Skip to content
reklama

Ze sestry se vyklubala matka

„Viagru si beru jen ve chvíli, kdy chci mít sex s více než jednou ženou,“ říká americký herec Jack Nicholson. Muž, který má charismatu na rozdávání, má na každém prstě desítky milenek. Jeho vztah k ženám je však již od dětství více než komplikovaný.

Hollywoodský bouřlivák polapí za svůj život bezpočet krasavic. Není to jeho ideální krásou, vždyť Jack je jako malý poměrně obtloustlý chlapec, ale dokáže uchvátit svým jiskrným a ďábelským pohledem a silou osobnosti.

Cestu slavného herce do stovek ložnic však kříží řada překážek, které mu naservíruje již v dětství jeho sestra a matka. Nebo spíše matka a babička.

V roce 1976 už je Nicholson světovou hvězdou. FOTO: AP Wire Photo / Creative Commons / volné dílo

Pravdu ví od novináře

„Vaší matkou je June, vy to nevíte?“ Tato slova zapůsobí na 37letého Nicholsona jako blesk z čistého nebe. Pravdu o svém dosavadním životě se dozví z úst novináře během rozhovoru pro magazín TIME. Najednou mu veškerá minulost zapadá do sebe jako kousky skládačky.

Od chvíle, co se Jack narodí v dubnu roku 1937 v New Jersey coby John Joseph, věří, že jeho starší sestra June (1918–1963) je prostě jen otravná starší sestra. Její přehnaná starostlivost ho ale odjakživa zaráží.

Horlivě se o něj stará, skoro víc než „vlastní máma“ Ethel May. Teprve na prahu čtyřicítky se však dozvídá podrobnosti o svém narození.

Zamotaná historka

June se v 19 letech živí jako kabaretní tanečnice. Za svého kolegu se provdá půl roku před Jackovým narozením. Jenže tanečník Donald Furcillo už ženatý je. Přesto se nabídne, že se o chlapce postará. Babička Ethel nakonec přichází s řešením, které se daří před samotným chlapcem ututlat desítky let.

Ethel se o Jacka stará jako o vlastního, aby se mohla June věnovat naplno své taneční kariéře. Snad obě ženy doufají, že taková situace bude pro malého Jacka snesitelnější spíš, než aby žil s vědomím, že jeho máma dává přednost práci před ním samotným.

Ve chvíli, kdy se v roce 1974 dozvídá Nicholson pravdu, je už ale na zvládnutí krutého traumatu sám.

blank
Hvězdy filmu Bezstarostná jízda Jack Nicholson a Dennis Hopper se sešly znovu po dvaceti letech. FOTO: Alan Light /8 Creative Commons / CC BY 2.0

Doživotní křivda

Hercova pravá máma June umírá ve svých 44 letech roku 1963, pravá babička Ethel pak roku 1970. Jack Nicholson si tak navždy nese břímě křivdy sám. Navíc padá i jeho představa táty, kterým má být podle historek Ethelin manžel John. Identitu svého skutečného otce tak nikdy nepozná. Po pravdě si jí není stoprocentně jistá ani sama June v době, kdy Jacka porodí. Herci se tak rozboří celý jeho dosavadní svět. „Obě mi zničily život, především ten milostný,“ říká Nicholson s odstupem.

Jeho slova však lze brát možná s nadsázkou. Horké chvilky v posteli zažívá věčně sexuchtivý Nicholson již dávno před šokujícím životním odhalením.

blank
Na Hollywoodském chodníku slávy samozřejmě nemůže chybět ani hvězda Jacka Nicholsona. FOTO: Witchblue / Creative Commons / volné dílo

Celoživotní bezstarostná jízda

Již na střední škole, kterou dokončuje v 17 letech, platí za třídního šaška. Když se odstěhuje do Los Angeles, kde se mu nedaří dostudovat vysokou školu, přátelé mu radí studium hereckých kurzů. Sice tu narazí na první vážnou známost, ta mu ale nakonec nevydrží.

Jack Nicholson zkrátka jede na vlně nekonečného večírku. „V té době jsem si nedokázal představit, že bych šel spát sám,“ vzpomíná herec, který dokáže v 25 letech pobláznit zástupy dívek a dokonce se již poprvé oženit.

Ani po narození první dcery se herec nezklidní. Ženě zahýbá a experimentuje s LSD. Přichází Bezstarostná jízda (1969) na plátně a z Nicholsona se rodí herecká legenda. Škoda, že se jeho úspěchu nedožije ani jedna jeho matka.

Foto: Kingkongphoto / Creative Commons / CC BY-SA 2.0, Witchblue / Creative Commons / volné dílo, AP Wire Photo / Creative Commons / volné dílo, Alan Light /8 Creative Commons / CC BY 2.0
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články