Skip to content
reklama
reklama

5 dětí v rukou únosců: Pedofilní sadisté na oběti číhají na veřejných místech!

blank

Pedofilní sadisté číhají na své oběti na veřejných místech. Hřiště u školy, autobusová zastávka nebo cesta za domem jsou pro ně vítanými lovišti. Unesené děti si zatáhnou do svých doupat a podzemních bunkrů.

Vězní je dlouhé roky.

Tentokrát sledujeme osudy těch, které přežily.

Kdo: Steven Gregory Stayner (1965–1989)

Steven Gregory Stayner a Timmy.
Steven Gregory Stayner a Timmy.

Únos: Syn Delberta a Kay Staynerových z kalifornského města Merced má další čtyři sourozence. Dne 4. prosince 1972 ho cestou ze školy osloví muž jménem Ervin E. Murphy a žádá ho o seznámení s jeho rodiči.

Prý proto, že je chce požádat o dar na kostel.

Věznění: Murphy pracuje pro pedofila Kennetha Parnella. Zavleče ho k němu. Pedofil chlapce vězní, znásilňuje a mučí dlouhých 7 let. Přejmenuje ho na Dennise Parnella a vydává ho za svého syna. Posílá ho i do školy.

Okolí nic netuší.

Vysvobození: Pedofil si vyhlédne novou oběť, teprve 5letého Timmyho Whita. Steven s chlapcem soucítí. Rozhodne se ho vrátit rodičům. Uteče spolu s ním. Stopují na severu Kalifornie. Policisté je brzy zastaví a chlapci jim vše řeknou.

Pozdější život: Oba chlapci jsou vráceni do svých domovů. Timmy prožije klidný život, ale Steven má smůlu. Jako mladý zemře při autonehodě. Je mu pouhých 24 let. Naopak pedofil Parnell se dožije 77 let.

Zemře ve věznici přirozenou smrtí.

Kdo: Jaycee Lee Dugardová (*1980)

Jaycee Lee Dugardována na nákupech s její matkou, Terry Probyneovou a dvě dcery ve věku 13 a 16.
Jaycee Lee Dugardová na na nákupech s její matkou Terry Probyneovou + dvě dcery ve věku 13 a 16.

Únos: 11leté děvčátko z Kalifornie je 11. června 1991 ráno na cestě z domova k zastávce školního autobusu. Do školy ale nedojede. Unese ji zvrhlý Phillip Garrido. Únos má několik svědků, přesto policie dívku nevypátrá.

Věznění: Následujících více než 18 let stráví Jaycee jako zajatkyně Garrida a jeho manželky Nancy. Garrido ji mučí a znásilňuje. Jaycee dospěje a porodí svému vězniteli dvě dcerky. Sama se podle televizních programů učí, jak se o děti starat, aby nestrádaly.

Vysvobození: Garrido se považuje za napraveného hříšníka a výborného kazatele. Chce mít přednášku pro studenty z Berkeley. Na univerzitě si ale všimnou podivného chování Jaycee a jejích dětí, když ho doprovázejí.

Uvědomí policii.

Pozdější život: Jaycee se stane obdivovanou ženou. Všichni ji chválí, jak skvěle pečovala v zajetí o své dcerky. „Jsou zdravé, inteligentní, zvídavé a mají před sebou skvělou budoucnost,“ raduje se jejich babička Tina Dugardová. Únosci se už z vězení nepodívají.

Kdo: Shawn Hornbeck (*1991)

Shawn Hornbeck, 15, watches as his parents Craig and Pam Akers talk to the media Saturday, Jan. 13, 2007 in Richwoods, Mo. Shawn, who was missing since Oct. 2002, was recovered Friday with another missing boy, Ben Ownby.(AP Photo/Tom Gannam)
Shawn Hornbeck.

Únos: Chlapce z Richwoodsu v americkém státě Missouri si vyhlédne pedofil Michael J. Devlin. 11letého Shawna přepadne v říjnu 2002. Shawn právě jede na kole nedaleko svého domova. Podle jasnovidky Sylvie Browneové se stal obětí vraždy.

Věznění: Ve skutečnosti ho vězní Devlin ve svém domě v Kirkwoodu. Tento nenápadný manažer pizzerie trpí cukrovkou a nikdo z jeho okolí nemá tušení, že je to agresivní pedofil. Kromě Shawna unese později i 13letého Bena Ownbyho.

Vysvobození: Zatímco Shawna už považují za mrtvého, po Benovi začnou policisté usilovně pátrat. Podle svědectví jistého Mitchella Hultse přijdou na stopu únosci Devlinovi. U něj skutečně objeví oba pohřešované.

Shawn je po 4 letech konečně volný.

Pozdější život: Zvrhlý pedofil Devlin dostane hned 74 doživotních trestů. Jeho oběti se naštěstí psychicky zotaví. Shawn zasvětí svůj život práci v nadaci pro unesené a zneužívané lidi. Díky svým zkušenostem pro ně má velké pochopení.

Hodlá studovat psychologii.

Kdo: Elizabeth Shoafová (*1992)

Elizabeth Shoafová.
Elizabeth Shoafová.

Únos: U školního autobusu čeká na začátku září 2006 policejní strážník. Osloví vystupující dívku Elizabeth Shoafovou (14), aby ho následovala. Elizabeth nemá zdání, že nemluví s policistou, ale s násilníkem Vinsonem Filyawem.

Věznění: Filyaw se na únos dobře připravil. U svého domku v Lugoffu v Jižní Karolíně vykopal předem třímetrový bunkr. Do něj dívku zavleče, sváže a udělá z ní svou otrokyni. Elizabeth se ale nenechá psychicky zlomit.

S únoscem stále mluví.

Vysvobození: Statečné a chytré dívce se podaří vzbudit Filyawovu důvěru. Po 10 dnech v zajetí jí dokonce půjčí svůj mobil na hraní her. Elizabeth rychle vyťuká zprávu své matce. Policisté vypátrají skrytý bunkr díky signálu mobilního telefonu.

Pozdější život: Záchrana unesené dívky je otázkou několika hodin. Únosce se sice snaží o útěk, ale je dopaden a odsouzen k 421 letům vězení. Elizabeth ochotně poskytuje rozhovory. Její rodiče Madeline a Don Shoafovi jsou na ni velmi pyšní.

Kdo: Shasta Groeneová (*1996)

Shasta Groeneová.
Shasta Groeneová.

Únos: V devíti letech (2005) se do té doby šťastný život Shasty Groeneové ze severního Idaha zhroutí. Ji a jejího brášku Dylana vystopuje sériový vrah a pedofil Joseph Duncan. Jejich rodinu zmasakruje a děti odveze.

Věznění: Duncan si z dívky udělá sexuální otrokyni. Celých 7 týdnů s ní jezdí po USA a uniká policii. Dylana po krátké době zabije, nejspíš před očima jeho sestry. Shastu mučí nejen fyzicky, ale i tím, že jí vypráví podrobnosti z vraždy její matky.

Vysvobození: Pozorné servírky v restauraci ve městě Coeur d’Alene si všimnou nezvyklé dvojice. Dívku poznají podle fotografie zveřejněné v televizi. Zavolají policii a ta okamžitě přijede Duncana zatknout.

Pozdější život: Duncanovi prokážou ještě tři další vraždy! Dostane trest smrti. Shasta, které je dnes 17 let, o svém děsivém zážitku mluví veřejně. „Pořád na to myslím, ale nechci se v tom utápět. Žiju dál,“ konstatuje dívka, která patří ve třídě mezi premianty.

Foto: bingapis.com, dailymail.co.uk, nouvelobs.com, listverse.com, umbrellaofsuspicion.com
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Tichomořské sídlo Matta Damona
rezidenceonline.cz

Tichomořské sídlo Matta Damona

Poprvé za celá desetiletí se věhlasný...
Domažlice, srdce Chodska
epochanacestach.cz

Domažlice, srdce Chodska

Město Domažlice a celá...
Mám dítě, ale ne muže
skutecnepribehy.cz

Mám dítě, ale ne muže

Už jako malá jsem si přála mít...
Plánuje se Soukupem brzy založit rodinu?
nasehvezdy.cz

Plánuje se Soukupem brzy...

Vztah AGÁTY...
Opravdu má Matonoha mladší milenku?
nasehvezdy.cz

Opravdu má Matonoha mladší...

Má doma krásnou manželku, ale...
Le Chaton: Podzimní péče o pleť s leknínem a malinami
iluxus.cz

Le Chaton: Podzimní péče o...

Aby pleť po letním slunění vypadala dobře i...
Spadl život na Zemi z vesmíru?
enigmaplus.cz

Spadl život na Zemi z vesmíru?

Mezi úvahami, které se věnují teoriím vzniku...
Ušijte si originální bytové doplňky a dekorace
panidomu.cz

Ušijte si originální bytové...

Originální kousky, které si ušijete sami, dodají...
V mexických pralesích údajně obchází nebezpeční démoni
enigmaplus.cz

V mexických pralesích údajně...

Ve folkloru středního Mexika se vyskytují nebezpečné...
Italská sekaná s paprikami a olivami
tisicereceptu.cz

Italská sekaná s paprikami...

Když se řekne sekaná, vybaví se nám nejspíše...
Jak se rozhoduje buňka?
epochalnisvet.cz

Jak se rozhoduje buňka?

Prestižní evropský grant – ERC...
Budoucnost ve jménu fenoménu H2: Honba za nulou
21stoleti.cz

Budoucnost ve jménu...

Je na prvním místě periodické tabulky. Je...