Skip to content

Bizarní exploze ropuch, kanálů a dalších!

Michel Pierre z Brooklynu dnes raději splachuje toaletu pomocí provázku, schovaný za zdí. Sara Van Becková se při odstřeďování nezdržuje v blízkosti pračky a Rebeccu Burgerovou stála vášeň pro šlehačku život.

Občas vyletí do vzduchu něco, o čem byste to nikdy nepředpokládali. Někdy se podaří příčinu odhalit, jindy zase ne. Příkladem může být následující malý kaleidoskop.

Z nečekané strany

Explodující ropuchy potrápily v roce 2005 německé město Hamburg. Věc se dodnes nepodařilo jednoznačně vysvětlit. Exploze ruční svítilny poté, co si ji přidržovali ústy, aby si uvolnili ruce, těžce zranila v letech 2015 a 2017 dva Američany, Christophera R. Carrintona a Caleba Joynera. Druhý na následky zranění zemřel.

Nečekaně explodovat mohou i skleněné stolky.

Pozor na sklo!

V roce 2017 si lidé z USA, Velké Británie i Austrálie stěžovali na spontánní exploze skleněných stolků z produkce IKEA. Někteří své zážitky dokonce zveřejnili na YouTube. Od roku 1995 do roku 2017 bylo v USA podle statistik hlášeno 859 výbuchů střešních oken automobilů u 208 modelů od 35 značek.

Jsou častější u oblíbených panoramatických oken.

Zrádné plyny

Uplynulé roky přinesly řadu výbuchů prasečího hnoje na farmách amerického Středozápadu, které ničily tamní stodoly a zabíjely hospodářská zvířata. Hořící plyny v kanalizační síti způsobily v roce 2014 v New Yorku řadu explozí, které vyrazily do vzduchu těžké kovové poklopy kanálových šachet.

„Znělo to jako výbuch bomby,“ řekla Sara van Becková. Takto vypadala její pračka po nešťastné události.

Na záchodě a v koupelně

V říjnu 2013 byli explozí záchodu zraněni tři nájemníci bytu v mrakodrapu v newyorském Brooklynu. Jeden z nich skončil v bezvědomí a se 30 stehy. Explozi měl údajně na svědomí nárůst tlaku vzduchu v odpadním potrubí během jeho oprav.

Otřes mozku utrpěla v roce 2017 Sara Van Becková z americké Minnesoty poté, co její pračka explodovala během odstřeďování.

Smrt krásky

Francouzská modelka a fitness blogerka Rebecca Burgerová byla v roce 2017 usmrcena při výbuchu láhve na domácí šlehačku. Podobné události se objevily od roku 2010 několikrát. Vždy si vyžádaly vážná zranění.

Krásnou Rebeccu Burgerovou zabila láhev na šlehačku.
Foto: www.nydailynews.com, www.cbsnews.com, www.mirror.co.uk, www.metro.us, www.ibtimes.co.in,
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …