Skip to content
reklama
reklama

6 x kriminální případy, které šokovaly svět (2. díl)

Vztahy jsou jedním z nejčastějších, ne-li nejčastějším motivem vraždy. A nejvíce problémové vztahy bývají mezi blízkými. Vztáhnout ruku na své rodiče je obzvlášť zavrženíhodným zločinem. Tito děsiví vrazi sprovodili ze světa ženy, které je na něj naopak přivedly.

První díl zde.

POZOR: Článek nedoporučujeme osobám mladším 18 let!

Joaquin Villagra

Joaquin Villagra.
Joaquin Villagra.

KDY A KDE: Ve Sweetwateru na Floridě bydlí 32letý Joaquin Villagra v malém domku se svou matkou, 54letou Lisbeth Snadigovou. A nejde zrovna o idylické soužití. Lisbeth svého syna neustále peskuje a nadává mu.

PROČ: Má k tomu však pádný důvod. Joaquin o pořádnou práci nezavadil už měsíce a navíc si často a rád dopřává kokainu. Trpělivost s neustálými matčinými výtkami dojde mladému muži 11. července 2016.

JAK: Joaquin má v sobě tolik dost drog, že ztrácí veškeré zábrany. Matka mu zase cosi vyčítá, ale on ji neposlouchá. Hodí ji na postel a zaklekne na ni. Popadne polštář a bez milosti ji zadusí. Sebere klíčky od jejího auta a odjede neznámo kam.

VERDIKT: Po několika dnech začnou Lisbeth hledat její známí. Přivolaní hasiči se 14. července vlámou do jejího domu, kde ženu naleznou mrtvou. Pátrání po vrahovi netrvá dlouho. Villagra se sám přihlásí na policejní stanici o týden později.

Nyní čeká na soud.

Noura Jacksonová

Noura Jacksonová.
Noura Jacksonová.

KDY A KDE: Je 5. června roku 2005 a 18letá Noura Jacksonová z Memphisu v Tennessee neprožívá šťastné mládí. Před rokem zastřelili jejího otce. „Je to tvoje vina, neměli jste se nikdy rozvádět,“ křičí zrovna Noura na svou matku při jednom ze svých záchvatů vzteku.

PROČ: Vztah Noury a 39leté Jennifer Jacksonové je více než bouřlivý. Stejně jako v předchozím případě, Jennifer nemůže vystát, jak se její dcera ničí drogami. Noura zase nedokáže snést neustále poučování.

JAK: I proto se mladá dívka v noci neovládne. Při další hádce sáhne po noži a začne svou matku zuřivě bodat. Později najde koroner na matčině těle více než 50 bodnořezných ran. Pak odejde z domu a vrátí se až v pět hodin ráno.

VERDIKT: Noura vraždu oznámí sama. Nepřímé důkazy ukazují na ni, ale dívka se brání, že svou matku mrtvou už našla. Přímé důkazy chybí. Nakonec je v roce 2009 za zabití odsouzena k 20 letům vězení. V roce 2016 ji ale podmínečně propustí.

Sarah Johnsonová

Sarah Johnsonová.
Sarah Johnsonová.

KDY A KDE: Píše se rok 2003 a Sarah Johnsonová (16) z Bellevue v Idahu zažívá konečně pravou lásku. Je jím o tři roky starší mexický imigrant a Sarah ho miluje celým svým srdcem. Chce si ho vzít.

PROČ: „Ani omylem, mladá dámo. S někým takovým se tahat nebudeš,“ vyslovuje jasně svůj názor její matka, Diane Johnsonová. A co hůř, otec Sarah Alan matku samozřejmě plně podpoří. Dívce se bortí svět.

A proto se rozhodne pomstít.

JAK: Je 2. září, zhruba půl sedmé ráno. Alan se zrovna sprchuje a Diane ještě spí. Sarah se vplíží do ložnice. V ruce má loveckou winchestrovku. Chladnokrevně matku zastřelí. Pak doběhne do koupelny a stejně skoncuje i se svým otcem.

VERDIKT: Naštěstí pro policii po sobě zanechá dostatek důkazů včetně stop DNA na místě činu a na vražedné zbrani. O měsíc později je zatčena a v roce 2005 v ostře sledovaném procesu odsouzena k dvěma doživotním trestům.

Yukio Yamaji

Yukio Yamaji.
Yukio Yamaji.

KDY A KDE: Yukio Yamaji (16) z japonské Osaky vystudoval pouze základní školu a pracuje v trafice. Žije se svou matkou. Radost mu dělá jeho nová přítelkyně. Vše se ale změní 29. ledna 2000.

PROČ: Matka neustále jeho dívku obtěžuje. Volá jí, ale do telefonu nemluví. Navíc neustále rostou její dluhy. To vše přivádí Yamajiho k nepříčetnosti. Onoho osudného dne se mladík vrátí z práce a s matkou se pohádá.

JAK: Yamaji popadne baseballovou pálku a ženu brutálně umlátí. Údajně se u toho cítí skvěle. Je zatčen o dva dny později a za zabití odsouzen na několik let. V roce 2004 je však podmínečně propuštěn a další neštěstí na sebe nenechá dlouho čekat.

VERDIKT: „Nemohl jsem zapomenout ten pocit, jaký jsem měl, když jsem zabil máti. Chtěl jsem vidět krev,“ komentuje Yamaji události ze 17. listopadu 2005, kdy znásilnil a zabil neznámou ženu a její dceru.

Je odsouzen k trestu smrti a v roce 2009 oběšen.

Luke Woodham

Luke Woodham.
Luke Woodham.

KDY A KDE: Vraždou matky může šílené řádění teprve začínat. Příkladem budiž 16letý Luke Woodham z města Pearl v americkém Mississippi. Rok 1997 nepatří k jeho nejšťastnějším. Rozešla se s ním totiž jeho přítelkyně.

PROČ: Woodham propadne satanismu a nechce nic jiného než zemřít. A přitom vzít sebou ze světa co nejvíce lidí. Zejména ex-přítelkyni Christinu Menefeeovou. K činu se odhodlá 1. října. Jako první přijde na řadu jeho matka, Mary Woodhamová.

JAK: Luke na ni zaútočí tradiční zbraní domácích vražd – nožem. Zuřivému útoku nemá překvapená žena žádnou šanci odolat. Následně se Luke jejím autem dopraví do školy, kde začne střílet z pušky.

VERDIKT: Střelbě podlehne právě Christina a její kamarádka Lydia Dewová. Luke zraní ještě dalších sedm lidí, než se jednomu z učitelů podaří chlapce odzbrojit. O rok později je Luke Woodham odsouzen na doživotí.

Jim Gordon

Jim Gordon.
Jim Gordon.

KDY A KDE: Kalifornský Jim Gordon (38) je bubeník. A ne jen tak ledasjaký. V 70. letech spolupracoval například s Ericem Claptonem či Frankem Zappou. Nyní se ale píše rok 1983 a Jim už dva roky nebubnuje.

PROČ: Důvodem jsou sílící hlasy v jeho hlavě, které posledních pár let slyší. „Musíš zemřít. Stačí vyhladovět. Nasytí tě jen tvůj vztek,“ říkají hlasy. Naneštěstí Gordon ví, komu hlasy patří. Jeho vlastní matce.

JAK: Gordon zajde za doktory, ti ale vinu mylně nekladou nemoci, nýbrž alkoholu. Gordon se proto rozhodne skoncovat s hlasy po svém a 3. června 1983 umlátí svou matku kladivem. Zatčen je nedlouho poté.

VERDIKT: Vrah se marně odvolává na svou nemoc. Je odsouzen k 16 letům vězení až doživotí. Trest si odpykává částečně za mřížemi, částečně v psychiatrických léčebnách. Několikrát požádal o podmínečně propuštění. Marně.

Další šanci dostane v roce 2018.

Foto: miamiherald.com, commercialappeal.com, thedailybeast.com, murderpedia.org, theguardian.com, crimescenedb.com, local12.com, murderpedia.org, tattlerextra.org
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Rustikální koláč se žampiony
tisicereceptu.cz

Rustikální koláč se žampiony

Lahodný bramborový koláč přijde k chuti...
Impozantní Rabí
epochanacestach.cz

Impozantní Rabí

Romantický hrad Rabí patří...
Hitlerovy zvukové zbraně: Osvojili si nacisté infrazvuk?
enigmaplus.cz

Hitlerovy zvukové zbraně:...

Hitlerovi inženýři za války vkládají veškeré úsilí do vývoje...
Cannafest: Veletrh s vůní konopí
panidomu.cz

Cannafest: Veletrh s vůní...

Naštěstí jsou dávno pryč doby, kdy vůně konopí...
Hodinářství Koscom prezentovalo hodinky Credor v hodnotě 18 milionů korun
iluxus.cz

Hodinářství Koscom...

Hned pět jedinečných mistrovských děl japonské...
Astronomové zachytili záhadný rádiový signál z neznámého zdroje
epochalnisvet.cz

Astronomové zachytili záhadný...

Australští astronomové objevili zvláštní rádiový zdroj...
Tichomořské sídlo Matta Damona
rezidenceonline.cz

Tichomořské sídlo Matta Damona

Poprvé za celá desetiletí se věhlasný...
Podezřelé zelené koule prý slídily u laboratoře pro vývoj jaderných zbraní
enigmaplus.cz

Podezřelé zelené koule prý...

Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných...
Bude o „Kolečko“ navíc?
nasehvezdy.cz

Bude o „Kolečko“ navíc?

Herečka Denisa...
Výlet za tulipány se stal dobrodružnou výpravou
skutecnepribehy.cz

Výlet za tulipány se stal...

S manželem jsme cestovali rádi,...
Jaký byl pravý důvod jejich manželské krize?
nasehvezdy.cz

Jaký byl pravý důvod jejich...

Je své manželce ROMAN...
V roce 2024 začne platit nová evropská směrnice o kyberbezpečnosti: Českou chybí IT specialisté
21stoleti.cz

V roce 2024 začne platit nová...

Evropská komise schválila novou...