Domů     5 policistů mimo zákon: V roli zabijáků jsou téměř nepolapitelní!
5 policistů mimo zákon: V roli zabijáků jsou téměř nepolapitelní!
2.6.2016

Mají hájit zákon. Znají slabá místa zločinců. Vědí, jak je dostat. Když se sami rozhodnout přejít na druhou stranu, nemají jejich bývalí kolegové šanci. Policisté v roli zabijáků jsou téměř nepolapitelní.

Představujeme 6 opravdu děsivých případů, kdy k něčemu takovému došlo.

Michail Popkov (*1964)

Kdy a kde: Na střední Sibiři, v místech, kudy prochází transsibiřská magistrála, mizí v letech 2000 až 2012 mladé ženy.

Jejich zohavené pozůstatky nacházejí vyšetřovatelé po lesích u města Angarsk.  Neznámý zločinec dostává přezdívku Vlkodlak z Angarsku.

Jeho řádění: Michail Popkov, bývalý policista a nyní pracovník bezpečnostní služby, používá k vraždění sekyru, nože či šroubovák. Má na svědomí aspoň 20 obětí ve věku 19 až 40 let. Jedné z žen vytrhne srdce z těla.

Dopadení: Vyšetřovatelé zjistí, že pachatel vzbuzuje u žen důvěru, protože nosí policejní uniformu. Na tuto stopu je přivedou svědci z paneláku, kde žila Táňa Martynová, další z jeho obětí. Zatknou ho v roce 2013.

Trest: Popkov je zatím obviněn z 20 vražd. Nejspíš jich má na svědomí více, až 29. Údajně tvrdí, že si vybíral oběti, které mu připomínaly jeho násilnickou matku. Možná tím chce jen vyvolat soucit. Hrozí mu doživotní trest. Proces s ním ale ještě nezačal.

David Middleton (*1961)

Kdy a kde: David Stephen Middleton sice pochází z Miami, ale své zločiny spáchá na opačné straně Spojených států amerických, konkrétně v Nevadě. V 90. letech, kdy začne vraždit, má za sebou kariéru bývalého policisty.

Jeho řádění: Jde po ženách a podle svých slov si vybírá ty lehké. Není to pravda. Učitelka Katherine Powellová (45), kterou unese z jejího bytu ve městě Reno v únoru 1995, mezi takové ženy rozhodně něpatří. Své oběti Middleton znásilní a udusí.

Dopadení:  Jeho dopadení pomůže náhoda. Je zadržen za ilegální vlastnictví zbraně. Dostane jeden rok vězení. Později je vyšetřován v souvislosti se zmizením barmanky z kasina Circus Circus Thelmy Davileové (42). Přitom policisté najdou jeho doupě, uzpůsobené pro dlouhé věznění obětí.

Trest: Spolehlivě mu prokážou pouze dvě vraždy. I to ale v Nevadě stačí k trestu smrti. Od září 1997, kdy tento rozsudek vyslechne, se Middleton opakovaně pokouší změnit svůj ortel. Podle policie zabil více lidí, ale vyšší trest už stejně dostat nemůže.

Manuel Pardo (1956-2012)

Kdy a kde: Pouhé tři měsíce roku 1986 stačí k tomu, aby se před tímto mužem třásli strachy všichni obyvatelé jižní Floridy. Pardo, původně policista z městečka Sweetwater, je vyhozen za falšování pokut za rychlou jízdu. Dá se na cestu zločince.

Jeho řádění: Bývalý policista se zaplete s drogami. Potom začne vraždit. První obětí je Mario Amador (33), civilní inženýr, ale také drogový dealer.

Později se Pardovi vraždění tak zalíbí, že si vybírá i oběti bez vztahu k drogám. Za krátkou dobu zabije 9 lidí.

Dopadení: Už v době, kdy vraždil, byl obviněný z jiného trestného činu. Vypovídal křivě před soudem v drogovém případu. Tvrdil, že nebyl dealer, ale policista v přestrojení. Je však odhalen, stejně jako jeho komplic Ronaldo García.

Trest: Oba pachatelé dostanou v roce 1988 trest smrti. Pardo ještě z vězení píše dopisy, kde vysvětluje, že zabíjením drogových dealerů chtěl pomoci světu. Některé z jeho vzkazů se dodnes prodávají v aukcích. Je popraven 11. prosince 2012 smrtící injekcí.

Gerard John Schaefer  (1946-1995)

Kdy a kde: Mladý a sympatický policista z Floridy nebudí u stopujících děvčat počátkem 70. let žádné podezření. Ochotně k němu nasedají do auta. Nemají tušení, že Gerard Schaefer je sexuální maniak a sadista.

Jeho řádění: „Sexuální zkušenosti plné násilí  sbíral od 12 let,” konstatuje o něm psychiatr Mordecai Haber. Schaefer si vybírá mladé ženy a dívky, nejčastěji rovnou po dvojicích.

Zavleče je do lesa, sváže, ukojí na nich své choutky a pak je uškrtí nebo podřízne.

Dopadení:  Dvě z jeho obětí, Pamela Wellsová (17) a Nancy Trotterová (18), se dokážou zbavit pout a utéci. Mají štěstí, že jejich věznitel je krátce po únosu odvolán k případu. Svědectví dívek se ukáže rozhodující.

Trest: Počet jeho obětí není dodnes přesně znám. Odhaduje se, že zabil aspoň 9 lidí. Měl si odpykat doživotí, ale v roce 1995 zemřel ve vězení po útoku spoluvězně.

Vyšetřovatelé stále pracují na některých případech, které měl nejspíš na svědomí.

Gennadij Mikaševič (Gennady Mikhasevich) (1948-1987)

Kdy a kde: Neznámý sériový vrah řádí v Bělorusku od počátku 70. let. Pátrají po něm policisté s pomocí členů Dobrovolné národní družiny. Místo vraha však nalézají jen další a další těla. Dlouho netuší, že pachatelem je dobrovolník Mikaševič z Vitebsku.

Jeho řádění: K první vražde se odhodlá už v roce 1971. Zabije mladou ženu, aby se jí pomstil za rozchod s přítelkyní. Během 14 let zavraždí nejméně 36 dalších lidí. Většinou jde o ženy, které před smrtí znásilní. Zbraň si s sebou nenosí, improvizuje.

Dopadení: Spravedlnosti uniká až do roku 1985. Pak začne mít strach, že po něm jdou, a napíše dopis do novin. Tvrdí v něm, že za vše může odbojná skupina. Chce policii svést na falešnou stopu. Je ale vypátrán.

Trest: Je odsouzen k trestu smrti a roku 1987 popraven. Pravděpodobně má na svědomí ještě více vražd, než mu prokázali. Možná až 55. Za jeho zločiny bylo nespravedlivě vězněno 14 nevinných lidí a několik z nich i popraveno.

Foto: siberiantimes.com, tcpalm.com, murderpedia.org, forums.superherohype.com
Související články
Svět zločinu
Nezaplacená přiznání Sophie Lorenové?
„Případ, který trval 40 let, skončil,“ poznamená v říjnu roku 2013 Giovanni Desideri, advokát italské herečky Sophie Lorenové. Nejvyšší odvolací soud potvrdil osvobozující rozsudek v její prospěch a jednou provždy z ní smyl cejch neplatičky daní. Daňové přiznání je pro většinu lidí obrovským postrachem. Rok co rok v březnu kvůli němu dlouhé noci nespí. Jak […]
Svět zločinu
Zpěvák Chris Brown: Skutečně ho terapie napravila?
Energický a úspěšný R&B zpěvák Chris Brown se do paměti těch, jimž jeho hudební styl nic moc neříká, vryje něčím zcela jiným. Čelí obvinění ze zmlácení své tehdejší partnerky, barbadoské zpěvačky Rihanny. Její fotografie plné modřin obletí svět. Málokdo ale tuší, že historie násilí, psaná samotným Chrisem Brownem (*1989), je mnohem delší. A možná že […]
Svět zločinu
John Lennon: Autogram těsně před smrtí
Od chvíle, kdy se v roce 1970 rozpadla legendární skupina Beatles, fanoušci po celé zeměkouli doufají, že se čtyři liverpoolští muzikanti dají znovu dohromady. Ta naděje vydrží deset let. Do chvíle, kdy už zůstanou jen tři. Kdo je na světě nejslavnější? Není snad na světě člověk, který by netušil, kdo je John Lennon. Sám kytarista, […]
Svět zločinu
Gianni Versace: Módní génius zastřelen na prahu své vily.
Pokud by člověk neznalý prostředí módního průmyslu měl jmenovat nějakého slavného návrháře, nejspíš by jako jedno z prvních jmen zaznělo právě toto: Gianni Versace, italský génius tohoto oboru, po jehož modelech toužily hollywoodské hvězdy, členové královských rodin i největší osobnosti hudebních pódií. Proč musel zemřít, to se vlastně nikdy uspokojivě nevysvětlilo. Zabiják stále nemá dost […]
reklama
lifestyle
James Brown: Všechny lapálie pěvecké legendy
Byl slavným zpěvákem, hudebním skladatelem i vydavatelem, jednou z nejzásadnějších postav soulové a funkové hudby a dodnes je obdivovanou veličinou. Blyštivou kariéru Jamese Browna ale nenasvítila pouze světla ramp, ale také majáčky policejních aut. Je první svátek vánoční roku 2006 a v nemocnici v Atlantě leží na smrt nemocný James Brown (1933–2006). Otočí se na svého manažera […]
Kobe Bryant: Tragický konec legendy na palubě helikoptéry
Dne 26. ledna 2020 svět ztratil nejen basketbalovou ikonu, ale i milovaného otce. Smrt Kobeho Bryanta a jeho dcery Gianny při pádu privátního vrtulníku Sikorsky S-76 otřásla fanoušky po celém světě. Jak tragédie postihla nejen sportovní svět, ale i miliony lidí, kteří obdivovali Kobeovu kariéru a lásku k jeho dceři.           […]
Bezpečně na jízdním kole!
Češi jsou národem rekreačních cyklistů. Pravidelně se ve volném čase věnuje jízdě na kole až 36 % obyvatel, zatímco jako dopravní prostředek k jízdě do práce, školy či obchodu ho využívá jen 4–8 % lidí. Častěji se u nás cyklistice věnují muži než ženy, i tak jde o nejoblíbenější sport, který Češi aktivně provozují. Jaká rizika […]
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká […]
historie
Vytvořil kronikář Václav Hájek z Libočan spisek plný výmyslů?
Může se přeskočit vzteky. Oheň, který tancoval po malostranských střechách, sežehl na troud i jeho čerstvě vytištěné dílo. Pracoval na něm přitom tak dlouho. Kronika česká si bohužel najde svoje čtenáře až za další dva roky. Vrcholem kariéry Václava Hájka z Libočan (†1553) se v roce 1527 stává funkce děkana na Karlštejně a o šest později správcovství […]
Na dvoře českých králů nechyběla zábava. Smysl pro humor měl Václav II. i Jiří z Poděbrad
Historie není suchopárná. K životnímu stylu českých králů patří i rozptýlení. Nejenom důležitými politickými rozhodnutími živ je státník.   Velký smysl pro humor má i Přemyslovec Václav II. (1271‒1305). Jasně to dokazuje, když vydává žertovné privilegium písaři královské kuchyně Janu Vestfálskému. Uděluje mu: „Notářství o miskách a škopcích dřevěných spojené s desátkem z vyjedených mís a […]
Knoflík: Ozdoba i úkryt pro kontraband
Našim dávným předkům slouží dlouho hlavně jako ozdoba. Jednu dobu jsou knoflíky tak v módě, že jejich užívání musí zkrotit zákon. Během staletí se zalíbí pašerákům, politikům, sběratelům i budoucím nevěstám. A víte, kde byste měli hledat „hlavní město knoflíků“? Zapnout do dírky nebo provléct poutkem a je hotovo, o nic jiného přece nejde. Knoflíky […]
Theagenes získal rekord v počtu vítězství mezi starořeckými atlety
Klučinovi jménem Theagenes z Thasu, ostrova v Egejském moři, se líbí socha stojící na agoře v jeho rodišti. „Chci ji mít doma,“ rozhodne se a odnese si ji. Okamžitě ale vypukne pátrání, kam artefakt zmizel. Záhy se zjistí, že ho má Theagenes. Městská rada diskutuje, co s mladičkým zlodějem udělat. Většina radních by ho poslala na […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Velké odhalení? Kate Middleton se prý léčí v USA!
nasehvezdy.cz
Velké odhalení? Kate Middleton se prý léčí v USA!
Princezna z Walesu Kate Middleton  (42) podle spekulací čas od času podstupuje tajnou léčbu ve Spojených státech, konkrétně má létat do Houstonu. Alespoň takové informace kolují na sociálních sítíc
Zlověstná bažina: Bloudili u Klimšova bahna mrtví svatebčané?
enigmaplus.cz
Zlověstná bažina: Bloudili u Klimšova bahna mrtví svatebčané?
Starý kolomazník kráčí za soumraku mokřadem. V alkoholovém opojení ho napadne zvolat: „Hej, vy propadlí muzikanti, kdy vy mi zahrajete?“ V tu chvíli se z hlubin země ozve hudba. Vystrašený muž pus
Jak jsem ve starém domě vymyslela hororový příběh
nejsemsama.cz
Jak jsem ve starém domě vymyslela hororový příběh
Věřila jsem, že to bude ideální prostředí pro psaní. Takové strašidelné doupě se jen tak nevidí! Jenže v noci se ta barabizna probudila k životu a já byla strachy bez sebe. Opřela jsem se vší silou do dveří a vzala za kliku. Při prvním kroku jsem klopýtla přes práh a při pádu do temného prostoru se mi na tvář přilepila
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Pikantní kuřecí křidélka podle herečky Scarlett Johansson
tisicereceptu.cz
Pikantní kuřecí křidélka podle herečky Scarlett Johansson
Kuřecí křidélka jsou jednoduchá a chutná, to ví i tato krásná americká herečka. Vyzkoušejte třeba lehce pikantní marinádu s medem. Její chuť si zamilujete i vy. Potřebujete 0,5 kg kuřecích kříde
Mongolové se chytili do pastí vietnamského generála
historyplus.cz
Mongolové se chytili do pastí vietnamského generála
Mají velkou početní převahu. Hned třikrát Mongolové v průběhu let obsadí vietskou metropoli, jenže ani tento úspěch jim vytoužené vítězství nepřinese. Vietové invazím mocného souseda odolají. Hordy nepřátel vždycky přechytračí a zaženou je zpátky za hranice své země! Monarchie Dai Viet (na severu dnešního Vietnamu) ve 13. století vzkvétá. Země, ve které od roku 1225
Světem obchází epidemie vzteku
21stoleti.cz
Světem obchází epidemie vzteku
Někteří sociologové a psychologově tvrdí, že žijeme v éře postfaktické, tedy v době, kdy jsou fakta a racionalita upozaděny a prim hrají emoce. Že na tom něco je, ukazuje letmý pohled na sociální sítě
Správná péče o vlasy se vyplatí
panidomu.cz
Správná péče o vlasy se vyplatí
Je dobré se k vlasům chovat tak, aby vám zanedbání později nevrátily. Pomůže tomu vhodný šampon a dobrá strava. Sice už je po zimě, ale naše vlasy kvůli mrazu a větru možná ztratily potřebnou hydrataci, lámou se a třepí. Jejich dlouhodobou kondici ovlivňuje i kouření, nedostatečný pitný režim a strava. Dejte vlasům hydrataci Začít můžete
Stromy dávaly rodičům sílu
skutecnepribehy.cz
Stromy dávaly rodičům sílu
Rodiče ten kousek lesíku milovali. Ze stromů získávali sílu bojovat se svými zdravotními neduhy. Po jejich smrti les posmutněl. Maminka s tatínkem ten malý kousek přírody milovali a rádi vysedávali na svém oblíbeném místě pod modřínem. Vídala jsem je tam takto den co den. Drželi se vzájemně za ruce, měli zavřené oči a jen tak tiše seděli a odpočívali.