Skip to content

Aktuálně: Rybí exponát vybuchl a podpálil galerii v Londýně!

Umění může nabývat nejrůznějších podob, z nichž některé mohou být pro obyčejného člověka v podstatě nestravitelné. Takovou ukázkou umění měla být i jedna z výstav v londýnské galerii. Jednalo se o kompozici z ozdobených a rozkládajících se částí ryb umístěných v průhledných plastových sáčcích.

Ještě před otevřením výstavy však došlo k nehodě při které sáčky explodovaly a podpálili část galerie.

Autorem zničeného díla je Lee Bul, dílo nazvané Majestátní nádhera se mělo stát součástí expozice korejského umění. Za výbuch a následný požár může hořlavá chemikálie, která je součástí roztoku, ve kterém byly rybí části uchovávány.

Tato chemikálie vybuchla při reakci s plynem, který se vylučoval z ryb kvůli rozkladu. K výbuchu došlo přesně ve chvíli, kdy zaměstnanci galerie dílo demontovali, jelikož přišli na to, že by mohlo být nebezpečné.

Vzniklý požár se naštěstí podařilo hasičům včas uhasit a galerie byla poškozena pouze minimálně. Ošetřen byl jeden ze zaměstnanců galerie, který se nadýchal kouře. Exhibice nazvaná Crashing zůstává v expozici až do poloviny srpna, ovšem už bez exponátu Majestátní nádhera.

Foto: dazedigital.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články