Domů     10 mýtů o mobilním příslušenství
10 mýtů o mobilním příslušenství
komerční sdělení

Znáte 10 mýtů o mobilním příslušenství? 

Silnější nabíječka mi poškodí mobil.

Tak toho se nebojte. Váš telefon není žádný nenažranec. Vezme si jen tolik, kolik potřebuje – ne vše, co mu nabízí nabíječka. Tedy, pokud váš mobil snese dobíjecí proud maximálně 2A a vy připojíte 3A nabíječku, proudí do telefonu max 2A – ne více.

Závěr pro vás: silnější nabíječka zkrátí dobu nabíjení, a telefonu nijak neublíží.

I slabší powerbanka mi alespoň jednou nabije telefon.

Nenabije. Zato vy budete mít chuť nabít té zpropadené powerbance, která nefungovala přesně v ten moment, kdy jste ji nejvíce potřebovali. Proto zapomeňte na všechny ty roztomilé malé powerbanky a snažte se vybrat tak silnou, jakou vaše ctěná ruka unese. Fakt. Jinak s sebou nosíte jen ťuťu ňuňu ozdobu k ničemu.

A ještě dobrá rada od nás: externí nabíječky (powerbanky) nabízí mnoho firem a udávaná hodnota kapacity nemusí odpovídat realitě – tzn. nechte si rezervu, protože spousta energie (cca. 30%) se ztratí po cestě. Co z toho plyne?

Powerbanka o síle 3000mA vám baterii o kapacitě 2800mA nedobije plně ani jednou.

Nechcete ztrácet čas studováním? Sázkou na jistotu je tato powerbanka: Remax Proda 20000mAh

Tvrzené ochranné sklo kazí obraz na mobilu

Máte obavy, že vaše legendární fotky z dovolené budou po nalepení ochranného skla vypadat jako obrazy Salavdora Dalího? Žádný strach.

Ochranné sklo obraz mobilu nijak nedeformuje a ani trénované oko nepozná rozdíl v obraze s ochranným sklem a bez ochranného skla.

Přes tvrzené sklo reaguje mobil hůř na dotyk

Myslíte, že po nalepení tvrzeného skla se z vás stane datel úporně bubnující do displeje? Nebude tomu tak. Ochranná skla mají skvělou vlastnost, a tou je oleofobní úprava povrchu. Díky této vrstvě je sklo příjemné na dotyk a dobře snímá povrchové napětí prstu.

Tentokrát si ale dovolíme jedno drobné ALE a tím jsou ta 3D ochranná skla, která nejsou celoplošně lepená,  skla na moderní telefony se zakulacenými boky. Tam si, pravda, trošku zadatlujete  a proto tento typ 3D ochranných skel spíše nedoporučujeme.

Podívejte se na naši nabídku ochranných skel a na video, jak sklo správně nalepit.

Knížkové pouzdro mi ochrání mobil před rozbitím

Knížková pouzdra jsou u nás jedny z nejoblíbenějších. Jsou pevná, masivnější než tenké silikonové kryty, a působí elegantně. Ale také – klamou tělem. Skoro denně nás navštíví nějaký zákazník s rozbitým dotykem na mobilu v knížkovém pouzdru. Jak to? Jednoduše.

Mobil nejčastěji padá, když ho používáme. Telefonujeme, píšeme zprávu, hrajeme pokemony.. A to je přesně ten moment, kdy je knížkové pouzdro otevřené. A při pádu na tvrdý povrch dopadá rovnou na displej.

Proto – určitě nezapomínejte na tvrzené ochranné sklo i v případě, že máte masivní knížkové pouzdro. Ušetří vám to i několik tisíc korun za novou přední část telefonu.

Ultratenké pouzdro chrání mobil stejně jako ty ostatní

Bohužel, přátelé. Ultratenká silikonová (TPU) pouzdra mají své výhody. Na mobilu nejsou téměř vidět, mobil s nimi tolik neklouže v ruce a nezvyšují tloušťku a šířku telefonu.

Jenže, běda, jak vám mobil spadne z výšky na tvrdý povrch. Ultratenké pouzdro se snadno probije (zejména na rozích) a mobil se poškodí. Sice mnohem méně, než úplně bez pouzdra. Ale takovou ochranu jako silnější značková pouzdra prostě neposkytnou.

Na značce paměťovky nezáleží

Paměťová karta jako paměťová karta. Na značce nezáleží, a kdyby něco, tak je dva roky v záruce.  Patříte k těmto „salámistům“ a levnější neznačková karta v mobilu vás nechává klidným? Pokud máte nervy jako ze železa a jen tak něco vás nerozhází, tak prosím.

Ale všem ostatním, pro které jsou fotografie jejich dětí, narozenin, Vánoc a všech těch dalších jedinečných okamžiků důležité, tyto karty nedoporučujeme.

Než nenávratně přijít o všechna svá data, fotky, hudbu a videa – raději do karty investovat o sto korun více a být v klidu.

A jaké paměťové karty jsou nelepší? My doporučujeme Kingston. Je to vyzkoušená značka, kterou prodáváme neustále a nemáme žádné problémy s reklamacemi.

A jestli nevíte, jak velkou a rychlou paměťovou kartu vybrat, podívejte se na náš návod a doporučení.

Baterii je potřeba nejdřív naformátovat

Pro mladší ročníky asi vtipná poznámka. Ale milé děti, vy si totiž nepamatujete Siemensy C25 ani Motoroly d160, to jsme formátovali jako diví. Spočívalo to v tom, že se mobil nejprve musel třikrát vybít úplně „do mrtva“ a pak naplno nabít.

Stejně tak se nesměl mobil nabíjet, dokud nebyl úplně vybitý. No však zagooglujte, jak dříve vypadaly mobily, to se pobavíte 🙂 . A pro nás, všechny dříve narozené, hurá. Dnešní baterie již není třeba nijak formátovat.

Úplně stačí je poprvé pořádně nabít a pak dobíjet kdykoliv dle potřeby. Paradoxně – úplné a hluboké vybití je může spíše poškodit.

Bluetooth handsfree je lepší dražší

Bluetooth handsfree musí sedět.

Kdyby Vás tlačilo, byli byste na všechny do telefonu protivní 🙂 .Tedy, dívejte se nejdříve na kvalitní značku (tipy zde), na ovládání sluchátka a na to jak vám sluchátko sedí na uchu.

I handsfree za 600Kč vám udělá skvělou službu. Dražší modely mívají odrušení šumu, delší výdrž baterie nebo možnost připojení více přístrojů současně. Ale to jsou funkce, které většina běžných uživatelů zřídka kdy využije.

Neoriginální baterie mohou explodovat

Bulvární média mají rády všechny ty fotky explozí a popálených kůží. Ono ale už to tak žhavé (a to doslova) není. Tento problém mívaly originální baterie Nokia BL-5C (takže pokud ji ještě máte, pozor ať neskončíte jako Jan Hus).

Baterie moderních telefonů s explozemi (až na výjimky) problém nemají. U originálních baterií Samsung se stává, že se po vyčerpání své kapacity  nafouknou. Explodovaly opravdu zřídka (spíše za extrémních podmínek).

My doporučujeme používat kvalitní neoriginální baterie osvědčených značek. Proč tomu tak je a které to jsou si můžete přečíst např. zde.

Foto: archiv
Související články
Zajímavosti
Sakura: Strom japonské národní hrdosti
Když rozkvetou sakury, je to úchvatná podívaná. Pro mnoho měst, které je pěstují jako okrasné stromy, to často bývá vrchol turistické sezóny. Miliony lidí po celém světě se totiž vydává obdivovat nádherné pastelově zbarvené květy. Tato dřevina má jedinečnou historii a stejně fascinující současnost. Obvykle je máme spojeny s Japonskem, kde k nejznámějším místům se […]
Zajímavosti
Na Střeleckém ostrově se volila nová Miss Tourism World Czech Republic 2024!
Dne 27. června 2024 se konala v módním průmyslu očekávaná akce roku. Několik módních přehlídek spojených s finále soutěže Miss Tourism World 2024. Tato prestižní událost se uskutečnila v nádherném prostředí historického města Prahy – na Střeleckém ostrově. A přilákala hosty z různých koutů světa. To vše pod záštitou vlajkové lodi vydavatelství RF-HOBBY, čtrnáctideníku Epocha. […]
Zajímavosti
Starověké olympijské hry: Na přehlídku naháčů ženy nesměly
Davy lidí se tísní v řecké Olympii. Každý chce vidět svého favorita. Kohosi tam vykuřují – za chvíli bude dotyčný obětovat bohům, a tak musí projít touto očistou. Zeus, Hestia i další bohové dostanou, co jim náleží, aby sportovní slavnost nic nenarušilo. Přichází na řadu shromáždění v búleuterionu, řídícím domě her, jakési radnici. Závodníci tu […]
Zajímavosti
Vlasy v číslech: Naše kštice unese 2 slony!
Někdo je pěstuje, někdo je stříhá, v každém případě ale pořád rostou… Kam až by dorostly? Kdo má nejdelší a kdo jich má nejvíce? A jakými zajímavými vlastnosti se naši vlasy chlubí? 100 000 Tolik vlasů průměrně zdobí naše hlavy. Nejštědřejší byla příroda k blonďákům, kteří jich mají na hlavě okolo 150 000, naopak a […]
reklama
svět zločinu
Sharon Tateová: Krásná herečka zavražděná Mansonovou rodinou
Svým půvabem okouzluje mladičká Sharon Tateová své okolí už od dětství. Roličky v reklamách a televizních seriálech na sebe nenechají dlouho čekat a ve druhé polovině 60. let už je Sharon hollywoodskou hvězdou. Tím spíš, že po jejím boku stojí jeden z tehdy nejvýznačnějších režisérů, Roman Polanski (*1933). Ticho nad Městem andělů Svatba obdivovaného režiséra a […]
Vraťte medaile. Máte pozitivní test!
Dobře znají ten pocit, když jim vestoje tleská celý stadion nebo když jim hostesky navlékají žlutý trikot. Jenže poznali i obrácenou tvář vrcholového sportu. Dny, kdy z titulních stran novin celého světa křičelo velkými titulky jejich jméno. A u něj ještě výraznější text: Dopingový hříšník… Sprintérská rivalita mu zničila život Dlouhá léta bojují o trůn nejrychlejšího […]
Jiří Kajínek: Muž v zeleném tílku, symbol kontroverze a mediální hvězda
Pravděpodobně jde o nejznámějšího českého vězně všech dob. Jiří Kajínek vstupuje do bran věznice Mírov jako ostřílený recidivista, vždyť už si prošel věznicemi v Českých Budějovicích i ve Valdicích. Na Mírově měl ovšem zůstat na doživotí. V roce 1998 je totiž odsouzen na doživotí za spáchání dvojnásobné nájemné vraždy a za pokus o spáchání vraždy. […]
Swingový kmotr s božským hlasem
Geniální hudebník Frank Sinatra prožívá život, podobající se jízdě na horské dráze. Na ní nechybí setkání s mafií, divoká manželství, psychické problémy, únos syna nebo pobyt ve vězení za pletky s vdanou ženou. Hudební legenda, jež ovlivnila generace hudebníků napříč 20. stoletím. Tak si svět pamatuje synka sicilského hasiče, herce a zpěváka Franka Sinatru (1915–1998) […]
zajímavosti
Zuzana Dřízhalová: Odmalička si představovala, že bude slavnou herečkou
Je to talent od dětských krůčků. Zpívá, vystupuje s Bambini di Praga a sní o herectví. Překvapivě ale málem končí jako odborník na chemii. Náhoda tomu chce, že se vydá na DAMU. Zákeřná choroba jí chce ale překazit plány. Dvakrát ji porazí a zakládá úspěšnou pacientskou organizaci. Třetí kolo boje je ale fatální.   Zuzana […]
Se zbraní jistě a bezpečně
V dnešní době roste agrese na veřejnosti, ať už se bavíme o školách, nemocnicích, či dalších veřejných místech. Lidé čím dál častěji uvažují o pořízení zbrojního průkazu. Získat zbrojní pas ale nelze ze dne na den. Žádá si to znalost příslušných zákonů, trénink na střelnici, a hlavně složení střeleckých zkoušek. Je celkem pět skupin zbrojního […]
Člověk je stonásobně častější žhář než příroda
Požáry jsou jedním z největších nebezpečí, kterým lidstvo čelí, a to od nepaměti. Už ze stínů starověku vystupují plameny a kouř, které v roce 48 p. n. l. změnily v popel 600 000 papyrových svitků nenahraditelné moudrosti a historie v útrobách shořelé Alexandrijské knihovny. Vládcové s puncem tyrana se však nikdy nepoučí. A lid je nucen prožívat hrůzu ohnivého pekla […]
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně existuje a větší částka na jeho vývoj opravdu padla. Konkrétně jeden milion dolarů do něj ale investoval soukromý výrobce – o obyčejnou tužku totiž nestáli Američané, […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pilaf s rajčaty
tisicereceptu.cz
Pilaf s rajčaty
Pilaf je pokrm z rýže, do něhož lze použít různé druhy masa i zeleniny. Skvěle chutná i s indiánskou rýží. Ingredience na 4 porce 400 g jasmínové rýže 2 cibule 2 konzervy loupaných rajčat oli
Tajemství kamenných bran v Saúdské Arábii: Šlo o vstupy do pekla?
enigmaplus.cz
Tajemství kamenných bran v Saúdské Arábii: Šlo o vstupy do pekla?
V posledních letech se ukazuje, že naše planeta stále ukrývá mnohá tajemství. Před časem například vyšlo najevo, že v poušti na území Saúdské Arábie leží stovky záhadných kamenných útvarů z dávné minu
Přemožené kočky decimují australskou faunu
21stoleti.cz
Přemožené kočky decimují australskou faunu
Pro řadu lidí je symbolem roztomilosti. Ale i to předoucí klubíčko pořád zůstává šelmou. A to takovou, že dokáže rozvrátit celé ekosystémy. Kočka domácí, domestikovaná forma kočky plavé, člověka dopr
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
historyplus.cz
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
Profesor americké literatury John Tatlock se už drahnou dobu marně snaží dozvonit na svoji dceru Jean. Renomovaná psychiatrička po dlouhá léta udržuje komplikovaný vztah se světově proslulým fyzikem Robertem Oppenheimerem. Protože trpí depresemi, vleze její otec záhy do bytu oknem. Bojí se, že by si Jean mohla sáhnout na život… Pouštní krajinu Nového Mexika ozáří
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
nejsemsama.cz
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
Velmi svůdné a času, horku a vodě odolávající líčení vykouzlíte pomocí konturovací tužky. Jdeme na to! Připravte si podklad. Na pohyblivé oční víčko naneste bázi pro oční stíny, můžete také použít trochu korektoru nebo béžový oční stín. Díky tomu se vytvořené líčení ani nehne. Použijte konturovací tužku Čím ostřejší tužka, tím lépe se s ní pracuje. Barvu si
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
epochalnisvet.cz
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
Byl vztyčen uprostřed džungle na ostrově Jáva, a to zhruba před 1200 lety. Kým, to dodnes zůstává záhadou. V době, kdy kamenný skvost Borobudur vznikl, zde totiž žila kultura, která i velké stavby pokrývala jen palmovými listy… Několik dlouhých staletí je Borobudur zcela zapomenutý a skrytý lidským očím. Chátrající kamenný kolos vyrve ze spárů bující
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
nasehvezdy.cz
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
Sblížící se padesátkou má herec Tomáš Jeřábek (49) ze seriálu Jedna rodina obavy, že už nikdy nesbalí žádnou mladou kočku. Že by to ještě na poslední chvíli zkusil? Toho se bojí hlavně jeho žena Ha
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
epochanacestach.cz
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
Poslední červencový víkend je pro milovníky hudby již neodmyslitelně spjatý s festivalem Benátská! s Impulsem. Ten se od svého vzniku, kdy měl pódium sestavené z lešení a aparaturu přivázanou ke stožárům veřejného osvětlení, etabloval mezi tuzemskou špičku. Letos slaví 30 let. Mezi gratulanty nebudou chybět ani zahraniční ikony Scooter, Suzi Quatro a Slade, kteří mají
Vždycky můžete začít milovat
skutecnepribehy.cz
Vždycky můžete začít milovat
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let,
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
iluxus.cz
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
Společnost Mercedes-AMG představila na automobilové slavnosti Goodwood Festival of Speed nejnovější přírůstek do rodiny supersportovních vozů AMG GT – nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+. Novinka se z
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
panidomu.cz
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný