Skip to content

3. ročník Veletrhu vědy v Praze: Kolik letos přilákal zájemců o vědu a výzkum?

3 dny, 80 vystavovatelů, 8000 m2, 17 000 návštěvníku a hlavně nespočet novinek a zajímavostí ze světa vědy – takový byl třetí ročník Veletrhu vědy Akademie věd ČR. Největší populárně naučná akce svého druhu v ČR představila výsledky práce českých vědeckých elit v termínu od 8.

do 10. června 2017 na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech.

Díky zájmu z předchozích dvou let bylo možné veletrh rozšířit například o zónu pro učitele, kariérní den MayDay Career Days a multimediální show Vesmír s Pavlem Liškou a Pavlem Suchanem. Poprvé byly na programu také panelové diskuse s předními odborníky české vědy, jimiž prováděl Václav Moravec.

Novinkou v rámci komunikace veletrhu byla spolupráce s youtubery Martinem Rotou a Tomášem Touhou.

Veletrh vědy_07

„Cílem Veletrhu vědy je zvýšit zájem o vědu a výzkum. O tom, že se nám toto daří naplňovat, svědčí nejen rok od roku vyšší návštěvnost veletrhu, ale především atraktivnější program a vzrůstající zájem vystavovatelů.

Letošní rok nás přesvědčil, že je nejvyšší čas otevřít výstavní plochu špičkovým vědeckým pracovištím ze zahraničí a budovat dobré jméno Veletrhu vědy i v mezinárodním prostředí,“ sdělila Kateřina Sobotková, ředitelka Divize vnějších vztahů Střediska společných činností Akademie věd ČR.

a

Výsledky práce českých vědců a odborníků, novinky ze světa přírodních, technických, humanitních i společenských oborů prezentovalo 80 vystavovatelů. Mimo akademických pracovišť AV ČR se zapojily také univerzity, firmy a science centra.

Doprovodný program letos poprvé nabídl panelové diskuse s předními odborníky české vědy, zónu pro pedagogy či promítání filmů v Keplerově sále. Mezi další novinky patřily kariérní den MayDay Career Days s cílem seznámit zájemce s pracovním uplatněním ve vědecko-výzkumné sféře v ČR i zahraničí, multimediální show Vesmír s Pavlem Liškou a Pavlem Suchanem, koutek veselé vědy pro děti a virtuální realita AV ČR.

Veletrh vědy_01

Novinkou v komunikaci veletrhu byla spolupráce s youtubery. A to s Martinem Rotou a jeho pořadem Vědecké kladivo a youtuberem Tomášem Touhou, který pozval na veletrh ve své denní reality show. Youtubeři natočili pozvánku na veletrh před akcí a poté reportáž přímo z výstaviště v Letňanech.

Tato čtyři videa mají již nyní více než 67 500 zhlédnutí. Martin Rota v sobotu realizoval na Veletrhu vědy setkání s fanoušky pořadu Vědecké kladivo, kterého se zúčastnily desítky příznivců jeho tvorby.

Svými znalostmi ze světa vědy a sympatickým projevem si získal pozornost a pozitivní reakce i ze strany ostatních návštěvníků veletrhu.

Veletrh vědy_08

Tuto největší populárně naučnou událost hostilo výstaviště PVA EXPO Praha v Letňanech v termínu od 8. do 10. června 2017. Ve čtvrtek a v pátek dorazili převážně studenti ze základních, středních a vysokých škol ze všech koutů naší republiky.

Sobota pak patřila zejména rodinám s dětmi a dalším zájemcům, kteří využili volného víkendového času. Za tři dny veletrh navštívilo celkem 17 000 fanoušků vědy.

V pořadí 4. ročník Veletrhu vědy se uskuteční ke konci května či na začátku června 2018.

Článek vznikl ve spolupráci s Veletrhem vědy. Zdroj: Akademie věd ČR (tiskové zprávy)
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Věda a technika
Zobrazit více …