Skip to content
reklama
reklama blank

Žárlivý James Patterson Smith: Zavražděná dívka nese známky 150 různých zranění

blank

James Patterson Smith (*1948) je téměř 50letý muž z britského Manchesteru. Má 17letou přítelkyni. Když se pohádají, nastane peklo. Smith ji dlouhé týdny brutálně mučí a nakonec ji utopí v umyvadle. Pak sám zavolá policii a tváří se, že to byla nehoda.

Britští policisté na tento případ dodnes neradi vzpomínají. Taková brutalita, s jakou byla zavražděna Kelly Anne Batesová (1978–1996), je naprosto nevídaná. Na svědomí ji má tehdy téměř 50letý rozvedený James Patterson Smith.

Jeho rodinný život je sice trochu neuspořádaný, ale jinak ho sousedé popisují jako nekuřáka, abstinenta, slušného a nekonfliktního člověka. Nikdo netuší, jakých hrůz je schopen.

blank
Kelly Anne Batesová jako miminko

Bestie v soukromí

Smith má slabost pro mladé slečny a v soukromí sklony k násilnostem. Jeho žena se s ním rozvede v roce 1980, protože ji bije. Smith pak dva roky chodí s 20letou Tinou Watsonovou (*1960), která později vypovídá na policii, že si z ní ty dva roky dělá prakticky fackovacího panáka.

S bitím neustává ani v okamžiku, kdy je s ním těhotná. Watsonová přímo říká: „Nejprve to bylo jenom občas, sem tam lehká rána. Na konci to už bylo ale každý den. Mlátil mě rukou do tváře, tloukl do hlavy popelníkem, kopal mě do nohou a mezi nohy.

“ Když se jednou Smith pokusí Watsonovou utopit, zatímco se koupe ve vaně, mladá žena od něj uteče, a tak si asi zachrání život. Další přítelkyně už takové štěstí nemá.

Tajný vztah

Kelly Anne Batesová je teenagerka, která se se Smithem seznámila v době, kdy jí bylo 14 let. Smith na ní udělá velký dojem a oba se začnou pravidelně vídat. Asi o dva roky později opustí Kelly školu a nastěhuje se ke Smithovi.

Svůj vztah nejprve pečlivě tají před rodiči, protože správně tuší, že by byli velmi ostře proti. Kellyina matka později řekne novinářům: „Když jsem Smitha poprvé viděla, hrůzou se mi postavily vlasy na krku.

Snažila jsem se udělat všechno možné i nemožné, abych Kelly vymluvila, že se s ním chce vídat, ale ona si nedala nijak říci.“

blank
James Smith v mládí

Hrůzný následek hádky

V roce 1995 se Kelly čím dál tím více stahuje z života na veřejnosti. Nechá dokonce i své dobré práce. Smith se ji pokouší zcela izolovat doma, zřejmě ze strachu, aby mu také neutekla. Zároveň se začínají stupňovat jeho násilnické výpady.

Kelly ho ale kryje – když si někdo všimne jejích podlitin, svede to na nehodu. V dubnu 1996 situace eskaluje smrtící hádkou. Co se přesně stane za zavřenými dveřmi Smithova domu, to se pravděpodobně nikdy nikdo nedozví.

Jisté je, že Smith sám 16. dubna 1996 zavolá policii, že se jeho přítelkyni stala nehoda. Když policisté přijdou, nevěří vlastním očím. Její tělo je nestvůrně zmučené, její krev je po všech pokojích v domě a lékaři na těle napočítají na 150 různých zranění.

Smrt jako vysvobození

Podle vyšetřování Smith svou oběť několik týdnů svazuje, škrtí a promyšleně a brutálně mučí. Kelly má na těle popáleniny od žehličky, zlomenou ruku, několik bodných ran od nožů, vidliček a nůžek, rozdrcené prsty, uřezané kusy nosu, uší, rtů a genitálií, částečně skalpované vlasy a další hrozná zranění.

Smith ji dokonce vydloubne obě oči a jako by mu to nestačilo, tak do prázdných očních důlků ještě bodá nožem. Smrt utopením v umyvadle musela pro nebohou dívku přijít jako vysvobození.

Foto: Creative Commons
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Svět zločinu
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Zeleninová polévka s červenou čočkou a rajčaty
tisicereceptu.cz

Zeleninová polévka s červenou...

Pro zasycení i zahřátí po návratu z mrazivého...
Legendy nebo skutečnost
enigmaplus.cz

Legendy nebo skutečnost

Bermudský trojúhelník, známý také jako Ďáblův...
Věra Čáslavská v Národním muzeu
epochalnisvet.cz

Věra Čáslavská v Národním...

Národní muzeum otevírá výstavu s názvem Věra Čáslavská,...
Šílenství nocí v nemocničním pokoji
skutecnepribehy.cz

Šílenství nocí...

Když mi bylo...
Kotník dokáže zkomplikovat pohyb
panidomu.cz

Kotník dokáže zkomplikovat...

Pohybový aparát: kosti, klouby, svaly a šlachy slouží...
Znal Jules Verne místo, kde je ukrytý templářský poklad?
enigmaplus.cz

Znal Jules Verne místo, kde je...

Díla romanopisce Julese Verna udivují i v moderní...
Chystá se Petruchová Borhyové zničit její kariéru?
nasehvezdy.cz

Chystá se Petruchová Borhyové...

Kdo by to byl řekl,...
Utajila před mužem nevěru?
nasehvezdy.cz

Utajila před mužem nevěru?

JANA ŠVANDOVÁ (74) si...
Osvěžující Chandon Garden Spritz
iluxus.cz

Osvěžující Chandon Garden...

Léto je jako stvořené pro svěží chutě a...
Suchdol nad Lužnicí: Koupání v pískovně
epochanacestach.cz

Suchdol nad Lužnicí: Koupání...

Ve výčtu aktivit, na...
Pozvání do interiérové krajiny
rezidenceonline.cz

Pozvání do interiérové krajiny

Barcelonský byt je ojedinělý útulnými zákoutími,...
Hybridní americká jízda Valkýr
21stoleti.cz

Hybridní americká jízda Valkýr

V severské mytologii jsou Valkýry ženy-dísy, které...