Skip to content

Astrální cestování: Když duše opustí tělo

Každý z nás chtěl být někdy aspoň na okamžik na jiném místě, někde daleko od starostí a problémů. Některým lidem se to údajně daří, aniž by jejich tělo skutečně odešlo. Existuje tajemný fenomén jménem astrální cestování?

Pro astrální cestování se někdy používá i termín „vystoupení z těla“. Tedy schopnost oddělit na spirituální úrovni svou duši od těla a být schopen cestovat téměř na jakékoliv vzdálenosti. Víra v tuto schopnost je stará tisíce let a i dnes řada lidí tvrdí, že to dokáže.

„V roce 1958 jsem bez zjevné příčiny začal opouštět své fyzické tělo. Nebylo to záměrné, nepraktikoval jsem žádné duševní cvičení. Nebylo to ve spánku, takže jsem se z toho nemohl jednoduše probudit,“ popisuje první zkušenost s tímto jevem Američan Robert Monroe, který o tom následně píše několik knih, ve kterých hovoří o svých zkušenostech třeba s potkáváním jiných cestovatelů.

Robert Monroe
Robert Monroe.

A to není zdaleka vše. Monroe prý během cest dokáže létat, procházet skrz stěny a navazovat kontakty z dávno mrtvými osobami. Stejné zkušenosti mají i další lidé, kteří něco takového zažili. Po celé planetě jich jsou každý rok tisíce.

Lidé popisují, že během astrální projekce dokázali i létat.
Lidé popisují, že během astrální projekce dokázali i létat.

Mnozí badatelé poukazují na to, že zkušenosti s tímto jevem mají hlavně lidé, kteří jsou na pokraji smrti nebo spirituálně velmi silně založení. Ostatně, o navštěvování jiných světů mluví řada významných duchovních osobností prakticky ze všech náboženství.

Foto: Poklat.com, consciouslifenews.com. youtube.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …