Skip to content
reklama

Černá vdova Griselda Blancová: Krvežíznivá šéfka obchodu s kokainem!

Dětství a dospívání stráví jako prostitutka ve špinavých uličkách Medellínu. Už tehdy má ve světě zločinu víc než slušnou praxi. Dveře do říše drog odemkne Griseldě Blancové (1943–2012) její druhý manžel Alberto Bravo.

Společně zamíří z Kolumbie do USA, aby tu na počátku 70. let rozjeli kokainový byznys. Nejprve ho zákazníkům dodávají po troškách, s pomocí drobných pašeráků. Pak to však rozjedou ve velkém.

Oproti konkurenci mají výhodu – přímé napojení na kolumbijský zdroj. Do New Yorku proudí stovky kil bílého prášku. Bezchybné fungování drogové sítě obstarává na 1500 dealerů a klientelu mají opravdu pestrou, od známých muzikantů po sportovce.

2
Dětství a dospívání stráví jako prostitutka ve špinavých uličkách Medellínu.

Teror v Miami

V polovině 70. let však přicházejí problémy. Do výnosného podniku strčí nos policie. Kromě Griseldy má políčeno i na 30 jejích podřízených. Blancová musí zmizet. Alespoň na čas. Vrací se proto zpátky domů, do Kolumbie.

Potíže ji ovšem dostihnou i tady. Její manželství začíná skřípat. Když se jednoho jarního večera roku 1975 přijde s několika ozbrojenými muži zeptat Alberta Brava, kam se ztrácejí miliony dolarů ze zisků kartelu, zvrhne se debata v krvavou přestřelku.

O život během ní přijde nejen Bravo, ale i šest bodyguardů. Griselda vyvázne se střelnou ranou v břiše. Svou přezdívku Černá vdova nezapře. Pár let předtím se podobným způsobem zbaví prvního manžela a v roce 1983 stejně dopadne i ten třetí, potom, co znechucený krutostí své ženy unese jejich společného syna do Kolumbie.

To už je Griselda pěkných pár let hlavní postavou drogového podsvětí v Miami. Zamíří sem na konci 70. let a brzy poté ovládne ulice floridského města vlna násilí, jakou místní ještě nezažili. Griselda touží po moci.

Neomezené moci. Nechce být jen jednou z mnoha, chce sedět na trůně. Je krutá, sobecká a nelítostná. V jejím charakteru se snoubí silná touha po krvi a absence jakéhokoliv soucitu. Je to ďábelská kombinace.

3
S pomocí přítele, pouličního dealera Charlese Cosbyho, řídí Griselda byznys i zpoza mříží.

Měli jste zabít i děti!

Ona se neptá. Ona si bere. Jediná debata, kterou připouští, vychází z hlavně. S pomocí najatých zabijáků likviduje každého, kdo se jí postaví do cesty. Konkurenci, obchodní partnery, dlužníky i nevinné kolemjdoucí.

Její obchodní strategie je jednoduchá: „Pokud ti dlužím, zabiju tě, dlužíš-li ty mě, zabiju tě taky.“ Brutální metody slaví úspěch. Týdenní zisky jdou do milionů dolarů, které krvežíznivá šéfka obchodu s kokainem roztáčí na opulentních večírcích ve svém sídle.

Schází se tu smetánka obchodu s drogami i nové sílící hvězdy včetně Pabla Escobara (1949 – 1993). Po chodbách se promenádují nahé slečny, aby uspokojily potřeby hostů. Občas je odtáhne do ložnice samotná paní domu.

Poté, co se dostatečně pobaví, je na závěr orgií nechá popravit. Jen tak. Pro zábavu. Stejně dopadne i řada jejích milenců, kterým podřízne krk ihned poté, co se spolu vyspí. Jiné muže nutí k sexu s pistolí u hlavy.

Je zvyklá dostat, co chce. Za každou cenu. Těhotné ženě vpálí kulku rovnou do břicha, své nejlepší přítelkyni ukradne téměř dva miliony dolarů, mučí ji, nakonec zastřelí a tělo hodí do kanálu. Její rozkazy se musejí plnit.

Když její muži rozstřílejí manželský pár, který jí dlužil za drogy, vynadá jim: „Měli jste zabít i jejich tři děti!“

4
V jejím charakteru se snoubí silná touha po krvi a absence jakéhokoliv soucitu.

Nakonec spadne klec

Její pověst ji předchází na každém kroku. Stává se nejvlivnější ženou, která kdy byla členkou kartelu. Má prsty ve více než 200 vraždách. V roce 1985 však spadne klec. Do Griseldina sídla v Kalifornii, kde se skrývá před opakovanými vražednými pokusy svých konkurentů, si pro ni přijde policejní komando.

I skrz mříže však dokáže řídit své obchody. Dokonce má v úmyslu unést syna Johna F. Kennedyho (1917–1963) a vyměnit ho za svou svobodu. Šílený plán naštěstí nevyjde. Místo toho vyfasuje Griselda Blancová 20 let.

Po odpykání většiny trestu ve Spojených státech amerických je v roce 2004 deportována do Kolumbie. Tady ji na začátku září roku 2012 na ulici v Medellínu pošle k zemi salva kulek, vypálených ozbrojencem na motocyklu.

Samotná Smrtka se v tu chvíli baví na její účet. Vrah ji ze světa sprovodí stejným způsobem, jakým sama nechává s oblibou likvidovat své oběti a který před lety zavedla v Miami…

5
V září 2012 ji na ulici v kolumbijském Medellínu zabije ozbrojenec na motocyklu.
Foto: causticsodapodcast.com, toppublicenemies.blogspot.com, nationalgeographic.com, flowvella.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Stylové koberce do dětských pokojů
rezidenceonline.cz

Stylové koberce do dětských...

Dětský pokoj by měl být pro každé dítě bezpečným...
Čeští lovci duchů: Kam se obrátit, když u vás doma straší?
enigmaplus.cz

Čeští lovci duchů: Kam se...

Zoufalá Alžběta Zelenková se obrací na svého manžela:...
Frederik VIII. cestoval i zemřel inkognito
epochalnisvet.cz

Frederik VIII. cestoval i...

Frederik VIII. vládne své zemi pouhých šest...
V manželovi našla herečka Lucie Benešová lásku a oporu na celý život
nasehvezdy.cz

V manželovi našla herečka Lucie...

Když si dva lidé skvěle...
Koření z domácí lékárny
panidomu.cz

Koření z domácí lékárny

Koření obsahuje tolik éterických olejů, že už v...
Jak se správně postarat o kočičí přírůstek do rodiny
iluxus.cz

Jak se správně postarat o...

Nejvíce mláďat se vždycky rodí na jaře a možná...
Tajemné volání nás zachránilo
skutecnepribehy.cz

Tajemné volání nás zachránilo

Před bouřkou, která se přihnala zčistajasna, jsme se...
Michaela Tomešová znovu v náručí bývalého milence? Manželská krize sílí...
nasehvezdy.cz

Michaela Tomešová znovu v náručí...

Není tajemstvím, že...
Libštejn: Vězení nešťastného ducha
epochanacestach.cz

Libštejn: Vězení...

Jen o pár kilometrů od Krašova nás uprostřed lesů zaujme...
Plněná vejce
tisicereceptu.cz

Plněná vejce

Vejce vařená natvrdo podáváme s různými přílohami,...
Neprůstřelná senátorka Gabrielle Giffords: Přežije střelení do hlavy!
enigmaplus.cz

Neprůstřelná senátorka...

Lidé, kteří přemohli smrt. Tak se říká...
Váš příští dům možná bude z hub
21stoleti.cz

Váš příští dům možná bude z...

Možnost použití hub jako stavebního materiálu je...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte prosím variantu

Epocha