Během každého vojenského konfliktu pracují vědci na vylepšování technologií, které by mohly zvrátit průběh války. Německo není v tomto směru žádnou výjimkou. Jako první začnou využívat proudového motoru v letadlech.
První prototyp tryskového letounu He-178 vzlétne k nebi 27. srpna 1939. Tento den se stane důležitým mezníkem pro vývoj moderních letadel. Technologie ale nejsou jedinou oblastí, kde nacistické Německo dominuje. Víte, které netypické věci nacistická mašinerie dala světu?
Doprava
Pro sjednocení Říše je potřeba propojit celou zemi nejen ideologií, ale i silniční sítí. Ačkoli projekt „Autobahn“ vznikne už před nástupem nacismu, v době, kdy se Hitler stane německým kancléřem, existuje v Německu pouze jedna dálnice dlouhá 20 kilometrů.
Na počátku války už německé dálnice čítaly přes 3800 km. Dnes je německá dálniční síť se svými 12 819 kilometry třetím největším dálničním systémem na světě.
Ochrana památek
Nacisté si historie velmi cení. Památky chrání zákonem. A to nejen ty německé, ale třeba i v Čechách a na Moravě. Vládní nařízení z roku 1941 upravuje ochranu archeologických nálezů v Protektorátu.
Do této doby jsou archeologické výzkumy prováděny často amatérskými hledači pokladů a poté rozprodávány na černém trhu. Od této chvíle je archeologický výzkum prováděn odborníky pod dohledem archeologického ústavu a nálezy putují do muzeí.
Ekologie
Vztah nacistů a přírody je velmi úzký. Člověka chápou jako součást krajiny a divoká zvířata, která v ní žijí, přísně chrání. Nacisté se ztotožňují s vlky, a proto se snaží vrátit tuto šelmu do divoké přírody. V Německu budují přírodní rezervace.
Počet městských parků vzroste na dvojnásobek. Také domácí zvířata mají zákon proti týrání. Z ochrany přírody a zvířat, kterou zavedou nacisté, čerpá moderní ekologie dodnes.