Skip to content
reklama

4 slavní mafiáni: Neposloucháš? Půjdeš do betonu nebo tě umlátím pálkou!

Jejich jména se v mafiánském prostředí zapíší do kronik. Není se co divit. Tihle pánové mají skutečně nevybíravé praktiky…

1. Tříprsťák z New Yorku

Kdo: Gaetano Lucchese

Gaetano „Tommy“ Lucchese (1899–1967), rodák z Palerma, přijde v mládí o dva prsty, proto se mu říká Tříprsťák. Podle vyšetřovatelů zorganizuje nejméně 30 vražd, přesto si za svůj život odsedí pouhých 13 měsíců, a to za krádež auta.

Není divu, mafiánské řemeslo mu kryjí jeho kamarádi, policejní ředitel, kongresman či soudce.

BOX1
Tříprsťák má vlivné přátele. Vraždy mu soud nepřišije.

2. Kdo půjde do betonu?

Kdo: Joseph Massino

Boss klanu Bonano, Joseph „Joe“ Massino (*1943) miluje restaurace, a tak si jich několik pořídí. Ve všech uplatňuje mafiánské zásady. „Prosperuj a plať, jinak tě čekají betonové šaty!“ radí všem svým ředitelům.

Neposlušné totiž hází zaživa do betonových základů. Na konci roku 2003 si přijde FBI i pro Massina. „Vidím to na elektrické křeslo,“ varuje ho advokát, a tak podepíše zapřisáhlý mafián raději spolupráci s policií.

BOX2
Massino si rád pochutná na kvalitním jídle.

3. Nejdrsnější muž americké mafie?

Kdo: Albert Anastasia

Zřejmě nejkrutějším mafiánem v USA 20. století je Ital Albert Anastasia (1902–1957). Protivníky obvykle umlátí basebalovou pálkou, nebo rozseká sekáčkem. Ve dvacátých letech 20. století se stane zakládajícím členem takzvané Murder, Inc.

– odnože mafie řídící nájemné zabijáky. Tato organizace zlikviduje prý přes 1500 lidí. Drsný Anastasia se také v letech 1951 až 1957 stává nejvyšším bossem americké Cosa Nostry. I on je však zákeřně zavražděn.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Pohledný drsňák se důchodu nedožije…

4. Kněz, který konvertoval k mamonu

Kdo: Salvatore Maranzano

Sicilan Salvatore Maranzano (1886–1931) měl ambice získat pozici „capa di tutti capi“, šéfa všech mafiánských klanů. Původně se chtěl Salvatore stát knězem, dokonce studoval teologii. Pak se ale vydal cestou zločinu.

Jeho specialitou bylo pašování drog, kuplířství a nelegální obchod s alkoholem. Přesto si extrémně potrpěl na etiketu a formality. Obdivoval Římskou říši a pro svou úctu k Juliu Caesarovi (100–44 př. n. l.) si vysloužil přezdívku Malý Caesar. Osudovou chybu Maranzano udělal, když si pro svůj postup nad tehdejší eso Joa Masseriu vybral za společníka někdejšího člena jeho klanu, Luckyho Luciana. Ten mu sice zprvu pomohl rozšířit vliv a odstranit Masseriu, ale pak se obrátil proti němu, nechal jej zavraždit a obsadil jeho místo.

BOX_Salvatore-Maranzano
Maranzano přesedlá ze studií o Bohu na dráhu zločinu.
Foto: wikia.mafia.com, flickr - Eneas de Troya
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články