Skip to content

Britská vražedkyně Mary Ann Cottonová: Čtyři svatby a 21 pohřbů

Je jí dvacet, je mladá a muži se kolem ní točí. A umírají. Stejně jako její četné děti. A jak léta běží, je těch mrtvých stále víc.

William Mowbray ji miluje a věří, že je ta pravá. Mají spolu pět dětí, čtyři z nich však zemřou krátce po narození na zánět žaludku. Když se v lednu 1865 William zraní, Mary Ann (1832–1873) se o něj postará.

Jenže za pár dnů muž zemře na záhadnou střevní poruchu, Mary vybere jeho životní pojistku a začne nový život.

1
Mladá Mary Ann ví jak si omotat chlapa kolem prstu.

Zánět žaludku kosí její blízké

Stejně jako William, dopadne také inženýr George Ward. Zamiluje se na první pohled, 28. srpna 1865 se koná svatba. A v říjnu 1866 pohřeb. Vdovec James Robinson sice přežije, ale s hrůzou sleduje, jak umírají jeho děti.

Jedno po druhém. Tři z nich během jediného měsíce. Zánět žaludku. Jak jinak. Když zjistí, že mu ukradla 50 liber, vyhodí ji, a tím si nejspíš zachrání život.

2
Být s Mary Ann znamenalo dřív nebo později zánět žaludku a smrt. Že by byla tak špatnou kuchařkou?

Kolotoč smrti končí popravou

Na ulici Mary rozhodně zůstat nehodlá. Následují další milenci, další svatby, další děti a sotva muži přepíší svou poslední vůli v její prospěch i další úmrtní listy. Nakonec je těch mrtvých kolem ní tolik, že se zmínka objeví v novinách.

Odtud už jen krůček k policejnímu vyšetřování, odhalení otravy arzenikem u jejího posledního nevlastního syna Charlese, a zatčení. Trvá sice na své nevině, ale porota má jasno. Přestože se objeví několik petic na její podporu, je 24.

března 1873 v Durhamském okresním vězení popravena.

4
Nádvoří durhamské věznice, kde byla Mary Ann v březnu 1873 popravena.

Foto: murderpedia.org,
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …