Skip to content
reklama

Zázračná síla superpotravin: Pomohou celému tělu!

Tento článek je reklamním sdělením

Stále více lidí po celém světě dává přednost zdravé stravě. Počet foodblogerů, vegetariánů, veganů a vitariánů se každým dnem zvyšuje. Témata týkající se zdravých potravin bohatých na vitamíny a minerály je aktuálnější než kdy dříve.

Superfoods neboli superpotraviny jsou takové potraviny, které byly buď minimálně, nebo zcela nezpracované. Patří sem kokosový olej, semena chia, semínka quinoa, spirulina, bobule goji, chlorella, bobule acai a mnoho dalších. Superpotraviny způsobují velký zájem spotřebitelů především díky jejich příznivému účinku na lidské zdraví, protože obsahují velké množství vitamínů, minerálů, antioxidantů.

Kokosový olej

Obsahuje kyseliny laurovou a kaprylovou a je bohatý na vitamíny E a K, navíc má antimikrobiální vlastnosti. Tento úžasný produkt lze použít při vaření, stejně jako přidávat do zvlhčujících masek na vlasy. Prohlédněte si nabídku zde https://makeup.cz/categorys/22812/

Semena chia

Jsou bohaté na bílkoviny, tuky a sacharidy. Vláknina ve složení je neocenitelným pomocníkem pro trávicí systém. Je také vynikajícím zdrojem linoleových kyselin a vápníku. Příznivci zdravého životního stylu je rádi přidávají do salátů, dezertů a pudinků.

blank

Semínka quinoa

Řadí se k pseudoobilovinám a skládají se z bílkovin a sacharidů. Současně nelze opomenout vysoký obsah vápníku, karotenu, kyseliny listové, železa, vitamínů: C, B2 a B1.

Spirulina

Je to mikroskopická modrozelená řasa. Ve skutečnosti jde o rostlinu, která obsahuje téměř 80% bílkovin. Navíc obsahuje vitamíny skupin A, B, E a C, a také aminokyseliny, hořčík, fosfor a stopové prvky železa a zinku. Stimuluje a posiluje imunitní systém, zlepšuje paměť a snižuje hladinu cholesterolu.

Chlorella je malá zelená mořská řasa, která je svým složením a působením na tělo podobná spirulině. Těžké kovy z těla odstraňuje mnohem lépe, protože obsahuje čtyřikrát více chlorofylu.

Chuť bobule acai

Je podobná malinám a ostružinám. Mají téměř identické složení jako bobule Goji.

Šťáva z mladé pšenice obsahuje hořčík, železo, vápník, draslík, fosfor, enzymy. Pozitivně působí na pokožku a vlasy, odstraňuje toxiny a zlepšuje trávení.

blank

Kakaový olej

Je vynikající zdroj prospěšných Omega-6 a Omega-9 mastných kyselin, přírodních antioxidantů, vitamínů, minerálů, které podporují fungování imunitního systému. Používá se v dezertech, v energetických tyčinkách, jako náhrada rostlinného oleje, stejně jako pro výrobu masek na obličej, vlasy a sprchového oleje.

 

Foto: PX FUEL
Tento článek je reklamním sdělením
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články