Skip to content

Zázračný rabín Judah Ben Samuel: Splní se jeho věštba?

Rabbi Löw žijící v 16. století, je bezesporu nejslavnějším židovským duchovním. Staletí před ním žil ale ve střední Evropě jiný židovský badatel a mystik – Muž s nevídanými znalostmi, který prý konal zázraky.

Judah ben Samuel. Tak zní celé jméno dnes málo známého židovského rabína, který v německém Řezně ve 12. a 13. století údajně vykonává zázraky a předpovídá budoucnost. On sám se stal skutečně naplno věřícím až ve svých osmnácti letech, kdy k němu prý promluvil Bůh a možná ho i obdařil zázračnými schopnostmi.

Judah Ben Samuel
Judah Ben Samuel.

Zázračná vyléčení

Ben Samuel cestoval po celé Evropě, učil se jazyky a celý život pronikal do tajemných umění. V 90. letech se usadil v Řezně, kde začalo jeho nejslavnější období. Během něj měl vyléčit vdané ženě neplodnost a zachránit několik novorozenců od jisté smrti.

Pomohli mu s tím prý duchové a démoni, se kterými se radil.

Léčitelské schopnosti Ben Samuela byly prý neuvěřitelné.
Léčitelské schopnosti Ben Samuela byly prý neuvěřitelné.

Co se stane příští rok?

Ke konci 12. století zveřejnil rabín výsledky svých biblických výpočtů a astrologických pozorování, kde velmi přesně předpověděl osud Jeruzaléma v dalších 500 letech. I proto mnozí lidé čekají, k čemu dojde letos.

Ben Samuel totiž předpověděl, že 50 let po ovládnutí Jeruzaléma židovským národem přijde nový mesiáš a svět se zásadním způsobem změní.

Objeví se letos v Jeruzalémě mesiáš, jak tvrdil Ben Samuel?
Objeví se letos v Jeruzalémě mesiáš, jak tvrdil Ben Samuel?
Foto: porterrassefarad.blogspot.cz, besacenter.org, rlstollar.wordpress.com, thecord.ca
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Záhady a tajemství
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články