Skip to content

Celebrity na hraně zákona: 6 nejslavnějších lidí ve sporu se zákonem!

Provází je blesky fotoreportérů a vášnivá přízeň fanoušků. Přesto nejsou imunní proti trestnímu právu. Ukáže se to ve chvíli, kdy se ocitnou na lavici obžalovaných a čelí stíhání pro závažné trestné činy.

Přinášíme příběhy celebrit na hraně zákona.

KDO: Jim Morisson

Jim Morisson.

KARIÉRA: James Douglass Morisson, proslulý americký zpěvák éry 60. Let, je považován za jeden z nejvýraznějších talentů éry hippies v USA. Je znám i svými alkoholovými a drogovými výstřelky.

INCIDENT: Během druhého koncertu v Miami v březnu 1969 se zpěvák uvolní natolik, že začne předvádět sexuální praktiky přímo na pódiu a podle některých svědků přímo odhalí svůj pohlavní úd. Vše před 10 000 diváky.

REAKCE: Morisson je zatčen a obžalován z trestného činu veřejného pohoršení. Zpěvák se hájí tím, že šlo pouze o simulaci nahoty, neboť neodhalil intimní partie doopravdy. Jde ale pouze o jedno z několika zatčení souvisejících s jeho divokým vystupováním.

SOUD: Proces se bude konat od září 1970. Po 40 dnech bude zpěvák shledán vinným a odsouzen k měsíci za katrem a pokutě. Odvolací soud se nakonec spokojí s uhrazením finančního odškodnění. Morisson zemře následujícího roku v Paříži, ve věku 27 let.

KDO: Roman Polanski

Roman Polanski

KARIÉRA: Filmový režisér s polsko-francouzskými kořeny se v 60. letech 20. století stane jedním z nejvyhledávanějších filmových umělců v USA. Ožení se modelkou Sharon Tateovou a prosluje filmy jako Rosemary má děťátko nebo Pianista.

INCIDENT: V roce 1977 je Polanski zatčen za pohlavní zneužití 13leté Samanthy Gaileyové během focení jejích snímků pro magazín Vogue v domě herce Jacka Nicholsona. Gaileyová tvrdí, že ji omámil léky rozpuštěnými v pití a znásilnil.

REAKCE: Polanski se po dohodě s právníky dozná k méně závažnému obvinění ze sexuálního obtěžování nezletilé a je odsouzen k tříměsíčnímu pobytu v psychiatrické léčebně. Stráví tam 42 dní.

SOUD: Později se Polanski doslechne o tom, že soudce plánuje od dohody upustit a poslat ho za katr na 50 let. Rozhodne se proto opustit USA a usadit se ve Francii. Přestože se s Gaileyovou mimosoudně vyrovná, v USA mu hrozí stále mnohaletý trest.

KDO: O. J. Simpson

O. J. Simpson

KARIÉRA: Američan Orethal James Simpson je prvním hráčem amerického fotbalu černé pleti, který se stane v USA miláčkem davů a hvězdou první velikosti. Ožení se s pohlednou blondýnkou Nicole Brownovou a mají spolu dvě děti.

INCIDENT: Po rozpadu manželství dojde v roce 1994 k brutální vraždě Nicole a jejího známého Rona Goldmana před jejím domem v losangeleské čtvrti Brentwood. Simpson je hlavní podezřelý.

REAKCE: Sportovec se rozhodne nevydat do rukou policie. Namísto toho ve společnosti rodinného přítele korzuje po Los Angeles za přihlížení davů svých příznivců. Po několikahodinové jízdě se nakonec smíří se zatčením.

SOUD: Proces potrvá 11 měsíců a je vysílán v podstatě v přímém přenosu americkou televizí. Dramatický souboj právníků skončí 3. října 1995 verdiktem poroty, která shledá Simpsona nevinným z obou zločinů.

Občanskoprávní řízení o odškodnění pro pozůstalé ale muž prohraje.

KDO: Michael Jackson

Michael Jackson

KARIÉRA: Americký zpěvák Michael Jackson, přezdívaný také Král popu, dosáhne vrcholu slávy v 80. a 90. letech 20. Století. Nadále je považován za jednoho z nejtalentovanějších popových hudebníků všech dob.

INCIDENT: Od počátku 90. let se začnou množit podezření, že Jackson pohlavně zneužívá mladé chlapce. Otec 13letého Jordana Chandlera ho zažaluje za nezákonné sexuální aktivity. Chlapec dokonale popíše zpěvákovy intimní partie.

Údajný pachatel zabrání stíhání zaplacením 22milionového odškodnění.

REAKCE: V roce 2005 stane zpěvák před soudem s obžalobou pro pohlavní zneužití od 13letého Gavina Arviza, který tvrdí, že ho Jackson proti jeho vůli držel na svém ranči Neverland a sexuálně se před ním ukájel.

SOUD: Ve sledovaném procesu porota nejvyššího soudu státu Kalifornie rozhodne 13. června 2005, že Jackson je nevinen ve všech bodech obžaloby. Zpěvák zemře v červnu 2009 na zástavu dechu způsobenou vysokými dávkami léků na spaní.

KDO: Phil Spector

Phil Spector

KARIÉRA: Hudební producent, hudebník a autor písní Phillip Harvey Spector se v 60. letech proslaví spoluprací s řadou špičkových umělců své doby a je nepřímo zodpovědný za popularitu desítek oblíbených hitů své doby.

INCIDENT: V únoru roku 2003 bude v jeho domě nalezena herečka Lana Clarsksonová. Má střelné poranění hlavy. Její zuby výstřel rozesel po celém koberci. „Byla to sebevražda!“ prohlásí Spector. Tvrdí, že žena se zastřelila bez jeho přispění.

REAKCE: Policie zatkne Spectora v návaznosti na svědectví jeho řidiče Adriana de Souzy, který ho slyší do telefonu říct: „Někoho jsem asi zabil.“ Souza také vidí Spectora vycházet z domu se zbraní v ruce.

SOUD: Soudní proces započne v březnu 2009 a o 19 dnů později porota shledá Spectora vinným z vraždy. Muž bude odsouzen na 19 let až na doživotí. Na svobodu nemůže být propuštěn dříve, než dosáhne věku 88 let.

KDO: Oscar Pistorius

Oscar Pistorius

KARIÉRA: Sprinter Oscar Pistorius z Jihoafrické republiky je znám tím, že přestože má obě nohy amputovány pod koleny, na speciálně upravených protézách dokáže závodit i se zdravými sportovci.

INCIDENT: Na svatého Valentýna, 14. února 2013, atlet smrtelně postřelí svou přítelkyni, modelku Reevu Steenkampovou, ve svém domě v Pretorii. Žena se v té době nachází na toaletě. Pistorius tvrdí, že ji zabil omylem.

REAKCE: Policie nepřijme jeho vysvětlení, podle kterého se domníval, že střílí na zloděje. Mladík je zatčen a obžalován z vraždy. Proces je odložen poté, co soud nařídí psychiatrické posouzení Pistoriova duševního stavu.

SOUD: V červnu 2014 stane Pistorius před trestním tribunálem. Poté, co vyjde najevo, že už jednou bezdůvodně vystřelil v restauraci, je shledán vinným z neúmyslného zabití a obecného ohrožení a odsouzen na 5 let za katr.

Foto: snapgalleries.com, worldation.com, Associated Press, REUTERS, wordpress.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Chybělo mu prý zázemí
skutecnepribehy.cz

Chybělo mu prý zázemí

Bývá bohužel celkem běžné, že si ženatý...
Má za hokejistu náhradu?
nasehvezdy.cz

Má za hokejistu náhradu?

Vypadá lépe než kdy...
Přijde svatba, nebo rozchod?
nasehvezdy.cz

Přijde svatba, nebo rozchod?

Vztahu herečky EVY...
Sothys Paris představil inovativní noční péči
iluxus.cz

Sothys Paris představil...

Nádherná a pružná pleť je nejlepším módním doplňkem ženy....
Funkce i design v kuchyni
rezidenceonline.cz

Funkce i design v kuchyni

Kuchyňské sestavy jsou v dnešní době variacemi na...
Krvavý dárek od duchovního
enigmaplus.cz

Krvavý dárek od duchovního

Přístavní město na pobřeží Tyrhénského moře...
Rýže s kuřecím masem a mandlemi
tisicereceptu.cz

Rýže s kuřecím masem a...

Lehounká rýže v orientálním stylu, která skvěle voní...
Zlín: Baťa všude, kam se podíváš
epochanacestach.cz

Zlín: Baťa všude, kam se...

Východomoravská metropole...
Odpad! A zase odpad! Kam s ním?
panidomu.cz

Odpad! A zase odpad! Kam s...

Už v dobách slavného fejetonu Jana Nerudy se řešila...
Strojaři představili už 6. generaci studentské formule
21stoleti.cz

Strojaři představili už 6....

V předvečer dubajského EXPA, kde se závěrem...
Co je zač děsivá příšera Momo z Missouri?
epochalnisvet.cz

Co je zač děsivá příšera...

Drobounká dívenka jménem Doris myje v kuchyni...
Tajný život Leonarda da Vinciho
enigmaplus.cz

Tajný život Leonarda da...

Leonardo da Vinci (1452-1519) byl výjimečnou a...