Zpeněžit a tím pádem i koupit se v dnešní době dá už prakticky cokoliv. Třeba člověk, který za vás bude stát ve frontě, obyčejné objetí nebo facka na povel.
Podívejte se na služby, jejichž existence je těžko pochopitelná, přesto si je můžete objednat…
Dotek za dvanáct stovek
O co jde: profesionální objetí
Za kolik: 60 dolarů (1 200 Kč) / 90 minut
Kdo by někdy nezatoužil po teplém lidském objetí. A právě na potřebě láskyplné náruče si v červnu 2012 postavila kariéru jistá Jacqueline Samuelová z New Yorku. Za v přepočtu 1 200 Kč se s vámi bude celých 90 minut tulit a objímat. Pozor ale!
Vše bez jakéhokoliv náznaku sexuálního podtextu. Pro případ, že by chtěl někdo její přítulnosti zneužít a pojem „tulení“ si vysvětlil poněkud jinak, je v jejím domě, kde služba probíhá, vždy přítomen někdo z rodiny nebo přátel.
Podnik pojmenovaný The Snuggery (pohodlí, útulno) slaví překvapivě velký úspěch a klienti se jen hrnou.
Čekání zkrátí náhradník
O co jde: najatý člověk za vás bude stát ve frontě
Za kolik: 40 dolarů (800 Kč) / hodina
Není nic otravnějšího, než je stání ve frontě. Nekonečně dlouze zírat na záda člověka před vámi. Řešení palčivého problému milionů lidí po celém světě se rozhodli nabídnout podnikavci v americkém Washingtonu.
Služba dostala název Line-Standing Service (něco jako Stojící servis) a nabízí možnost najmout si na tu zdlouhavou proceduru náhradníka – profesionálního čekatele. Ten si prostě stoupne do řady místo vás.
Jakmile bude mít cíl čekání na dohled, telefonicky se s vámi spojí a pak stojí v řadě s cedulí, abyste ho mohli jednoduše najít. Největšího využití se netradiční nabídka těší na úřadech. A cena?
Čtyřicet dolarů za 60 minut, přičemž minimální objednávka na čekání ve frontě musí být alespoň dvě hodiny.
Facka za nepozornost
O co jde: facka pokaždé, když v práci ztratíte koncentraci
Za kolik: 8 dolarů (160 Kč) / hodina
Znáte to. Stačí chvilka nepozornosti. Jeden zajímavý titulek na internetu a na rozdělanou práci už ani nepomyslíte. Poté, co Američan jménem Maneesh Sethi zjistil, že vyplýtvá 30 hodin týdně na Facebooku a dalších webech, rozhodl se tento nešvar vyřešit.
A to dost originálním způsobem. Aby netrpěla jeho produktivita, najal si dívku, která mu při každé ztrátě pozornosti nebo pokusu o útěk za internetovou zábavou vlepí facku.
Štiplavé pohlazení ho stojí 8 dolarů na hodinu s tím, že slečna si dokonce může na vlastním počítači dělat, co potřebuje. Sethi si nápad nemůže vychválit. Kruté, leč účinné řešení přináší ovoce.
Během experimentu se prý jeho denní produktivita zvýšila z 38 procent na 98 procent. Není divu, že o zavedení podobných „asistentek“ svých zaměstnanců už uvažuje nejeden majitel podniku.
Poslední mňamka
O co jde: možnost objednat si poslední jídlo odsouzenců před popravou
Za kolik: 20 dolarů (400 Kč)
Obyvatelé nejlidnatějšího města Kanady, Toronta, si mohou ve své domovině dopřát vskutku zvláštní gastronomický zážitek. Za 20 dolarů, tedy asi 400 Kč, mají možnost ochutnat poslední jídlo odsouzeného lotra před popravou.
Na pokrmech totožných s těmi, které si do cely smrti poroučejí místní vězni, vystavěla svou živnost kanadská služba s názvem Last Meals Delivery Service (Poslední donáška jídla).
„Vtip je v tom, že vlastně do poslední chvíle nevíte, co se vám objeví na talíři,“ říká její majitel Paul Kneale. Služba funguje hlavně na bázi překvapení. Zájemce netuší, jakou specialitu si objednává.
Většina těch, které čeká smrtící injekce, však nemá rafinované kulinářské chutě, a tak jejich výběr poslední krmě není moc pestrý. Součástí menu jsou i dvě papírové masky s podobiznou odsouzeného a jeho videozáznam na DVD. Dobrou chuť!