Skip to content

5 dětí v rukou únosců: Pedofilní sadisté na oběti číhají na veřejných místech!

Pedofilní sadisté číhají na své oběti na veřejných místech. Hřiště u školy, autobusová zastávka nebo cesta za domem jsou pro ně vítanými lovišti. Unesené děti si zatáhnou do svých doupat a podzemních bunkrů.

Vězní je dlouhé roky.

Tentokrát sledujeme osudy těch, které přežily.

Kdo: Steven Gregory Stayner (1965–1989)

Steven Gregory Stayner a Timmy.
Steven Gregory Stayner a Timmy.

Únos: Syn Delberta a Kay Staynerových z kalifornského města Merced má další čtyři sourozence. Dne 4. prosince 1972 ho cestou ze školy osloví muž jménem Ervin E. Murphy a žádá ho o seznámení s jeho rodiči.

Prý proto, že je chce požádat o dar na kostel.

Věznění: Murphy pracuje pro pedofila Kennetha Parnella. Zavleče ho k němu. Pedofil chlapce vězní, znásilňuje a mučí dlouhých 7 let. Přejmenuje ho na Dennise Parnella a vydává ho za svého syna. Posílá ho i do školy.

Okolí nic netuší.

Vysvobození: Pedofil si vyhlédne novou oběť, teprve 5letého Timmyho Whita. Steven s chlapcem soucítí. Rozhodne se ho vrátit rodičům. Uteče spolu s ním. Stopují na severu Kalifornie. Policisté je brzy zastaví a chlapci jim vše řeknou.

Pozdější život: Oba chlapci jsou vráceni do svých domovů. Timmy prožije klidný život, ale Steven má smůlu. Jako mladý zemře při autonehodě. Je mu pouhých 24 let. Naopak pedofil Parnell se dožije 77 let.

Zemře ve věznici přirozenou smrtí.

Kdo: Jaycee Lee Dugardová (*1980)

Jaycee Lee Dugardována na nákupech s její matkou, Terry Probyneovou a dvě dcery ve věku 13 a 16.
Jaycee Lee Dugardová na na nákupech s její matkou Terry Probyneovou + dvě dcery ve věku 13 a 16.

Únos: 11leté děvčátko z Kalifornie je 11. června 1991 ráno na cestě z domova k zastávce školního autobusu. Do školy ale nedojede. Unese ji zvrhlý Phillip Garrido. Únos má několik svědků, přesto policie dívku nevypátrá.

Věznění: Následujících více než 18 let stráví Jaycee jako zajatkyně Garrida a jeho manželky Nancy. Garrido ji mučí a znásilňuje. Jaycee dospěje a porodí svému vězniteli dvě dcerky. Sama se podle televizních programů učí, jak se o děti starat, aby nestrádaly.

Vysvobození: Garrido se považuje za napraveného hříšníka a výborného kazatele. Chce mít přednášku pro studenty z Berkeley. Na univerzitě si ale všimnou podivného chování Jaycee a jejích dětí, když ho doprovázejí.

Uvědomí policii.

Pozdější život: Jaycee se stane obdivovanou ženou. Všichni ji chválí, jak skvěle pečovala v zajetí o své dcerky. „Jsou zdravé, inteligentní, zvídavé a mají před sebou skvělou budoucnost,“ raduje se jejich babička Tina Dugardová. Únosci se už z vězení nepodívají.

Kdo: Shawn Hornbeck (*1991)

Shawn Hornbeck, 15, watches as his parents Craig and Pam Akers talk to the media Saturday, Jan. 13, 2007 in Richwoods, Mo. Shawn, who was missing since Oct. 2002, was recovered Friday with another missing boy, Ben Ownby.(AP Photo/Tom Gannam)
Shawn Hornbeck.

Únos: Chlapce z Richwoodsu v americkém státě Missouri si vyhlédne pedofil Michael J. Devlin. 11letého Shawna přepadne v říjnu 2002. Shawn právě jede na kole nedaleko svého domova. Podle jasnovidky Sylvie Browneové se stal obětí vraždy.

Věznění: Ve skutečnosti ho vězní Devlin ve svém domě v Kirkwoodu. Tento nenápadný manažer pizzerie trpí cukrovkou a nikdo z jeho okolí nemá tušení, že je to agresivní pedofil. Kromě Shawna unese později i 13letého Bena Ownbyho.

Vysvobození: Zatímco Shawna už považují za mrtvého, po Benovi začnou policisté usilovně pátrat. Podle svědectví jistého Mitchella Hultse přijdou na stopu únosci Devlinovi. U něj skutečně objeví oba pohřešované.

Shawn je po 4 letech konečně volný.

Pozdější život: Zvrhlý pedofil Devlin dostane hned 74 doživotních trestů. Jeho oběti se naštěstí psychicky zotaví. Shawn zasvětí svůj život práci v nadaci pro unesené a zneužívané lidi. Díky svým zkušenostem pro ně má velké pochopení.

Hodlá studovat psychologii.

Kdo: Elizabeth Shoafová (*1992)

Elizabeth Shoafová.
Elizabeth Shoafová.

Únos: U školního autobusu čeká na začátku září 2006 policejní strážník. Osloví vystupující dívku Elizabeth Shoafovou (14), aby ho následovala. Elizabeth nemá zdání, že nemluví s policistou, ale s násilníkem Vinsonem Filyawem.

Věznění: Filyaw se na únos dobře připravil. U svého domku v Lugoffu v Jižní Karolíně vykopal předem třímetrový bunkr. Do něj dívku zavleče, sváže a udělá z ní svou otrokyni. Elizabeth se ale nenechá psychicky zlomit.

S únoscem stále mluví.

Vysvobození: Statečné a chytré dívce se podaří vzbudit Filyawovu důvěru. Po 10 dnech v zajetí jí dokonce půjčí svůj mobil na hraní her. Elizabeth rychle vyťuká zprávu své matce. Policisté vypátrají skrytý bunkr díky signálu mobilního telefonu.

Pozdější život: Záchrana unesené dívky je otázkou několika hodin. Únosce se sice snaží o útěk, ale je dopaden a odsouzen k 421 letům vězení. Elizabeth ochotně poskytuje rozhovory. Její rodiče Madeline a Don Shoafovi jsou na ni velmi pyšní.

Kdo: Shasta Groeneová (*1996)

Shasta Groeneová.
Shasta Groeneová.

Únos: V devíti letech (2005) se do té doby šťastný život Shasty Groeneové ze severního Idaha zhroutí. Ji a jejího brášku Dylana vystopuje sériový vrah a pedofil Joseph Duncan. Jejich rodinu zmasakruje a děti odveze.

Věznění: Duncan si z dívky udělá sexuální otrokyni. Celých 7 týdnů s ní jezdí po USA a uniká policii. Dylana po krátké době zabije, nejspíš před očima jeho sestry. Shastu mučí nejen fyzicky, ale i tím, že jí vypráví podrobnosti z vraždy její matky.

Vysvobození: Pozorné servírky v restauraci ve městě Coeur d’Alene si všimnou nezvyklé dvojice. Dívku poznají podle fotografie zveřejněné v televizi. Zavolají policii a ta okamžitě přijede Duncana zatknout.

Pozdější život: Duncanovi prokážou ještě tři další vraždy! Dostane trest smrti. Shasta, které je dnes 17 let, o svém děsivém zážitku mluví veřejně. „Pořád na to myslím, ale nechci se v tom utápět. Žiju dál,“ konstatuje dívka, která patří ve třídě mezi premianty.

Foto: bingapis.com, dailymail.co.uk, nouvelobs.com, listverse.com, umbrellaofsuspicion.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …
reklama

Nenechte si ujít další zajímavé články

Záhadná hora Krudum: Bloudí zde duše mrtvých horníků?
epochanacestach.cz

Záhadná hora Krudum: Bloudí zde...

V chráněné krajinné...
Vztahy v době pandemie
21stoleti.cz

Vztahy v době pandemie

Více než rok trvající pandemie prověřila kvalitu...
Skutečné horory, které pronásledovaly natáčení hororu
enigmaplus.cz

Skutečné horory, které...

Lidé se rádi bojí – ale samozřejmě jen v kontrolovaném...
Pozor na mozkovou mrtvici
21stoleti.cz

Pozor na mozkovou mrtvici

Náhle vzniklý pokles koutku úst, porucha řeči,...
Překvapení staré 2500 let: Neznámý jazyk z Turecka
enigmaplus.cz

Překvapení staré 2500 let:...

Archeologické práce na nalezišti Ziyaret...
Nadčasové stěny v obýváku
rezidenceonline.cz

Nadčasové stěny v obýváku

Vzdušný interiér patří v oblasti bytového designu k...
Přišla o dalšího životního partnera?
nasehvezdy.cz

Přišla o dalšího životního...

Představitelka potvory...
Stane se z ní svobodná matka?
nasehvezdy.cz

Stane se z ní svobodná matka?

Do nového roku vkročila...
Union Glashütte opět na startu ADAC Deutschland Klassik
iluxus.cz

Union Glashütte opět na...

Byla to právě technická dokumentace,...
Byli v minulosti na Zemi obři?
enigmaplus.cz

Byli v minulosti na Zemi obři?

Obři jsou zmiňováni v Bibli, ve...
Festival vína VOC Znojmo místo května v září
epochanacestach.cz

Festival vína VOC Znojmo místo...

Festival vína VOC Znojmo...
Čokoláda, která roste na stromě
epochalnisvet.cz

Čokoláda, která roste na...

Také jste někdy snili o tom, že máte...