Skip to content
reklama

6 nejpodlejších vrahů dětí: Za nevinnýma očima se může ukrývat nečekané zlo!

Vrahové dětí neváhají vztáhnout ruku na své mladší kamarády. Přinášíme vám přehled těch nejhorších bestií, které začaly zabíjet ještě před 15. rokem života.

Kdo: Graham Young (1947–1990)

Graham Young.
Graham Young.

Kdy a kde: Rodák ze severozápadního předměstí Londýna pochází z dobré rodiny, výborně se učí a okolí ho považuje za nadaného mladého muže. Od 11 let v něm ale sílí jeho děsivá vášeň, kterou později přirovnává k silné drogové závislosti.

Motivace k zločinu: Zajímá se o chemii, zvláště o účinky jedů na lidský organismus. Od svých 14 let neváhá zkoumat tyto účinky v praxi. Jed si kupuje po malých dávkách v lékárnách a prodavačům lže o svém věku i o tom, že tyto látky potřebuje pro školní pokusy.

Provinění: V roce 1962 umírá jeho nevlastní matka Molly. Zbytek rodiny a také jeden Youngův kamarád trpí v té době silnou nevolností. Youngova tetička Willie pojme podezření, že to není náhoda. Younga zkoumá nejprve psychiatr.

Dne 23. května 1962 se chlapec přizná k otrávení jídla svých blízkých.

Jak dopadne: Za 9 let ve věznici pro duševně choré si nastuduje odbornou literaturu z chemie a naučí se extrahovat jedy z rostlin na vězeňském dvoře. Ihned po propuštění sežene práci v chemické laboratoři.

Otráví 70 kolegů, z toho 2 smrtelně. V roce 1972 dostává doživotí.

Kdo: Mary Bellová (narozena 1959)

Mary Bellová.
Mary Bellová.

Kdy a kde: Krásné děvčátko s kulatýma očima a smutným úsměvem nemá jednoduchý život. Její matkou je prostitutka Betty ze skotského města Glasgow a otcem několikrát trestaný lupič a násilník Billy Bell. Rodičovskou lásku malá Mary nikdy nepocítí.

Motivace k zločinu: Matka Betty ji už v raném věku přesvědčuje, že děti jsou k ničemu a svět by byl lepší bez nich. Několikrát se pokusí dcerku zabít. Od 4 let její tělo nabízí svým zákazníkům pro zpestření.

Otec, pokud není právě za katrem, děvče bije hlava nehlava.

Provinění: Den před svými 11. narozeninami, 25. května 1968, uškrtí Mary 4letého sirotka Martina Browna. Přizná se k tomu na papírku, který ale policie bohužel považuje jen za hloupý žert. Dva měsíce poté dívka zabije Briana Howa (3). Na tělo mu vyřeže „M“, ostříhá mu vlasy a ustřihne penis.

Jak dopadne: Protože je v době zločinu ještě dítě, odsedí si jen 12 let. Ve 23 letech je propuštěna a dostane zcela novou identitu. Narodí se jí dcera. Poslední zpráva o Mary, která žije pod neznámým jménem, je z roku 2009.

Tehdy se prý stala babičkou.

Kdo: Craig Price (narozen 1974)

Craig Price.
Craig Price.

Kdy a kde: Domovem a místem zločinu tohoto sériového vraha je město Warwick na východě USA. Leží severovýchodně od New Yorku. Zde byl dopaden a souzen. Policie z Warwicku povolala k případu i Gregga O. McCraryho, předního znalce psychologie zločinců z FBI.

Motivace k zločinu: Původním Priceovým záměrem je nejspíš loupení. Proč si však počíná tak brutálně, se dá pochopit jen těžko. Některé zdroje tvrdí, že v době zločinů je pod silným vlivem psychedelické drogy LSD a marihuany.

Provinění: V roce 1989 někdo brutálně zavraždí tři lidi. Joane Heatonovou (39) ubodá, její dcerce Melisse (8) prorazí lebku a malé Jennifer (10) zasadí 60 ran nožem, které jí skoro oddělí hlavu od krku.

Price, chlapec ze sousedství, se překvapeným policistům k vraždě v klidu přizná a doplní, že jednu ženu zabil už ve svých 13 letech.

Jak dopadne: Veřejnost volá po nejvyšším trestu, ale dětský vrah musí být posuzován jako mladistvý pachatel. Čtyřnásobný hrdelní zločin mu vynese mírný trest. Za rvačku ve vězení a zranění bachaře je mu ale později prodloužen na 25 let.

V roce 2009 mu soudci zamítnou podmíněné propuštění.

Kdo: Barry D. Loukaitis (narozen 1981)

Barry D. Loukaitis.
Barry D. Loukaitis.

Kdy a kde: Škola Frontier Middle School ve státě Washington v USA se pro tohoto chlapce stává místem ponižování a utrpení. Spolužáci ho šikanují, bijí a na záchodních mu strkají hlavu do mísy. Vůdcem nebezpečné bandy je Manuel Vela (14).

Motivace k zločinu: Loukaitis trpí vleklými těžkými depresemi. Jeho matka Jo Ann Phillipsová se rozvede s partnerem poté, co odhalí jeho nevěru. Žena se rozhodne spáchat sebevraždu. Malý Barry jí tento zoufalý čin rozmluví.

Matka však plánuje, že na Den svatého Valentýna, 14. února 1996, vezme život sobě i jemu.

Provinění: Pár dní před tímto datem má Loukaitisova třída psát test z algebry. Dne 2. února však Barry nakráčí do učebny v dlouhém černém kabátě. Vytáhne zpod něj dvě pistole a loveckou zbraň. Spolužáky Manuela Velu a Arnolda Fritze zabije. Pak zavraždí učitelku Leonu Cairesovou.

Jak dopadne: Ještě dříve, než stihne zabít víc lidí, ho zneškodní učitel tělocviku Jon Lane úderem do zad. Barry se zatčení nebrání a ke všemu se přizná. Tvrdí sice, že je nepříčetný, přesto však dostane 2 doživotí a 205 let navrch.

Sedí dodnes, jeho žádost o nový soud byla před časem zamítnuta.

Kdo: Jon Venables a Robert Thompson (oba narozeni 1982)

Jon Venables a Robert Thompson.
Jon Venables a Robert Thompson.

Kdy a kde: Nerozluční spolupachatelé řady zločinů včetně toho nejtěžšího pocházejí z Liverpoolu. Od dětství se spolu potulují městem, kradou v obchodech, dělají výtržnosti v restauracích a chodí za školu.

Oba jsou z rozvrácených rodin.

Motivace k zločinu: Mladí delikventi začnou nejprve uvažovat o tom, jaké by to bylo sledovat, jak někoho přejíždí vlak. Bohužel u fantazií to neskončí. Pokusí se unést malé dítě, avšak jeho matka je zpozoruje a chlapce jim vezme.

Naneštěstí incident nikam nenahlásí.

Provinění: Dne 12. února 1993 si všimnou 2letého Jamese Bulgera, kterého jeho matka Denise nechá čekat před obchodem. Chlapce unesou a zmasakrují. Zkopou ho, ztlučou kameny, nalijí mu do očí barvu a rozrazí mu hlavu.

Ještě živého ho položí na koleje. Zemře dřív, než přijede vlak.

Jak dopadnou: Každý z nich si odsedí pouhých 8 let. Právníci, soudy a dokonce členové vlády se po celou tu dobu přou, zda to není málo. Od roku 2001 jsou oba na svobodě. Mají novou identitu a jsou poučeni, že nesmí s nikým mluvit o své minulosti.

Otec oběti Ralph Bulger považuje jejich propuštění za výsměch spravedlnosti.

Kdo: Joshua Phillips (narozen 1984)

Joshua Phillips.
Joshua Phillips.

Kdy a kde: Navenek spořádaný chlapec z floridského města Jacksonvillu je vášnivým sportovcem. Pochází z dobré rodiny a jeho milující rodiče mu dopřejí, na co si jen pomyslí. Netuší, že jejich syn zbožňuje násilné a zvrácené pornofilmy.

Dostává se až k vraždění.

Motivace k zločinu: Phillips poskytne později celou řadu různých vysvětlení a obhajob svého jednání. Jednou čin popisuje jako nešťastnou náhodu, jindy jako důsledek náhlé paniky. Soud mu ale neuvěří. Nejpravděpodobnější je, že Joshua trpí sexuální deviací.

Vzrušuje ho násilí.

Provinění: Jako 14letý mladík zavleče do svého pokoje mladší kamarádku Maddie Cliftonovou (8). Umlátí ji baseballovou pálkou a schová pod postel. Tam ji najde jeho matka Missy. Tou dobou už po dívce pátrá policie i skupiny dobrovolníků.

Mezi nimi je i Joshua.

Jak dopadne: Florida má přísné tresty. Joshua dostane doživotí bez možnosti propuštění jen proto, že je v době činu nezletilý. Jinak by mu hrozil trest smrti. Dodnes sedí ve státní věznici. Jeho obhájci namítají, že verdikt je příliš krutý.

K tomuto názoru se kloní i Sheila Cliftonová, matka oběti. Možná bude případ znovu otevřen.

Foto: murderpedia.org, dailymail.co.uk, scaryforkids.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Krásné pražské zahrady: Které jsou otevřené celoročně?
epochanacestach.cz

Krásné pražské zahrady: Které...

Možná to nevíte,...
Unikátní lahev za milion je jen pro zvané
epochalnisvet.cz

Unikátní lahev za milion je...

V poslední době se prémiové destilerie doslov...
Nečekaný a drsný rozvod kvůli alkoholu?
nasehvezdy.cz

Nečekaný a drsný rozvod...

Prošli si společně...
Regina Rázlová jako na houpačce! Kdy z ní seskočí?
nasehvezdy.cz

Regina Rázlová jako na...

Herečka Regina Rázlová (75)...
Douglas nově v obchodním centru Metropole Zličín
iluxus.cz

Douglas nově v obchodním...

Parfumerie Douglas otevřela před koncem loňského...
Asijský salát s kuřetem
tisicereceptu.cz

Asijský salát s kuřetem

Může sloužit jako předkrm i hlavní jídlo....
Reinkarnace v zájmu státu
21stoleti.cz

Reinkarnace v zájmu státu

Vůle komunistických pohlavárů v Číně poroučí nejen...
Prožít podzim života se svou láskou je krásné
skutecnepribehy.cz

Prožít podzim života se svou...

Náhrdelník mé tety v sobě skrýval tajemství...
Designový klenot Českého lesa
rezidenceonline.cz

Designový klenot Českého lesa

Blahodárný klid hlubokých lesů chodského...
Sluneční brýle: Velmi užitečná paráda
panidomu.cz

Sluneční brýle: Velmi...

Podobné tvrzení se nedá přenést na žádný jiný módní...
Záhadné megality Mzoura: Postavili „africké Stonehenge“ obři?
enigmaplus.cz

Záhadné megality Mzoura:...

Africký kamenný kruh prý vybudovala...
Zveřejněna tajemná fotografie. Zachycuje UFO nad Mosulem?
enigmaplus.cz

Zveřejněna tajemná...

Internet nedávno obletěl snímek pořízený americkým...

Předplatné časopisu

Chcete znát odpověďi? EPOCHA je pro Vás jasnou volbou. Již 17 let pro vás mícháme koktejl toho nejzajímavějšího, co se kolem nás děje!

Zvolte variantu

Epocha