V Americe bují epidemie samoty. Ze všech nejvíce jí trpí mladí Američané. Samota, o kterou se jedná, není jen několika hodinový smutný pocit.
Podle psychologů může samota vyvolat až chronickou neustupující bolest, která má pak vliv na každodenní život běžných lidí. Podle nejnovějších studií právě samotou někdy trpí až polovina Američanů.
V již zmíněném průzkumu uvedlo 54% respondentů že někdy mají pocit, že se s nikým dost dobře neznají. A téměř každý druhý Američan tvrdí, že se někdy cítí izolovaně, nebo že vztahy které má s ostatními lidmi nemají žádný hlubší význam.
Mezi zdravým psychickým a fyzickým je pak jen úzká linka. Epidemie samoty tak má vliv i na zdravotní stav lidí v USA. Prokázaným zdravotním následkem samoty je například větší riziko infarktu nebo srdeční příhody. Samota má také vliv na náš imunitní systém a odolnost vůči nemocem.
https://www.youtube.com/watch?v=9CE8epZ7aJ8
Nejnovější studie dokonce naznačují, že samota přímo ovlivňuje délku života. V souvislosti s faktem, že samotou v dnešní době trpí častěji mladí lidé, se může zdát, že je samota opravdovým problémem.
Předsudek o tom, že samotou trpí jen staří lidé už dávno neplatí. Nejohroženější generací je v tomto ohledu právě dospívající generace Z.