Domů     5 dětí v rukou únosců: Pedofilní sadisté na oběti číhají na veřejných místech!
5 dětí v rukou únosců: Pedofilní sadisté na oběti číhají na veřejných místech!
30.4.2016

Pedofilní sadisté číhají na své oběti na veřejných místech. Hřiště u školy, autobusová zastávka nebo cesta za domem jsou pro ně vítanými lovišti. Unesené děti si zatáhnou do svých doupat a podzemních bunkrů. Vězní je dlouhé roky.

Tentokrát sledujeme osudy těch, které přežily.

Kdo: Steven Gregory Stayner (1965–1989)

Únos: Syn Delberta a Kay Staynerových z kalifornského města Merced má další čtyři sourozence.

Dne 4. prosince 1972 ho cestou ze školy osloví muž jménem Ervin E. Murphy a žádá ho o seznámení s jeho rodiči. Prý proto, že je chce požádat o dar na kostel.

Věznění: Murphy pracuje pro pedofila Kennetha Parnella. Zavleče ho k němu. Pedofil chlapce vězní, znásilňuje a mučí dlouhých 7 let. Přejmenuje ho na Dennise Parnella a vydává ho za svého syna.

Posílá ho i do školy. Okolí nic netuší.

Vysvobození: Pedofil si vyhlédne novou oběť, teprve 5letého Timmyho Whita. Steven s chlapcem soucítí. Rozhodne se ho vrátit rodičům. Uteče spolu s ním. Stopují na severu Kalifornie. Policisté je brzy zastaví a chlapci jim vše řeknou.

Pozdější život: Oba chlapci jsou vráceni do svých domovů. Timmy prožije klidný život, ale Steven má smůlu. Jako mladý zemře při autonehodě. Je mu pouhých 24 let. Naopak pedofil Parnell se dožije 77 let. Zemře ve věznici přirozenou smrtí.

Kdo: Jaycee Lee Dugardová (*1980)

Únos: 11leté děvčátko z Kalifornie je 11. června 1991 ráno na cestě z domova k zastávce školního autobusu. Do školy ale nedojede. Unese ji zvrhlý Phillip Garrido. Únos má několik svědků, přesto policie dívku nevypátrá.

Věznění: Následujících více než 18 let stráví Jaycee jako zajatkyně Garrida a jeho manželky Nancy. Garrido ji mučí a znásilňuje. Jaycee dospěje a porodí svému vězniteli dvě dcerky. Sama se podle televizních programů učí, jak se o děti starat, aby nestrádaly.

Vysvobození: Garrido se považuje za napraveného hříšníka a výborného kazatele. Chce mít přednášku pro studenty z Berkeley. Na univerzitě si ale všimnou podivného chování Jaycee a jejích dětí, když ho doprovázejí. Uvědomí policii.

Pozdější život: Jaycee se stane obdivovanou ženou. Všichni ji chválí, jak skvěle pečovala v zajetí o své dcerky.

„Jsou zdravé, inteligentní, zvídavé a mají před sebou skvělou budoucnost,“ raduje se jejich babička Tina Dugardová. Únosci se už z vězení nepodívají.

Kdo: Shawn Hornbeck (*1991)

Únos: Chlapce z Richwoodsu v americkém státě Missouri si vyhlédne pedofil Michael J. Devlin. 11letého Shawna přepadne v říjnu 2002. Shawn právě jede na kole nedaleko svého domova. Podle jasnovidky Sylvie Browneové se stal obětí vraždy.

Věznění: Ve skutečnosti ho vězní Devlin ve svém domě v Kirkwoodu. Tento nenápadný manažer pizzerie trpí cukrovkou a nikdo z jeho okolí nemá tušení, že je to agresivní pedofil. Kromě Shawna unese později i 13letého Bena Ownbyho.

Vysvobození: Zatímco Shawna už považují za mrtvého, po Benovi začnou policisté usilovně pátrat. Podle svědectví jistého Mitchella Hultse přijdou na stopu únosci Devlinovi. U něj skutečně objeví oba pohřešované. Shawn je po 4 letech konečně volný.

Pozdější život: Zvrhlý pedofil Devlin dostane hned 74 doživotních trestů. Jeho oběti se naštěstí psychicky zotaví. Shawn zasvětí svůj život práci v nadaci pro unesené a zneužívané lidi. Díky svým zkušenostem pro ně má velké pochopení. Hodlá studovat psychologii.

Kdo: Elizabeth Shoafová (*1992)

Únos: U školního autobusu čeká na začátku září 2006 policejní strážník. Osloví vystupující dívku Elizabeth Shoafovou (14), aby ho následovala. Elizabeth nemá zdání, že nemluví s policistou, ale s násilníkem Vinsonem Filyawem.

Věznění: Filyaw se na únos dobře připravil. U svého domku v Lugoffu v Jižní Karolíně vykopal předem třímetrový bunkr. Do něj dívku zavleče, sváže a udělá z ní svou otrokyni. Elizabeth se ale nenechá psychicky zlomit. S únoscem stále mluví.

Vysvobození: Statečné a chytré dívce se podaří vzbudit Filyawovu důvěru. Po 10 dnech v zajetí jí dokonce půjčí svůj mobil na hraní her. Elizabeth rychle vyťuká zprávu své matce. Policisté vypátrají skrytý bunkr díky signálu mobilního telefonu.

Pozdější život: Záchrana unesené dívky je otázkou několika hodin. Únosce se sice snaží o útěk, ale je dopaden a odsouzen k 421 letům vězení. Elizabeth ochotně poskytuje rozhovory.

Její rodiče Madeline a Don Shoafovi jsou na ni velmi pyšní.

Kdo: Shasta Groeneová (*1996)

Únos: V devíti letech (2005) se do té doby šťastný život Shasty Groeneové ze severního Idaha zhroutí. Ji a jejího brášku Dylana vystopuje sériový vrah a pedofil Joseph Duncan. Jejich rodinu zmasakruje a děti odveze.

Věznění: Duncan si z dívky udělá sexuální otrokyni. Celých 7 týdnů s ní jezdí po USA a uniká policii. Dylana po krátké době zabije, nejspíš před očima jeho sestry.

Shastu mučí nejen fyzicky, ale i tím, že jí vypráví podrobnosti z vraždy její matky.

Vysvobození: Pozorné servírky v restauraci ve městě Coeur d’Alene si všimnou nezvyklé dvojice. Dívku poznají podle fotografie zveřejněné v televizi. Zavolají policii a ta okamžitě přijede Duncana zatknout.

Pozdější život: Duncanovi prokážou ještě tři další vraždy! Dostane trest smrti. Shasta, které je dnes 17 let, o svém děsivém zážitku mluví veřejně. „Pořád na to myslím, ale nechci se v tom utápět. Žiju dál,“ konstatuje dívka, která patří ve třídě mezi premianty.

Foto: bingapis.com, dailymail.co.uk, nouvelobs.com, listverse.com, umbrellaofsuspicion.com
Související články
Svět zločinu
Zpěvák Chris Brown: Skutečně ho terapie napravila?
Energický a úspěšný R&B zpěvák Chris Brown se do paměti těch, jimž jeho hudební styl nic moc neříká, vryje něčím zcela jiným. Čelí obvinění ze zmlácení své tehdejší partnerky, barbadoské zpěvačky Rihanny. Její fotografie plné modřin obletí svět. Málokdo ale tuší, že historie násilí, psaná samotným Chrisem Brownem (*1989), je mnohem delší. A možná že […]
Svět zločinu
John Lennon: Autogram těsně před smrtí
Od chvíle, kdy se v roce 1970 rozpadla legendární skupina Beatles, fanoušci po celé zeměkouli doufají, že se čtyři liverpoolští muzikanti dají znovu dohromady. Ta naděje vydrží deset let. Do chvíle, kdy už zůstanou jen tři. Kdo je na světě nejslavnější? Není snad na světě člověk, který by netušil, kdo je John Lennon. Sám kytarista, […]
Svět zločinu
Gianni Versace: Módní génius zastřelen na prahu své vily.
Pokud by člověk neznalý prostředí módního průmyslu měl jmenovat nějakého slavného návrháře, nejspíš by jako jedno z prvních jmen zaznělo právě toto: Gianni Versace, italský génius tohoto oboru, po jehož modelech toužily hollywoodské hvězdy, členové královských rodin i největší osobnosti hudebních pódií. Proč musel zemřít, to se vlastně nikdy uspokojivě nevysvětlilo. Zabiják stále nemá dost […]
Svět zločinu
Neopatrný střelec bez nohou Oscar Pistorius: Umírající přítelkyni vláčí po schodech
Jihoafrický atlet dlouho svět zajímá především proto, že se jako první hendikepovaný sportovec v historii zúčastní letních olympijských her v Londýně. Vrcholově závodí bez nohou, pouze se speciálními protézami. V únoru 2013 však do povědomí veřejnosti vstoupí tím, že ve svém domě na svatého Valentýna zastřelí svoji přítelkyni, modelku Reevu Steenkampovou. Je 14. únor roku 2013, svátek […]
reklama
historie
Theagenes získal rekord v počtu vítězství mezi starořeckými atlety
Klučinovi jménem Theagenes z Thasu, ostrova v Egejském moři, se líbí socha stojící na agoře v jeho rodišti. „Chci ji mít doma,“ rozhodne se a odnese si ji. Okamžitě ale vypukne pátrání, kam artefakt zmizel. Záhy se zjistí, že ho má Theagenes. Městská rada diskutuje, co s mladičkým zlodějem udělat. Většina radních by ho poslala na […]
Zápasníka Milona z Krotonu roztrhali hladoví vlci
Filozof a matematik Pythagoras (asi 570–495 př. n. l.) se mezi lety 540–530 př. n. l. usazuje v Krotonu v jihoitalské Kalábrii a shromažďuje tu okruh svých žáků. Patří mezi ně i atlet Milon z Krotonu. „Čerpal od Pythagora nejenom filozofická poučení, ale i vědecká zdůvodnění tréninkových zásad a zápasnických chvatů,“ uvádí sportovní novinář Václav […]
Nehoda, nebo sebevražda? Jak zemřel Miroslav Tyrš?
Polední slunce nemilostivě pálí. Rolník pohledem přejede zčásti zorané pole a vydá se osvěžit k řece. Ötztalská Acha je tu pořádně divoká. Ve středu proudu, zaklíněné o kameny, omílá voda znetvořené lidské tělo bez nohy.   Národní obrozenec, historik umění, univerzitní pedagog, jeden ze zakladatelů Sokola, člen poroty pro výběr sochařské výzdoby Národního divadla… Ten […]
Jiří z Poděbrad: Jediný král nepocházející z královské dynastie
Husitský král či král dvojího lidu. Tyto přezdívky si vyslouží jediný český král, který nepochází z panovnické dynastie, ale z domácí šlechty. Jiří z Kunštátu a Poděbrad, kališník, který se po celou dobu své vlády snaží o pokojné soužití kališnické většiny s katolickou menšinou. Proč se mu to nedaří? Zikmund Lucemburský (1368–1437) po sobě nezanechává žádného mužského potomka. […]
historie
Vzdorokrál Karel Albrecht s podporou Čechů usiloval o trůn
Jako „zimní král“ se do historie českých zemí zapisuje Fridrich Falcký. Málokdo však ví, že Čechy mají i svého druhého „zimního krále“. Je jím Karel Albrecht, který se nechává prohlásit českým vzdorokrálem Karlem III., ačkoliv trůn právoplatně patří Marii Terezii… Roku 1713 se Karel VI. (1685–1740), císař Svaté říše římské a král španělský, český a uherský, […]
Horská dráha: Už Kateřina Veliká zbožňuje klouzání!
Některé se řítí rychlostí přes 200 km/hod. Jiné sviští ve výšce 139 metrů. Občas se ocitnete hlavou dolů. Ruská carevna by zírala, kdyby viděla, co vzešlo z její kratochvíle. Horské dráhy patří k nevyhledávanějším atrakcím zábavních parků po celém světě. Protože kdo by si nechtěl užít adrenalinovou jízdu a zažít chvíle čisté euforie. Zábava pro […]
Sardinské nuragy: K čemu asi jsou?
Od 18. století př. n. l. do 2. století n. l. existuje na Sardinii takzvaná Nuragská kultura. Jméno dostane po nurazích, kamenných věžích ve tvaru komolého kužele. Zarážející je hlavně jejich počet. Na Sardinii jich je přes 6500! Kromě nuragů za sebou civilizace zanechá i náboženské komplexy s posvátnými nádržemi k uctívání kultu vody, sochy, ale […]
Slavný Bedřich Hrozný získal profesuru až na třetí pokus
V červnu 1905 se Bedřich Hrozný stává docentem a do světa velké vědy se uvede přednáškou O babylónském eposu o stvoření světa. Finančně mu to ale nic nepřinese. Bádáním ani přednáškovou činností se Bedřich Hrozný (1879‒1952) neuživí. Naštěstí stále pracuje jako univerzitní knihovník, a proto může požádat o ruku svoji vyvolenou Vlastu Procházkovou (1888‒1959), aniž […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Správná péče o vlasy se vyplatí
panidomu.cz
Správná péče o vlasy se vyplatí
Je dobré se k vlasům chovat tak, aby vám zanedbání později nevrátily. Pomůže tomu vhodný šampon a dobrá strava. Sice už je po zimě, ale naše vlasy kvůli mrazu a větru možná ztratily potřebnou hydrataci, lámou se a třepí. Jejich dlouhodobou kondici ovlivňuje i kouření, nedostatečný pitný režim a strava. Dejte vlasům hydrataci Začít můžete
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml