Domů     Vysoká cena za rozkoš
Vysoká cena za rozkoš
10.5.2022

Celý svět ho zná jako kung-fu mistra a asketického mnicha. To je ale jen maska, kterou David Carradine nasazuje před kamerou. Ve skutečnosti byste jen těžko našli v Hollywoodu náruživějšího milovníka sexuálních praktik všeho druhu – škrcení nevyjímaje.

Je slavný nejen díky postavě šaolinského mnicha Kwai Chang Caina v seriálu Kung-Fu, ale i roli Billa v kultovním snímku Kill Bill svérázného režiséra Quentina Tarantina (*1963).

Když je ale herec nalezen mrtvý v hotelovém pokoji v thajském Bangkoku, celý svět obletí zprávy o jeho temné stránce.

Nahé tělo Davida Carradina (1936–2009), které nalézá pokojská, spočívá zkroucené ve skříni, muž má navíc šňůru omotanou kolem krku i kolem penisu.

Upozornil na sebe rolí v seriálu Kung Fu. FOTO: ABC Television / Creative Commons / volné dílo
Upozornil na sebe rolí v seriálu Kung Fu. FOTO: ABC Television / Creative Commons / volné dílo

Byla to vražda?

Herec umírá 3. června 2009. Ihned se rozjíždí kolo otázek ohledně podivné smrti. Byl snad Carradine zavražděn? Vždyť podle jeho manažera i blízkých má v době smrti svázané ruce za zády. V hotelovém pokoji je také nalezen otisk boty patřící neznámé osobě.

Thajská policie ale učiní všem spekulacím přítrž – populární herec přichází o život při sexuálních hrátkách zvaných autoerotická asfyxie!

Bez kyslíku je to lepší

Co že to vůbec je? Poloha, v níž je herec nalezen, už o lecčems vypovídá. Jde o praktiku, při které si člověk zvyšuje sexuální prožitek pomocí přiškrcování, v tomto případě během autoerotiky.

Takové choutky se ale nemusí vůbec omezovat jen na vlastní uspokojení, vždyť sám Carradine stejně experimentuje i v posteli s mnohými svými partnerkami. A že jich má za svůj život, který nechtěně ukončí v 72 letech, požehnaně.

Rozvody i incest

Herec prostě miluje sex a dokáže trávit myšlenkami na něj i jeho provozováním několik hodin denně. Není se co divit, že s ním jeho ženy nestačí držet krok.

Carradinova láska k nebezpečným erotickým hrátkám je také jednou z hlavních příčin rozpadů jeho manželství, kterých si užije rovnou pět.

Svou roli ale hraje i mnohem větší společenské tabu, a to incest, jehož se má herec dopustit na jedné své blízké osobě z rodiny!

Osudové trauma

Sám přitom neprožívá zrovna radostné dětství. Jeho otcem je slavný americký herec John Carradine (1906–1988), sláva táty chlapci ale štěstí nezajistí.

Když je mu pouhých pět let, dozví se traumatickou zprávu, kterou ještě dlouho nedokáže zpracovat – on a jeho bráška nemají stejného otce. Pro Davida, rozeného jako John Arthur, je to pomyšlení natolik bolestné, že se pokusí o sebevraždu. Tím ale trable zdaleka nekončí.

David Carradine s rodinou v roce 1987 FOTO: Roland Gerrits / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 nl
David Carradine s rodinou v roce 1987 FOTO: Roland Gerrits / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 nl

Toho tady nechceme!

Následuje rozvod rodičů, který neprobíhá nijak poklidně. I když je rozhodnuto, že David poputuje do péče své matky Ardanelle McCoolové (1911–1989), jeho dětská duše zůstává pošramocená.

Není schopný nikde zakotvit, rád vyvolává rozepře na každém kroku, pere se se spolužáky… Na žádné škole zlobivého Davida nechtějí. Chlapec tak nakonec vystřídá rovnou 17 základních škol! Na čas končí dokonce v polepšovně. Ta se ale ukáže jako skvělou školou života.

„Šampionát“ v boxu

Právě v polepšovně si mladík neustále zlepšuje svou techniku souboje. Vždyť rvačky jsou tu na denním pořádku. Oblíbený je tu zejména box, v němž začne brzy David vynikat. Snad právě tady si vytvoří základ, který mu bude užitečný v jeho budoucí kariéře.

Navíc kdykoliv uteče za školu, tráví svůj čas v promítacím sále kina. Mladík miluje filmy, sleduje herce na plátně, studuje jejich grimasy a pohyby. Kromě kinematografie ho táhnou i další sféry umění. Z problémového chlapce se tak stává nadějný student hudby a tance.

Zajímá ho opera

Jakmile začne studovat, co ho baví, z nevychovaného spratka se vyklube talentovaný mladík, mezi jehož sny patří i skládání oper. Hudbě se nakonec David Carradine věnuje po celý život a složí mnoho písní.

Problémům sice neodzvoní a David má občas opletačky s policií, jeho hlavní vášní se ale stane herectví. Svou první roli získá v Romeovi a Julii, a tak se může předvést na divadelních prknech.

Dlouho na sebe nenechá čekat ani první účinkování na televizních obrazovkách. Tou dobou je mladému herci 27 let.

Všechno jsem jen předstíral

Osud však přímo zabuší na dveře v roce 1972. Tehdy přichází nabídka, která se z pozice stále ještě neznámého herce neodmítá – možnost ztvárnění postavy šaolinského mnicha – bojovníka v seriálu Kung-fu.

Přitom Carradine tehdy výraz pro čínské bojové umění sotva zaslechl. Nemá tušení, o co vlastně jde, ale bez většího váhání do projektu jde. „Tehdy jsem tomu vůbec nerozuměl, všechno jsem předstíral, hrál.

Byl jsem ostatně herec,“ vzpomíná později Carradine, který v počátcích natáčení neumí jedinou bojovou figuru.

Zrodil se fenomén

Tehdy to ale nikomu nevadí. I přesto se z mnicha se stále přimhouřenýma a vědoucíma očima stane doslova kultovní hrdina. Světem navíc otřásá hnutí hippies, a tak se jeho role v ostatních televizních pořadech opravdu vyjímá.

„Necítil jsem se jako televizní ani jako filmová hvězda. Cítil jsem se jako fenomén,“ říká trefně herec. A co víc, Davida Carradine umění kung-fu natolik pohltí, že se s postupem času stále zlepšuje a začne bojové umění dokonce vyučovat.

Kvantita místo kvality

Jeho tvář je celosvětově známá, co víc si tedy může přát? Jako každý opravdový herec samozřejmě touží i Carradine po dalších kvalitních rolích. Jako by mu ale roky v seriálu ubraly šanci na další kariérní vzestup. Aury kung-fu bojovníka se jen těžko zbavuje.

Točí sice spoustu filmů, ty jsou ale spíš „béčkové“. Mezi nimi vyniká Hadí vejce z roku 1977 režiséra Ingmara Bergmana (1918–2007). Tento světlý okamžik ale přesto nedokáže herci zajistit přísun dobrých nabídek.

Jeho vášně něco stojí

Herec navíc potřebuje každý dolar, a tak bere i role, které by snad ani raději neměly vzniknout. David Carradine se topí v alkoholu a ke svému životu potřebuje psychotropní látky.

Zatímco na videokazetách je umírněným mnichem, v soukromí se proměňuje v pořádně arogantního surovce. Jeho poslední životní šance, obsazení do snímku Kill Bill, tak dostává náhle hlubší smysl.

Herec zcela propadá své lásce k neobvyklým sexuálním praktikám, zejména svazování. Své o tom ví všech jeho pět manželek, které se s ním postupně rozvádějí.

Sám herec na svou vášeň ve škrcení a bondáži, k níž prý vymýšlí scénáře celé dny, také nakonec ošklivě doplatí.

Hrob Davida Carradina FOTO: BernerAchim / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Hrob Davida Carradina FOTO: BernerAchim / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Na co si stěžovat?

Nutno podotknout, že bohatý a pro řadu lidí i nepochopitelný sexuální život Davida Carradina je jen jednou z jeho stránek.

Snad kdyby zemřel přímo při natáčení některé kung-fu scény, jeho zářná legenda coby mistra čínských bojových umění by zůstala čistá jako lilie.

Nelze mu upřít, že se zasadil o šíření východního umění boje na západě a že byl všestranně talentovaným mužem, kterému libido nevyhasínalo ani s pokročilým věkem. Sám v jednom rozhovoru mluví za vše:

„Vždycky jsem žil ve velkém domě, měl kolem sebe skutečně sexy ženy, spoustu dětí, psy a koně, dobré jídlo a žil jsem v jižní Kalifornii. Nemám toho moc, na co si stěžovat.“

Foto: Luke Ford / Creative Commons / CC VY-SA 2.5, ABC Television / Creative Commons / volné dílo, Roland Gerrits / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 nl, BernerAchim / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Předchozí článek
Další článek
Související články
Lifestyle
Všechno musí dolů: Striptýz jako rituál, neřest i umění
Lascivní, pružné pohyby těla. Svůdný pohled, mnohoslibný úsměv. Napětí v sále by se dalo krájet, obecenstvo nedočkavě čeká na to, až půvabná tanečnice odloží všechny své svršky. Všechno trvá nekonečně dlouho! Když nakonec dopadne na zem i poslední kousek látky, mezi diváky vypukne bouře nadšení. Tak jako mezi zápasem okresního přeboru a utkáním špičkových týmů […]
Lifestyle
Přežijí extrémy! Globální kolaps? Preppeři jsou připraveni!
Jsou šílení, nebo stojí nohama na zemi o něco pevněji než my ostatní? V kanystrech mají připravenou vodu, v komoře trvanlivé jídlo a cukr, v garáži batoh sbalený na cestu neznámo kam. Někteří mají i podzemní kryt. Tohle jsou preppeři (z anglického prepare – být připraven). Zabývají se přežitím v extrémních podmínkách. Jsou připraveni na […]
Lifestyle
Asketismus jako protipól bezuzdného chování?
Náboženství a víra provázejí lidstvo již od pradávna. Dodržovat pravidla určená církvemi však často není vůbec jednoduché a zkrotit vlastní mysl je zřejmě jedním z nejobtížnějších úkolů… Myšlenka asketismu byla inspirována starověkou řeckou školou stoiků, kteří tvrdili, že bychom měli popírat své nižší smyslové touhy, aby se naše duše mohla osvobodit. Stoikové se učili potlačovat […]
Lifestyle
Úspěšní a slavní, které vyhodili z práce pro nedostatek talentu
Už od dětství si Walt Disney rád maloval, miloval však i vlaky. Často přikládal ucho ke kolejím a poslouchal, zda se nějaký neblíží. Když se s rodinou přestěhoval do Kansas City, jeho kamarád ho seznámil se světem varieté a filmu. To ho později inspirovalo při návrhu designu Disneylandů, kolem kterých musela vždy vést železnice. Walt Disney […]
reklama
věda a technika
Space Shuttle: Smělé plány nevyjdou
Píše se startu 28. ledna 1986. Den, který se do historie kosmonautiky zapíše černou tužkou. Raketoplán Challenger se odlepuje od země, ale pouhých 73 sekund od startu prohoří spoj mezi dvěma částmi SRB. Ten špičkou prorazí nádrž a ozve se exploze.   Dominový efekt na sebe nenechá čekat. Druhá exploze je likvidační. Na nebi zůstane […]
Databáze plastů je na světě: Obsahuje přes 16 000 chemikálií
Sdílíme s nimi každou část našich životů, o jejich složení toho ale víme málo. Evropský Projekt PlastChem se rozhodl všechny chemikálie obsažené v plastech spočítat, a číslo překvapilo i největší pesimisty. To je ta špatná zpráva. Dobrá naopak je, že celosvětová dohoda o ukončení plastového zamoření je na dohled.   Plastový svět už neokupují jenom barbíny, sami […]
Nově objevené části lidského těla
Až do konce středověku představoval vnitřek lidského těla 13. komnatu. Po několika staletích důkladného „pitvání“ se v něm rozlišujeme dnes 78 lidských orgánů. Toto číslo ale nemusí být konečné. Jak dokazuje stále pokročilejší technika, lidská anatomie má stále čím překvapit.   Nový orgán bolesti – tak v nedávné době výzkumníci ze Švédska označili Schwannovy buňky, […]
Neštovice: Postrach, který věda zahnala
Amerika je pro kolonizaci zemí zaslíbenou. Stačí přesvědčit původní obyvatelstvo, aby vycouvalo. Přesvědčovacích prostředků mají Evropané celou řadu. Pušky, děla, a také neštovice. Neštovice jsou nemocí, která významným způsobem mění dějiny Kolem roku 400 př.nl zasáhne Athény epidemie, s největší pravděpodobností neštovic. Vyhubí čtvrtinu populace a mezi obětmi je i nejvýznamnější z vůdců – Periklés (500–429 […]
reklama
věda a technika
Co jste netušili o výtazích?
Kabinka visí na kovovém laně, připevněném na kladce. Můžete si nastoupit! A kdy pojedeme nahoru? Až někdo ručně navine lano na dřevěný buben! Tak nějak funguje první známý výtah na světě… Autorem pradědečka výtahů je řecký matematik Archimédes (asi 287-212 př. n. l.) a sestaví ho okolo roku 236 před Kristem. Podobné používají i Římané, […]
Víme, jak vznikl náš Měsíc?
Nové planety se rodí různými způsoby. Jedním z nich, kterým vznikla i naše sluneční soustava, je takzvaná akrece neboli „narůstání“. V tomto případě se oblak plynu s drobnou příměsí prachu díky vnějšímu impulzu, kterým může být například výbuch nedaleké hvězdy, začne hroutit do podoby disku. Jedná se v podstatě o gravitační proces. V centru disku […]
Rekordmani mezi rostlinami: Fascinující nej rostlinné říše
Znáte je? Nejmenší a největší rostliny světa, rostliny s nejdelšími listy, největšími květy či nejdelším jehličím, nebo třeba nejstarší rostlinu, jejíž věk je téměř pět tisíc let?  Představujeme vám rekordmany z říše rostlin, seznamte se. Obrovsky rozmanitý svět rostlin nás obklopuje v každém koutu světa. Rostliny nám i zvířatům poskytují potravu a kyslík, bez kterého […]
Tuberkulóza: Módní guru, zabiják i cestovka
„Má drahá, kořím se vaší alabastrové pleti i útlému pasu. Jste ztělesněním krásy,“ šeptá obdivně mladý muž. „Oh, děkuji,“ zašeptá dívka a vykašle do kapesníčku trochu krve. Má tak rozmanité symptomy, že až do 19. století nikdo netuší, že jde o jednu a tutéž nemoc. To mění svými objevy až francouzský lékař René Laënnec (1781–1826) […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Unikátní expozice: Zbiroh, sídlo templářů
epochanacestach.cz
Unikátní expozice: Zbiroh, sídlo templářů
Před deseti lety zámek Zbiroh způsobil senzaci svou expozicí nazvanou Tvář Leonarda da Vinci – Příběh rytířského řádu templářů. Výstava trvala půl roku a většina jejích exponátů na místě zůstala, takže dnes může nová expozice znovu připomenout historii templářského řádu spojenou se zámkem. Výstavě dominuje takzvaná Lukánská deska – autoportrét Leonarda da Vinci, dílo, které
Přehled druhů těstovin: Kolínka, nebo mašličky?
panidomu.cz
Přehled druhů těstovin: Kolínka, nebo mašličky?
Nebo máte rádi jiné? Těstovin je tolik, že není snadné všechny vyjmenovat. Vždyť jich prý existuje víc než 300 druhů a ze všech se dají vykouzlit skvělá jídla. Pryč jsou doby, kdy jste v obchodě viděli tak nanejvýš kolínka, nudle a špagety. Teď je výběr tak široký, že je někdy těžké si vybrat. Můžete se rozhodovat
Perleťová óda na polibek Měsíce v podání Frederique Constant
iluxus.cz
Perleťová óda na polibek Měsíce v podání Frederique Constant
Hodinky Classics Elegance Luna jsou nejnovějším modelem z značky Frederique Constant. Vůbec poprvé v historii manufaktury navrhla měsíční fázi těchto hodinek dcera jejího vedoucího výzkumu a vývoje. D
Mé ztracené dítě se objevilo a změnilo mi život
skutecnepribehy.cz
Mé ztracené dítě se objevilo a změnilo mi život
Tehdy jsem byla sama ještě dítě! Pozdě jsem litovala, že jsem své miminko dala k adopci, ale neměla jsem na výběr. Po letech si mě však našlo! Je to tak dávno, a přesto se na to nedá zapomenout! Stále to strašně bolí. Bylo mi šestnáct, když jsem se zamilovala do vojáka, který sloužil v našem městě. Myslela jsem
Losos plněný špenátem a sýrem
nejsemsama.cz
Losos plněný špenátem a sýrem
Losos je oblíbená a velmi zdravá ryba. S náplní z čerst­vého špenátu a výrazného ovčího sýra je to doslova lahůdka, použít ale samozřejmě můžete i jiný sýr. Potřebujete: ✿ 4 filety z lososa ✿ 200 g baby špenátu ✿ 100 g ovčího sýra ✿ 1 stroužek česneku ✿ pepř, sůl, koření na ryby ✿ olivový olej
Plastická chirurgie: Jak změnila život válečným veteránům?
21stoleti.cz
Plastická chirurgie: Jak změnila život válečným veteránům?
Těžké dělostřelectvo a kulomety způsobují zranění dosud nevídaná. Šrapnely odtrhávají kusy tváře. Jedovaté plyny poškozují tkáně. I „obyčejný“ požár nadělá pořádnou paseku… Zdá se, že osudem znetvořen
Chystá se Burešová utéct ke konkurenci?
nasehvezdy.cz
Chystá se Burešová utéct ke konkurenci?
Nedávno herečka ze ZOO Eva Burešová (30) překvapivě ohlásila, že v seriálu končí. Jako důvod uvedla, že se chce více soustředit na hudební kariéru a rodinu. Možná je ale důvod úplně jinde. Do redakc
Tulou: Stavěli Číňané pevnosti pro 800 lidí?
historyplus.cz
Tulou: Stavěli Číňané pevnosti pro 800 lidí?
Život jim ztrpčují nájezdníci, loupežné bandy i rozmary počasí. Proto si lidé z etnické skupiny Hakka začínají ve středověku stavět podivuhodné domy, které je před všemi nástrahami mají ochránit. Byť tyto „pevnosti“ vypadají na první pohled jednoduše, jsou promyšlené do posledního detailu a z hlediska obranyschopnosti se vyrovnají evropským hradům…   První tulou, jak se těmto zvláštním
Unikátní ultra-temná galaxie
epochalnisvet.cz
Unikátní ultra-temná galaxie
V mnohém připomíná Mléčnou dráhu s dostatkem materiálu pro vznik miliard hvězd. Jak se ale zdá, J0613+52 žádné hvězdy nemá. Je osamoceným chuchvalcem prachu a plynu unášeným vesmírem od počátku věků. Tak alespoň galaxie pojmenovaná J0613+52 na první pohled vypadá.   Tým vedený astrofyzičkou Karen O´Neilovou bizarní objekt vzdálený 270 milionů světelných let za pomocí
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Záhada smrti mladého krále: Opravdu padl v bitvě?
enigmaplus.cz
Záhada smrti mladého krále: Opravdu padl v bitvě?
V roce 1578 se střetla portugalská a arabská vojska v bitvě u marockého Ksár-el-Kebíru. V boji bylo portugalské vojsko takřka celé zničeno. Mezi padlými měl být „údajně“ i portugalský král Sebastián I
Česnekové brambory
tisicereceptu.cz
Česnekové brambory
Brambory vařené a pečené ve vývaru s česnekem mají znamenitou chuť. Můžete si je dát samotné nebo jako přílohu. Potřebujete 1,5 kg brambor 1 lžíci olivového oleje 50 g másla 2–3 stroužky česn