Skip to content

Audrey Marie Hilleyová: Milující manželka, matka a krutá travička!

Frank Hilley (1929–1975) nikdy nemarodil. V květnu 1975 však navštíví lékaře a stěžuje si: „Poslední měsíce trpím návaly nevolnosti, cítím se unavený někdy sotva dokážu vstát z postele.“ Nepomohou léky ani hospitalizace.

Zemře 25. května 1975. Podle úmrtního listu na infekční hepatitidu.

Vdova Audrey Marie Hilleyová (1933–1987) je elegantní dáma, kterou mají všichni rádi. Žije s dcerou Carol (*1960), stará se o nemocnou matku Lucille a nabídne také čerstvě ženatému synovi Michaelovi (*1951), aby se s manželkou Teri nastěhovali k ní. Soužití však nefunguje. Hádky jsou na denním pořádku, Teri začne stonat a dokonce potratí. V dubnu 1979 začíná stonat také Carol. Má návaly nevolnosti, zvrací a cítí se stále unavenější. Matka jí obstará injekce, které jí sama píchá.

„Ale nesmíš to nikomu říct. Ty injekce mi dala kamarádka, zdravotní sestra. Mohla by z toho mít potíže.“

2
Marie nepoužívá kafe od žida, ale injekce.

Náhoda jí strhne masku dámy

Když se o tom doslechne rodinná kamarádka Eve Coleová, vzpomene si na injekce, které Audrey píchala nemocnému manželovi. S neurčitým podezřením zavolá Michaelovi a ten požádá o testy na otravu. I když se to zdá přehnané, doktor Brian Thompson mu vyhoví. Zjistí, že se dívku někdo pokouší otrávit arzenikem. V říjnu 1979 je Audrey obviněna z pokusu o vraždu. Najít ji není těžké. V tu dobu je totiž shodou okolností za mřížemi kvůli nekrytým šekům. Je však propuštěna na kauci, zanechá hloupý vzkaz naznačující, že byla unesena a zmizí.

Teď už je mnohem těžší ji najít. V té době je také exhumováno tělo Franka Hilleye a i u něj testy odhalí otravu. Obvinění je rozšířeno o vraždu manžela a vyjde najevo, že se pokusila otrávit i snachu Teri.

A také matku a tchyni, které však zemřely na své nemoci dřív než je zabil jed.

Hilley_family
Pohodová rodinka Hilleyových? Ani náhodou. Zleva do prava Marie, Mike, Carol a Frank.

Za mříže ji dostanou vlastní lži

Uniká policii celé tři roky. Obratné lhářce zpočátku maska dámy pomáhá. Na Floridě se jako Robbi Hannonová provdá za Johna Homana. Často mu vypráví o dvojčeti Teri, žijící v Texasu, a necelý rok po svatbě se ji vydá navštívit.

Vzápětí zavolá Homanovi jako Teri, a oznámí mu, že Robbi zemřela. Obarví si vlasy na blond, zhubne a vrátí se. Setká se Johnem jako Teri. Vzbudí však podezření, je odhalena, zatčena a odsouzena k doživotní.

Audrey Marie Hilley --- Image by © Bettmann/Corbis
Vězení nikomu na kráse nepřidá.

Podivná smrt

Ve vězení se chová vzorně, a vyslouží si možnost krátkých propustek. Vždy se vrátí přesně na čas. V únoru 1987 však znovu uteče. Tentokrát neprchá dlouho. O čtyři dny později se objeví podchlazená, pokrytá blátem a blouznící na verandě odlehlého vesnického domu.

Zemře krátce poté, co je převezena do nemocnice.

4
Její případ je natolik slavný, že je o něm napsáno několik knih.
Foto: unsolvedmysteries.wikia.com, www.annistonstar.com, www.investigationdiscovery.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Vraždy
Zobrazit více …