Kolibřík mečozobec (Ensifera ensifera) – se řadí mezi větší kolibříky, dorůstá délky 17-23 centimetrů a hmotnosti kolem 15 gramů, jeho domovem je Jižní Amerika, konkrétně Venezuela, Kolumbie, Ekvádor, Peru a Bolívie.
Mečozobec je jediným zástupcem rodu Ensifera.
Kolibřík velký (Patagona gigas) – je vůbec největším kolibříkem na světě a na délku může běžně dorůstat i více než 20 centimetrů. Žije především v suchých andských lesích a křovinatých porostech ve větší nadmořské výšce.
Kolibřík vlaštovčí (Eupetomena macroura) – patří mezi větší kolibříky a vyznačuje se především široce rozeklaným ocasem, ne nepodobným tomu u vlaštovek. Tento druh je typický především svým skutečně pestrým zbarvením.
Kalypta růžovohlavá (Calypte anna) – se podobně jako i další kalypty též řadí mezi kolibříkovité. Většinou nedorůstá více než 10 centimetrů, a patří tak mezi menší zástupce.
Zajímavostí je, že kalypta růžovohlavá je jedním z mála druhů kolibříků, jehož samci při námluvách zpívají, kromě toho také vydávají silný zvuk způsobený vibrací ocasních per.
Kolibřík nádherný (Lophornis magnificus) – je řazen mezi nejmenší ptáky světa vůbec, jeho hmotnost dosahuje pouze cca 3 gramů. Tento pták se vyznačuje svou polygamií.
Kolibřík rubínohrdlý (Archilochus colubris) – své jméno obdržel díky rubínově zbarvené skvrně na krku samečků. Vyskytuje se především v Severní Americe od USA po Kanadu.
Je vysoce teritoriální a je neohroženým bojovníkem, se svými soky svádí hlučné vzdušné souboje.