Skip to content

5x děsiví vrazi: Baťůžkáři, mějte se na pozoru!

Charles Whitman (na obrázku výše) vyniká v mnoha směrech. Má nadprůměrnou inteligenci, výborně hraje na klavír a studuje architekturu. Tím se ale neproslaví…

  • VRAH ČÍSLO 1

Texaský masakr puškou: Univerzita se otřese v základech

Charles Joseph Whitman (1941–1966) je bohužel také vynikajícím střelcem, což předvede nejen v námořní pěchotě, ke které dobrovolně narukuje. 1. srpna 1966 rozpoutá v areálu Texaské univerzity v Austinu peklo, když odstřelovačskou puškou postřílí 15 lidí. Masakru předchází vražda jeho manželky a matky.

1Ivan_Milat
Ivan Milat se na svobodu už nepodívá.
  • VRAH ČÍSLO 2

Vrah batůžkářů dostane doživotí

Na počátku devadesátých let 20. století se poblíž Sydney ztratí sedm mladých turistů. Kromě Australanů hledají policisté tři pohřešované Němce a dva Brity. Zlom nastává 20. září 1992, kdy orientační běžci objeví v lesní oblasti Belango lidské ostatky. Druhý den je nedaleko nalezena další mrtvola. Pitva prozradí, že jde o zavražděné cestovatele z Británie. Dalších pět těl je v lese nalezeno o rok později. Viníkem je podle policie Australan Ivan Milat (*1944), známý jako „vrah baťůžkářů“. Zločinec dostává doživotí.

4glover
John Glover se napravil jen naoko.
  • VRAH ČÍSLO 3

Taťka, nebo zabiják stařenek?

Život Brita Johna Wayna Glovera (1932–2005) připomíná nízkorozpočtový film. V mládí se muž z chudé rodiny dopouští drobných zločinů, ale nic nenasvědčuje jeho vražedné posedlosti. Roku 1956 emigruje do Austrálie, kde je souzen za krádeže a sexuální napadení mladé ženy. Později se ožení a pracuje jako obchodní zástupce. Zatímco má dvě dcery a je svým okolím považován za spořádaného občana, začíná roku 1989 jeho krvavá série. Během 14 měsíců zavraždí u protinožců šest žen, které předtím osahává – všechny jsou starší 60 let! V březnu 1990 je zatčen a odsouzen na doživotí. V cele se oběsí.

pintaric
Vinko Pintarić nenávidí v Jugoslávii takřka vše živé.
  • VRAH ČÍSLO 4

Nenapravitelný útěkář Pintarić

Chorvat Vinko Pintarić (1941–1991) nemá hezké dětství. Jeho otce zastřelí jugoslávští vojáci. Nový otčím Pintariće bije a zneužívá. Chlapec začne nenávidět vše živé i Jugoslávii. Oblíbí si zbraně, lov a násilí a již v mládí se ocitá ve vězení. 26. dubna 1973 zastřelí souseda a končí v blázinci. Ne na dlouho. Uteče a zastřelí svou druhou manželku Katicu Tisanićovou. Je odsouzen ke 20 letům vězení, ale v únoru 1982 prchá a živí se krádežemi. Když je za rok obklíčen policí, bere si rukojmí. Ale zajatci ho přemůžou a zloduch opět putuje za mříže. Polepší se? Kdepak! Roku 1989 opět prchá. Než ho 25. května 1991 zastřelí policista, stihne usmrtit ještě tři lidi!

6Johnchristie
John Christie zprvu zákonu uniká…
  • VRAH ČÍSLO 5

Místo něj pověsí nevinného

Víte, co dělá po večerech váš soused? Možná vraždí jako nenápadný Brit John Christie (1899–1953). Sériový vrah a nekrofil zabije od roku 1940 nejméně 10, ale zřejmě mnohem víc osob! Jeho oběťmi jsou prostitutky, sousedky, známí i žena Ethel Christieová. Jeho zločiny jsou odhaleny na jaře 1953, když se do londýnského domu po Christiem nastěhuje Brit Beresford Brown. Během přestavby nachází rozřezaná těla několika lidí – převážně žen. Než je zločinec oběšen, stihne stejný osud i jeho nevinného souseda – řidiče Timothyho Evanse (1924–1950). Mentálně postižený Evans je popraven za vraždy jeho manželky a dcery, které má na svědomí právě Christie.

Foto: wikipedia.org, crimeandinvestigation.co.uk
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Žebříčky
Zobrazit více …