Jaderná bomba v podobě podzemní miny? Už takový nápad zní sám o sobě šíleně. Přesto se o něco podobného v šedesátých letech minulého století pokoušeli britští vědci. A jejich verze takové bomby byla ještě bizarnější, než se vůbec může zdát. Ke své funkčnosti potřebovala živá kuřata.
V době vývoje této podivné zbraně se svět krčil ve stínu hrozby jaderné války, a každá z mocností se snažila přijít se svou adaptací této smrtící zbraně.
Jeden z britských návrhů měla na svědomí operace Blue Peacock, jejich nápadem bylo ukrýt atomovou bombu do země na hranici se Sovětským Svazem, kde by ji bylo v případě sovětské invaze na západ možné odpálit.
Uvedení této smrtící zbraně do provozu však předcházely mnohé komplikace. Tím největším problémem byl chlad, který by pod zemí narušoval funkčnost bomby, nebo by jeho vinou mohla nálož dokonce neplánovaně explodovat.
Jako řešení tohoto problému nabídli vědci kuřata. Ta by žila v plášti bomby, kde by okolo ní svým pohybem vytvářela teplo. To by následně zajistilo její funkčnost. Ptáci by zde měli dostatek krmení i vody.
Bomba projektu Blue Peacock nakonec nikdy nevznikla, a ani nápad s kuřaty jako zahřívacím mechanismem se kvůli své nespolehlivosti neuchytil. Celá operace tak byla v roce 1958 zrušena.