články

Mrtvolné jezero
enigmaplus.cz

Mrtvolné jezero

Himálajské jezero vyvolává v myslích...
Existují lidé se superschopnostmi?
enigmaplus.cz

Existují lidé se...

Téměř všichni milujeme filmy o...
Mohl megalodon přežít?
enigmaplus.cz

Mohl megalodon přežít?

Jen málokteré zvíře na planetě by dnes dokázalo v...
Moravská Mariazell: Zázračné místo uprostřed lesů
epochanacestach.cz

Moravská Mariazell: Zázračné...

Stojí za to o něm...
Chcete se stát astronautem? Řekneme vám jak na to!
21stoleti.cz

Chcete se stát astronautem?...

Už odmalička vás fascinují hvězdy, planety a...
Soundbar Sennheiser AMBEO nově podporuje 3D zvuk Sony 360 Reality Audio
iluxus.cz

Soundbar Sennheiser AMBEO...

Dokonalý televizní obraz musí být...
Skončí s herectvím kvůli sporům s kolegy?
nasehvezdy.cz

Skončí s herectvím kvůli...

Je na pokraji svých možností?...
Záhady fyziky hvězd pomáhá v Opavě řešit dalekohled „WHOO!“
21stoleti.cz

Záhady fyziky hvězd pomáhá...

Už pět let provozuje Slezská univerzita dalekohled...
Kvůli své velké kamarádce jde přes mrtvoly
nasehvezdy.cz

Kvůli své velké kamarádce...

Kolegyně Tereza...
Marsa Alam: Z rybářské vesničky nejoblíbenějším místem v Egyptě
epochanacestach.cz

Marsa Alam: Z rybářské vesničky...

Poznejte obdivuhodné...
Moderní konvektory hřejí i šetří energii
rezidenceonline.cz

Moderní konvektory hřejí i...

Pokud pomineme vytápění obytných prostor na tuhá paliva, tak...
Nový Peugeot 5008 GT: Majestátní lev, který vidí i v noci
epochalnisvet.cz

Nový Peugeot 5008 GT:...

Nejstarší stále fungující automobilová...