Píše se 29. července 1999. 44letý Mark Barton v práci tasí pistole a postřílí pět lidí. Na další čtyři si počíhá ve vedlejší budově. Policie brzy zjistí, že další hrůzný výjev zanechal Mark doma…
POZOR: Článek nedoporučujeme osobám mladším 18 let!
Hned od počátku se ví, kdo je vrah. Jeho totožnost dosvědčí přeživší kolegové z atlantské firmy All-Tech Investment Group.
Policejní prohlídka jeho domu odhalí další tři oběti šíleného zabijáka – manželku Leigh Ann a dvě děti, 12letého Matthewa a osmiletou Mychelle, oba z prvního manželství. Všechny tři ubil kladivem.
Marka Orrina Bartona (1955–1999) policie dopadne po divoké honičce bude obklíčen na čerpací stanici. Nezatknou ho – vrah si stihne prohnat hlavou kulku.
V dopise, který zanechá u mrtvých těl svých dětí, vehementně popírá vinu na smrti své první manželky a její matky o šest let dřív – obviněn sice nebyl, ale podezřelý ano. Kupodivu také píše, že svou druhou ženu i děti miluje.
„Chci je potkat v den zmrtvýchvstání,“ vysvětluje. Je vážně šílený. Jeho první ženu někdo utloukl kladivem. Tímto činem v podstatě potvrdil Mark svou vinu. Je navíc chorobně žárlivý a paranoidní.
Po smrti první ženy Debry byla Markovi vyplacena vysoká pojistka. Barton ji prošustruje na burze. Finanční spekulace nevyjde. Během měsíce je chudší o 105 000 dolarů, což v přepočtu činí kolem 2 100 000 korun!
Chce se mstít
27. července 1999 ráno utluče spící manželku kladivem. Následující noc přijdou na řadu děti. Těla zakryje dekou. Ráno zamíří vraždit do kanceláře svého zaměstnavatele. Pak jde do budovy Monument, centra cenných papírů, kde znovu střílí.
Čtyři hodiny po střelbě se snaží sebrat mladičkou dívku jako rukojmí. Marně. Po vraždě 12 lidí obrátí zbraň proti sobě.