Skip to content

5 policistů mimo zákon: V roli zabijáků jsou téměř nepolapitelní!

Mají hájit zákon. Znají slabá místa zločinců. Vědí, jak je dostat. Když se sami rozhodnout přejít na druhou stranu, nemají jejich bývalí kolegové šanci. Policisté v roli zabijáků jsou téměř nepolapitelní.

Představujeme 6 opravdu děsivých případů, kdy k něčemu takovému došlo.

Michail Popkov (*1964)

Michail Popkov.
Michail Popkov.

Kdy a kde: Na střední Sibiři, v místech, kudy prochází transsibiřská magistrála, mizí v letech 2000 až 2012 mladé ženy. Jejich zohavené pozůstatky nacházejí vyšetřovatelé po lesích u města Angarsk. Neznámý zločinec dostává přezdívku Vlkodlak z Angarsku.

Jeho řádění: Michail Popkov, bývalý policista a nyní pracovník bezpečnostní služby, používá k vraždění sekyru, nože či šroubovák. Má na svědomí aspoň 20 obětí ve věku 19 až 40 let. Jedné z žen vytrhne srdce z těla.

Dopadení: Vyšetřovatelé zjistí, že pachatel vzbuzuje u žen důvěru, protože nosí policejní uniformu. Na tuto stopu je přivedou svědci z paneláku, kde žila Táňa Martynová, další z jeho obětí. Zatknou ho v roce 2013.

Trest: Popkov je zatím obviněn z 20 vražd. Nejspíš jich má na svědomí více, až 29. Údajně tvrdí, že si vybíral oběti, které mu připomínaly jeho násilnickou matku. Možná tím chce jen vyvolat soucit. Hrozí mu doživotní trest.

Proces s ním ale ještě nezačal.

David Middleton (*1961)

David Middleton.
David Middleton.

Kdy a kde: David Stephen Middleton sice pochází z Miami, ale své zločiny spáchá na opačné straně Spojených států amerických, konkrétně v Nevadě. V 90. letech, kdy začne vraždit, má za sebou kariéru bývalého policisty.

Jeho řádění: Jde po ženách a podle svých slov si vybírá ty lehké. Není to pravda. Učitelka Katherine Powellová (45), kterou unese z jejího bytu ve městě Reno v únoru 1995, mezi takové ženy rozhodně něpatří.

Své oběti Middleton znásilní a udusí.

Dopadení: Jeho dopadení pomůže náhoda. Je zadržen za ilegální vlastnictví zbraně. Dostane jeden rok vězení. Později je vyšetřován v souvislosti se zmizením barmanky z kasina Circus Circus Thelmy Davileové (42). Přitom policisté najdou jeho doupě, uzpůsobené pro dlouhé věznění obětí.

Trest: Spolehlivě mu prokážou pouze dvě vraždy. I to ale v Nevadě stačí k trestu smrti. Od září 1997, kdy tento rozsudek vyslechne, se Middleton opakovaně pokouší změnit svůj ortel. Podle policie zabil více lidí, ale vyšší trest už stejně dostat nemůže.

Manuel Pardo (1956-2012)

IManuel Pardo .
Manuel Pardo .

Kdy a kde: Pouhé tři měsíce roku 1986 stačí k tomu, aby se před tímto mužem třásli strachy všichni obyvatelé jižní Floridy. Pardo, původně policista z městečka Sweetwater, je vyhozen za falšování pokut za rychlou jízdu.

Dá se na cestu zločince.

Jeho řádění: Bývalý policista se zaplete s drogami. Potom začne vraždit. První obětí je Mario Amador (33), civilní inženýr, ale také drogový dealer. Později se Pardovi vraždění tak zalíbí, že si vybírá i oběti bez vztahu k drogám.

Za krátkou dobu zabije 9 lidí.

Dopadení: Už v době, kdy vraždil, byl obviněný z jiného trestného činu. Vypovídal křivě před soudem v drogovém případu. Tvrdil, že nebyl dealer, ale policista v přestrojení. Je však odhalen, stejně jako jeho komplic Ronaldo García.

Trest: Oba pachatelé dostanou v roce 1988 trest smrti. Pardo ještě z vězení píše dopisy, kde vysvětluje, že zabíjením drogových dealerů chtěl pomoci světu. Některé z jeho vzkazů se dodnes prodávají v aukcích.

Je popraven 11. prosince 2012 smrtící injekcí.

Gerard John Schaefer (1946-1995)

Gerard John Schaefer.
Gerard John Schaefer.

Kdy a kde: Mladý a sympatický policista z Floridy nebudí u stopujících děvčat počátkem 70. let žádné podezření. Ochotně k němu nasedají do auta. Nemají tušení, že Gerard Schaefer je sexuální maniak a sadista.

Jeho řádění: „Sexuální zkušenosti plné násilí sbíral od 12 let,” konstatuje o něm psychiatr Mordecai Haber. Schaefer si vybírá mladé ženy a dívky, nejčastěji rovnou po dvojicích. Zavleče je do lesa, sváže, ukojí na nich své choutky a pak je uškrtí nebo podřízne.

Dopadení: Dvě z jeho obětí, Pamela Wellsová (17) a Nancy Trotterová (18), se dokážou zbavit pout a utéci. Mají štěstí, že jejich věznitel je krátce po únosu odvolán k případu. Svědectví dívek se ukáže rozhodující.

Trest: Počet jeho obětí není dodnes přesně znám. Odhaduje se, že zabil aspoň 9 lidí. Měl si odpykat doživotí, ale v roce 1995 zemřel ve vězení po útoku spoluvězně. Vyšetřovatelé stále pracují na některých případech, které měl nejspíš na svědomí.

Gennadij Mikaševič (Gennady Mikhasevich) (1948-1987)

Gennady Mikhasevich.
Gennady Mikhasevich.

Kdy a kde: Neznámý sériový vrah řádí v Bělorusku od počátku 70. let. Pátrají po něm policisté s pomocí členů Dobrovolné národní družiny. Místo vraha však nalézají jen další a další těla. Dlouho netuší, že pachatelem je dobrovolník Mikaševič z Vitebsku.

Jeho řádění: K první vražde se odhodlá už v roce 1971. Zabije mladou ženu, aby se jí pomstil za rozchod s přítelkyní. Během 14 let zavraždí nejméně 36 dalších lidí. Většinou jde o ženy, které před smrtí znásilní.

Zbraň si s sebou nenosí, improvizuje.

Dopadení: Spravedlnosti uniká až do roku 1985. Pak začne mít strach, že po něm jdou, a napíše dopis do novin. Tvrdí v něm, že za vše může odbojná skupina. Chce policii svést na falešnou stopu. Je ale vypátrán.

Trest: Je odsouzen k trestu smrti a roku 1987 popraven. Pravděpodobně má na svědomí ještě více vražd, než mu prokázali. Možná až 55. Za jeho zločiny bylo nespravedlivě vězněno 14 nevinných lidí a několik z nich i popraveno.

Foto: siberiantimes.com, tcpalm.com, murderpedia.org, forums.superherohype.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Salát s jablky
tisicereceptu.cz

Salát s jablky

Suroviny na 4–6 porcí 400 g těstovin sůl a...
Z ošklivého káčátka se labuť nestala
skutecnepribehy.cz

Z ošklivého káčátka se...

V pubertě jsem často zírala...
Virtuplex pomáhá rodinám s vážně nemocnými dětmi
epochalnisvet.cz

Virtuplex pomáhá rodinám s...

I virtuální realita může pomoci dobré věci....
Legenda jménem Sacher
panidomu.cz

Legenda jménem Sacher

Ten zaručeně pravý dostanete v hotelu...
Pohřebiště Chauchilla: Záhada vlasatých lebek
enigmaplus.cz

Pohřebiště Chauchilla:...

Město Nazca v Peru je především...
Nejkrásnější skanzeny: Nechte se přenést zpátky v čase
epochanacestach.cz

Nejkrásnější skanzeny: Nechte...

Jsou oblíbeným cílem pro...
Probudit se uprostřed vánoční pohádky ukryté v luxusním apartmá
iluxus.cz

Probudit se uprostřed vánoční...

Advent je jedním z nejkouzelnějších období celého roku...
VŠCHT vstoupila do světa horolezců. Na světě je nový standard pro jištění i první akreditovaná laboratoř
21stoleti.cz

VŠCHT vstoupila do světa horolezců....

Technopark Kralupy Vysoké školy...
Nenaplněná touha ničí její manželství
nasehvezdy.cz

Nenaplněná touha ničí její...

Eva Decastelo (42) v sobě...
Jeho posedlost stojí rodinu nemalé peníze!
nasehvezdy.cz

Jeho posedlost stojí rodinu...

Po letech společného...
Rodinné lázně doma
rezidenceonline.cz

Rodinné lázně doma

Domácí wellness centrum je sen, který lze snadno...
Děsivá místa: Koncentrák pro kojence
enigmaplus.cz

Děsivá místa: Koncentrák...

Děsivá místa nemusí být jen protkaná záhadnými...