Skip to content

3 x děsivé pohřby zaživa: Z tohoto článku vás bude mrazit! (2. díl)

Být pohřben zaživa patří nesporně k těm nejstrašlivějším mukám, jaká mohou být údělem ubohých smrtelníků,“ píše v jedné ze svých slavných povídek americký zakladatel hororu Edgar Allan Poe. Tyto otřesné případy se bohužel neodehrávají jen v myslích geniálních spisovatelů, ale bohužel i ve skutečnosti.

První díl zde.

Darice Knowlesová

Vahtiece Kirkman, Darice Knowlesová.
Vahtiece Kirkman, Darice Knowlesová.

KDY A KDE: „To tě odnaučí, ty mrcho, donášet policajtům,“ řve jedné březnové noci 2006 27letý Vahtiece Kirkman na 22letou bahamskou studentku Darice Knowlesovou. Její prosby a pláč nikdo v lesíku u Floridského města Cocoa neslyší.

PROČ: To jediné, čím se Darice provinila, je to, že si vyšla na rande z policisty, který vyšetřoval loupežnou vraždu, na které se Kirkman podílel. Šlo o hloupou náhodu, ale vrah nechce nic riskovat.

JAK: Spřáhne se s Dariceiným přítelem Christopherem Prattem. Tomu je jasné, že za zradu musí dívka zaplatit. Kirkman ji nejdříve zmlátí a pak sváže lepicí páskou. Hodí ji do hrobu, který pak zalije betonem.

VERDIKT: Kirkman se chechtá, když sleduje dívčiny vyděšené oči. I na ty pak hodí další lopatu betonu. Případ je do roku 2010 ve slepé uličce. Tehdy se ale rozhodne Pratt promluvit a policisty zavede k tělu.

V roce 2016 je Kirkman odsouzen k smrti.

Carol a Reggie Sumnerovi

Tiffany Cole a komplicové.
Tiffany Cole a komplicové.

KDY A KDE: Je 8. července 2005. Carol a Reggie Sumnerovi si užívají svůj zasloužený důchod na prosluněné Floridě. Konkrétně v okrese Duval County, kde si koupili malý domek. V tom se u jejich dveří zjeví 24letá Tiffany Coleová.

PROČ: Tiffany je jejich bývalá sousedka. Nyní si od nich koupila vůz a přijela za nimi na Floridu dořešit papírování. U dveří postává ještě s přítelem Michaelem Jacksonem a dalšími dvěma kamarády. Zachtělo se jim peněz staršího páru.

JAK: Jakmile se skupinka nahrne dovnitř, okamžitě se vrhne na dvojici důchodců. Jackson Sumnerovy sváže, zatímco ostatní berou cennosti a hotovost. Pak důchodce naloží do auta a odvezou do divočiny.

VERDIKT: Tam lopatami vykopou mělký hrob, do kterého staříky hodí. Rychle ho zahází hlínou. Carol a Reggie umírají na zadušení. Pachatelé budou dopadeni o pár dní později, když se pokusí vybrat peníze z účtu svých obětí.

Všichni čtyři jsou o tři roky později odsouzeni k smrti.

Jessica Lunsfordová

John Couey.
John Couey.

KDY A KDE: Městečko Homosassa, Florida. V jednom z domků sedí 27. února 2005 malé 9leté uplakané děvčátko. Jmenuje se Jessica Lunsfordová. „Neboj. Brzo tě vezmu domů,“ snaží se ji uklidnit drsný mužský hlas.

PROČ: Patří 46letému Johnu Coueymu. Před třemi dny se mu podařilo děvčátko unést z jejího vlastního domu. Nyní ji drží zavřenou ve sklepě. Znásilňuje ji a týrá. Když však v televizi vidí obrovskou pátrací akci, dostane strach.

JAK: Musí se holčičky zbavit. „Zavedu tě domů,“ opakuje muž Jessice. Přesvědčí ji, že ji nesmí nikdo vidět a tak se holčička musí schovat do pytle na odpadky.

VERDIKT: Couey pytel převáže. Místo cesty domů vezme holčičku na zahradu a tam ji hodí do připraveného hrobu. Rychle ho zahází hlínou. Pláč Jessicy brzo umlkne. Couey se přizná o dva měsíce později. Je odsouzen k trestu smrti, ale v roce 2009 umírá na rakovinu.

Foto: elnuevoherald.com, murderpedia.org, inquisitr.com, nydailynews.com, independent.ie, pinterest.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články