Domů     6 x kriminální případy, které šokovaly svět
6 x kriminální případy, které šokovaly svět
2.4.2017

Jsou bezbranné, naivní a důvěřivé. A to právě nejvíce vzrušuje ty nejhorší z nejhorších zabijáků. Unesené děti znásilní a brutálním způsobem zavraždí. Někteří potom ještě jednou znásilní jejich zubožená těla. Tihle vrazi se nezastaví před ničím.

POZOR: Článek nedoporučujeme osobám mladším 18 let!

Ramadan Mansour

KDY A KDE: Už jako mladík se Ramadan Abdel Mansour (*1980) přidal k pouličnímu gangu v Káhiře. Zažívá tam tvrdou školu a naučí se rány sám rozdávat. K tomu se přidají jeho zvrhlé choutky. Od devadesátých let si před ním nemůže být jistý žádný chlapec.

MOTIV: Mansour je sexuální zvrhlík, který se na dětech ve věku 10 až 14 let mstí za své drsné mládí. Když se jím znásilněný chlapec, jako například 12letý Ahmed Nagui, obrátí na policii, Mansour ho znásilní ještě jednou a pohřbí zaživa.

JAK: Svých choutek si urostlý muž dopřává zejména ve vlaku na trase z Káhiry do Alexandrie. Brzy proto dostane přezdívku „al-Tourbini“ neboli „Expresní vlak“. Se svými komplici oběť vyláká na střechu vagonu, kde ji znásilní. Tělo většinou skončí v Nilu.

VERDIKT: Nakonec Mansoura v roce 2006 udají jeho dva zatčení komplicové. Soud s celou skupinou je rychlý a nemilosrdný. Mansour je odsouzen k smrti a v roce 2010 popraven. Na svém kontě má životy 32 malých chlapců.

Anthony Kirkland

KDY A KDE: Píše se rok 2004 a 36letý Anthony Kirkland opouští brány ohijské věznice. V roce 1987 zavraždil svou přítelkyni Leolu Douglasovou a nyní je propuštěn na podmínku. Ukáže se to jako osudová chyba. Vražedné sklony totiž Kirklanda rozhodně neopustily.

MOTIV: Kirkland netrpí pedofilií. Mladé dívky jsou pro něj ale nejsnadnější obětí. V květnu 2006 zabije a znásilní (v tomto pořadí) 14letou Casonyu Crawfordovou. Ten samý měsíc mu padne za oběť i 45letá Mary Jo Newtonová.

JAK: Zneužité tělo se Kirkland pokusí vždy spálit. Pokoušel se takto zbavit své přítelkyně a pálí i své další oběti. V prosinci 2006 znásilní a uškrtí 14letou Kimyu Rolisonovou. Tělo pak brutálně zohaví.

VERDIKT: V roce 2009 naleznou policisté u Kirklanda hodinky a iPod, které patří jeho poslední oběti, 13leté Esme Kennyové. Kirkland je zatčen a v roce 2010 odsouzen k trestu smrti. Na jeho vykonání čeká dosud v nápravném zařízení Chillicothe.

Robert Black

KDY A KDE: „Když jsem byl malý, tak mě zneužívali,“ vysvětluje psychiatrům v roce 1967 tehdy 20letý Robert Black své důvody, proč zneužíval dceru svých domácích ve skotském městě Kinlochsleven.

Ústavní léčba ale Blackovi zdaleka nepomůže.

MOTIV: O rok později je Black propuštěn. Zvrhlých myšlenek se ale nevzdá. Přestěhuje se do Londýna, kde si najde práci jako řidič. Veškerý svůj volný čas tráví shromažďováním dětské pornografie. Za pár let mu ale přestane stačit.

JAK: Dne 12. srpna 1981 unese 9letou Jeniffer Cardyovou z vesničky Ballinderry v Severním Irsku. Znásilní ji a zavraždí. Nechce se vrátit do vězení ani do ústavu. Tělo pohodí na cestě mezi Dublinem a Belfastem.

VERDIKT: Jako řidič se dostane téměř do všech koutů Británie. Než je v roce 1990 dopaden, stihne zabít minimálně ještě tři další dívky ve věku 5 až 11 let. Je ale pravděpodobné, že má na svědomí více lidských životů. Black je odsouzen na doživotí. V roce 2016 umírá na infarkt.

Daniel Camargo Barbossa

KDY A KDE: Je listopad roku 1984 z kolumbijské věznice Gorgona odplouvá na chatrné dřevěné bárce jeden z jejích nejnebezpečnějších vězňů, tehdy 54letý Daniel Barbossa. Má na svědomí znásilnění a vraždy téměř 80 kolumbijských dívek.

MOTIV: Barbossa si vybírá malé dívky ve věku 8 až 13 let. Holčičky často pocházejí z velmi nuzných poměrů. Předstírá, že je kněz, který se ztratil. Děvčatům za to, že ho doprovodí, nabízí práci v továrně.

JAK: Místo toho je ale odvleče pryč, znásilní, zaškrtí a pohodí v lesích. „Sežrali ho žraloci,“ komentují Barbossův útěk z vězení kolumbijské úřady a přestanou ho hledat. Jenže vrah se místo toho dostane do Ekvádoru, kde pokračuje ve svém řádění.

VERDIKT: Dne 26. února 1986 ho policisté zatknou jen pár minut poté, co zavraždí 9letou dívku Elizabeth. S kamenným obličejem se později Barbossa přizná k dalším 72 vraždám, které na území Ekvádoru spáchal. O 8 let později je zabit příbuzným jedné z jeho obětí.

Dean Corll

KDY A KDE: Jeho rodina vlastní továrnu na bonbony a proto je 33letý Dean Corll z Houstonu znám pod přezdívkou „Candy Man“. V letech 1970 až 1973 se stanou on a jeho dva parťáci přízraky, zanechávajícíni za sebou hromady mrtvol.

MOTIV: Corll je homosexuál se sadistickými sklony. Brzy se seznámí s 15letým Davidem Brooksem a 17letým Elmerem Henleyem. Spolu vyrážejí za sexuálními radovánkami. Ty však brzy přestanou Corllovi stačit.

JAK: Corll pak za pomoci dvou svých přátel vylákává mladé chlapce na opuštěná místa. Zde je brutálně znásilní, mučí a nakonec zabije. Jeho řádění odnese během tří let na 28 lidí ve věku 13 až 20 let.

VERDIKT: 7. srpna se Corll pokusí znásilnit a zabít přímo Elmera a jeho kamaráda Timothyho Kerleye. Oba uspí, vysvlékne do naha a sváže. Elmer se však probudí, podaří se mu osvobodit a nakonec Corlla zastřelí. Sám je později za účast na vraždách odsouzen na 6krát 99 let.

Peter Woodcock

KDY A KDE: Píše se rok 1956. Tehdy 17letý Peter Woodcock je podivín. Fantazíruje o tom, jak vede gang 500 neviditelných chlapců na kolech a společně se prohánějí po jeho rodném Torontu. Peterovi pěstouni jsou si vědomi, že s chlapcem něco není úplně v pořádku.

MOTIV: Netuší ale, že právě na svém červeném kole vyráží dospívající muž do ulic, aby sexuálně obtěžoval malé děti. Dne 7. září si Peter připíše svou první oběť, 7letého Waynea Malletta. Chlapce Peter vyláká do opuštěného skladu, kde ho uškrtí.

JAK: Chlapec nebyl znásilněn, na mrtvole ale najdou detektivové dva kousance, které svědčí o sexuálním motivu vraha. O měsíc později je se stejnými kousanci nalezen mrtvý 9letý Gary Morris.

O rok později Peter zavraždí 4letou Carole Voyceovou. Tu už znásilní.

VERDIKT: Woodcock je zatčen a později soudem uznán za nepříčetného. Je poslán do psychiatrické léčebny. V roce 1991 během vycházky ale zavraždí svého spolupacienta Denise Kerra a je poslán zpět do vězení, kde v roce 2010 umírá na infarkt.

Foto: crimescenedb.com, local12.com, murderpedia.org, tattlerextra.org
reklama
Související články
Svět zločinu
Loupež v brazilské centrální bance: Dokonalý plán pilných zahradníků
Jak rychle se dá nenápadně vyloupit banka, aby to vydalo kořist v hodnotě 70 milionů dolarů? Ti, kdo slyšeli o případu Centrální banky v brazilském městě Fortaleza, by možná odpověděli, že se to dá zvládnout za víkend. Práce na téhle loupeži bylo ale daleko víc. Fortaleza je třímilionové město na severovýchodním brazilském pobřeží, jedno ze sta největších […]
Svět zločinu
Útočící galerista Brit Eric Hebborn
Když si britský chlapec Eric Hebborn v osmi letech hraje s ohněm a zapálí školu, většina lidí předpokládá, že zraje pro kriminál. Erikovi učitelé si ale všimnou, že výborně kreslí a maluje, a podporují ho v této činnosti. Malý grázlík to nakonec dotáhne až na Královskou akademii umění a poté se stane pomocníkem restaurátora obrazů George Aczela. Jako […]
Svět zločinu
Padělatel Elmyr de Hory: Baron z Hollywoodu si vezme život, než aby riskoval ostudu
Sotva dvacetiletý Elmyr de Hory, absolvent mnichovské Akademie Heimann, se v Paříži stává žákem slavného francouzského malíře Fernanda Légera (1881–1955). Vyniká úžasným šarmem a díky tomu se seznámí snad s každým umělcem, který se ve zdejší čtvrti bohémů objevil. Nit úspěchu ale přetrhává 2. světová válka. Protože je židovského původu, skončí v koncentračním táboře. V roce 1945 se opět […]
Svět zločinu
Přepadení v Paříži: Dámy si jdou pro šperky
Jeden zůstává stát u výlohy, vytáhne zbraň a neklidně se rozhlíží kolem. Dva lupiči si natahují dámské paruky a s vytaženými zbraněmi vtrhnou do luxusního klenotnictví. Všechny přítomné natlačí ke zdi a zdá se, že zaměstnance znají jménem, aby je jeden hlídal a druhý do připravených tašek naházel šperky a hodinky. Po jejich útěku na […]
reklama
záhady a tajemství
Skotská záhada: Na prastarých kamenech je znázorněno neznámé zvíře
V předkřesťanských dobách obývali dnešní Skotsko, tehdy jedno z nejodlehlejších a nejizolovanějších míst Evropy, Piktové. Ti po sobě zanechali kamenné stély, na které zachycovali vše, co pro ně mělo nějaký význam, a to včetně zvířete, jehož identita je pro vědce dodnes záhadou… O Piktech se soudí, že byli z části keltským etnikem, které obývalo sever Británie už na […]
Posmrtný život se odehrává před smrtí
Téměř 80 procent lidí věří v nějakou formu posmrtného života. Většinou na základě zážitků těch, kteří přežili klinickou smrt. Přiživuje je řada esoterických a duchařských knih i pochybných webových stránek. Ty však často neříkají celou pravdu nebo zamlčují to, co se do obrazu úžasného posmrtného života nehodí. Věda už má navíc pro tzv. prožitky blízké […]
Zázrak v Zeitounu: Pannu Marii vyhlížely statisíce lidí
Něco takového svět v uplynulých dvou tisíci letech křesťanské historie nezažil. V káhirské čtvrti Zeitoun v Egyptě se po tři roky zjevovala Panna Marie. Zázrak se odehrával přímo na rušné ulici opakovaně několik let, a to před zraky tisíců a tisíců lidí. Údajně jej zachytili fotografové i kamery, komentovali ho politici. Církev byla zdrženlivá, vědecká […]
Skalní hádanka uprostřed pouště: Stojí za ní příroda, ufoni nebo naši předci?
Kraji vládne večerní ticho, na obloze se však jasně rozzáří světlo, které se neustále přibližuje. Futuristicky vyhlížející stroj přistává na písčité půdě. Dveře létajícího talíře se otevírají, vyběhne podsaditý mužíček, zamíří zbraní na nedaleký kámen a vypálí. Když zjistí, co způsobil, bere nohy na ramena! Nejde o film, ale o jednu z konspiračních teorií vzniku kamene […]
reklama
historie
Slazení v historii: Evropu zaplavil levný americký cukr
Zastánci zdravé výživy ho prudce odsuzují. Přehánět byste to s ním rozhodně neměli. Odkdy se u nás začalo sladit cukrem. Jaká sladidla se používala předtím? A odkdy známe řepný cukr? Mezi nejstarší sladidla u nás patřil med, ovoce, ale třeba i šťáva z mízy stromů či sušená řepa nebo mrkev, jež se také vyznačují sladkou chutí. „Ve […]
Napoleona I. Bonaparta se bál i papež
První konzul Francie Napoleon Bonaparte se bojí o svůj život. 18. května 1804 proto přiměje senát, aby ho jmenoval císařem. Dědičným následnictvím trůnu chce zmařit pokusy případných atentátníků. Pozice Napoleon Bonaparte (1769–1821) tehdy není nijak silná, a to ani ve vlastní rodině. Matka Letizia (1750–1836) se na syna naštve. Vadí jí, že z rodiny vylučuje své […]
Rudolf Habsburský donutil Přemysla Otakara II., aby se vzdal Chebska
Sňatkem s mnohem starší Markétou spadlo v roce 1252 budoucího českému králi Přemyslu Otakarovi II. do klína babenberské dědictví – Rakousy. Po smrti svého otce Václava I. (1205–1253) se ale králi Přemysl Otakar II. (kolem r. 1233–1278) kvůli rakouským zemím utká s uherským králem Bélou IV. (1206–1270). Drancování území zastaví až papež Inocenc IV. (asi 1195–1254) a […]
Rakousko postavil na nohy z bankrotu Vídeňský kongres
Za Marie Terezie prý habsburská říše zažila obrovskou inflaci. Došlo dokonce ke státnímu bankrotu. Papírové bankovky se u nás poprvé objevují v roce 1762 za vlády rakouské panovnice Marie Terezie. Ta provádí reformu celého peněžního systému, jejíž součástí se stává také vydání tzv. bankocetlí. Rakouská panovnice Marie Terezie (1717–1780) zavádí takzvané bankocetle. Nové papírové bankovky vydává […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Mohla ta kniha v poličce ovlivnit naše sny?
skutecnepribehy.cz
Mohla ta kniha v poličce ovlivnit naše sny?
Když moje žena četla tu tajemnou knihu, každou noc se budila ve stejnou dobu a s výkřikem. Pak jsem začal mít problémy i já! Ozval se výkřik! Už několik nocí po sobě mě manželka budila uprostřed noci. Rozsvítil jsem malou stolní lampu. Manželka se vsedě předklonila ke svým nohám a obličej utopila v dlaních. Viditelně se třásla po celém těle. „Zase
Zlínský kraj: Kraj švestkami a funkcionalismem protkaný
epochanacestach.cz
Zlínský kraj: Kraj švestkami a funkcionalismem protkaný
Východní Morava je rájem, jehož krásy vás omámí na první pohled. Lidové zvyklosti si zde totiž můžete vychutnat do poslední kapky. A to doslova. Ať už jste milovníky nadčasové architektury, tradiční módy anebo dáváte přednost turistice, zde si zaručeně přijde na své každé vaše „já“. Tekutý poklad Nejvýznamnějším plodem celého regionu je bezesporu švestka, neboli
Býčí skála: Svědkyně krvavého masakru
21stoleti.cz
Býčí skála: Svědkyně krvavého masakru
Proslaví ji nález sochy býčka, po které také získá svůj název. Vyjma cenných artefaktů však jeskyně láká i na dávný masakr, jehož pravá podstata stále nebyla přesvědčivě objasněna. Začneme ale od z
Kosmetika s prebiotiky a probiotiky dokáže divy
iluxus.cz
Kosmetika s prebiotiky a probiotiky dokáže divy
Kosmetické receptury prošly v posledních letech velkými proměnami. „Ženy i muži stojí ve frontách na dlouhověkost. Přejí si krásnou, pevnou, živou pleť do co nejvyššího věku,“ říká Ing. Jitka Poláková
Záhada Thoor Ballylee: Jaké přízraky obývají slavný věžový dům?
enigmaplus.cz
Záhada Thoor Ballylee: Jaké přízraky obývají slavný věžový dům?
Poblíž města Gort v irském hrabství Galway se nachází známá stavba takzvaného věžového domu. Jedná se o historický objekt z patnáctého století, z anglo-normanského období. Ze stejné epochy však patrn
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Byl Ježíš Kristus synek z dobře situované rodiny
enigmaplus.cz
Byl Ježíš Kristus synek z dobře situované rodiny
Putuje po celé Galileji. Kam vkročí, tam si o něm lidé povídají různé báchorky. Mnohdy Ježíše Krista povídačky o jeho činech dokonce předstihnou. Netrvá dlouho a během cesty se k němu chtějí přidat da
Koi kapři a ti další
panidomu.cz
Koi kapři a ti další
Přemýšlíte o zahradním jezírku a chtěli byste v něm mít i nějaké ryby? Módní jsou koi kapři, ale v pohodě můžete chovat i jiné druhy. Co ještě můžete ve svém jezírku mít? Zahrada, která žije… To je dnešní trend, a je to tak dobře. Návrat k přirozeným zahradám, ve kterých mají své místo a domov nejrůznější živočichové,
Bitcoin nebo zlato?
21stoleti.cz
Bitcoin nebo zlato?
O Bitcoinu se často mluví jako o zlatu nové generace. Pojďme se blíž podívat na to, co má Bitcoin se zlatem společného a v čem se naopak zásadně liší. Společné charakteristiky Jak Bitcoin, tak zlato
Stali se z nich nepřátelé?
nasehvezdy.cz
Stali se z nich nepřátelé?
Současný stav herečky a zpěvačky Dagmar Patrasové (67) mnohé znepokojuje. Své k jejímu životu už mnohokrát řekl také herec Jiří Krampol (85). Mimo jiné uvedl, že má nejspíš alkoholovou demenci a že
Čeští výrobci jsou mezi hráči online automatů velmi oblíbení
epochalnisvet.cz
Čeští výrobci jsou mezi hráči online automatů velmi oblíbení
Svět hazardu si většinou podvědomě umisťujeme do míst jako Monte Carlo nebo Las Vegas. S tím, jak se hráči hazardních her přesouvají do online prostředí, ztrácí tato představa reálný smysl. Svoje vlas