Skip to content
reklama
reklama

6 x kriminální případy, které šokovaly svět

blank

Jsou bezbranné, naivní a důvěřivé. A to právě nejvíce vzrušuje ty nejhorší z nejhorších zabijáků. Unesené děti znásilní a brutálním způsobem zavraždí. Někteří potom ještě jednou znásilní jejich zubožená těla.

Tihle vrazi se nezastaví před ničím.

POZOR: Článek nedoporučujeme osobám mladším 18 let!

Ramadan Mansour

Ramadan Mansour.
Ramadan Mansour.

KDY A KDE: Už jako mladík se Ramadan Abdel Mansour (*1980) přidal k pouličnímu gangu v Káhiře. Zažívá tam tvrdou školu a naučí se rány sám rozdávat. K tomu se přidají jeho zvrhlé choutky. Od devadesátých let si před ním nemůže být jistý žádný chlapec.

MOTIV: Mansour je sexuální zvrhlík, který se na dětech ve věku 10 až 14 let mstí za své drsné mládí. Když se jím znásilněný chlapec, jako například 12letý Ahmed Nagui, obrátí na policii, Mansour ho znásilní ještě jednou a pohřbí zaživa.

JAK: Svých choutek si urostlý muž dopřává zejména ve vlaku na trase z Káhiry do Alexandrie. Brzy proto dostane přezdívku „al-Tourbini“ neboli „Expresní vlak“. Se svými komplici oběť vyláká na střechu vagonu, kde ji znásilní.

Tělo většinou skončí v Nilu.

VERDIKT: Nakonec Mansoura v roce 2006 udají jeho dva zatčení komplicové. Soud s celou skupinou je rychlý a nemilosrdný. Mansour je odsouzen k smrti a v roce 2010 popraven. Na svém kontě má životy 32 malých chlapců.

Anthony Kirkland

Anthony Kirkland.
Anthony Kirkland a jeho oběti.

KDY A KDE: Píše se rok 2004 a 36letý Anthony Kirkland opouští brány ohijské věznice. V roce 1987 zavraždil svou přítelkyni Leolu Douglasovou a nyní je propuštěn na podmínku. Ukáže se to jako osudová chyba.

Vražedné sklony totiž Kirklanda rozhodně neopustily.

MOTIV: Kirkland netrpí pedofilií. Mladé dívky jsou pro něj ale nejsnadnější obětí. V květnu 2006 zabije a znásilní (v tomto pořadí) 14letou Casonyu Crawfordovou. Ten samý měsíc mu padne za oběť i 45letá Mary Jo Newtonová.

JAK: Zneužité tělo se Kirkland pokusí vždy spálit. Pokoušel se takto zbavit své přítelkyně a pálí i své další oběti. V prosinci 2006 znásilní a uškrtí 14letou Kimyu Rolisonovou. Tělo pak brutálně zohaví.

VERDIKT: V roce 2009 naleznou policisté u Kirklanda hodinky a iPod, které patří jeho poslední oběti, 13leté Esme Kennyové. Kirkland je zatčen a v roce 2010 odsouzen k trestu smrti. Na jeho vykonání čeká dosud v nápravném zařízení Chillicothe.

Robert Black

Robert Black.
Robert Black.

KDY A KDE: „Když jsem byl malý, tak mě zneužívali,“ vysvětluje psychiatrům v roce 1967 tehdy 20letý Robert Black své důvody, proč zneužíval dceru svých domácích ve skotském městě Kinlochsleven. Ústavní léčba ale Blackovi zdaleka nepomůže.

MOTIV: O rok později je Black propuštěn. Zvrhlých myšlenek se ale nevzdá. Přestěhuje se do Londýna, kde si najde práci jako řidič. Veškerý svůj volný čas tráví shromažďováním dětské pornografie. Za pár let mu ale přestane stačit.

JAK: Dne 12. srpna 1981 unese 9letou Jeniffer Cardyovou z vesničky Ballinderry v Severním Irsku. Znásilní ji a zavraždí. Nechce se vrátit do vězení ani do ústavu. Tělo pohodí na cestě mezi Dublinem a Belfastem.

VERDIKT: Jako řidič se dostane téměř do všech koutů Británie. Než je v roce 1990 dopaden, stihne zabít minimálně ještě tři další dívky ve věku 5 až 11 let. Je ale pravděpodobné, že má na svědomí více lidských životů.

Black je odsouzen na doživotí. V roce 2016 umírá na infarkt.

Daniel Camargo Barbossa

Daniel Camargo Barbossa
Daniel Camargo Barbossa.

KDY A KDE: Je listopad roku 1984 z kolumbijské věznice Gorgona odplouvá na chatrné dřevěné bárce jeden z jejích nejnebezpečnějších vězňů, tehdy 54letý Daniel Barbossa. Má na svědomí znásilnění a vraždy téměř 80 kolumbijských dívek.

MOTIV: Barbossa si vybírá malé dívky ve věku 8 až 13 let. Holčičky často pocházejí z velmi nuzných poměrů. Předstírá, že je kněz, který se ztratil. Děvčatům za to, že ho doprovodí, nabízí práci v továrně.

JAK: Místo toho je ale odvleče pryč, znásilní, zaškrtí a pohodí v lesích. „Sežrali ho žraloci,“ komentují Barbossův útěk z vězení kolumbijské úřady a přestanou ho hledat. Jenže vrah se místo toho dostane do Ekvádoru, kde pokračuje ve svém řádění.

VERDIKT: Dne 26. února 1986 ho policisté zatknou jen pár minut poté, co zavraždí 9letou dívku Elizabeth. S kamenným obličejem se později Barbossa přizná k dalším 72 vraždám, které na území Ekvádoru spáchal.

O 8 let později je zabit příbuzným jedné z jeho obětí.

Dean Corll

Dean Corll.
Dean Corll.

KDY A KDE: Jeho rodina vlastní továrnu na bonbony a proto je 33letý Dean Corll z Houstonu znám pod přezdívkou „Candy Man“. V letech 1970 až 1973 se stanou on a jeho dva parťáci přízraky, zanechávajícíni za sebou hromady mrtvol.

MOTIV: Corll je homosexuál se sadistickými sklony. Brzy se seznámí s 15letým Davidem Brooksem a 17letým Elmerem Henleyem. Spolu vyrážejí za sexuálními radovánkami. Ty však brzy přestanou Corllovi stačit.

JAK: Corll pak za pomoci dvou svých přátel vylákává mladé chlapce na opuštěná místa. Zde je brutálně znásilní, mučí a nakonec zabije. Jeho řádění odnese během tří let na 28 lidí ve věku 13 až 20 let.

VERDIKT: 7. srpna se Corll pokusí znásilnit a zabít přímo Elmera a jeho kamaráda Timothyho Kerleye. Oba uspí, vysvlékne do naha a sváže. Elmer se však probudí, podaří se mu osvobodit a nakonec Corlla zastřelí.

Sám je později za účast na vraždách odsouzen na 6krát 99 let.

Peter Woodcock

Peter Woodcock.
Peter Woodcock.

KDY A KDE: Píše se rok 1956. Tehdy 17letý Peter Woodcock je podivín. Fantazíruje o tom, jak vede gang 500 neviditelných chlapců na kolech a společně se prohánějí po jeho rodném Torontu. Peterovi pěstouni jsou si vědomi, že s chlapcem něco není úplně v pořádku.

MOTIV: Netuší ale, že právě na svém červeném kole vyráží dospívající muž do ulic, aby sexuálně obtěžoval malé děti. Dne 7. září si Peter připíše svou první oběť, 7letého Waynea Malletta. Chlapce Peter vyláká do opuštěného skladu, kde ho uškrtí.

JAK: Chlapec nebyl znásilněn, na mrtvole ale najdou detektivové dva kousance, které svědčí o sexuálním motivu vraha. O měsíc později je se stejnými kousanci nalezen mrtvý 9letý Gary Morris. O rok později Peter zavraždí 4letou Carole Voyceovou. Tu už znásilní.

VERDIKT: Woodcock je zatčen a později soudem uznán za nepříčetného. Je poslán do psychiatrické léčebny. V roce 1991 během vycházky ale zavraždí svého spolupacienta Denise Kerra a je poslán zpět do vězení, kde v roce 2010 umírá na infarkt.

Foto: crimescenedb.com, local12.com, murderpedia.org, tattlerextra.org
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Ušijte si originální bytové doplňky a dekorace
panidomu.cz

Ušijte si originální bytové...

Originální kousky, které si ušijete sami, dodají...
Plánuje se Soukupem brzy založit rodinu?
nasehvezdy.cz

Plánuje se Soukupem brzy...

Vztah AGÁTY...
Mám dítě, ale ne muže
skutecnepribehy.cz

Mám dítě, ale ne muže

Už jako malá jsem si přála mít...
Tichomořské sídlo Matta Damona
rezidenceonline.cz

Tichomořské sídlo Matta Damona

Poprvé za celá desetiletí se věhlasný...
Le Chaton: Podzimní péče o pleť s leknínem a malinami
iluxus.cz

Le Chaton: Podzimní péče o...

Aby pleť po letním slunění vypadala dobře i...
Domažlice, srdce Chodska
epochanacestach.cz

Domažlice, srdce Chodska

Město Domažlice a celá...
Italská sekaná s paprikami a olivami
tisicereceptu.cz

Italská sekaná s paprikami...

Když se řekne sekaná, vybaví se nám nejspíše...
Jak se rozhoduje buňka?
epochalnisvet.cz

Jak se rozhoduje buňka?

Prestižní evropský grant – ERC...
Pozoruhodný svět vyder
21stoleti.cz

Pozoruhodný svět vyder

Je známo, že polovodní savci jsou velmi...
Spadl život na Zemi z vesmíru?
enigmaplus.cz

Spadl život na Zemi z vesmíru?

Mezi úvahami, které se věnují teoriím vzniku...
V mexických pralesích údajně obchází nebezpeční démoni
enigmaplus.cz

V mexických pralesích údajně...

Ve folkloru středního Mexika se vyskytují nebezpečné...
Opravdu má Matonoha mladší milenku?
nasehvezdy.cz

Opravdu má Matonoha mladší...

Má doma krásnou manželku, ale...