Domů     5x neuvěřitelné zábavní parky: Obří penisy i trenažér, jak překonat státní hranici
5x neuvěřitelné zábavní parky: Obří penisy i trenažér, jak překonat státní hranici

Z křesťanského zábavního parku poněkud kýčovitě simulujícího pobyt v Jeruzalémě v Ježíšově době, se dnes už dělají i živé videopřenosy. 

1: Suối Tiên: Děti jásají, rodiče nevěřícně zírají

Hora Říp s figurínou Praotce Čecha, zátiší s kněžnou Libuší, jak vzpíná ruce nad hlavu a věští… Tak by asi vypadal podobný park, pokud by stál u nás. Největší vietnamská metropole, Ho Či Minovo Město (bývalý Saigon), si však žádá jiný vkus.

Zábavní park Suối Tiên zahrnuje mnoho částí, nechybí ani akvapark, ve kterém najdete obří vodopády i bazény s mořskou vodou. Minout nesmíte také dinosauří zoologickou zahradu či gigantickou horskou dráhu.

Celý park sjednocuje idea předestřít neotřelým způsobem vietnamské legendy a historii. Místní park milují. Evropan jen žasne.

Vše hýří barvami, na každém rohu vás bedlivě sleduje obří obličej Buddhy, některého z bohů či panovníků, nechybí pastelově zářící draci, mytologické výjevy a nepřeberné kýče.

Děti výskají, mozek dospěláka si je téměř jist, že do zmrzliny prodávané u vchodu přidávají halucinogeny. Celodenní vstupenka pro dospělého přijde v přepočtu na 1700 korun.

Pro Čechy trochu nezvyk, ale faktem je, že ze zmíněných parků jde o ten nejnormálnější. Foto: Hans Olav Lien / CC-BY-SA 3.0
Pro Čechy trochu nezvyk, ale faktem je, že ze zmíněných parků jde o ten nejnormálnější. Foto: Hans Olav Lien / CC-BY-SA 3.0

2: Holy Land Experience: S Ježíšem bok po boku

Několik otrhaných postav se prosmýkne kolem hradeb až k velké obranné bráně. Kousek od ní, ve stínu palem, se srocuje dav. Oči všech směřují k římskému prefektovi. Pilát si obřadně umyje ruce. Ježíš jen smutně kývne hlavou.

Na první pohled reálný výjev kazí jen mikrofony herců. Ani okolní městečko není pravé. Snaží se napodobit starověký Jeruzalém v prvním století našeho letopočtu. Ve svitu moderních lamp tu procházíte dějinami a sledujete biblické výjevy.

Namísto Judey se však nalézáte na Floridě, v Orlandu, ve zhmotnělém snu Marvina Rosenthala (1931–2019), ruského žida, který se stal baptistickým pastorem.

Krom makety Jeruzaléma a desítek herců tu stojí za pozornost sbírka biblických artefaktů, čtvrtá největší na světě.

První podobné křesťanské zábavní parky vzniknou již roku 1955 – a to hned dva, relativně malé Tierra Santa v argentinském Buenos Aires a Holy Land v connecticutském Waterbury. Druhý jmenovaný však roku 1984 zkrachuje.

Součástí této „svaté trojice“ se stane Heritage ve Fort Mill v Jižní Karolíně.

Ten pro změnu nepřežije rok 1989. I Holy Land Experience, tedy místo, které se vám snaží zprostředkovat zkušenost Svaté země, má namále.  Potácí se v dluzích a pomůže mu odkoupení filmovou společností Trinity Broadcasting Network (TBN).

Od té chvíle je většina zdejší produkce rovnou živě přenášena a nahrávána. TBN si uvědomí, že biblické výjevy nejsou pro malé děti příliš zábavné, a tak dostaví i moderní dětský park.

3: Love Land: Milujte se a množte se!

Obří penisy všech možných barev a uměleckých pojetí, sochy kopulujících dvojic i trojic (a to lidí i zvířat), akty a ve většině případů nevkusné obscénní umělecké skulptury.

To na vás ve zkratce čeká v populárním korejském zábavním parku lásky jménem Love Land. Pro našince podobný zážitek znamená spíš ukojení zvědavosti nebo legraci, na Čedžu ale míří nespočet novomanželů na svatební cestu, při které park nesmí chybět.

Potkáte tu zejména Korejce, Japonce a také Číňany, kteří sem nestandardně nepotřebují víza.

Ostrov Čedžu najdete 85 kilometrů od pobřeží Koreje a za zmínku rozhodně stojí, že patří mezi Nových sedm přírodních divů světa. Love Land na něm zabírá zanedbatelnou plochu dvou fotbalových hřišť a otevřeno má každý den od rána do půlnoci.

Na 140 exponátů má na svědomí 20 absolventů umění z Hongikovy univerzity v Soulu. Milovníci erotiky na Čedžu strádat nebudou – kromě erotického zábavního parku tu najdete hned několik muzeí sexu.

Pokud by vám dávka nevkusné erotiky na Čedžu nestačila, zamiřte ještě do jihokorejského parku Haesindang u města Samčchok. Mají tu expozici různě ztvárněných pyjů. Korejci totiž věří, že toto je ideální cesta ke zvýšení porodnosti.

Jeli byste do Love Landu také na svatební cestu? Foto: gdimension / CC-SA-BY 2.5
Jeli byste do Love Landu také na svatební cestu? Foto: gdimension / CC-SA-BY 2.5

4: EcoAlberto: Migrační trenažér Mexiko – USA

Průvodce sykne. „Tiše, ležte a nehýbejte se,“ zašeptá, když výprava po domluveném signálu padne do vysoké trávy. Nad hlavami jim projede záře ze světlometu. O kousek dál, na silnici, poblikává maják policejního auta.

Pěti mužům a třem dívkám tepe tělem adrenalin. V lůnu panenské přírody se pokoušejí nelegálně překročit mexické hranice do Spojených států amerických. Má to jediný háček. Je to jen populární úniková hra se všemi atributy skutečného překonání hranice.

Chybí tu jediné – pravá dělící linie dvou zemí. Populární přírodní park EcoAlberto v mexickém státě Hidalgo nabízí jinak vše, co se týká přírody. Krásné vyhlídky, noční túry s průvodcem za zvířaty, sjíždění řek a horské treky. A trochu drsného rozptýlení za příplatek k tomu…

5:  Movie Land: Bojííííím!

Máte rádi filmové horory? Pak nevynechejte návštěvu zábavního parku Movie Land nedaleko italského Gardského jezera. Zdejší strašidelný zámek děsí návštěvníky tak, že dvě třetiny z nich jeho prohlídku ani nedokončí!

Slavný Horror House je kromě děsivých kulis plný herců ztvárňujících scény z nejslavnějších hororů. Nechybí třeba kanibal Hannibal Lecter z Mlčení jehňátek, noční můra z Elm Street nebo Kruh.

Pokud je to pořád málo, čeká vás vizita děsivé pitevny, temný hřbitov a třeba i obyčejný byt. Protože dokonalé ticho a na první pohled běžné věci dokážou udělat hororu mnohdy větší službu, než hektolitry umělé krve.

Foto v úvodu: Hans Olav Lien / CC-BY-SA 3.0. Creative commons
Související články
Zajímavosti
Zmije obecná: Jedem se neplýtvá!
Žádného jiného suchozemského hada nepotkáte v tolika státech světa (v tomto případě 35) a žádný také nevydrží takové teplotní výkyvy – zejména ty směrem do chladu. I proto na zmiji obecnou můžete třeba v Itálii narazit i v úctyhodné nadmořské výšce 2900 metrů. Přesto si libuje ve vyhřívání na slunci, ale ideálně v místech, kde […]
Zajímavosti
Muzea voskových figurín: Zrodila se na hřbitově!
Před vámi zamračený Jan Žižka, nedaleko vyplazuje jazyk Albert Einstein a zdáli kyne Tom Cruise. Stroj času? Jistě. I tak lze vnímat muzeum voskových figurín. Očekávání, že v době všudypřítomného videa, internetu a sociálních sítí, ztratí význam a zaniknou coby zastaralá forma zábavy, se nenaplnila. Zájem o vosková panoptika neklesá a dokonce se otevírají nová. Přitom […]
Zajímavosti
Plyšoví medvídci: Roztomilí i zatracovaní
Jen málokterá hračka se dá považovat za roztomilejší a neškodnější, než jsou plyšoví medvídci. Ale než se stanou běžnou ozdobou dětských pokojíčků, musí si své místo na slunci tvrdě vydobýt. Ozvou se dokonce hlasy, které je považují za nebezpečné pro zdravý vývoj dětí a důvod nižší porodnosti! V obchodech si dnes můžeme vybírat ze široké […]
Zajímavosti
Jak jej asi neznáte: Buonarroti vynikal i jako výborný manažer
Michelangelo Buonarroti (1475-1564) nebyl jen velmi nadaným renesančním malířem, sochařem, architektem a básníkem, nýbrž i schopným a výkonným manažerem v dnešním slova smyslu, jak nám dokládají nálezy z archivů v italské Florencii a Pise. Talent umělecký i praktický Na základě objevených archivních záznamů se jednalo o postavu mimořádného všestranného nadání, kromě uměleckého tedy i praktického. […]
reklama
svět zločinu
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl […]
Za co všechno se chodilo do basy za komunismu?
Za bývalého režimu se dalo sedět ve vězení za ledacos, co dnes stěží chápeme. Třeba za koupi západního vozu nebo cizí literatury. I nevinná legrace v restauraci může skončit tragicky, když v ní sedí konfident. Peníze, které vám přijdou omylem na účet, jsou cestou za mříže. A na sovětskou vlajku není radno sahat, abyste nepřivolali […]
O. J. Simpson: Možná jsem ji opravdu zabil já
Jmenuje se O. J. Simpson. Je dnes už bývalou legendou amerického fotbalu, průměrným hollywoodským hercem, dokonce i spisovatelem. Jestli si k tomu přidáte i slovo „vrah“, necháme už na vás. Píše se rok 1977. Hvězda nejsledovanějšího amerického sportu O. J. Simpson přichází do svého oblíbeného privátního klubu Daisy v Beverly Hills. Krásná, čerstvě osmnáctiletá blonďatá recepční Nicole […]
Škraloupy amerických prezidentů pod lupou
Nejmocnější muži světa balancují na hraně zákona. Američtí prezidenti jsou nejviditelnějšími figurami na světové scéně, a není proto divu, že jsou pod neustálým dohledem médií, oponentů, ale i obyčejných lidí. Jejich kroky a činy jsou podrobeny mnohem přísnějším měřítkům. Vyprávět by o tom mohl třeba Bill Clinton s aférou „Cigars“. Kdyby americká veřejnost znala obsah dopisů, […]
reklama
věda a technika
Zdánlivě pomalé želvy: Tichý a dlouhověký společník
Když nejmocnější z řeckých bohů – Zeus chystá veselku s manželkou Hérou, pozve všechny. Želva ale odmítne opustit svůj dům, a tak na ni vládce sesílá kletbu. Od té doby si musí své obydlí tahat všude s sebou! Plouží se po souši, jejich mořští kolegové zase neohroženě brázdí oceány. Zvláštní skupina plazů je častým terčem posměchu kvůli těžkopádnosti […]
Zákoutí neurogastronomie: Sluch je nejlepší kuchař
Že výběr hudby ovlivní náš kulinářský zážitek, asi nikoho nepřekvapí. Zákazníci například v restauraci utratí až o 10 % víc, pokud na pozadí hraje klasika. Hlasitá hudba zase zvyšuje prodej soft-drinků a při poslechu hudby rychlé rychleji jíme. Sluchové vjemy se ale také zcela zásadně podílejí na tom, jak nám samotné jídlo chutná.   Když […]
Sklerosteóza: Mutace nezlomitelných kostí
Na první pohled se tato genetická mutace může zdát jako něco, co by chtěl mít v genomu každý. Její nositel disponuje kostmi s několikrát hustější strukturou, než je obvyklé. Jsou tak prakticky nezlomitelné. Už ale prostý fakt, jak málo je známo podobných případů, naznačuje, že majitelé tohoto haplotypu nemají dobré podmínky pro přenos svých genů na další […]
Štola 88: Ponorková nemoc cestou na Mars
Republikou se koncem 80. let šířily fámy o tajných pokusech na lidech probíhající kousek za Brnem. Tak si někteří vysvětlovali kolony nákladních vozů, které se sjížděly k důlní štole u Tišnova. Skutečnost ale předčila všechny představy – v opuštěné podzemní chodbě totiž probíhal let na Mars.   Lidská povaha je komplikovaná. Ačkoliv se vztahy mezi […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Na seznamce jsem našla toho pravého!
skutecnepribehy.cz
Na seznamce jsem našla toho pravého!
Na muže jsem štěstí neměla, a tak jsem se spíše ze zvědavosti přihlásila na seznamku. Lásku jsem ani nehledala, ale ona si mě stejně našla. Mnoho z nás dá na první dojem a věří v lásku na první pohled. V případě mě a Tondy byl průběh seznámení, vztahu i hledání společné cesty úplně jiný. Dá se říct, že opačný. Od rozčarování
Morávková zakázala Maláskovi jízdu na kole
nasehvezdy.cz
Morávková zakázala Maláskovi jízdu na kole
Herečka a moderátorka Víkendové Snídaně Dana Morávková (52) s láskou pečuje o svého manžela, klavíristu Petra Maláska (59). Ten před několika týdny ošklivě upadl na kole a zlomil si obě ruce. Ačkoli u
Drobenkový koláč s borůvkami
tisicereceptu.cz
Drobenkový koláč s borůvkami
Drobenku můžete různě kombinovat: místo hrubé mouky použít mleté ořechy, přidat skořici, vanilku. Ingredience na 1 plech Na těsto 250 g hladké mouky 125 ml mléka 1 vejce 50 g cukru 50 g m
Copernicus: Květen byl dvanáctým po sobě jdoucím měsícem s rekordními teplotami
epochalnisvet.cz
Copernicus: Květen byl dvanáctým po sobě jdoucím měsícem s rekordními teplotami
Služba Copernicus Climate Change Service (C3S), financovaná Evropskou komisí, uvedla, že květen 2024 byl celosvětově nejteplejším květnem v historii měření, s globální průměrnou teplotou vzduchu při zemském povrchu o 0,65 °C vyšší, než je průměr z let 1991–2020. To představuje už 12 po sobě jdoucích měsíců, kdy globální průměrná teplota dosáhla rekordní hodnoty pro příslušný
Bájní Kyklopové: Jaká je skutečnost?
enigmaplus.cz
Bájní Kyklopové: Jaká je skutečnost?
Díky nejrůznějším přírodním jevům, které si lidé odjakživa neuměli vysvětlit, postupem času vznikala celá řada mytických bytostí. Vědci se vydali například po stopách bájných příběhů o Kyklopech [
Táborské kulturní léto ve znamení připomínek 600. výročí úmrtí Jana Žižky
panidomu.cz
Táborské kulturní léto ve znamení připomínek 600. výročí úmrtí Jana Žižky
Město Tábor v létě nabídne rozmanité kulturní akce. Těšit se můžete na stálice letního programu Jazzový Tábor a festival pouličního divadla Komedianti v ulicích. Koncerty klasické hudby a rekonstrukcí historické bitvy vzdáme hold husitskému hejtmanu Janu Žižkovi, jenž skonal právě před 600 lety. Milovníci jazzu si přijdou na své v sobotu 13. července. Jazzový Tábor,
Tunisko: Vyspělá Afrika na dosah
nejsemsama.cz
Tunisko: Vyspělá Afrika na dosah
Toužíte letos po dovolené v Africe, ale horké klima vás neláká? Zvolte Tunisko, které vám díky své poloze nabídne nejen ideální počasí, ale také nádherné pláže a fascinující památky. Milovníci historie si tu přijdou na své! V severní Africe jen zhruba 150 km od Sicílie leží země, jejíž historie a kulturní dědictví sahá až do starověku. Je
Speciální povrchy v koupelně
rezidenceonline.cz
Speciální povrchy v koupelně
Uživatelský komfort v hygienické zóně zvyšují úpravy a technologie, jež znesnadňují usazování nečistot a vodního kamene, ulpívání otisků prstů a samozřejmě rovněž zjednodušují čištění veškerých souvisejících koupelnových ploch. Úpravy materiálů v rámci výroby nebo aplikované dodatečně usnadňují díky svým jedinečným vlastnostem údržbu umyvadel, umývátek, klozetů, van a další sanitární keramiky, stejně jako obkladů, sprchových a
Střední Čechy z paluby výletní lodě
epochanacestach.cz
Střední Čechy z paluby výletní lodě
Cestovat se dá nejrůznějšími způsoby, ale plout krajinou po meandrujících řekách má šmrnc a romantický nádech. Střední Čechy protíná několik významných řek, z nichž hned dvě jsou splavné pro velké výletní lodě. Nastupte na palubu a poznejte místa, která inspirovala třeba české umělce. Vltava: z Prahy až ke Slapské přehradě Jedním z nejkrásnějších úseků řeky Vltavy jsou
SHA Wellness Clinic ve Španělsku hlásí novou podobu apartmánů Grand Suite
iluxus.cz
SHA Wellness Clinic ve Španělsku hlásí novou podobu apartmánů Grand Suite
SHA Wellness Clinic nedaleko španělského Alicante představila tři Grand Suites, navržené prestižním designérem Lázaro Rosa-Violánem. Nově navržené apartmány vyvažují neutrální tóny s barevnými akcenty
Američané drželi českou cestovatelku ve vazbě
historyplus.cz
Američané drželi českou cestovatelku ve vazbě
„Račte s námi, dámo,“ říká ostře americký úředník cizince, která právě připlula z Japonska do Kalifornie. Mezi oběma státy panuje napětí kvůli nedávno přijatému zákonu, znemožňujícímu cizincům vlastnit v Kalifornii půdu. Zásah v mezinárodní přestřelce schytá i jedna z prvních českých světoběžnic.   Narodila se v listopadu a sychravé zůstane celé její dětství. Barbora Markéta
Domestikace koní proběhla až před 4200 lety, tedy o tisíc let později, než se odborníci domnívali
21stoleti.cz
Domestikace koní proběhla až před 4200 lety, tedy o tisíc let později, než se odborníci domnívali
Koně sehráli důležitou roli v historii lidstva, umožnili lidem cesty na dlouhé vzdálenosti, převoz těžkých břemen i obsluhu strojů. Díky koním se mohli rychle stěhovat z místa na místo i bojovat z jej