Když roku 1874 britský chemik Charles Alder Wright (1844–1894) jako první syntetizuje heroin, testy na psech a králících ukážou, že droga není dobře snášena. Heroin mizí na dlouhých 23 let ze světa. Jeho návrat však bude masivní…
Pak je znovu syntetizován v Německu a uveden na trh pod dnešním názvem. Od roku 1895 ji prodává společnost Bayer jako volně dostupný lék proti kašli – který nemá způsobovat závislost a je vhodný i pro děti! Realita je na hony vzdálená reklamním plakátům.
Heroin během následujících let zničí miliony životů bez ohledu na to, že je droga od roku 1914 kontrolována a v českých zemích de facto zakázána už od 30. let minulého století.
Selhání orgánů na obzoru
Název: Flakka
Co stojí za úspěchem čínské drogy Flakka? Cena. Jedna kapsle stojí v přepočtu jen něco přes 100 korun. Užít se dá šňupáním, kouřením, polykáním a dá se aplikovat i injekčně. Následky jsou zničující.
Dlouhodobě vede k extrémním stavům úzkosti, paranoie i halucinacím. Závislým kolabují vnitřní orgány, přesto udělají pro další dávku cokoli. Tím spíš, že spánek je aktivita, kterou s touhle drogou nepotřebují.
Když se rozkládají tkáně
Název: krokodýl
Jen skuteční zoufalci vyzkouší drogu známou jako krokodýl. Jedná se o podomácku uvařený halucinogenní opiát, jehož účinky bývají popisovány jako 10krát silnější než heroin. Daň je strašlivá. Kromě duševního rozkladu se krokodýl podepíše i na tělesné schránce.
Vede k pozvolnému rozkladu tkání. To se zpočátku se projeví jako šupinatění a zelenání kůže. Ostatně, právě tak si droga vyslouží svůj název.
Skutečná zombie apokalypsa
Název: koupelové soli
Hrůzný zločin se stane pod vlivem drogy známé jako koupelové soli. Dojde k němu 26. května 2012 v Miami na Floridě. Tehdy 31letý narkoman Rudy Eugene zaútočí na bezdomovce Ronalda Poppoa.
Pod dohledem pouličních kamer ho zmlátí do bezvědomí a pak mu začne doslova pojídat obličej! Bezpečnostní složky reagují rychle, ale muži již nezachrání ani zrak, ani většinu obličeje. Běsnícího Eugena jeden ze strážců zastřelí.
Syntetická droga známá jako koupelové soli svými účinky připomíná amfetamin. Prodává se jako chemikálie nevhodná pro lidské užití. Výrobci se tak chrání před trestním postihem.
Soli vytváří silnou závislost, způsobují halucinace, paranoiu a násilnické záchvaty s častými sklony ke kanibalismu či sebevražednému jednání! A také způsobují infarkt a selhání jater.