Domů     6 x kriminální případy, které šokovaly svět
6 x kriminální případy, které šokovaly svět
2.4.2017

Jsou bezbranné, naivní a důvěřivé. A to právě nejvíce vzrušuje ty nejhorší z nejhorších zabijáků. Unesené děti znásilní a brutálním způsobem zavraždí. Někteří potom ještě jednou znásilní jejich zubožená těla. Tihle vrazi se nezastaví před ničím.

POZOR: Článek nedoporučujeme osobám mladším 18 let!

Ramadan Mansour

KDY A KDE: Už jako mladík se Ramadan Abdel Mansour (*1980) přidal k pouličnímu gangu v Káhiře. Zažívá tam tvrdou školu a naučí se rány sám rozdávat. K tomu se přidají jeho zvrhlé choutky. Od devadesátých let si před ním nemůže být jistý žádný chlapec.

MOTIV: Mansour je sexuální zvrhlík, který se na dětech ve věku 10 až 14 let mstí za své drsné mládí. Když se jím znásilněný chlapec, jako například 12letý Ahmed Nagui, obrátí na policii, Mansour ho znásilní ještě jednou a pohřbí zaživa.

JAK: Svých choutek si urostlý muž dopřává zejména ve vlaku na trase z Káhiry do Alexandrie. Brzy proto dostane přezdívku „al-Tourbini“ neboli „Expresní vlak“. Se svými komplici oběť vyláká na střechu vagonu, kde ji znásilní. Tělo většinou skončí v Nilu.

VERDIKT: Nakonec Mansoura v roce 2006 udají jeho dva zatčení komplicové. Soud s celou skupinou je rychlý a nemilosrdný. Mansour je odsouzen k smrti a v roce 2010 popraven. Na svém kontě má životy 32 malých chlapců.

Anthony Kirkland

KDY A KDE: Píše se rok 2004 a 36letý Anthony Kirkland opouští brány ohijské věznice. V roce 1987 zavraždil svou přítelkyni Leolu Douglasovou a nyní je propuštěn na podmínku. Ukáže se to jako osudová chyba. Vražedné sklony totiž Kirklanda rozhodně neopustily.

MOTIV: Kirkland netrpí pedofilií. Mladé dívky jsou pro něj ale nejsnadnější obětí. V květnu 2006 zabije a znásilní (v tomto pořadí) 14letou Casonyu Crawfordovou. Ten samý měsíc mu padne za oběť i 45letá Mary Jo Newtonová.

JAK: Zneužité tělo se Kirkland pokusí vždy spálit. Pokoušel se takto zbavit své přítelkyně a pálí i své další oběti. V prosinci 2006 znásilní a uškrtí 14letou Kimyu Rolisonovou. Tělo pak brutálně zohaví.

VERDIKT: V roce 2009 naleznou policisté u Kirklanda hodinky a iPod, které patří jeho poslední oběti, 13leté Esme Kennyové. Kirkland je zatčen a v roce 2010 odsouzen k trestu smrti. Na jeho vykonání čeká dosud v nápravném zařízení Chillicothe.

Robert Black

KDY A KDE: „Když jsem byl malý, tak mě zneužívali,“ vysvětluje psychiatrům v roce 1967 tehdy 20letý Robert Black své důvody, proč zneužíval dceru svých domácích ve skotském městě Kinlochsleven.

Ústavní léčba ale Blackovi zdaleka nepomůže.

MOTIV: O rok později je Black propuštěn. Zvrhlých myšlenek se ale nevzdá. Přestěhuje se do Londýna, kde si najde práci jako řidič. Veškerý svůj volný čas tráví shromažďováním dětské pornografie. Za pár let mu ale přestane stačit.

JAK: Dne 12. srpna 1981 unese 9letou Jeniffer Cardyovou z vesničky Ballinderry v Severním Irsku. Znásilní ji a zavraždí. Nechce se vrátit do vězení ani do ústavu. Tělo pohodí na cestě mezi Dublinem a Belfastem.

VERDIKT: Jako řidič se dostane téměř do všech koutů Británie. Než je v roce 1990 dopaden, stihne zabít minimálně ještě tři další dívky ve věku 5 až 11 let. Je ale pravděpodobné, že má na svědomí více lidských životů. Black je odsouzen na doživotí. V roce 2016 umírá na infarkt.

Daniel Camargo Barbossa

KDY A KDE: Je listopad roku 1984 z kolumbijské věznice Gorgona odplouvá na chatrné dřevěné bárce jeden z jejích nejnebezpečnějších vězňů, tehdy 54letý Daniel Barbossa. Má na svědomí znásilnění a vraždy téměř 80 kolumbijských dívek.

MOTIV: Barbossa si vybírá malé dívky ve věku 8 až 13 let. Holčičky často pocházejí z velmi nuzných poměrů. Předstírá, že je kněz, který se ztratil. Děvčatům za to, že ho doprovodí, nabízí práci v továrně.

JAK: Místo toho je ale odvleče pryč, znásilní, zaškrtí a pohodí v lesích. „Sežrali ho žraloci,“ komentují Barbossův útěk z vězení kolumbijské úřady a přestanou ho hledat. Jenže vrah se místo toho dostane do Ekvádoru, kde pokračuje ve svém řádění.

VERDIKT: Dne 26. února 1986 ho policisté zatknou jen pár minut poté, co zavraždí 9letou dívku Elizabeth. S kamenným obličejem se později Barbossa přizná k dalším 72 vraždám, které na území Ekvádoru spáchal. O 8 let později je zabit příbuzným jedné z jeho obětí.

Dean Corll

KDY A KDE: Jeho rodina vlastní továrnu na bonbony a proto je 33letý Dean Corll z Houstonu znám pod přezdívkou „Candy Man“. V letech 1970 až 1973 se stanou on a jeho dva parťáci přízraky, zanechávajícíni za sebou hromady mrtvol.

MOTIV: Corll je homosexuál se sadistickými sklony. Brzy se seznámí s 15letým Davidem Brooksem a 17letým Elmerem Henleyem. Spolu vyrážejí za sexuálními radovánkami. Ty však brzy přestanou Corllovi stačit.

JAK: Corll pak za pomoci dvou svých přátel vylákává mladé chlapce na opuštěná místa. Zde je brutálně znásilní, mučí a nakonec zabije. Jeho řádění odnese během tří let na 28 lidí ve věku 13 až 20 let.

VERDIKT: 7. srpna se Corll pokusí znásilnit a zabít přímo Elmera a jeho kamaráda Timothyho Kerleye. Oba uspí, vysvlékne do naha a sváže. Elmer se však probudí, podaří se mu osvobodit a nakonec Corlla zastřelí. Sám je později za účast na vraždách odsouzen na 6krát 99 let.

Peter Woodcock

KDY A KDE: Píše se rok 1956. Tehdy 17letý Peter Woodcock je podivín. Fantazíruje o tom, jak vede gang 500 neviditelných chlapců na kolech a společně se prohánějí po jeho rodném Torontu. Peterovi pěstouni jsou si vědomi, že s chlapcem něco není úplně v pořádku.

MOTIV: Netuší ale, že právě na svém červeném kole vyráží dospívající muž do ulic, aby sexuálně obtěžoval malé děti. Dne 7. září si Peter připíše svou první oběť, 7letého Waynea Malletta. Chlapce Peter vyláká do opuštěného skladu, kde ho uškrtí.

JAK: Chlapec nebyl znásilněn, na mrtvole ale najdou detektivové dva kousance, které svědčí o sexuálním motivu vraha. O měsíc později je se stejnými kousanci nalezen mrtvý 9letý Gary Morris.

O rok později Peter zavraždí 4letou Carole Voyceovou. Tu už znásilní.

VERDIKT: Woodcock je zatčen a později soudem uznán za nepříčetného. Je poslán do psychiatrické léčebny. V roce 1991 během vycházky ale zavraždí svého spolupacienta Denise Kerra a je poslán zpět do vězení, kde v roce 2010 umírá na infarkt.

Foto: crimescenedb.com, local12.com, murderpedia.org, tattlerextra.org
reklama
Související články
Svět zločinu
James Holmes: Batmanův soupeř v akci
Diváci v kině napětím ani nedýchají. Mnozí z nich si tak ani nevšimnou temné postavy, která prochází uličkou. Je ozbrojená a za pár vteřin do dokáže tím nejhorším možným způsobem. Při premiérách akčních filmů natočených podle komiksových předloh bývá zvykem, že sálem procházejí herci v maskách hlavních hrdinů. Možná diváci v denverském kině Aurora toho muže v neprůstřelné vestě a […]
Svět zločinu
Znásilnění za katrem: Zavalitého obra nezastaví nic
Ocitnout se ve věznici mezi všehoschopnými kriminálníky je nebezpečné už samo o sobě. Na své kůži to pocítila žena, která se stala obětí úchylného dozorce. Zapomeňte na spravedlnost! Život v průměrné americké věznici rozhodně není procházka růžovým sadem. A to ani pro otrlou mladou ženu, které můžeme říkat třeba Jenny. Její identitu sice úřady chrání, […]
Svět zločinu
Zabijáci sexuálních otrokyň: Manželé loví a vraždí dívky
Inteligentní a talentované Charlene Williamsové se změní život poté, co potká o deset let staršího Geralda Gallega. Vezme si ho za muže a dvojice spolu zažívá spoustu dobrodružství. To se nese v duchu těch nejodpornějších zločinů.  Ani jeden z jejích rodičů není žádný hlupák. Charlene Williamsová, později Gallegová, se narodí 10. října 1956 v kalifornském […]
Svět zločinu
Vrazi, kteří se stali inspirací pro filmové trháky
Krimi je jedním z nejoblíbenějších žánrů, které sledujeme na televizních obrazovkách. Kteří vrazi se stali pro filmaře těmi nejinspirativnějšími? Bruno Lüdke Počet obětí: údajně nejméně 51 Kde působil: Köpenick, Německo Čím se vyznačoval: Žádnou z vražd mu nedokázali. Jak skončil: Odsouzen k pokusům v nacistickém blázinci.   Silný kalibr i pro nacistické zabijáky Noc, ve které přišel ďábel […]
reklama
zajímavosti
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
Původ lidské řeči je stále ještě záhadou. Záchytné body hledají vědci v komunikaci zvířat, zvláště u pěvců. Ale zdá se, že mnohem blíže k nám budou mít delfíni.   Každé novorozeně se musí co nejrychleji nadechnout, jak lidské, tak zvířecí. Malí delfíni, kteří přicházejí na svět pod vodou, to ale mají složitější. I když vynořit […]
Plzeňské pivo si oblíbil i František Palacký
Co si vybavíte, když se řekne Plzeň? Jednoznačně pivo. Dějiny piva se v tomhle městě táhnou zpátky v čase až do roku 1292, kdy král Václav II. poskytl 260 plzeňským měšťanům právo várečné. Nejslavnější pivařská kapitola ale začíná v 19. století. Obyvatelé Plzně si v roce 1839 zakládají Měšťanský pivovar. Bavorský sládek Josef Groll v něm první pivo uvaří […]
První obchodní styky dávných obyvatel Čech: Frčely hlavně korálky
České země jako izolovaná kotlina skrytá za horami a v lesích? Taková představa je skutečně velice naivní. Obchodní styky s okolím se zde pěstovaly už v dobách před naším letopočtem. Ačkoliv by to mnozí vás jistě neřekli, už tehdy prodej a koupě čile kvetla. Na našem území se obchodovalo už dávno před příchodem Slovanů, kteří do české kotliny […]
Baobaby: Stromy, které hubnou
Jejich jméno pravděpodobně pochází z arabštiny, ale najdeme je hlavně v Africe a na Madagaskaru, kde jsou pro tamní obyvatele léčivou dřevinou, tématem legend i předmětem uctívání. Věří například, že pokud utrhnou květ baobabu, sežere je lev. Ale pokud se napijí vody, kde byla namočena jeho semena, uchrání je to před útokem krokodýla. Tyto neobyčejné […]
lifestyle
Kde leží pravlast špaget? Skutečně je jako první připravovali Italové?
Pocházejí špagety z Itálie, nebo recept na jejich přípravu přivezl z Asie Marco Polo? Špagety bývají synonymem Itálie, i když svoji popularitu si už dávno vydobyly po celém světě. Jíst špagety je tak trochu životní styl. Pochutnáte si na kvalitních těstovinách s prověřenými přísadami. Italové jsou proslulí chutnou kuchyní, ve které kladou důraz na maximální kvalitu výchozích surovin, […]
Premiéry hudebních kusů napomáhaly k revoluci a způsobovaly skandály
Římské divadlo Teatro Argentina uvádí 20. února 1816 premiéru opery Lazebník sevillský od italského skladatele Gioacchina Rossiniho. Během představení však spousta diváků syčí a píská, čímž dává najevo svoji nespokojenost. Úspěchu se Rossini dočká až později. Když v roce 1814 pobývá německý hudební skladatel Carl Maria von Weber v českých lázních Libverda, nedaleká rokle ho prý inspiruje […]
Hudební géniové: Citliví, závistiví i toporní
Třebaže je rakouský skladatel Franz Schubert (1797–1828) neuvěřitelně pracovitý, nikdy se mu nepodaří se finančně zajistit. Po celý život musí proto spoléhat na pomoc svých příbuzných, přátel a obdivovatelů. Se Schubertovým dílem se začíná veřejnost seznamovat teprve v posledních letech jeho krátkého života. Francouz Hector Berlioz (1803–1869) ve své umělecké tvorbě dokonale vystihuje pojem romantický umělec. […]
Protančíme noc! Královský tanec trvá celou věčnost, valčík pohoršuje
Komteska skrz zdobenou škrabošku znuděně pokukuje po královském páru. Přemýšlí, kolik peněz musely stát královniny šperky. Na pohyb se příliš nesoustředí. Její tanečník se jí dvakrát nezamlouvá, ale tenhle večer s ním musí vydržet. Bohužel jde zrovna o nejdelší tanec plesové historie – 16 figur se střídá v nekonečném reji více jak hodinu!     […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
enigmaplus.cz
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
Na planetě je mnoho míst, která fascinují zároveň vědce i záhadology, a ENIGMA vám představuje ty nejzajímavější z nich. V tomto článku se vydáme do nitra tajemné jeskyně Lovelock v americkém státě Ne
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
epochalnisvet.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.
Role náhradní mámy už má po krk?
nasehvezdy.cz
Role náhradní mámy už má po krk?
Když si herečka Agáta Kryštůfková (30) ze seriálu Táta v nesnázích našla partnera Tomáše Havlínka (31), měl už dceru Juditu (4) ve střídavé péči s herečkou Beátou Kaňokovou (34). A tak se musela ry
Prokletá anglická dálnice: Může za zdejší nehody znesvěcení dávného pohřebiště?
enigmaplus.cz
Prokletá anglická dálnice: Může za zdejší nehody znesvěcení dávného pohřebiště?
Britský mystik Mike Brooker se ponoří do transu. Seance je nezvyklá tím, že probíhá u dálničního tahu M6, který proslul nevysvětlitelnými nehodami, mizením aut a oslepující mlhou. Brooker během ní při
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
21stoleti.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.  Seriál
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
epochanacestach.cz
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
Pinkasova synagoga je druhá nejstarší dochovaná synagoga v Praze a svým významem i architektonickou hodnotou představovala na dlouhou dobu hlavní stavbu pražského ghetta. Jako vzácná relikvie byl v Pinkasově synagoze po staletí chován praporec a roucho mesianistického mučedníka Šeloma Molcha, upáleného v Mantově roku 1532. Do své původní podoby byla synagoga obnovena v letech 1950–54. Památník obětí šoa
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
21stoleti.cz
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
Nový Zéland tvoří nejvyšší místo ponořené Zélandie, která formální status kontinentu získala v roce 2017. V letošním roce se vědcům podařilo dokončit její podrobné mapování i objasnit, jak vznikla a k
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Synchronicita napoví a poradí
panidomu.cz
Synchronicita napoví a poradí
Nic není náhoda a vše přichází v pravý čas… také o tom je synchronicita. Co to je a jak se ji naučit více vnímat a využívat? Synchronicita je něco, co je tady, a je podle psychologů dokázáno, že tento jev opravdu existuje. Můžeme ji volně přeložit jako „pozoruhodné shody náhod“. Je pouze na nás naučit
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
iluxus.cz
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
Sedmý ročník mezinárodního festivalu sklářského umění Venice Glass Week patřil i českým sklářům. Svá umělecká díla zde v rámci výstavy CZECH GLASS | FRAGILE představili Dana Zámečníková, Alena Matějka
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
skutecnepribehy.cz
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na