Skip to content

3 x děsivé pohřby zaživa: Z tohoto článku vás bude mrazit!

Být pohřben zaživa patří nesporně k těm nejstrašlivějším mukám, jaká mohou být údělem ubohých smrtelníků,“ píše v jedné ze svých slavných povídek americký zakladatel hororu Edgar Allan Poe.

Tyto otřesné případy se bohužel neodehrávají jen v myslích geniálních spisovatelů, ale bohužel i ve skutečnosti.

dcera Porche Washingtonové

Strážník s malou holčičku, kterou právě vytáhl z improvizovaného hrobu.
Strážník s malou holčičku, kterou právě vytáhl z improvizovaného hrobu.

KDY A KDE: V pátek 27. listopadu 2015, jen pár dní po svátku Díkuvzdání, projíždí jednou ze zapadlých uliček kalifornského Comptonu dvě sestry na kole. Náhle zaslechnou dětský pláč. Neví přesně, odkud vychází, a radši se rozhodnou zavolat strážníka.

PROČ: Před třemi dny porodila 32letá Porche Washingtonová v nemocnici malou holčičku. Ani po třech dnech strávených v nemocnici jí malé dítě k srdci nepřirostlo. Jakmile je Porche propuštěna, najde si odlehlou silnici.

JAK: Dítě vloží do skuliny u krajnice a díru pak zaskládá kameny. Malou dceru ponechá na pospas osudu. Přivolaný strážník naštěstí dítě, které v improvizovaném hrobě strávilo více než 24 hodin, vytáhne ještě živé.

VERDIKT: Pachatelku není tak těžké najít na seznamu matek, které se v okolí v poslední době porodily. Zatčena je o týden později. V roce 2016 je odsouzena ke 14 letům vězení.

Fatima Perezová

Carlos Alicea-Antonetti a Ramon Ortiz u soudu
Carlos Alicea-Antonetti a Ramon Ortiz u soudu.

KDY A KDE: „Tohle ale není cesta k autoprodejně,“ diví se 41letá Fatima Perezová z amerického New Jersey 12. května 2014. Carlos Alicea-Antonetti (38) se jen podívá na svého parťáka 59letého Ramona Ortize a usměje se.

PROČ: Žena má v plánu koupit si nové auto. Carlos jí nabídl, že ji do prodejny sveze. Ve skutečnosti má zálusk na 8 000 dolarů (takřka 200 000 korun), které má žena s sebou. S Ramonem ji zavezou do lesa, kde mají připravenou mělkou jámu.

JAK: Oba muži se na Fatimu vrhnou a páskou jí zalepí ústa a svážou ruce. Pak jí hodí do hrobu a zasypou hlínou. Zoufalá žena pomalu umírá na udušení. Tělo je nalezeno dva dny poté, co rodina Fatimy nahlásí její zmizení.

VERDIKT: Policii trvá dopadení obou mužů jen pár dní. Soudní proces se táhne už o poznání déle. V červnu 2016 se Ortíz přizná výměnou za snížení trestu. Dostane 25 let. Carlos Alicea-Antonetti na svůj verdikt ještě čeká.

Steven O´Meara

Stráž vede Michaela Dickensona k okresnímu soudu, kde bude obviněn z vraždy.
Stráž vede Michaela Dickensona k okresnímu soudu, kde bude obviněn z vraždy.

KDY A KDE: Ir Steven O´Meara (26) vymáhá peníze pro dublinský drogový gang. Není to sice práce hodná obdivu, ale Steven nic jiného neumí. Navíc mu to docela slušně nese. To si říká i 6. srpna 2009, kdy sedí v autě Michaela Dickensona.

PROČ: Dickenson dluží jeho zaměstnavatelům 5 000 liber (cca 150 000 korun). „Dneska večer je dostaneš,“ slibuje Stevenovi dlužník. Předání se má odehrát v Ballydonellském lese nedaleko městečka Rosehillu, odkud Steven pochází.

JAK: Místo slíbených peněz ho ale čeká 49letý Clement Byrne ještě s jedním mužem. Steven jen na sucho polkne. Byrne srazí Stevena na zem. Neznámý muž vytáhne pistoli a dvakrát Stevena střelí. Potom ho ještě živého oba muži svalí do připraveného hrobu.

VERDIKT: I když je Steven těžce zraněn, nakonec umírá pohřben zaživa na udušení. Policistům se podaří dopadnout pouze Dickensona a Byrnea. Prvně jmenovaný dostane doživotní trest, Byrne od soudu odejde v roce 2012 s 8letým trestem.

Foto: inquisitr.com, nydailynews.com, independent.ie
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články