Britská spisovatelka a muzikanta Charlotte Greigová (1954–2014) považuje za hlavní zdroj inspirace pro Hannibala Lectera amerického natěrače a neuvěřitelně perverzního sadistického vraha Hamiltona Howarda „Alberta“ Fishe (1870–1936).
U Fishe není kanibalismus žádná výjimka. „Měl jsem předek těla s kousky, které mám nejradši. Jeho ptáčka, varlata a roztomilý, pěkně baculatý zadeček, abych si ho mohl upéct v troubě a sníst.
Z uší, nosu a kousků obličeje a břicha jsem připravil ragú,“ popisuje jednu z vražd.
Fish obráží veřejné domy, a pokud si chce zrovna sám udělat dobře, potřebuje k tomu masochistický prožitek. Vráží si do těla jehly a bičuje se. Nemá lítost se sebou, mnohem horší ale bude na ty, kteří ho navštíví doma.
Své oběti sváže, bičuje, mučí, obvykle i znásilní. Až je zabije, rozřeže je a uvaří z nich jídlo. Policii se podaří zadržet ho 8krát, ale jen kvůli krádežím a nekrytým šekům. Nemají zdání, jak krvelačná ryba jim uplave mezi prsty.
Albert Fish se dokonce 3krát ocitne v péči psychiatrů. Ti ho ale pokaždé propustí. Velká chyba…
Nebohá Grace
10letá Grace Buddová (1918–1928) je dcerkou v domě, kde se hledá dělník na výpomoc. Fish se představí pod falešným jménem. „Grace mě objala. V tu chvíli jsem věděl, že ji chci sníst,“ líčí vrah později.
Fish vyláká Grace od nepříliš inteligentních rodičů na oslavu své fiktivní neteře. Máma ani táta už svoji holčičku neuvidí. Veškeré pátrání je marné, až po 7 letech přijde dopis: „Nedá se vypovědět, jak byl její pečený zadeček libový a delikátní.
Trvalo mi 9 dní, než jsem ji celou snědl,“ dočte se paní Buddová. A je to právě tento dopis, kterému se podaří vraha odhalit – a to díky potisku obálky N. Y. P. C. B. A., což značí newyorskou asociaci řidičů.
Odtud je to k vrahově doupěti jen krůček.
Soud pošle Fishe na elektrické křeslo. Nelituje ničeho. „Elektrické křeslo jsem ještě nezažil, to bude vzrušující,“ prohlašuje.