Domů     Zvládnutí umění rozdělení párů v blackjacku: strategie a tipy
Zvládnutí umění rozdělení párů v blackjacku: strategie a tipy
komerční sdělení

Rozdělení párů je běžná taktika používaná v blackjacku, ale její použití nemusí být bezchybné. Neúspěšné rozdělení párů může vést k vážným finančním ztrátám a stejně fatální může být i rozdělení párů ve špatnou chvíli.

Chcete-li se stát profesionálním hráčem black jack online Czechia, je nezbytné porozumět pravidlům a strategii rozdělování párů. V tomto článku se s vámi podělíme o vše, co potřebujete vědět:

dělení párů v blackjacku

kdy rozdělit karty

kdy nerozdělovat

tipy, jak zlepšit strategii rozdělení párů, a další informace.

Více informací a tipů o blackjacku najdete zde Blackjackonline21cz, popisují vše o herních procesech.

Co je rozdělení v blackjacku?

Splitting je technika, kterou hráči blackjacku často používají, aby zvýšili své šance na výhru. Rozdělením může hráč rozdělit jeden list na dva a hrát každý list zvlášť.

Pro split při hrát blackjack je nutné mít dvě karty se stejnou hodnotou a hráč se pak může rozhodnout pro split tak, že vloží další sázku rovnající se původní sázce a rozdělí karty do dvou listů, z nichž každý obdrží kartu navíc a následně se hraje nezávisle na druhém listu.

Účelem rozdělení je zvýšit šance hráče na výhru vytvořením dvou samostatných listů. Tato strategie může být výhodná zejména tehdy, když má krupiér nízkou up kartu, protože může vést k vytvoření více kombinací s vyšší pravděpodobností porážky krupiéra.

Při hraní online blackjacku Czechia je důležité považovat splitting za strategický tah. Obecně se však nedoporučuje dělit páry desítek nebo lícových karet, protože tyto kombinace již mají vysokou hodnotu a jejich dělení může vést ke slabším kombinacím.

Kdy rozdělit v blackjacku

Splitování v online blackjack o skutečné peníze může být velmi výhodnou strategií, ale je důležité vědět, kdy splitovat a kdy ne. Obecně platí, že nejlepší čas na split v blackjacku je, když má krupiér slabou kartu (např. 4, 5 nebo 6). Hráč tak získá dvě silné kombinace, které mají dobrou šanci porazit krupiéra.

Doporučuje se také rozdělit páry osmiček a es. Rozdělením osmiček získá hráč dvě kombinace s průměrnou celkovou hodnotou 17 (což je dostatečně blízko 18, takže by to mělo porazit většinu kombinací dealerů).

Rozdělení es zase dává hráči dvě šance získat Blackjack – jednu z nejlepších možných kombinací ve hře.

Kdy v blackjacku nerozdělovat

Stejně důležité jako vědět, kdy se rozdělit, je vědět, kdy se nerozdělit. Obecně se nedoporučuje dělit páry desítek nebo lícových karet (např. kluci, dámy a králové).

Tyto kombinace již mají vysokou hodnotu a jejich rozdělení může vést ke vzniku dvou slabších kombinací, které nemusí být schopny porazit dealera.

Obvykle se také nedoporučuje dělit páry čtyřek, pětek nebo šestek. Je to proto, že tyto kombinace mají průměrnou celkovou hodnotu 11 – což je často příliš slabé na to, aby porazily dealerovu kombinaci.

Místo rozdělení je obvykle lepší karty prostě rozdat a pokusit se o vyšší součet.

Tipy pro rozdělení párů v blackjacku

Abyste maximalizovali své šance na výhru, je třeba mít při rozdělování párů v blackjack online na paměti několik důležitých rad.

Split 7s, pokud dealer ukáže 7 nebo méně

Rozdělení sedmiček je obecně dobrý nápad, pokud má krupiér na ruce kartu 7 nebo méně. Hráč tak získá dvě šance trefit tvrdou 14 – která obvykle porazí dealerovu kombinaci.

Rozdělte esa a osmičky, pokud krupiér ukáže 4, 5 nebo 6

Rozdělení es a osmiček je dobrou strategií, když krupiér ukáže jako up kartu 4, 5 nebo 6. Hráč tak získá dvě možnosti, jak získat Blackjack (s esy) nebo průměrnou celkovou hodnotu 17 (s osmičkami) – v obou případech by měl být schopen porazit většinu rozdávajících.

Nerozdělujte desítky nebo lícové karty

Obvykle se nedoporučuje dělit desítky nebo lícové karty (např. kluky, dámy a krále). Tyto kombinace již mají vysokou hodnotu a jejich rozdělení může vést ke vzniku dvou slabších kombinací, které nemusí být schopny porazit dealera.

Nedělte čtyřky

Dělit čtyřky obvykle není dobrý nápad. Je to proto, že tyto kombinace mají průměrnou celkovou hodnotu 11 – což je často příliš slabé na to, aby porazily dealerovu kombinaci. Namísto splitování je obvykle lepší karty prostě trefit a pokusit se o vyšší součet.

Nedělte pětky, ale zdvojnásobte, pokud krupiér ukáže 9 nebo méně.

Obvykle není dobrý nápad dělit pětky. Místo toho je pro hráče obvykle lepší zdvojnásobit, pokud dealer ukáže kartu 9 nebo méně. Hráč tak získá šanci trefit silnou kombinaci 17 nebo 18, která by měla být schopna porazit většinu rozdávajících.

Závěr

Rozdělení párů v blackjack online může být výhodné, ale je třeba vědět, kdy to udělat. Doporučuje se rozdělit karty, když má krupiér slabou kartu, například 4, 5 nebo 6. Doporučuje se také rozdělit páry osmiček a es.

Naproti tomu se obvykle nedoporučuje rozdělovat páry desítek nebo lícových karet (např. kluků, dam a králů). Kromě toho obvykle není dobré dělit čtyřky nebo pětky.

Dodržováním těchto rad a strategickým rozhodováním o rozdělení můžete maximalizovat své šance na výhru v online blackjack!

Foto: PX FUEL
reklama
Související články
Lifestyle
3 typicky francouzské věcí, které nejsou francouzské
Co může být víc Francouzského než chlapík, který sedí pod obrazem Mony Lisy a hraje na akordeon. Snad jen chlapík, který končí pod gilotinou, protože má nejen pruhované triko, ale také modrou krev. Mona Lisa Původ: Itálie Každý, kdo zamíří do Paříže, chce vidět alespoň dva hlavní symboly města a možná celé Francie. Eiffelovku a […]
Lifestyle
Tajemství gastronomie: Jak se zrodilo carpaccio, sendvič a pizza Margherita?
Co je vlastně carpaccio? Dnes tak můžeme v podstatě nazvat všechno, co nakrájíme na tenké plátky a za syrova podáváme ochucené nebo se studenou omáčkou. Od hovězího masa se název s časem posune i na ryby – konkrétně lososa a tuňáka – a dokonce i na ovoce či zeleninu. Majonézy často nahradí olivový olej nebo […]
Lifestyle
Diktát životního stylu: Délku špičky bot určuje král
Boty na tzv. platformě nejsou výstřelkem 20. století. Poprvé se objevily už na konci středověku. Říkalo se jim „chopine“ střevíce s vysokou podrážkou a staly se velmi populárními. Na rozdíl od běžných bot totiž chránily před bahnem a mokrem. První platformy mají korkovou nebo dřevěnou podrážku a vrchní část ze sametu. Jejich výrobě už na […]
Lifestyle
Počátky toaletního papíru: Evropa ho dlouho považuje za luxus
První toaletní papír znali už Číňané od 6. stol. n. l. Pro jeho výrobu sloužil nejlevnější papír a rýžová sláma. Císařská dílna vyprodukovala ročně cca 750 000 listů. Na denní spotřebu tedy připadá 2056 listů. Většinu z nich patrně použily dámy, které tvořily větší část dvora. Ostatní národy se s mytím následujícím po tělesné potřebě vypořádávaly různě. Starověcí […]
reklama
věda a technika
Za tajemstvími Mléčné dráhy: Desetiletí mise Gaia
O každém balíčku dat, který tato evropská observatoř odhalí, se mezi astrofyziky mluví jako o „zlatém dolu“ nebo „tsunami“. Nijak nepřehánějí. Gaia už 10 let revolucionizuje vše, co víme o Mléčné dráze. Její úkol se pomalu blíží do finále. Co nás tento hvězdný kartograf naučil o naší galaxii?   Gaia je astrometrická mise. Zabývá se […]
5 Překvapivě dobrých rodičů v živočišné říši
Když se řekne matka, většina lidí si vybaví krásnou sympatickou ženu, která se usmívá na své malé děťátko. Jistě je to představa správná, avšak nejen mezi lidmi se najdou dobré a obětavé mámy… 1. Slíďáci Slíďáci, nebo též vlčí pavouci, by na žebříčku popularity mezi lidmi asi nestáli příliš vysoko. Jedná se o velmi početnou […]
Učit se, jíst i vraždit: Co všechno dokážeme ve spánku?
Když spíme, většinou jen ležíme v posteli a oddáváme se snění. Není to ale ztráta času, když by se při tom dala stihnout i řada jiných věcí? Na noc se naše tělo samozřejmě nevypíná, pouze přejde do režimu spánku. Svaly jsou odpojeny, buňky se soustředí na regeneraci, mozek omezí kontakt se světem a třídí staré […]
Vyrobil vynálezce Josef Božek první českou protézu?
Krvavá řež je 27. srpna 1813 u Drážďan v plném proudu. Řecký kníže Alexandros Ypsilanti bojuje v protinapoleonské koalici jako lev. Stačí ale jeden výbuch a z jeho pravé ruky je pahýl. Válečný invalida si nestýská. Nemůže bojovat? Baví tedy společnost, kamkoli přijde. A zanedlouho funkční pravačkou opět pozvedne sklenku oblíbeného vína… „Osvojíte-li si hodinářské […]
reklama
svět zločinu
Vůdkyně kultu ubije oběti paličkami
V 90. letech minulého století má japonská žena jménem Sačiko Etoová (65) mnoho následovníků. Stojí v čele kultu, jenž uctívá její mystické síly. Podle jejích stoupenců dokáže z lidí vymítat ďábla. Nepoužívá při tom modlitby a symboly, ale speciální bubenické paličky. Sačiko paličkami sví zákazníky bije, dokud z nich všechno zlo nevyžene. V lednu 1995 však její praktiky definitivně […]
Albert Fish: 120 dní Sodomy je proti němu čajíček…
Britská spisovatelka a muzikanta Charlotte Greigová (1954–2014) považuje za hlavní zdroj inspirace pro Hannibala Lectera amerického natěrače a neuvěřitelně perverzního sadistického vraha Hamiltona Howarda „Alberta“ Fishe (1870–1936). U Fishe není kanibalismus žádná výjimka. „Měl jsem předek těla s kousky, které mám nejradši. Jeho ptáčka, varlata a roztomilý, pěkně baculatý zadeček, abych si ho mohl upéct […]
Čtyřnásobný vrah Robert Maudsley: Na svobodě vraždí jen jednou
Britskému sériovému zabijákovi Robertu Johnu Maudsleymu (*1953) se přezdívá skutečný Hannibal Lecter. Je nadprůměrně inteligentní, miluje klasickou hudbu, a když se zeptáte jeho známých, vylíčí vám ho všichni jako vtipného a zdvořilého společníka, který byl vždy každému nápomocen.   Přesto svůj život zřejmě již dožije ve speciální cele o rozměrech 5,5 × 4,5 metru. V […]
Mistři falzifikátoři na českém písečku: Pozor na Zrzavého i Schikanedera!
Učí se o nich v dějinách umění, kdo si v posledních letech koupil jejich pravé dílo, zaplatil miliony. Není se co divit, že u nás i ve světě koluje řada falzifikátů slavných českých malířů.   Ne nadarmo se o něm už v jeho 24 letech mluví jako o „nejnadanějším z akademiků“. Pražský rodák Jakub Schikaneder […]
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
epochanacestach.cz
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
Tis obecný nebo také tis červený je už od středověku významný strom. Má totiž kvalitní, tvrdé a přitom pružné dřevo, takže si ho oblíbili nejrůznější řemeslníci v čele s výrobci luků. A tak tisy mizely z krajiny a narazit dnes na opravdu hodně starý tis je vzácnost. Ovšem někdy takové štěstí přece jen máme. Zámek ve Vilémovicích na
Šest prstů? Celkem běžná věc!
epochalnisvet.cz
Šest prstů? Celkem běžná věc!
Napočítat na prstech ruky do dvanácti? Ukázat někomu hned čtyři vztyčené prostředníčky současně? Zavázat si jednou rukou tkaničky u bot? Žádný problém pro ty, kterým příroda nadělila prsty navíc. &
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
enigmaplus.cz
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
Nedaleko majestátní zříceniny hradu Chojnik na polské straně Krkonoš najdeme místo zvané Pekelné údolí. Dnes již nikdo přesně neví, který z jeho pánů chtěl kdysi postavit kamenný most, spojující hrad
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Jeho děti se s ní nebaví
nasehvezdy.cz
Jeho děti se s ní nebaví
S překvapivým přiznáním přišla zpěvačka Dara Rolins (50)! Ačkoli s bývalým fotbalistou Pavlem Nedvědem (51) randí už více než dva roky, ještě nepoznala jeho děti. Ivana s Pavlem už jsou dospělí a 
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
21stoleti.cz
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
Výzkumníci z Centra výzkumu kardiovaskulárních zobrazovacích metod (Massachusetts General Hospital a Harvard Medical School) oznámili vývoj modelu hlubokého učení, který může pomoci identifikovat neku
Finty pro pěkné obočí
panidomu.cz
Finty pro pěkné obočí
Aby vám to slušelo, k tomu stačí upravit obočí, nanést řasenku a možná ještě rtěnku, a to v tomto pořadí. Bez obočí to totiž nefunguje, přitom právě s ním je nejvíc starostí. Vytrhat, nebo dokreslit? To bývá zásadní otázka, neboť málokdo má chloupky v obočí rostlé „tak akorát“. Kromě vrozených předpokladů je pro hustotu porostu
Zpátky do minulosti: Jak to bylo s poltergeisty
enigmaplus.cz
Zpátky do minulosti: Jak to bylo s poltergeisty
Paranormální jev, ve kterém se v lidských příbytcích zdánlivě samovolně pohybují, rozbíjejí se či dokonce vybuchují předměty. Selhává elektronika, svědci slyší zvláštní neidentifikovatelné zvuky, jako
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
skutecnepribehy.cz
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
iluxus.cz
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
Kristiána Hynka není třeba milovníkům horské cyklistiky dlouze představovat. Vicemistr světa v maratonu na horských kolech vyměnil závodní kariéru za nespočet aktivit v cyklo branži. Jak sám říká, jde
Bioinženýství přeměňuje odpad na látky s vyšší hodnotou, třeba bioplasty
21stoleti.cz
Bioinženýství přeměňuje odpad na látky s vyšší hodnotou, třeba bioplasty
Stejně jako člověk šlechtil tisíce let odolnější a výnosnější odrůdy pšenice, vědci v laboratořích dnes „domestikují“ a „šlechtí“ bakterie a kvasinky pro efektivnější produkci léčiv, biopaliv nebo nov