Domů     5x neuvěřitelné zábavní parky: Obří penisy i trenažér, jak překonat státní hranici
5x neuvěřitelné zábavní parky: Obří penisy i trenažér, jak překonat státní hranici

Z křesťanského zábavního parku poněkud kýčovitě simulujícího pobyt v Jeruzalémě v Ježíšově době, se dnes už dělají i živé videopřenosy. 

1: Suối Tiên: Děti jásají, rodiče nevěřícně zírají

Hora Říp s figurínou Praotce Čecha, zátiší s kněžnou Libuší, jak vzpíná ruce nad hlavu a věští… Tak by asi vypadal podobný park, pokud by stál u nás. Největší vietnamská metropole, Ho Či Minovo Město (bývalý Saigon), si však žádá jiný vkus.

Zábavní park Suối Tiên zahrnuje mnoho částí, nechybí ani akvapark, ve kterém najdete obří vodopády i bazény s mořskou vodou. Minout nesmíte také dinosauří zoologickou zahradu či gigantickou horskou dráhu.

Celý park sjednocuje idea předestřít neotřelým způsobem vietnamské legendy a historii. Místní park milují. Evropan jen žasne.

Vše hýří barvami, na každém rohu vás bedlivě sleduje obří obličej Buddhy, některého z bohů či panovníků, nechybí pastelově zářící draci, mytologické výjevy a nepřeberné kýče.

Děti výskají, mozek dospěláka si je téměř jist, že do zmrzliny prodávané u vchodu přidávají halucinogeny. Celodenní vstupenka pro dospělého přijde v přepočtu na 1700 korun.

Pro Čechy trochu nezvyk, ale faktem je, že ze zmíněných parků jde o ten nejnormálnější. Foto: Hans Olav Lien / CC-BY-SA 3.0
Pro Čechy trochu nezvyk, ale faktem je, že ze zmíněných parků jde o ten nejnormálnější. Foto: Hans Olav Lien / CC-BY-SA 3.0

2: Holy Land Experience: S Ježíšem bok po boku

Několik otrhaných postav se prosmýkne kolem hradeb až k velké obranné bráně. Kousek od ní, ve stínu palem, se srocuje dav. Oči všech směřují k římskému prefektovi. Pilát si obřadně umyje ruce. Ježíš jen smutně kývne hlavou.

Na první pohled reálný výjev kazí jen mikrofony herců. Ani okolní městečko není pravé. Snaží se napodobit starověký Jeruzalém v prvním století našeho letopočtu. Ve svitu moderních lamp tu procházíte dějinami a sledujete biblické výjevy.

Namísto Judey se však nalézáte na Floridě, v Orlandu, ve zhmotnělém snu Marvina Rosenthala (1931–2019), ruského žida, který se stal baptistickým pastorem.

Krom makety Jeruzaléma a desítek herců tu stojí za pozornost sbírka biblických artefaktů, čtvrtá největší na světě.

První podobné křesťanské zábavní parky vzniknou již roku 1955 – a to hned dva, relativně malé Tierra Santa v argentinském Buenos Aires a Holy Land v connecticutském Waterbury. Druhý jmenovaný však roku 1984 zkrachuje.

Součástí této „svaté trojice“ se stane Heritage ve Fort Mill v Jižní Karolíně.

Ten pro změnu nepřežije rok 1989. I Holy Land Experience, tedy místo, které se vám snaží zprostředkovat zkušenost Svaté země, má namále.  Potácí se v dluzích a pomůže mu odkoupení filmovou společností Trinity Broadcasting Network (TBN).

Od té chvíle je většina zdejší produkce rovnou živě přenášena a nahrávána. TBN si uvědomí, že biblické výjevy nejsou pro malé děti příliš zábavné, a tak dostaví i moderní dětský park.

3: Love Land: Milujte se a množte se!

Obří penisy všech možných barev a uměleckých pojetí, sochy kopulujících dvojic i trojic (a to lidí i zvířat), akty a ve většině případů nevkusné obscénní umělecké skulptury.

To na vás ve zkratce čeká v populárním korejském zábavním parku lásky jménem Love Land. Pro našince podobný zážitek znamená spíš ukojení zvědavosti nebo legraci, na Čedžu ale míří nespočet novomanželů na svatební cestu, při které park nesmí chybět.

Potkáte tu zejména Korejce, Japonce a také Číňany, kteří sem nestandardně nepotřebují víza.

Ostrov Čedžu najdete 85 kilometrů od pobřeží Koreje a za zmínku rozhodně stojí, že patří mezi Nových sedm přírodních divů světa. Love Land na něm zabírá zanedbatelnou plochu dvou fotbalových hřišť a otevřeno má každý den od rána do půlnoci.

Na 140 exponátů má na svědomí 20 absolventů umění z Hongikovy univerzity v Soulu. Milovníci erotiky na Čedžu strádat nebudou – kromě erotického zábavního parku tu najdete hned několik muzeí sexu.

Pokud by vám dávka nevkusné erotiky na Čedžu nestačila, zamiřte ještě do jihokorejského parku Haesindang u města Samčchok. Mají tu expozici různě ztvárněných pyjů. Korejci totiž věří, že toto je ideální cesta ke zvýšení porodnosti.

Jeli byste do Love Landu také na svatební cestu? Foto: gdimension / CC-SA-BY 2.5
Jeli byste do Love Landu také na svatební cestu? Foto: gdimension / CC-SA-BY 2.5

4: EcoAlberto: Migrační trenažér Mexiko – USA

Průvodce sykne. „Tiše, ležte a nehýbejte se,“ zašeptá, když výprava po domluveném signálu padne do vysoké trávy. Nad hlavami jim projede záře ze světlometu. O kousek dál, na silnici, poblikává maják policejního auta.

Pěti mužům a třem dívkám tepe tělem adrenalin. V lůnu panenské přírody se pokoušejí nelegálně překročit mexické hranice do Spojených států amerických. Má to jediný háček. Je to jen populární úniková hra se všemi atributy skutečného překonání hranice.

Chybí tu jediné – pravá dělící linie dvou zemí. Populární přírodní park EcoAlberto v mexickém státě Hidalgo nabízí jinak vše, co se týká přírody. Krásné vyhlídky, noční túry s průvodcem za zvířaty, sjíždění řek a horské treky. A trochu drsného rozptýlení za příplatek k tomu…

5:  Movie Land: Bojííííím!

Máte rádi filmové horory? Pak nevynechejte návštěvu zábavního parku Movie Land nedaleko italského Gardského jezera. Zdejší strašidelný zámek děsí návštěvníky tak, že dvě třetiny z nich jeho prohlídku ani nedokončí!

Slavný Horror House je kromě děsivých kulis plný herců ztvárňujících scény z nejslavnějších hororů. Nechybí třeba kanibal Hannibal Lecter z Mlčení jehňátek, noční můra z Elm Street nebo Kruh.

Pokud je to pořád málo, čeká vás vizita děsivé pitevny, temný hřbitov a třeba i obyčejný byt. Protože dokonalé ticho a na první pohled běžné věci dokážou udělat hororu mnohdy větší službu, než hektolitry umělé krve.

Foto v úvodu: Hans Olav Lien / CC-BY-SA 3.0. Creative commons
reklama
Související články
Zajímavosti
Boříme mýty o antikoncepci: Zabrání citron či kojení početí?
Je kolébkou medicíny civilizace Řecka a Říma ve 4. století před naším letopočtem? Zčásti. Teprve v druhé polovině 19. století se ukáže, jak vyspělá je medicína ve Starém Egyptě.   Německý egyptolog Georg Ebers (1837–1898) kupuje roku 1873 papyrus, který ponese jeho jméno. A hlavně – až jej přeloží, zboří zažité představy o egyptské kultuře. […]
Zajímavosti
Zuby moudrosti: Proč se nám proříznou až v dospělosti?
Teplota, bolest, otoky. V horším případě i cysty nebo dokonce zlomenina zánětem oslabené čelisti. Všechny tyhle lahůdky nás mohou potkat, pokud se dens serotinus neboli třetí stoličky rozhodnou vydrat ven. Tenhle proces začíná v dospělosti a může trvat roky. Vědci přišli na to, proč si u lidí dávají zuby moudrosti tak na čas.     […]
Zajímavosti
Kult známého světce: Komunistům se svatý Václav nelíbil
Už od konce 10. století se v českých zemích začíná šířit kult svatého Václava (asi 907–935). Nejdříve se český kníže stal symbolem panovnické dynastie a poté i patronem národa. Velký význam získává svatováclavský svátek za první republiky, ale nejde to jednoduše. První republika se totiž hodně orientuje směrem na husitské tradice a svatý Václav tak zůstává […]
Zajímavosti
Proč se říká: Svině a perly, roh hojnosti a máj podzimu
V každodenním životě se setkáváme s mnoha rčeními, příslovími i pranostikami. Některá mají hodně zajímavé pozadí. V této rubrice se jim podíváme na zoubek a vysvětlíme si, co vlastně znamenají i jak vznikly. Pýcha se nevyplácí, to je známá věc. Podíváme se, co se může stát lidem, kteří nosí nos nahoru. Zjistíme i to, odkud […]
reklama
lifestyle
Život na vídeňském dvoře: Císař složil 230 hudebních skladeb
Císař Leopold I. se zaposlouchá do tónů skladby a nevnímá okolí. Sám hraje skvěle na cembalo, flétnu i další nástroje. Učí se hrát také u dvou varhaníků. „Jeho sluch byl tak ostrý, že mezi padesáti hudebníky rozeznal toho, kdo zahrál falešný tón,“ tvrdí o něm jeho životopisec Gottlieb Eucharist Rinck. Skládání hudby věnuje Leopold I. […]
Osmihodinová pracovní doba? Ještě v 18. století lidé makali dvojnásobný čas
Kdy byla v Československu uzákoněna osmihodinová pracovní doba a jak dlouho pracovali lidé dříve? Kdybyste se narodili v 18. století a přišli do práce v osm ráno, ve čtyři odpoledne byste si padla rozhodně užívat nemohli. Z pohledu dějin je pracovní doba trvající osm hodin moderní vymožeností. V minulosti byla pracovní doba mnohem delší. Začátkem 18. století není výjimkou, když […]
Velký problém mikrorozměrů
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší…   Mikroplasty jsou úlomky plastů o velikosti 100 nanometrů až 5 milimetrů, nanoplasty jsou pak menší než 20 mikrometrů. Podle posledních závěrů […]
3 svatební pověry: Černá kočka se dávala jako dar!
Na který den je nejlepší naplánovat svatbu? V anglosaském folkloru je to středa, židé zase věří, že je to úterý. A pokud budeme pověrčiví, který den naopak nepadá v úvahu? Podle Angličanů je zatracovaným dnem sobota. A teď nastane zmatek: Španělé a velká část Latinské Ameriky se odmítají brát v úterý! Svateb je v tento […]
zajímavosti
Ochrana nohou před chladem: Propagovali ponožky kazatelé?
Nutnost ochránit si nohy před zimou je stará prakticky jako lidstvo samo. Už naši dávní předkové si prostě nohy v botách něčím ovinuli a bojovali tak proti chladu. Kusy látky, zvířecí chlupy, to jsou předchůdkyně dnešních ponožek a punčoch. Staří Římané už navlékají na nohy první opravdové ponožky – ty pletené se u nich objevují už […]
Náboženská mše: Proč kněží střídají barvy roucha?
Mše má pro nevěřícího laika punc tajemna. Jaké předměty se při ní používají a jaký mají význam? Zklidněme se a nahlédněme do klidu a ticha katolického kostela. Právě přichází kněz a obřad začíbá.  Misál je průvodcem bohoslužbou. V katolické církvi se stává nejpoužívanější knihou, již zavádí už papež Pavel III. (1468–1549) při reformách na Tridentském koncilu […]
Vrať se! Příběh bumerangu
Věci vyhazujeme proto, že se jich chceme zbavit, nikoliv aby se nám vrátily zpět. Existuje ale výjimka – už tisíce let lidé s nadějí na návrat vyhazují bumerang! Když najdou archeologové v 80. letech 20. století v jeskyni Obłazowa v Polsku asi 60 cm dlouhý kus mamutího klu, něco se jim na něm nezdá. Je […]
Zázrak jménem meduňka lékařská: Zklidní mysl i tělo, likviduje herpesviry a léčí opary
Říká se, že meduňka má čarovnou moc. Starobylé herbáře dokonce uvádějí, že „meduňka na noc pitá vyvolá klidný spánek a veselé sny“. Zahání prý chmury a z tohoto důvodu by měla být údajně neustále zavěšena na některém místě v bytě. Ještě přínosnější variantou je pak její uchovávání v plátěném pytlíčku pod polštářem v naší ložnici. […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Dotlačila ho manželka k oltáři?
nasehvezdy.cz
Dotlačila ho manželka k oltáři?
Do svatby se herec Filip Blažek (50) z Jedné rodiny moc nehrnul. Trvalo mu dlouhých 18 let, než došel s krásnou partnerkou a matkou svých dvou dcer Jolanou (43) k oltáři. A i když už jsou to tři rok
Tajné kostely v Amsterdamu: Uchovávaly svědectví o velkém zázraku
enigmaplus.cz
Tajné kostely v Amsterdamu: Uchovávaly svědectví o velkém zázraku
Ačkoli má nyní Nizozemsko pověst velmi tolerantní země, nebylo tomu tak vždy. Hnutí reformace v 16. století způsobilo hluboký rozkol v katolické církvi a následně vznik církví protestantských. Katolic
Příběh Bludného Holanďana se opakuje?
enigmaplus.cz
Příběh Bludného Holanďana se opakuje?
Tajemných zmizení v tzv. Bermudském trojúhelníku bylo popsáno již mnoho. Některá z nich se už stala téměř legendárními. Je však rovněž znám také i případ potopené lodi, jež ale následně opět vyplula n
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Přichází podzimní rovnodennost. Je pravda, že den bude stejně dlouhý jako noc?
21stoleti.cz
Přichází podzimní rovnodennost. Je pravda, že den bude stejně dlouhý jako noc?
V sobotu 23. září 2023 v 8 hodin a 50 minut našeho času nastane podzimní rovnodennost. Z astronomického pohledu jde o okamžik, kdy se střed slunečního kotouče ocitne na světovém rovníku v souhvězdí Pa
Také vás bolí záda? Zkuste tyto cviky
panidomu.cz
Také vás bolí záda? Zkuste tyto cviky
V takovém případě mnohdy pomůže cvičení. Možná to víte a už máte své oblíbené cviky, které provádíte alespoň občas. Našli jsme pro vás další a jsou skutečně účinné. NA KRČNÍ PÁTEŘ Protažení v záklonu 1) Můžete provádět ve stoje i v sedě. Držte krk, ramena a trup rovně. Bradu držte také rovně a pohled je namířený
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Bylo to za všechny peníze
skutecnepribehy.cz
Bylo to za všechny peníze
Já to mám, a vždycky měla, tak trochu zamotané. Nevím proč se to vždycky nějak zašmodrchalo a já pak koukala, co se to děje. A za všechno platila. S Robertem jsme se poznali, když mi bylo třiatřicet. Vlastně byl stejně starý, a to se mojí mámě tenkrát nelíbilo. Prý má být chlap starší, tak jako
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
epochalnisvet.cz
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
"Kovbojové na koních v záři zapadajícího slunce, drsní muži s vůlí dobývat a přežít. Na druhé straně indiáni, tajemní a zvláštní obyvatelé divočiny s mystickými rituály." To jsou obrazy, které nás fas
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
21stoleti.cz
Kde je pravda o indiánech a kovbojích?
"Kovbojové na koních v záři zapadajícího slunce, drsní muži s vůlí dobývat a přežít. Na druhé straně indiáni, tajemní a zvláštní obyvatelé divočiny s mystickými rituály." To jsou obrazy, které nás fas