Skip to content
reklama

Žárlivý James Patterson Smith: Zavražděná dívka nese známky 150 různých zranění

James Patterson Smith (*1948) je téměř 50letý muž z britského Manchesteru. Má 17letou přítelkyni. Když se pohádají, nastane peklo. Smith ji dlouhé týdny brutálně mučí a nakonec ji utopí v umyvadle. Pak sám zavolá policii a tváří se, že to byla nehoda.

Britští policisté na tento případ dodnes neradi vzpomínají. Taková brutalita, s jakou byla zavražděna Kelly Anne Batesová (1978–1996), je naprosto nevídaná. Na svědomí ji má tehdy téměř 50letý rozvedený James Patterson Smith.

Jeho rodinný život je sice trochu neuspořádaný, ale jinak ho sousedé popisují jako nekuřáka, abstinenta, slušného a nekonfliktního člověka. Nikdo netuší, jakých hrůz je schopen.

Kelly Anne Batesová jako miminko

Bestie v soukromí

Smith má slabost pro mladé slečny a v soukromí sklony k násilnostem. Jeho žena se s ním rozvede v roce 1980, protože ji bije. Smith pak dva roky chodí s 20letou Tinou Watsonovou (*1960), která později vypovídá na policii, že si z ní ty dva roky dělá prakticky fackovacího panáka.

S bitím neustává ani v okamžiku, kdy je s ním těhotná. Watsonová přímo říká: „Nejprve to bylo jenom občas, sem tam lehká rána. Na konci to už bylo ale každý den. Mlátil mě rukou do tváře, tloukl do hlavy popelníkem, kopal mě do nohou a mezi nohy.

“ Když se jednou Smith pokusí Watsonovou utopit, zatímco se koupe ve vaně, mladá žena od něj uteče, a tak si asi zachrání život. Další přítelkyně už takové štěstí nemá.

Tajný vztah

Kelly Anne Batesová je teenagerka, která se se Smithem seznámila v době, kdy jí bylo 14 let. Smith na ní udělá velký dojem a oba se začnou pravidelně vídat. Asi o dva roky později opustí Kelly školu a nastěhuje se ke Smithovi.

Svůj vztah nejprve pečlivě tají před rodiči, protože správně tuší, že by byli velmi ostře proti. Kellyina matka později řekne novinářům: „Když jsem Smitha poprvé viděla, hrůzou se mi postavily vlasy na krku.

Snažila jsem se udělat všechno možné i nemožné, abych Kelly vymluvila, že se s ním chce vídat, ale ona si nedala nijak říci.“

blank
James Smith v mládí

Hrůzný následek hádky

V roce 1995 se Kelly čím dál tím více stahuje z života na veřejnosti. Nechá dokonce i své dobré práce. Smith se ji pokouší zcela izolovat doma, zřejmě ze strachu, aby mu také neutekla. Zároveň se začínají stupňovat jeho násilnické výpady.

Kelly ho ale kryje – když si někdo všimne jejích podlitin, svede to na nehodu. V dubnu 1996 situace eskaluje smrtící hádkou. Co se přesně stane za zavřenými dveřmi Smithova domu, to se pravděpodobně nikdy nikdo nedozví.

Jisté je, že Smith sám 16. dubna 1996 zavolá policii, že se jeho přítelkyni stala nehoda. Když policisté přijdou, nevěří vlastním očím. Její tělo je nestvůrně zmučené, její krev je po všech pokojích v domě a lékaři na těle napočítají na 150 různých zranění.

Smrt jako vysvobození

Podle vyšetřování Smith svou oběť několik týdnů svazuje, škrtí a promyšleně a brutálně mučí. Kelly má na těle popáleniny od žehličky, zlomenou ruku, několik bodných ran od nožů, vidliček a nůžek, rozdrcené prsty, uřezané kusy nosu, uší, rtů a genitálií, částečně skalpované vlasy a další hrozná zranění.

Smith ji dokonce vydloubne obě oči a jako by mu to nestačilo, tak do prázdných očních důlků ještě bodá nožem. Smrt utopením v umyvadle musela pro nebohou dívku přijít jako vysvobození.

Foto: Creative Commons
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Rigatoni se slaninou
tisicereceptu.cz

Rigatoni se slaninou

Těstoviny se špenátem a slaninou...
Château de Brissac: Prochází se středověkým hradem oběť vraždy?
epochalnisvet.cz

Château de Brissac: Prochází se...

Přízrak ženy v zelených šatech, který...
Nejen muži! Zachránila řidičku před jistou smrtí žena v černém?
enigmaplus.cz

Nejen muži! Zachránila řidičku...

Díky populární filmové sérii má většina z nás muže v...
Konečně se na mě usmálo štěstí
skutecnepribehy.cz

Konečně se na mě usmálo štěstí

Když jsem se potkala se...
Pokojovky jako čističky vzduchu? Ne tak docela…
21stoleti.cz

Pokojovky jako čističky...

Pokojové rostliny měly dlouhá léta pověst...
Spisovatelé a nadpřirozeno: Paranormální zážitky slavných autorů překonávající jejich fantazie!
enigmaplus.cz

Spisovatelé a nadpřirozeno:...

Francouzský spisovatel Guy de Maupassant má...
Vánoční svátky s KRO Kitchen
iluxus.cz

Vánoční svátky s KRO Kitchen

Vánoce jsou téměř tady a v KRO Kitchen jsou na...
Heboučké zachumlání
panidomu.cz

Heboučké zachumlání

Deky, plédy, kožešiny, televizní župany – nic není...
Stojí lásce v cestě Třeštíkova manželka?
nasehvezdy.cz

Stojí lásce v cestě...

Svůj vztah s TOMÁŠEM...
Seychely, malý velký ráj
epochanacestach.cz

Seychely, malý velký ráj

Někdy je dobré se zasnít...
Dveře MASTER – co kus to originál
rezidenceonline.cz

Dveře MASTER – co kus to...

Jsou synonymem pro nadčasový minimalistický design, tak...
Vyřeší náhlou krizi stěhováním?
nasehvezdy.cz

Vyřeší náhlou krizi...

Herečka Linda Rybová...