Skip to content

5 x vraždy v posteli: Už ani pod peřinou nejste v bezpečí!

Pocit naprostého bezpečí, který známe, když se natáhneme do postele a přikryjeme se až pod bradu peřinou může někdy velice klamat. Lupiči, žárliví milenci či jenom zbloudilá kulka tam může ukončit život stejně snadno, jako kdekoliv jinde.

1. Gail Lanierová

Elijah Lewis.
Elijah Lewis.

Kdy a kde: Město Greenville nepatří mezi nejbezpečnější města v americké Severní Karolíně. Podle Gail Lanierové (49) je to ale domov, který se neopouští. Nehledě na gangy, které ve čtvrti čas od času řádí.

A řádit budou i v noci 22. dubna 2015.

Motiv: Jeden z drsných místních hochů se jmenuje Elijah Lewis (25) celý život strávil na ulici a pro ránu nejde daleko. Právě on a pár jeho přátel se rozhodnou vyřídit si účty se svými rivaly přímo pod okny Gailina domu.

Způsob: Nadávka střídá nadávku.Nakonec dojde na pistole. Lewis vytáhne tu svoji a zběsile střílí po nepřátelích. Několik kulek zasáhne dům. Jedna proletí oknem a trefí spící Gail přímo do hlavy.

Rozsudek: Policie přivolaná na místo činu najde pouze ženu umírající v posteli. Nepomůže jí už ani rychlý převoz do nemocnice, Gail po cestě umírá. Lewis je zatčen a nyní čeká na rozsudek.

2. Nizzear Rodriguez

Nizzear Rodriguez.
Nizzear Rodriguez.

Kdy a kde: Je sobota večer 23. srpna 2014. Rodina Rodriguezových šla už na kutě. Nejlépe se usíná 13letému Nizzearu Rodriguezovi, který měl dnes tu nejlepší oslavu narozenin. Rozhodně musí být nejšťastnější dítě v celém Carolltonu, možná i v celé americké Georgii.

Motiv: K domu, kde bydlí Rodriguezovi, přijíždí trojice teenagerů. Šťastní rozhodne nejsou, spíš rozzuření. Vede je 17letý Malik Davis a dnešní noc je rozhodnutý skoncovat s jedním členem konkurenčního gangu.

Způsob: Malik vyběhne po schodech a vtrhne do bytu. nemá ani ponětí o tom, že si spletl dveře. Zamíří si to přímo do Nizzearova pokoje a bez ptaní vypálí do ležícího chlapce několik ran. Nizzear je na místě mrtev.

Rozsudek: Druhý den vyjde najevo jeho fatální omyl. Zdrcený Malik Davis se nakonec sám udá na policii. Spolu s ním je zatčeno ještě dalších pět členů gangu, kteří na přípravě vraždy spolupracovali. V současnosti čeká Malik na rozsudek.

Hrozí mu až doživotí.

3. Jessie Blodgettová

Daniel Bartelt.
Daniel Bartelt.

Kdy a kde: Jessie Blodgettová (19) tvoří s Danielem Barteltem (20) na střední škole dokonalý pár. Po nástupu na univerzitu ve Wisconsinu v roce 2012 se ale vše změní. Zatímco Jessie na škole šťastná, Danielovi se vůbec nedaří.

Motiv: Dívka se s Danielem nakonec rozejde. Ten zdrceně opouští školu. S rozchodem se ale smířit nehodlá. Když se Jessie vrací 15. července 2013 do svého pokoje na koleji, Jessie tam už na ni čeká.

Způsob: „Budeš jenom moje,“ vykřikne a vrhne se směrem k zaskočené dívce. Jessie se zuřivě brání, nakonec však podlehne. Daniel ji znásilní a pak, ve vražedné zuřivosti, ji uškrtí horolezeckým lanem. O 30 minut později napadne ještě jednu dívku.

Rozsudek: Tělo ležící na posteli najde druhý den Jessiina matka. Vyšetřovatelé mají brzy jasno, protože vrah se místo činu nepokoušel vůbec zamaskovat. Na těle dívky je nalezena Danielova DNA a další stopy.

Daniel je odsouzen na doživotí.

4. Benjamin Oxley

James Matlean.
James Matlean.

Kdy a kde: Na manželském lůžku jednoho z domů v Mindenu v Nevadě pravidelně oddechuje Melissa Oxleyová (27). Její manžel Benjamin (36) spí hned vedle ní, malá dcerka Alyssa (6) je hned ve vedlejším pokoji.

Je 21. února 2008, když se domem ozve výstřel.

Motiv: Může za něj 24letý James Matlean, kterého si najala Benova bývalá manželka Dawn. není to žádná zhrzená ženuška. je zapletena do prodeje drog a potřebuje nutně peníze.

Způsob: Melissa se okamžitě vzbudí a když pohlédne vedle sebe, vykřikne. Její muž leží bezvládně v posteli s prostřelenou hlavou. „Co se děje, mami?“ ptá se starostlivě malá Alyssa za dveřmi. Mellisa ji dovnitř nepustí a rovnou volá policii.

Rozsudek: Mellisa je první podezřelou, vraždu si prý objednala ona. Matlean je brzo dopaden, ale důkazy chybí. Až v roce 2012, kdy je Matlean odsouzen na doživotí, přizná vrah, kdo si ho na vraždu objednal.

5. Greer Lawrenceová

Greer ucpe pusu a pak ji znásilní.
Greer ucpe pusu a pak ji znásilní.

Kdy a kde: Britka Greer Lawranceová (20) je dcerou známého rockového kytaristy Simona Lawrance (72). Po svém otci zdědí vášeň pro hudbnu i chuť na zakázané ovoce. Na konci roku 1999 se dá dohromady s propuštěným vězněm 24letým Danielem Edmundsem.

Motiv: Bohatou dívku z Bradfordu však vztah příliš nenaplňuje. Daniel není romantický hrdina, spíše drsný a agresivní kriminálník. Když se s ním Greer rozejde, šílí. „Zabiju ji,“ říká přátelům v hospodě.

Způsob: Zločin spáchá 11. října 2000. Vloupá se oknem do Simonova domu přímo do pokoje jeho dcery. Bránící se Greer ucpe Daniel pusu a pak ji znásilní a zardousí. Její otec spí jen o pár pokojů dál.

Rozsudek: Edmunds jde okamžitě po vraždě k sobě domů. Podřeže si žíly a zavolá na policii, aby jim oznámil, co spáchal. Policie i záchranka stihnou dojet na místo dřív než Edmunds vykrvácí. U soudu dostane doživotí.

Foto: myspace.com, nydailynews.com, jsonline.com, nevadaappeal.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Kde se ve mně najednou vzal takový strach?
skutecnepribehy.cz

Kde se ve mně najednou vzal...

Nevím, kde jsem k té fobii...
Neoslabujme si imunitu
panidomu.cz

Neoslabujme si imunitu

Od jara do podzimu je množství spór (semínek) plísní v bytech...
Demon truck: Fantom na kolech
enigmaplus.cz

Demon truck: Fantom na kolech

Jsou cesty, na nichž vás v noci překvapí...
Z nápadníků má jen legraci!
nasehvezdy.cz

Z nápadníků má jen legraci!

To poslední, co by teď...
Byly římské legie někdy na plážích Baltského moře?
enigmaplus.cz

Byly římské legie někdy na...

Ve světle nových archeologických nálezů se zdá,...
Mohendžodaro: Město, které předběhlo svoji dobu
epochanacestach.cz

Mohendžodaro: Město, které...

Horko, při kterém...
První brýle EnChroma pro barvoslepé v ČR
21stoleti.cz

První brýle EnChroma pro...

Šanci vidět svět doslova v lepších barvách pro...
Tekuté luxusní dárky pouze pro dospělé
iluxus.cz

Tekuté luxusní dárky pouze...

Vánoce jsou často jediným časem v roce, kdy...
Manželství končí kvůli velké krizi?
nasehvezdy.cz

Manželství končí kvůli...

Až příliš dlouho byla...
Čokoládové srdce z lásky
tisicereceptu.cz

Čokoládové srdce z lásky

Dokonalý dort – ať už k narozeninám...
Jak se žije s mikroplasty?
epochalnisvet.cz

Jak se žije s mikroplasty?

Jsou všude kolem nás, i když je nevidíme, ničí naši...
Nejmenší bezsáčkový vysavač od Miele
rezidenceonline.cz

Nejmenší bezsáčkový vysavač...

S novým modelem Boost CX1 rozšiřuje prémiový...