Domů     Umělá krása: Možná se tak narodila, možná si to přilepila!
Umělá krása: Možná se tak narodila, možná si to přilepila!

„Ženy se dělají krásnými jen proto, že oko muže je vyvinuto lépe než jeho mozek,“ stojí si za svým herečka Zsa Zsa Gaborová. Vzhled je naší vizitkou, moderní magazíny pak zrcadlem. V touze uspět si neváháme občas vypomoct. Stačí jen zatoužit po „dokonalosti“.

V nedokonalosti je krása, hustí do nás naše babičky. Právě ta nás totiž odlišuje od ostatních a přidává na hodnotě. Nebo tomu tak není?

Každý den k nám shlíží ze sociálních sítí a vystajlovaných časopisů perfektní obličeje celebrit, na nichž těžko najít jedinou chybu. Jsou božské, vysochané s láskou a pečlivostí. Podobné je to s bezchybnými účesy či karamelovým opálením.

Zatímco v minulosti se příliš kouzlit nedá, dnes stačí mít jen trochu fantazie a přístup k internetu.

Vystrčit drápky!

Co: Umělé nehty

Je to věčné martyrium a čekání, kdy se ty zrohovatělé buňky, zase polámou. A pak jen čekáme, až rychlostí 0,1 mm za den dorostou do tloušťky 0,5 až 1 mm, aby se zase zlomily. Touha po reprezentativních rukách provází samice druhu homo sapiens od pravěku.

A když došly do věku umělotiny, vznikly i umělé nehty. Mít pevné a okouzlující nehty nikdy nebylo snazší. Jen v loňském roce je ve Spojených státech do nehtových studií nasypáno zhruba 8,3 miliardy dolarů!

Gel, pudr nebo umělá kopie?

Umělé nehty i po několika dekádách ve světě frčí a muže okouzlují. Nejznámější a dodnes oblíbená varianta sestává z umělohmotné kopie skutečného nehtu, která se pak za pomoci kosmetického lepidla jednoduše přilepí.

Nehty vydrží průměrně 3–5 týdnů, než je potřeba obměna či doplnění. O slovo se v posledních letech hlásí i tzv. gel laky, které fungují na principu normálních laků, jen je potřeba je zapéct ve speciální UV troubě.

Pro jejich přirozenější vzhled jsou vhodnější například pro masérky nebo kosmetičky. O něco pracnější je pak práce s akrylem. UV trouba sice v jeho případě není potřeba, jde však o pudr, který se míchá s dalšími přípravky.

Stačí si vybrat tvar spolu s barvou a pak už jen počkat, až lepidlo odvede svou práci.
Stačí si vybrat tvar spolu s barvou a pak už jen počkat, až lepidlo odvede svou práci.

Nehtová bezpečnost

Sžít se s umělou parádou někdy není legrace. Nejen, že je po prvním nalepení kumšt se s nimi naučit zacházet, například úklid se bez ochranných rukavic neobejde. Jakákoliv manuální práce je vabank.

I když se pro krásu „musí“ něco vydržet, je vždy potřeba salón pečlivě vybírat. Při nešetrném zacházení a práci s nekvalitními nástroji totiž může dojít k poškození tkáně okolo nehtu. I zprvu nevinná malá ranka se dokáže proměnit v plísňový ráj.

Stejně tak to může bolestivě odskákat i nehtová ploténka. Jakmile se na nehtu objeví skvrny nebo začne měnit tvar a barvu, je potřeba vyhledat lékaře.

Oči jako panenka

Co: Umělé řasy

Více než polovina žen v České republice jim neodolá. Nejen, že oči zvýrazní, ale postarají se také o mnohem pronikavější pohled. Řeč je o umělých řasách, které každou ženu promění v mrkací panenku. Společnost Ardell Fashion díky nim udělá díru do světa.

Zejména ve Spojených státech ženy skupují krabičky s umělými řasami ve velkém. Jen za loňský rok firma utrží 18,6 milionu dolarů.

Sametový kukuč

Ať už zvolíme metodu „z krabičky“, která je jednodušší a rychlejší nebo se svěříme do rukou odbornic, výsledek přehlédne málokdo. Výhodou řas ze salonů je elegantnější a na pohled hedvábnější pohled. Celou proceduru má na starosti tzv.

lash stylistka, jejímž úkolem je nejprve klientky pořádně vyzpovídat. Důležité je nejen jestli nosí brýle, ale také čím se živí a jaký typ líčení preferují.

Když dojde na samotnou proceduru, je na každé oko aplikováno přibližně 40 kusů řas. Aplikují se zhruba 1–2 mm od pokožky, bolest nebo nepříjemné pálení proto nehrozí. Jediné, o co nás procedura připraví, je čas. Trvá totiž okolo 2 hodin. Poté je nutné se 24 hodin vyhýbat vodě i jakékoliv páře, zejména saunám.

Stejně jako v případě nehtů je nutné počítat s pravidelným doplňováním, zhruba za 2–4 týdny a používáním speciálních kosmetických produktů.

Samotná procedura zabere zhruba 2 hodiny. Řasy se totiž aplikují postupně a zvlášť.
Samotná procedura zabere zhruba 2 hodiny. Řasy se totiž aplikují postupně a zvlášť.

Vyšperkovaná stříška

Co: Zahušťování obočí

Když se nám v mládí práce s pinzetou trochu vymkne z ruky a v dospělosti máme problém s tvarem či hustotou obočí, nejčastěji hrábneme po tužkách, které naši mladickou nerozvážnost trochu zakryjí.

Vždyť jen ve Spojených státech sahá v letošním roce po korekčním zachránci na 79,16 milionu žen. Časem se ale každodenní piplačka a malůvky také omrzí.

Stejně jako v případě umělých řas i tady nám „matka kosmetika“ nadělila účinné řešení – prostě se obočí doplní nebo rovnou vytetuje!

Lepidlo sem, kouzlo tam…

V prvním případě se doplnění chloupků provádí za pomoci lepidla. Ať už na příliš vytrhaná místa nebo pro zhuštění do stávajícího obočí. První aplikace zabere asi hodinku. Doplňování už bývá mnohem kratší, jen je nutné dodržovat rozmezí 3–4 týdnů.

Aby celá honba za podmanivým obočím nepřišla vniveč, doporučuje se minimálně 48 hodin po proceduře vyhnout kontaktu s vodou.

Jakékoliv mastící odličovací přípravky spolu s krémy nemají v místě nové, bujné „stříšky“ co dělat.

3D vláskování je žhavou novinkou. Po zákroku totiž obočí vydrží klidně i 2 roky.
3D vláskování je žhavou novinkou. Po zákroku totiž obočí vydrží klidně i 2 roky.

3D tattoo?

Mnohem zajímavější a revolučnější technikou, k níž ženy čím dál častěji obrací zrak aobočí, je tzv. 3D vláskování. Lepidlo je zastrčeno do šuplíku, namísto něj se tetuje!

Celou magii má na starosti speciální pero, které kromě potřebné hustoty, dokáže navodit i dojem, že obočí je právě narostlé. Vše je navíc prakticky bez bolesti, protože se místo předem umrtví.

Aplikace sice trvá o hodinku déle, tedy 2 hodiny, ale kromě vyvarování se větší fyzické zátěže tu není prakticky žádné pozákrokové omezení.

Na další aplikaci je pak dobré vyrazit zhruba po měsíci, kdy se pigment aplikuje znovu, čímž se zajistí jistá trvanlivost. Při dodržení celého postupu může takto udělané obočí vydržet klidně i 2 roky! Dosud opěvovaný permanentní make-up má silnou konkurenci.

Foto: Shutterstock.com
Související články
Lifestyle
Vynášení Morany: Se zimou se musí zatočit!
Když začne rašit tráva, rozkvetou květiny a stromy i keře se obalují listím, cítíme, jak z nás spadne zimní letargie. Najednou je nám veseleji, máme lepší náladu a těšíme se na měsíce plné slunce. A co teprve naši předkové, kteří žili v těsném sepětí s přírodou: pro ty to byla příležitost k oslavě! Temné a […]
Lifestyle
Na dvoře Ludvíka XIV.: Servíruje se bešamel a vidlička je ďáblův nástroj
Lžíce, vidlička a nůž, to je základ příboru, který běžně používáš u stolu. Tušíte ale, že to zdaleka není samozřejmost? Cesta vidličky k jídelnímu stolu byla docela složitá a ještě v 18. století se ještě leckde musíte obejít bez ní. Třeba u královského stolu.  Na dvoře francouzského krále Ludvíka XIV. (1638–1715), přezdívaného „král Slunce“ se […]
Lifestyle
Ve středověké Číně zakazovali i kalendáře
Kdy a kde se poprvé můžete setkat se zakázanými knihami? Rozhodně už ve starověku. Už vládci dávných starověkých říší měli spadeno na spisy, které se jim nehodily. Výjimkou dokonce není ani Písmo svaté. Už v biblickém Novém zákoně se nachází zmínka o ničení textů. Svatý Pavel ve Skutcích apoštolů popisuje svůj pobyt v Efesu (přístav v dnešním […]
Lifestyle
Vysavač: Nový vynález ocení i britský král
Jak se účinně zbavit prachu a nečistot? Hlavně na koberci je to problém. Už v 18. století na ně proto hospodyňkou kladou pokosenou trávu nebo sypou piliny. Moc velký efekt to ale nemá. Na řadu přichází vysavač. Patří vysávání do seznamu domácích prací, kterým se nebráníte, protože je to vlastně hračka? Není divu. Podlaha je za […]
reklama
záhady a tajemství
Tajemství harrapského písma: Podaří se nám někdy rozluštit?
Dá se značně rozšířená vyspělá starověká civilizace, vůbec první městského typu, která navíc čile obchoduje s okolím, zapomenout? A to tak, že o ní po dlouhá tisíciletí nebude nalezena jediná zmínka?  Zní to silně nepravděpodobně, ale jeden takový příklad máme. Harappská kultura. Stejně to dopadne i s jejím písmem. Pakliže tedy o písmo jako takové vůbec jde. […]
Kontroverzní internetová stránka DeathList: Věští smrt a počítá úspěšné tipy
Zakouřená putyka, kde se vedou různé řeči. Jedna z diskuzí nad skonem známého herce ale přeroste v tradici. Tatam jsou časy, kdy webová stránka zajímala pár zasvěcených, dnes ji sledují tisíce lidí. Neetické, za hranou nebo zkrátka nevhodné – taková slova jsou spojena s internetovou stránkou DeathList, její název v češtině znamená Seznam smrti a obsah tomu také odpovídá. […]
Síla upřeného pohledu i náměsíčnost: Záhadné schopnosti mezi nebem a zemí?
Už jste někdy zažili pocit, že se na vás někdo zezadu upřeně dívá? Ohlédli jste se – a bylo tomu skutečně tak. Právě jste zřejmě projevili svoje mimosmyslové schopnosti…   Někdo se dívá… První zmínka o pocitu, že se na nás někdo dívá, se ve vědecké literatuře objevila již v roce 1898, kdy psycholog E. […]
Bájní severští trollové: Skutečně existují?
Skutečně mají nadpřirozené démonické bytosti divokých norských hor, fjordů a švédských lesů moc nad tímto drsným severským prostředím? Polobůh, karikatura člověka? Tyto bytosti údajně mohou vyvolávat bouře nejen v horách, ale i na moři. Kupříkladu Norové věřili v polobohy, což byli trollové, přičemž každý si je představoval jinak. Vždy se však jednalo o jakousi karikaturu člověka. […]
reklama
věda a technika
Paracelsus: Alchymii povyšuje na vědu, ranhojičství na lékařství
Stává se jedním z mála alchymistů, kterým nešlo hlavně o bohatství získané novým objevem. Prohlašuje, že alchymie není určena jenom k výrobě zlata a stříbra. Podle něho by měla být využita hlavně v lékařství. Švýcar Philippus Aureolus Theophrastus Bombastus z Hohenheimu zvaný Paracelsus (1493-1541) se zabývá merkurosulfurovou teorií, podle které kovy tvoří merkurium a sulfur, dvě substance, které ale […]
Dojdou bez velrybího trusu zásoby fosforu?
Velryby nenabízí jen fascinující podívanou, gejzíry a zpěv. Taky vylučují a fungují jako mořská kamionová doprava, převážející živiny potřebné pro život. Třeba fosfor. Bez fosforu se neobejde žádný živý organismus. Tvoří kostru molekuly DNA a je také součástí adenosintrifosfátu (ATP), nuleotidu, který buňce slouží jako palivo pro chemické reakce. Potřebujeme ho, aby kosti byly pevné, […]
Vynález českého rodáka: Barevnou fotografii považovali nejprve za utopii
Pravděpodobně fotíte chytrým mobilem. Možná ale doma vyhrabete klasický foťák na film. Dotknout se papírové fotografie nebo filmu má svoje kouzlo. Natož ucítit typický zápach chemikálií ve fotokomoře. Třeba i vám fotografie zavoní, když prozradíme, že vynález té barevné má na svědomí Čech. Vydejte se s námi proti proudu času za jeho osudem. Karel Schinzel (1886–1951) […]
Český otec barevné fotografie na svých patentech nezbohatne
V roce 1922 Karlu Schinzelovi odmítnou patent na barevnou fotografii jako nerealistickou vizi. Po letech rezignace konečně v roce 1935 začíná publikovat výsledky své práce v odborných časopisech. Tentokrát má větší štěstí. Série článků v časopise Das Lichtbild upoutá pozornost šéfů společnosti Kodak v Americe a společnosti Agfa v Německu. Ve firmě Eastman Kodak si uvědomí význam výzkumů […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Dulce: Dobrota, které neodoláte
panidomu.cz
Dulce: Dobrota, které neodoláte
Ta dobrota se jmenuje dulce de leche a možná už jste ji objevili v obchodech. Ale nepochybujte o tom, že doma připravená bude ještě lepší. Název je španělský a znamená jednoduše „mléčná sladkost“. Původ ovšem není úplně jednoznačný, o autorství této receptury se pře hned několik latinskoamerických zemí a k tomu Francie, kde se traduje,
Ferdinand I. zatrhl šizení na tržištích
historyplus.cz
Ferdinand I. zatrhl šizení na tržištích
„Prvotřídní kvalita, dovoz z Itálie,“ přesvědčuje kupec s látkami bohatou pražskou měšťanku. Žena pečlivě osahává štůček mušelínu. „Vezmu si pět loket,“ prohlásí. Kupec rychle naměří požadovanou délku. Pořádný kus mu přitom zůstane za prsty…   „Na šaty ho bude málo, milostpaní. Stačí jenom na sukni,“ zhodnotí švadlena množství růžového mušelínu. „Ošidili vás, podívejte.“ Vezme do ruky dřevěnou
Kouzlení s vodou z potoků a studánek
nejsemsama.cz
Kouzlení s vodou z potoků a studánek
Voda má v magii zvláštní místo. Má jedinečné vlastnosti, které pro vás mohou být nejen zdrojem osvěžení, ale i duchovní síly a léčení. Voda z potoků a studánek má moc přinést do vašeho života pozitivní změny a obnovit vaši energii. Využitím těchto přírodních zdrojů v magii můžete obohatit své rituály a přinést do svého života větší harmonii a klid. Je důležité
Ten můj chlap je prostě báječný
skutecnepribehy.cz
Ten můj chlap je prostě báječný
Jsem holka Štěstěny, tvrdila moje máma, když jsem doma představila Mirka. Mohla na něm oči nechat. To nadšení ji neopustilo nikdy. Myslím, že mi trochu záviděla, ale nikdy jsem jí to neřekla. Tátu měla ráda, ale co si pamatuji, tak jsme s Mirkem byli zamilovaní mnohem víc. Jsme spolu moc rádi Tehdy byla jiná doba, když
Září Svobodová díky nové lásce?
nasehvezdy.cz
Září Svobodová díky nové lásce?
Přestože jí osud připravil až příliš kruté momenty, nikdy nepřestala věřit, že bude znovu šťastná. Sympatická herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (64) se má už několik týdnů potkávat se stejně
Hříbková omáčka
tisicereceptu.cz
Hříbková omáčka
Královskou houbou českých lesů je pravý hřib. Suroviny 400 g houby 1 větší cibule 2 lžíce másla 200 ml šlehačky 100 ml zakysané smetana 1 bobkový list 5 kuliček nového koření petrželka ne
Krvavé maltské podzemí a tajemná Petra
enigmaplus.cz
Krvavé maltské podzemí a tajemná Petra
V oblasti Paola na předměstí hlavního města La Valetta na Maltě se v roce 1902 dostala skupina dělníků do problémů. S několika se při rozbíjení skal propadla zem. „Dostaňte nás odsud, něco tady je,“ z
Historické Boskovice: Procházka od hradu k zámku
epochanacestach.cz
Historické Boskovice: Procházka od hradu k zámku
Návštěvou jednoho města si snadno zajistíme program třeba na celý víkend. Boskovice totiž nabízejí hned dvě významné architektonické památky, vzdálené od sebe jen půl kilometru. A tak se vydejme za hradem i za zámkem do krásné jihomoravské krajiny. Trhová osada Boskovice na okraji Drahanské vrchoviny vznikla někdy ve13. století, a už v roce 1313 kronikáři zaznamenali
Pátrání po nacistickém zlatě: Je ukryté pod hladinou německého jezera?
epochalnisvet.cz
Pátrání po nacistickém zlatě: Je ukryté pod hladinou německého jezera?
Nad vodou se převalují chuchvalce mlhy, ze kterých se náhle vynoří siluety několika člunů. Mají velmi podivnou posádku. Dobře živení, po zuby ozbrojení muži v černých uniformách a na straně druhé: zubožená těla oblečená v chatrných vězeňských hadrech. Co tato přízračná scéna znamená?   Je jaro roku 1945, druhá světová válka se chýlí ke konci. Jezero Stolpsee
Stinná stránka rozvinutějších mozků: rychleji stárnou
21stoleti.cz
Stinná stránka rozvinutějších mozků: rychleji stárnou
Lidský mozek, více než jakýkoliv jiný orgán, odlišuje náš druh od ostatních. Během posledních přibližně sedmi milionů let se jeho velikost a složitost výrazně zvýšila, což nám umožnilo používat jazyk,
&Beyond: Nezapomenutelné safari napříč východní Afrikou pro romantiky i dobrodruhy
iluxus.cz
&Beyond: Nezapomenutelné safari napříč východní Afrikou pro romantiky i dobrodruhy
&Beyond, světově uznávaný lídr v oblasti luxusní ekoturistiky, představuje své rozmanité portfolio safari lodgů a kempů ve východní Africe. Jako lídr v oblasti zodpovědného cestovního ruchu organi
Dechberoucí „katedrála“ v oblacích
rezidenceonline.cz
Dechberoucí „katedrála“ v oblacích
Třípodlažní penthouse na vrcholu nejvyššího věžáku severně od 72. ulice v New Yorku „patřil“ jednomu z protagonistů populárního seriálu, mapujícího život milionářské rodiny Royových. Jakkoliv jsou jejich osudy fiktivní, nemovitosti, v nichž „žijí“, jsou velmi reálné. Ohromující luxusní byt s pěti ložnicemi, čtyřmi koupelnami a výhledem na Husdon Yards je přitom jenom jednou z nemovitostí
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz