Skip to content
reklama

5 nejkrutějších vrahů uplynulého století: Znásilňovali, mučili a pojídali mrtvoly!

Bez ohledu na věk či pohlaví znásilňovali, mučili, ukájeli se na mrtvolách a následně je pojídali.

Metody zvrhlých zabijáků se lišily. Jedno však mají společné. Šlo o nejkrutější vrahy posledního století.

Kdo: Albert Hamilton Fish (1870-1936)

Albert Hamilton Fish
Albert Hamilton Fish

Kdy a kde: Americký sériový vrah, který řádil v ulicích New Yorku mezi lety 1924-1928.

Zločin: Albert Fish měl slabost pro malé děti. Vyžíval se v jejich mučení, zneužívání a následném pojídání. Sám o sobě prohlašoval, že „měl děti na všechny způsoby“.

Oběti: Fish prokazatelně zavraždil čtyři děti – Francise X. McDonnella, Emmu Richardsonovou, Grace Buddovou a Billyho Gaffneyho. Z dalších třech vražd byl podezřelý. On sám se však chlubil, že zabil až 100 dětí.

Trest: Předtím, než mohly být rozkryty všechny jeho hrůzné zločiny, byl Fish odsouzen za únos a vraždu Grace Buddové. Soudce jej 16. ledna 1936 poslal na elektrické křeslo.

Kdo: John George Haigh (1909-1949)

John George Haigh
John George Haigh

Kdy a kde: Anglický vrah, jenž ve 40. letech zabil celkem šest lidí. Vraždil v Londýně a v hrabství West Sussex.

Zločin: John Haigh přezdívaný „kyselinový vrah“ zabíjel pro své potěšení i pro peníze. Své oběti většinou zastřelil, okradl a poté je nechal rozpustit v kádi s kyselinou sírovou. Domníval se totiž, že kde není tělo oběti, není ani vrah.

Oběti: První Haighovou obětí byl jeho bývalý zaměstnavatel William McSwann. Když se po McSwannovi sháněli jeho rodiče, Haigh je zastřelil. Později si pro své vražedné choutky vyhlédl postarší manželský pár a osamoceně žijící vdovu.

Trest:Po svém zatčení v roce 1949 byl Haigh odsouzen k trestu smrti. Oběšen byl 10. srpna 1949.

Kdo: Joachim Kroll (1933-1991)

 Joachim Kroll
Joachim Kroll

Kdy a kde: Německý sériový vrah zabil v Porúří 13 dívek a holčiček. Zabíjet začal už v 50. letech, ale dopaden byl až v červenci 1976.

Zločin: Sexuální násilník, vrah a kanibal Joachim Kroll neměl moc úspěchů u žen. To ho údajně vedlo k opakovanému znásilňování, škrcení a pojídaní mladých dívek. Většinou útočil v lese na náhodné oběti.

Odřezané kusy jejich těl pak doma snědl.

Oběti: Nejmladší z Krollových obětí byly pouhé čtyři roky. Marion Ketterovou unesl a následně si z ní doma připravil vývar. Její vnitřnosti naházel do odpadní roury, která se ucpala. Právě nefunkční odpadní systém vedl k jeho dopadení.

Trest: Ačkoli se v roce 1976 přiznal k 13 vraždám, pro nedostatek důkazů byl odsouzen jen za osm vražd a jeden pokus o vraždu. U soudu si vyslechl devět doživotních trestů. V roce 1991zemřel ve vězení na infarkt.

Kdo: Richard Trenton Chase (1950-1980)

Richard Trenton Chase
Richard Trenton Chase

Kdy a kde: Sériový zabiják z kalifornského Sacramenta, jenž na přelomu let 1977-1978 během jediného měsíce zavraždil hned šest lidí.

Zločin:Richard Chase své oběti střílel a liboval si v pití jejich krve. I proto se mu přezdívalo „Upír ze Sacramenta“. Na zabitých ženách se navíc sexuálně ukájel a měl kanibalistické choutky.

Oběti: Chase vraždil muže, ženy i děti. Nejstarší z jeho obětí byl otec dvou dětí 51letý Ambrosse Griffin. Nejmladší pak ani ne dvouletý David Ferreira.

Trest: V květnu 1978 byl Chase zatčen a odsouzen za šest vražd prvního stupně k trestu smrti. Zatímco čekal na vykonání rozsudku, spoluvězni jej nabádali ke spáchání sebevraždy. V prosinci 1980 se nakonec předávkoval antidepresivy.

Kdo: Jeffrey Dahmer (1960-1994)

Jeffrey Dahmer
Jeffrey Dahmer

Kdy a kde: Během let 1978-1991 zavraždil celkem 17 mladých mužů a chlapců. Nejčastěji řádil ve svém rodném městě Milwaukee na severu USA.

Zločin: Jako malý byl Dahmer údajně znásilněn starším chlapcem. Snad i proto se ve svém zabijáckém běsnění zaměřoval na mladé muže. Své oběti obvykle opil a uškrtil. Také s nimi provozoval sex, ať již zaživa či po smrti.

Navíc si schovával trofeje, například uřezané penisy či lebky.

Oběti: Jeho oběťmi byli nejčastěji mladí černošští a asijští homosexuální gigolové, které nemohl nikdo postrádat. Vybíral si je náhodně v gay barech.

Trest: Dahmer byl za své zločiny odsouzen na 936 let za mřížemi. Několikrát byl však napaden spoluvězni. V listopadu 1994 ho nakonec zabil trestanec Christopher Scarver, který jej probodl násadou od koštěte.

Foto: serialmurderers.tumblr.com, web-images.chacha.com, thecrimechronicles.com, 41.media.tumblr.com, getreligion.org, indiatvnews.com, richard-chase.tumblr.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články