Domů     6 x kriminální případy, které šokovaly svět (2. díl)
6 x kriminální případy, které šokovaly svět (2. díl)
9.4.2017

Vztahy jsou jedním z nejčastějších, ne-li nejčastějším motivem vraždy. A nejvíce problémové vztahy bývají mezi blízkými. Vztáhnout ruku na své rodiče je obzvlášť zavrženíhodným zločinem. Tito děsiví vrazi sprovodili ze světa ženy, které je na něj naopak přivedly.

První díl zde.

POZOR: Článek nedoporučujeme osobám mladším 18 let!

Joaquin Villagra

KDY A KDE: Ve Sweetwateru na Floridě bydlí 32letý Joaquin Villagra v malém domku se svou matkou, 54letou Lisbeth Snadigovou. A nejde zrovna o idylické soužití. Lisbeth svého syna neustále peskuje a nadává mu.

PROČ: Má k tomu však pádný důvod. Joaquin o pořádnou práci nezavadil už měsíce a navíc si často a rád dopřává kokainu. Trpělivost s neustálými matčinými výtkami dojde mladému muži 11. července 2016.

JAK: Joaquin má v sobě tolik dost drog, že ztrácí veškeré zábrany. Matka mu zase cosi vyčítá, ale on ji neposlouchá. Hodí ji na postel a zaklekne na ni. Popadne polštář a bez milosti ji zadusí. Sebere klíčky od jejího auta a odjede neznámo kam.

VERDIKT: Po několika dnech začnou Lisbeth hledat její známí. Přivolaní hasiči se 14. července vlámou do jejího domu, kde ženu naleznou mrtvou. Pátrání po vrahovi netrvá dlouho. Villagra se sám přihlásí na policejní stanici o týden později. Nyní čeká na soud.

Noura Jacksonová

KDY A KDE: Je 5. června roku 2005 a 18letá Noura Jacksonová z Memphisu v Tennessee neprožívá šťastné mládí. Před rokem zastřelili jejího otce.

„Je to tvoje vina, neměli jste se nikdy rozvádět,“ křičí zrovna Noura na svou matku při jednom ze svých záchvatů vzteku.

PROČ: Vztah Noury a 39leté Jennifer Jacksonové je více než bouřlivý. Stejně jako v předchozím případě, Jennifer nemůže vystát, jak se její dcera ničí drogami. Noura zase nedokáže snést neustále poučování.

JAK: I proto se mladá dívka v noci neovládne. Při další hádce sáhne po noži a začne svou matku zuřivě bodat. Později najde koroner na matčině těle více než 50 bodnořezných ran. Pak odejde z domu a vrátí se až v pět hodin ráno.

VERDIKT: Noura vraždu oznámí sama. Nepřímé důkazy ukazují na ni, ale dívka se brání, že svou matku mrtvou už našla. Přímé důkazy chybí. Nakonec je v roce 2009 za zabití odsouzena k 20 letům vězení. V roce 2016 ji ale podmínečně propustí.

Sarah Johnsonová

KDY A KDE: Píše se rok 2003 a Sarah Johnsonová (16) z Bellevue v Idahu zažívá konečně pravou lásku. Je jím o tři roky starší mexický imigrant a Sarah ho miluje celým svým srdcem. Chce si ho vzít.

PROČ: „Ani omylem, mladá dámo. S někým takovým se tahat nebudeš,“ vyslovuje jasně svůj názor její matka, Diane Johnsonová. A co hůř, otec Sarah Alan matku samozřejmě plně podpoří. Dívce se bortí svět. A proto se rozhodne pomstít.

JAK: Je 2. září, zhruba půl sedmé ráno. Alan se zrovna sprchuje a Diane ještě spí. Sarah se vplíží do ložnice. V ruce má loveckou winchestrovku. Chladnokrevně matku zastřelí. Pak doběhne do koupelny a stejně skoncuje i se svým otcem.

VERDIKT: Naštěstí pro policii po sobě zanechá dostatek důkazů včetně stop DNA na místě činu a na vražedné zbrani. O měsíc později je zatčena a v roce 2005 v ostře sledovaném procesu odsouzena k dvěma doživotním trestům.

Yukio Yamaji

KDY A KDE: Yukio Yamaji (16) z japonské Osaky vystudoval pouze základní školu a pracuje v trafice. Žije se svou matkou. Radost mu dělá jeho nová přítelkyně. Vše se ale změní 29. ledna 2000.

PROČ: Matka neustále jeho dívku obtěžuje. Volá jí, ale do telefonu nemluví. Navíc neustále rostou její dluhy. To vše přivádí Yamajiho k nepříčetnosti. Onoho osudného dne se mladík vrátí z práce a s matkou se pohádá.

JAK: Yamaji popadne baseballovou pálku a ženu brutálně umlátí. Údajně se u toho cítí skvěle. Je zatčen o dva dny později a za zabití odsouzen na několik let. V roce 2004 je však podmínečně propuštěn a další neštěstí na sebe nenechá dlouho čekat.

VERDIKT: „Nemohl jsem zapomenout ten pocit, jaký jsem měl, když jsem zabil máti. Chtěl jsem vidět krev,“ komentuje Yamaji události ze 17. listopadu 2005, kdy znásilnil a zabil neznámou ženu a její dceru. Je odsouzen k trestu smrti a v roce 2009 oběšen.

Luke Woodham

KDY A KDE: Vraždou matky může šílené řádění teprve začínat. Příkladem budiž 16letý Luke Woodham z města Pearl v americkém Mississippi. Rok 1997 nepatří k jeho nejšťastnějším. Rozešla se s ním totiž jeho přítelkyně.

PROČ: Woodham propadne satanismu a nechce nic jiného než zemřít. A přitom vzít sebou ze světa co nejvíce lidí. Zejména ex-přítelkyni Christinu Menefeeovou. K činu se odhodlá 1. října. Jako první přijde na řadu jeho matka, Mary Woodhamová.

JAK: Luke na ni zaútočí tradiční zbraní domácích vražd – nožem. Zuřivému útoku nemá překvapená žena žádnou šanci odolat. Následně se Luke jejím autem dopraví do školy, kde začne střílet z pušky.

VERDIKT: Střelbě podlehne právě Christina a její kamarádka Lydia Dewová. Luke zraní ještě dalších sedm lidí, než se jednomu z učitelů podaří chlapce odzbrojit. O rok později je Luke Woodham odsouzen na doživotí.

Jim Gordon

KDY A KDE: Kalifornský Jim Gordon (38) je bubeník. A ne jen tak ledasjaký. V 70. letech spolupracoval například s Ericem Claptonem či Frankem Zappou. Nyní se ale píše rok 1983 a Jim už dva roky nebubnuje.

PROČ: Důvodem jsou sílící hlasy v jeho hlavě, které posledních pár let slyší. „Musíš zemřít. Stačí vyhladovět. Nasytí tě jen tvůj vztek,“ říkají hlasy. Naneštěstí Gordon ví, komu hlasy patří. Jeho vlastní matce.

JAK: Gordon zajde za doktory, ti ale vinu mylně nekladou nemoci, nýbrž alkoholu. Gordon se proto rozhodne skoncovat s hlasy po svém a 3. června 1983 umlátí svou matku kladivem. Zatčen je nedlouho poté.

VERDIKT: Vrah se marně odvolává na svou nemoc. Je odsouzen k 16 letům vězení až doživotí. Trest si odpykává částečně za mřížemi, částečně v psychiatrických léčebnách. Několikrát požádal o podmínečně propuštění. Marně. Další šanci dostane v roce 2018.

Foto: miamiherald.com, commercialappeal.com, thedailybeast.com, murderpedia.org, theguardian.com, crimescenedb.com, local12.com, murderpedia.org, tattlerextra.org
reklama
Související články
Svět zločinu
Albert Fish: 120 dní Sodomy je proti němu čajíček…
Britská spisovatelka a muzikanta Charlotte Greigová (1954–2014) považuje za hlavní zdroj inspirace pro Hannibala Lectera amerického natěrače a neuvěřitelně perverzního sadistického vraha Hamiltona Howarda „Alberta“ Fishe (1870–1936). U Fishe není kanibalismus žádná výjimka. „Měl jsem předek těla s kousky, které mám nejradši. Jeho ptáčka, varlata a roztomilý, pěkně baculatý zadeček, abych si ho mohl upéct […]
Svět zločinu
Čtyřnásobný vrah Robert Maudsley: Na svobodě vraždí jen jednou
Britskému sériovému zabijákovi Robertu Johnu Maudsleymu (*1953) se přezdívá skutečný Hannibal Lecter. Je nadprůměrně inteligentní, miluje klasickou hudbu, a když se zeptáte jeho známých, vylíčí vám ho všichni jako vtipného a zdvořilého společníka, který byl vždy každému nápomocen.   Přesto svůj život zřejmě již dožije ve speciální cele o rozměrech 5,5 × 4,5 metru. V […]
Svět zločinu
Mistři falzifikátoři na českém písečku: Pozor na Zrzavého i Schikanedera!
Učí se o nich v dějinách umění, kdo si v posledních letech koupil jejich pravé dílo, zaplatil miliony. Není se co divit, že u nás i ve světě koluje řada falzifikátů slavných českých malířů.   Ne nadarmo se o něm už v jeho 24 letech mluví jako o „nejnadanějším z akademiků“. Pražský rodák Jakub Schikaneder […]
Svět zločinu
Alfredo Ballí Treviño: Milence naporcuje do krabice
Má ne zrovna zdařile operovaný rozštěp patra, zjizvenou hlavu a splňuje vše, co 23letý začínající novinář Thomas Harris od vraha čeká. Dykes Askew Simmons (1931–1969) je bývalý psychiatrický pacient, který zavraždí tři mladé lidi a skončí ve věznici Topo Chico v mexickém státě Nuevo León.   Dykes se pokusí o útěk, ale přesně mířená kulka […]
reklama
historie
Síla páry: Od Heronovy koule až po lokomotivu
S párou si lidé pohrávali už ve starověku. Řecký matematik Heron Alexandrijský (asi 10–75 n. l.) jako první sestrojil mechanismus, který využíval její sílu. Nazve ho Aeolipile, čili Míč boha větrů Aiola. Funguje na principu, kdy je do koule přiváděna horká pára a tryskami usměrněná vychází ven. Díky působení zákona hybnosti se taková koule roztočí. […]
Tichý souhlas s hákovým křížem: 3 slavné osobnosti s nacistickým škraloupem
Na stole leží několik popsaných papírů, kousek vedle tužka a kalamář s inkoustem. Luxusně vypadající lampička osvětluje zbytek pokoje a na jednom z konferenčních stolků trůní fotka Henryho Forda. Takovou ozdobu by v Hitlerově pracovně čekal málokdo, i když… Zrůdná ideologie opanuje Německo v roce 1933, kdy se Adolf Hitler (1889-1945) ujímá kancléřského úřadu. Některým […]
Čistota v minulosti: Ludvík XIV. se myl v pálence
Hygiena v minulosti netvořila vždy samozřejmou součást každodenních rituálů. Některé národy a civilizace si na ni potrpěly už ve starověku, jiné nikoliv. Jak tomu bylo třeba ve středověku? Skvělou ukázkou starověké hygieny je i palác v Knossu. V letech 2000–1200 př. n. l. v něm nechybí důmyslný systém na odvod vody z královniny koupelny a přístavku. V něm stojí zařízení podobné […]
Bitva u Sedanu: Z francouzské porážky se raduje celá Evropa
Nad pevností Sedan se třepotá bílý prapor. Píše se 1. září 1870 a Francie se právě vzdává německé armádě. Její porážka změní politickou mapu kontinentální Evropy. Od této chvíle už nehraje prim země galského kohouta a do popředí se naopak dere sílící Prusko… S příchodem nového dne, 1. září ve čtyři hodiny ráno, se začíná u […]
reklama
lifestyle
Tajemství gastronomie: Jak se zrodilo carpaccio, sendvič a pizza Margherita?
Co je vlastně carpaccio? Dnes tak můžeme v podstatě nazvat všechno, co nakrájíme na tenké plátky a za syrova podáváme ochucené nebo se studenou omáčkou. Od hovězího masa se název s časem posune i na ryby – konkrétně lososa a tuňáka – a dokonce i na ovoce či zeleninu. Majonézy často nahradí olivový olej nebo […]
Diktát životního stylu: Délku špičky bot určuje král
Boty na tzv. platformě nejsou výstřelkem 20. století. Poprvé se objevily už na konci středověku. Říkalo se jim „chopine“ střevíce s vysokou podrážkou a staly se velmi populárními. Na rozdíl od běžných bot totiž chránily před bahnem a mokrem. První platformy mají korkovou nebo dřevěnou podrážku a vrchní část ze sametu. Jejich výrobě už na […]
Počátky toaletního papíru: Evropa ho dlouho považuje za luxus
První toaletní papír znali už Číňané od 6. stol. n. l. Pro jeho výrobu sloužil nejlevnější papír a rýžová sláma. Císařská dílna vyprodukovala ročně cca 750 000 listů. Na denní spotřebu tedy připadá 2056 listů. Většinu z nich patrně použily dámy, které tvořily větší část dvora. Ostatní národy se s mytím následujícím po tělesné potřebě vypořádávaly různě. Starověcí […]
Bageta a croissant: Francouzské mňamky, které nejsou francouzské
Pokud byste měli vyjmenovat jídla typická pro Francii, určitě by mezi nimi nechyběla bageta a croissant. Jenže ani jedno jedno z těch dvou není tak úplně francouzské. Bageta Někdy až metr dlouhé pečivo z bílé mouky je symbolem Francie stejně jako třeba Eiffelovka. Prezident Emmanuel Macron (*1977) ji považuje za národní poklad a chce ji […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Záhadné zmizení ponorky: Byla snad ukradena?!
enigmaplus.cz
Záhadné zmizení ponorky: Byla snad ukradena?!
V období první světové války se naplnil osud řady lodí, ponorek nevyjímaje. Patřila k nim i SM UB-3 německého císařského námořnictva. Stále se však nepodařilo najít vrak této ponorky. Zmizela bez jedi
Ztratila srdce pro mladého kolegu?
nasehvezdy.cz
Ztratila srdce pro mladého kolegu?
O fantastickém muži po jejím boku mluví herečka Zuzana Vejvodová (43) snad od chvíle, co se rozešla s otcem svého syna Pavlem Nečasem (57). Je však s podivem, že ho nikdy nikdo neviděl! Jejím part
Pověsti a legendy Lysé hory: Bájné vojsko, soudný den i pohádkový poklad
enigmaplus.cz
Pověsti a legendy Lysé hory: Bájné vojsko, soudný den i pohádkový poklad
Lysá hora, královna Moravskoslezských Beskyd, je se svojí nadmořskou výškou 1323 metrů nejvyšším vrcholem právě tohoto pohoří. Již od pradávna je opředena množstvím záhadných legend a pověstí [gal
Proč žije tolik jedovatých zvířat právě v Austrálii?
21stoleti.cz
Proč žije tolik jedovatých zvířat právě v Austrálii?
Na nejmenším kontinentu světa se nachází závratné množství jedovatých tvorů, jako jsou pavouci, hadi, medúzy, chobotnice, mravenci či ptakopyskové. Proč jich tolik hostí právě Austrálie? „Austrálie
Musela jsem mít víc milenců než moje kamarádka
skutecnepribehy.cz
Musela jsem mít víc milenců než moje kamarádka
Začalo to už na střední. Být věrné, to nebylo nic pro nás. Toužily jsme svést každého chlapa, kterého jsme viděly. Jen tak – soupeřily jsme spolu! S Hanou jsme se potkaly na střední škole, sedly jsme si vedle sebe. Měly jsme společnou zálibu. Lovit kluky. Na gymplu jich moc nebylo, ale v blízkosti byla naštěstí průmyslovka. Kluky
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Český výzkum zraku hlubokomořských ryb podpoří evropský grant
21stoleti.cz
Český výzkum zraku hlubokomořských ryb podpoří evropský grant
Evropská rada pro výzkum je první evropskou organizací pro podporu špičkového badatelského výzkumu. O grant ji mohou požádat vědci jakékoliv národnosti s 7 až 12 lety zkušeností. Letos uspěli hned dva
Balanční deska pro rovnováhu
panidomu.cz
Balanční deska pro rovnováhu
Nemáte čas se pravidelně hýbat? Zkuste balanční desku. Cvičení na ní je zábavné a nevyžaduje mnoho místa v bytě. Pomůže zlepšit nejen stabilitu, ale i koordinaci svalů, zpevnit zejména ty ve středu těla, na které zapomínáme. A právě tyhle svaly jsou důležité při jakémkoliv sportu, ale také při problémech s páteří či klouby. Cvičení pomáhá
4x Moravskoslezský kraj dětem
epochanacestach.cz
4x Moravskoslezský kraj dětem
Moravskoslezský kraj je krajem Beskyd, skvělého jídla a pití, ale nezapomíná se zde samozřejmě ani na dětičky. Kam je zde můžete vzít na parádní rodinný výlet? Malá ZOO V místech, kde kdysi stávala konírna Larischů, se nachází menší zookoutek Karviná-Fryštát (viz úvodní foto). Konkrétně ji naleznete v zámeckém parku Boženy Němcové. Obora se vzácnými dřevinami
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Tak dobré masky jste ještě neměli
iluxus.cz
Tak dobré masky jste ještě neměli
Anela, česká značka přírodní kosmetiky pro náročné zákazníky, uvádí na trh novou řadu pleťových masek pro hloubkovou hydrataci, regeneraci, výživu a zklidnění všech typů pleti. Během pár minut dokáží
Delikátní zážitek u Breitlingu
epochalnisvet.cz
Delikátní zážitek u Breitlingu
Prestižní hodinářská značka Breitling je dalším z lifestylových výrobců, který své portfolio rozšiřuje o gastronomii. Po podniku v Londýně a korejském Soulu nyní otevřela svou první restauraci v souse