Domů     Celebrity na hraně zákona: 6 nejslavnějších lidí ve sporu se zákonem!
Celebrity na hraně zákona: 6 nejslavnějších lidí ve sporu se zákonem!
24.1.2018

Provází je blesky fotoreportérů a vášnivá přízeň fanoušků. Přesto nejsou imunní proti trestnímu právu. Ukáže se to ve chvíli, kdy se ocitnou na lavici obžalovaných a čelí stíhání pro závažné trestné činy.

Přinášíme příběhy celebrit na hraně zákona.

KDO: Jim Morisson

Jim Morisson.
Jim Morisson.

KARIÉRA: James Douglass Morisson, proslulý americký zpěvák éry 60. Let, je považován za jeden z nejvýraznějších talentů éry hippies v USA. Je znám i svými alkoholovými a drogovými výstřelky.

INCIDENT: Během druhého koncertu v Miami v březnu 1969 se zpěvák uvolní natolik, že začne předvádět sexuální praktiky přímo na pódiu a podle některých svědků přímo odhalí svůj pohlavní úd. Vše před 10 000 diváky.

REAKCE: Morisson je zatčen a obžalován z trestného činu veřejného pohoršení. Zpěvák se hájí tím, že šlo pouze o simulaci nahoty, neboť neodhalil intimní partie doopravdy. Jde ale pouze o jedno z několika zatčení souvisejících s jeho divokým vystupováním.

SOUD: Proces se bude konat od září 1970. Po 40 dnech bude zpěvák shledán vinným a odsouzen k měsíci za katrem a pokutě. Odvolací soud se nakonec spokojí s uhrazením finančního odškodnění. Morisson zemře následujícího roku v Paříži, ve věku 27 let.

KDO: Roman Polanski

Roman Polanski
Roman Polanski

KARIÉRA: Filmový režisér s polsko-francouzskými kořeny se v 60. letech 20. století stane jedním z nejvyhledávanějších filmových umělců v USA. Ožení se modelkou Sharon Tateovou a prosluje filmy jako Rosemary má děťátko nebo Pianista.

INCIDENT: V roce 1977 je Polanski zatčen za pohlavní zneužití 13leté Samanthy Gaileyové během focení jejích snímků pro magazín Vogue v domě herce Jacka Nicholsona. Gaileyová tvrdí, že ji omámil léky rozpuštěnými v pití a znásilnil.

REAKCE: Polanski se po dohodě s právníky dozná k méně závažnému obvinění ze sexuálního obtěžování nezletilé a je odsouzen k tříměsíčnímu pobytu v psychiatrické léčebně. Stráví tam 42 dní.

SOUD: Později se Polanski doslechne o tom, že soudce plánuje od dohody upustit a poslat ho za katr na 50 let. Rozhodne se proto opustit USA a usadit se ve Francii. Přestože se s Gaileyovou mimosoudně vyrovná, v USA mu hrozí stále mnohaletý trest.

KDO: O. J. Simpson 

O. J. Simpson
O. J. Simpson

KARIÉRA: Američan Orethal James Simpson je prvním hráčem amerického fotbalu černé pleti, který se stane v USA miláčkem davů a hvězdou první velikosti. Ožení se s pohlednou blondýnkou Nicole Brownovou a mají spolu dvě děti.

INCIDENT: Po rozpadu manželství dojde v roce 1994 k brutální vraždě Nicole a jejího známého Rona Goldmana před jejím domem v losangeleské čtvrti Brentwood. Simpson je hlavní podezřelý.

REAKCE: Sportovec se rozhodne nevydat do rukou policie. Namísto toho ve společnosti rodinného přítele korzuje po Los Angeles za přihlížení davů svých příznivců. Po několikahodinové jízdě se nakonec smíří se zatčením.

SOUD: Proces potrvá 11 měsíců a je vysílán v podstatě v přímém přenosu americkou televizí. Dramatický souboj právníků skončí 3. října 1995 verdiktem poroty, která shledá Simpsona nevinným z obou zločinů. Občanskoprávní řízení o odškodnění pro pozůstalé ale muž prohraje.

KDO: Michael Jackson

Michael Jackson
Michael Jackson

KARIÉRA: Americký zpěvák Michael Jackson, přezdívaný také Král popu, dosáhne vrcholu slávy v 80. a 90. letech 20. Století. Nadále je považován za jednoho z nejtalentovanějších popových hudebníků všech dob.

INCIDENT: Od počátku 90. let se začnou množit podezření, že Jackson pohlavně zneužívá mladé chlapce. Otec 13letého Jordana Chandlera ho zažaluje za nezákonné sexuální aktivity. Chlapec dokonale popíše zpěvákovy intimní partie. Údajný pachatel zabrání stíhání zaplacením 22milionového odškodnění.

REAKCE: V roce 2005 stane zpěvák před soudem s obžalobou pro pohlavní zneužití od 13letého Gavina Arviza, který tvrdí, že ho Jackson proti jeho vůli držel na svém ranči Neverland a sexuálně se před ním ukájel.

SOUD: Ve sledovaném procesu porota nejvyššího soudu státu Kalifornie rozhodne 13. června 2005, že Jackson je nevinen ve všech bodech obžaloby. Zpěvák zemře v červnu 2009 na zástavu dechu způsobenou vysokými dávkami léků na spaní.

KDO: Phil Spector

Phil Spector
Phil Spector

KARIÉRA: Hudební producent, hudebník a autor písní Phillip Harvey Spector se v 60. letech proslaví spoluprací s řadou špičkových umělců své doby a je nepřímo zodpovědný za popularitu desítek oblíbených hitů své doby.

INCIDENT: V únoru roku 2003 bude v jeho domě nalezena herečka Lana Clarsksonová. Má střelné poranění hlavy. Její zuby výstřel rozesel po celém koberci. „Byla to sebevražda!“ prohlásí Spector. Tvrdí, že žena se zastřelila bez jeho přispění.

REAKCE: Policie zatkne Spectora v návaznosti na svědectví jeho řidiče Adriana de Souzy, který ho slyší do telefonu říct: „Někoho jsem asi zabil.“ Souza také vidí Spectora vycházet z domu se zbraní v ruce.

SOUD: Soudní proces započne v březnu 2009 a o 19 dnů později porota shledá Spectora vinným z vraždy. Muž bude odsouzen na 19 let až na doživotí. Na svobodu nemůže být propuštěn dříve, než dosáhne věku 88 let.

KDO: Oscar Pistorius

Oscar Pistorius
Oscar Pistorius

KARIÉRA: Sprinter Oscar Pistorius z Jihoafrické republiky je znám tím, že přestože má obě nohy amputovány pod koleny, na speciálně upravených protézách dokáže závodit i se zdravými sportovci.

INCIDENT: Na svatého Valentýna, 14. února 2013, atlet smrtelně postřelí svou přítelkyni, modelku Reevu Steenkampovou, ve svém domě v Pretorii. Žena se v té době nachází na toaletě. Pistorius tvrdí, že ji zabil omylem.

REAKCE: Policie nepřijme jeho vysvětlení, podle kterého se domníval, že střílí na zloděje. Mladík je zatčen a obžalován z vraždy. Proces je odložen poté, co soud nařídí psychiatrické posouzení Pistoriova duševního stavu.

SOUD: V červnu 2014 stane Pistorius před trestním tribunálem. Poté, co vyjde najevo, že už jednou bezdůvodně vystřelil v restauraci, je shledán vinným z neúmyslného zabití a obecného ohrožení a odsouzen na 5 let za katr.

Foto: snapgalleries.com, worldation.com, Associated Press, REUTERS, wordpress.com
Související články
Svět zločinu
Tim Lambesis: Prosím, zabijte moji ženu!
Kromě skutečných fajnšmekrů se běžní milovníci tvrdé hudby někdy tak úplně nevyznají v jejích druzích. Zasvěceným je však jasné, že žánr zvaný metalcore spojuje prvky punku a metalu. A také moc dobře vědí, o kom je řeč, když se vysloví jméno kapely As I Lay Dying a jejího frontmana, zpěváka Tima Lambesise (*1980). Kapela se […]
Svět zločinu
Shelley Malil: Žárlivec s kuchyňským nožem
Jak velká je pravděpodobnost, že se hollywoodská hvězda stane z chudého chlapce z rybářské osady kdesi v jižní Indii? Malý Shelley Malil (*1964) se nemůže vynadívat na obrazovku jediné televize, kterou ve vesnici mají, a zapřísahá se, že se stane slavným hercem. Podaří se mu to, ale jednou se proslaví ještě něčím jiným. Mezi lékaři […]
Svět zločinu
Brutální mordy ve vesničce Klučov: Trojnásobného vraha chytili po letech díky DNA
Nevypadá  jako protřelý kriminálník. Připomíná spíš zmateného pijana po dlouhém flámu. Rozhodně nejde o žádného verbálního sprintera. Vyjadřuje se pomalu, zdlouhavě. Často se dívá kamsi do prázdna. Přesto čelí obvinění z brutální trojnásobné vraždy. Jaro roku 1990 je v plném proudu. Plnými doušky si ho užívají i obyvatelé malé obce Klučov na Kolínsku. Ve stavení […]
Svět zločinu
Heparinový vrah poslal na onen svět sedm pacientů!
Pacient v bezvědomí tiše oddechuje. Nevnímá, že k němu právě přišel zdravotník a do kapačky mu cosi píchl. Je to heparin, snižující srážlivost krve. Brzy nato je na oddělení poplach. Muž silně krvácí. To už ale vrah leží doma s nohama na gauči.  Jen málokdo v České republice nezná jméno Petr Zelenka. Pokud si někdo […]
reklama
zajímavosti
Hod tuňákem i extrémní žehlení. Představujeme nejšílenější sporty světa!
Fotbal, hokej, box nebo tenis jsou sporty, které všichni známe a čas od času se na některé možná i podíváme nebo se jim dokonce věnujeme. Prostě jde o aktivity, které nikoho asi nepřekvapí. Jenže svět je ve skutečnosti plný mnohem bizarnějších sportů, u kterých budete vrtět hlavou. Tady jsou některé z nich!   DÝŇOVÉ ZÁVODY Vzhůru […]
Kopřiva: Otravný plevel? Ne, úžasná rostlina!
Kopřivám se vyhýbáme z logických důvodů: nestojíme totiž o popálení. Zahrádkáři jim nemohou přijít na jméno, když se rozmůžou na zahrádce. A tak by se dalo pokračovat. Jenomže kopřivy mají co nabídnout. Využití nacházejí v kosmetice i farmacii a dokonce se uplatní také v kuchyni. Podle staré moudrosti má každé popálení kopřivou přinést odolnost vůči […]
4 Nejobávanější místa planety: sem vstoupí jen ti nejodvážnější!
Naše malá česká kotlina je v celosvětovém měřítku vlastně velmi příjemným a bezpečným místem pro život. Nemáme tu příliš lokalit, které by byly skutečně nebezpečné, či dokonce smrtící. Planeta Země nicméně takových míst nabízí spoustu. Na některé se vůbec nedostanete, jiné jsou sice přístupné, ale každý vám doporučí se jim vyhnout. Které lokality z celého světa lze […]
Smích střídá děs: Tři nejznámější klauni světa
Zatímco ráno obskakuje děti v nemocnici, tvoří zvířata z balonků a vypráví vtipy, večer jako by se po veselém chlapíkovi slehla zem. Obtloustlý muž svou oběť sváže, sundá kalhoty a znásilní. Druhý den si opět navlékne klaunské šaty a vyrazí bavit děti jako by se nechumelilo. Tulák, který dobyl svět Kdo: Emmett Kelly Zajímavost: Prorazí i v Hollywoodu […]
reklama
lifestyle
Coober Pedy: Město, kde se žije pod zemí
Uvnitř australského vnitrozemí leží městečko, které na první pohled nevypadá nijak zvláštně, jen denní teploty tu dosahují až 50 °C a k vodě je to daleko. Tak proč žít zrovna tady? Byly zde objeveny velké zásoby opálu, které sem přilákaly tisíce nadšených hledačů. Aby ale vydrželi v tak nehostinných podmínkách, které zde během roku panují, přesunuli svá […]
Rychlá a zběsilá jízda Paula Walkera: Od hvězdy k tragickému konci
Paul Walker, milovník rychlých aut a hvězda série Rychle a zběsile, tragicky zahynul při autonehodě v roce 2013. Jeho život byl plný adrenalinu, filmových úspěchů i charitativní činnosti.   Hvězda série filmů Rychle a zběsile umírá dne 30. listopadu 2013. Se svým známým, automobilovým závodníkem Rogerem Rodasem, opouští akci pořádanou Walkerovou charitou na pomoc obětem […]
Iveta Bartošová: Dostali ji na dno osudoví muži?
Bartošová spáchala sebevraždu tím nejdrastičtějším způsobem. V Uhříněvsi u Prahy skočila pod vlak. Svému manželovi Josefu Rychtářovi a jedinému synovi Arturovi nechala dopisy na rozloučenou. Ani oni ji nemohli zachránit? Iveta Bartošová (1966–2014) byla talentovaná, ale naivní a trochu prostá. Tak vzpomínají Ivetini známí na její začátky. A jak je vidět, od doby, kdy Bartošová […]
Falco: Rakouský hudební fenomén s tragickým osudem
Tento článek popisuje životní cestu rakouského zpěváka a skladatele Falca, od jeho neobvyklého talentu v dětství, přes bouřlivou kariéru plnou hitů jako „Der Kommissar“ a „Rock Me Amadeus“, až po tragickou smrt při automobilové nehodě v roce 1998.   Falco, vlastím jménem Johann „Hans“ Hölzel (1957–1998), je rakouský hudebník, zpěvák a skladatel. Stal se jediným […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Za mořem do země faraonů a skvělých zážitků
nejsemsama.cz
Za mořem do země faraonů a skvělých zážitků
Chcete zažít dokonalou exotiku jen za cca 4 hodiny letu z Česka? Vydejte se do Egypta! Je magickou kolébkou starověké historie, protéká tu životodárný Nil, a navíc se na břehy Rudého moře dostanete jen za několik tisíc. Egypt je díky poloze na severu Afriky vyhlášený mírnou zimou a horkým létem. Mezi dnem a nocí sice mohou
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Klíšťata v městských parcích jsou infikovaná víc než ta v přírodě
epochalnisvet.cz
Klíšťata v městských parcích jsou infikovaná víc než ta v přírodě
V každém krajském městě sbírali vědci klíšťata v parcích a zjišťovali, nakolik jsou pro člověka nebezpečná. Nyní vyhodnotili výsledky za loňskou sezonu a vyplynulo z nich, že klíšťata v městských parcích jsou infikovaná víc než ta v přírodě. U každého čtvrtého klíštěte byly nalezeny bakterie způsobující lymeskou borreliózu. V řadě parků pak bylo borrelií infikováno i více než
Bábovka se zakysanou smetanou
tisicereceptu.cz
Bábovka se zakysanou smetanou
Vláčná bábovka se hodí jako zákusek po nedělním obědě nebo jako sváteční snídaně. Potřebujete 4 vejce 1 hrnek cukru krupice 2 hrnky polohrubé mouky 1 prášek do pečiva 1 kelímek (200 g) zakys
Čerstvá manDarinka je prý téměř k nepoznání
nasehvezdy.cz
Čerstvá manDarinka je prý téměř k nepoznání
Své ctitele šokovala  zpěvačka Dara Rolins (51), když se nazvala čerstvou mandarinkou. Ačkoli patří k těm nejudržovanějším ženám v českém a slovenském rybníčku, s vráskami se nehodlala smířit a došl
Děsivá univerzita v Ohiu: Jaké síly ovládají pokoj číslo 428?
enigmaplus.cz
Děsivá univerzita v Ohiu: Jaké síly ovládají pokoj číslo 428?
Noční klid na univerzitní koleji ve městě Athens v americkém státě Ohio náhle protrhne pronikavý dívčí křik! Mladá studentka s hrůzou v očích vybíhá jen ve spodním prádle z budovy a hystericky volá o
Klášter Porta coeli: Brána do nebes leží na Moravě
epochanacestach.cz
Klášter Porta coeli: Brána do nebes leží na Moravě
Ojedinělý gotický portál není jedinou chloubou kláštera Porta coeli. Klášterní komplex s bohatou a slavnou historií nás při prohlídce přesvědčí, že tato stavba si své výjimečné místo v našich dějinách opravdu zaslouží. Založit klášter cisterciaček se rozhodl na počátku 13. století už král Přemysl Otakar I., za svého života však už nestačil učinit rozhodující krok. Postarala se
Svět ohrožuje nedostatek vody, čeká lidstvo boj o tento symbol života?
21stoleti.cz
Svět ohrožuje nedostatek vody, čeká lidstvo boj o tento symbol života?
Světu začíná docházet pitná voda. Jejím nedostatkem trpí asi čtvrtina lidí na planetě, do konce roku 2050 jich přibude další miliarda. V průběhu 20. století přitom množství vody využívané lidmi rostlo
Letní comeback nadčasových perel
iluxus.cz
Letní comeback nadčasových perel
Příběh české značky Olivie začal v roce 2017, kdy Martina Sluková a její syn Lukáš Sluka, založili společnými silami internetové klenotnictví OLIVIE.cz, které prodává velmi kvalitní a prověřené stříbr
Nikdy se už nevzpamatuju…
skutecnepribehy.cz
Nikdy se už nevzpamatuju…
Nedávno jsme oslavili pětadvacáté výročí svatby. V té chvíli by mě ani nenapadlo, že budu podávat žádost o rozvod a láska se promění v prach. Bylo to fantastické. Uspořádali jsme večírek pro naše blízké přátele. A protože bylo pěkné počasí, konal se na zahradě. Nechyběly květiny a nádherné dárky, úžasný dort, momenty plné emocí, úsměvů a přání. Láska na první pohled Potkali
Kimchi: Salát plný vitaminů
panidomu.cz
Kimchi: Salát plný vitaminů
Všichni jsme o něm už slyšeli, ovšem málokdo z nás může říct, že ho ochutnal, nebo je dokonce jeho pravidelným jedlíkem. Škoda. Kimchi totiž patří mezi pět nejzdravějších pokrmů světa. V korejských restauracích se miska kimchi automaticky podává ke každému jídlu zdarma. Přitom by se mohlo vyvažovat zlatem: výrazně snižuje špatný cholesterol, bojuje proti volným
Jak Vikingové vařili nápoj bohů?
historyplus.cz
Jak Vikingové vařili nápoj bohů?
„Je mi zima, “ drkotá zuby mladý Viking Erik. „Napij se, nápoj bohů tě zahřeje,“ podává mu otec pohár s horkou vonící tekutinou. Mladík si přihne. Za chvíli se mu po celém těle rozlije příjemné teplo.   Brzy je pohár prázdný. Erik sáhne po dalším a také ho vyprázdní. Opilý už sotva mluví a jeho