Skip to content

Záhadný svědek Kennedyho vraždy: Tajemná „bábuška“!

Prezident Spojených států míří do Dallasu, kde má nejnižší podporu. Miláček Ameriky věří, že i zdejší obyvatele nakonec získá na svoji stranu. Místo toho schytá kulku. Jediný, kdo má osudný výstřel zaznamenaný, je žena, která ale navždy zmizí.

Že se na Johna Fitzeralda Kennedyho (1917–1963) ženy lepí, to se ví. Osudovou mu možná nakonec není Jackie (1929–1994) nebo Marilyn (1926–1962), nýbrž dáma v šátku. Ta stojí ve špalíru obdivovatelů, když kolem nichž projíždí limuzína s prvním párem USA.

Žena oproti ostatním nemává, natáčí na kameru s velkým zaujetím. Má sice amatérský přístroj, ten lidé spíš používají ke zdokumentování rodinných záběrů. Ale aby někdo filmoval příjezd prezidenta do Dallasu?

Střílí se a ona je v klidu

Záhadná žena stojí na travnaté ploše mezi ulicemi Elm a Main Street, odkud krásně vidí příjezd kolony, průjezd a spatřila by i odjezd. Jak věděla, že si má vybrat toto strategické místo, odkud je dobře vidět?

Jakmile se ozve výstřel, žena ani necukne. Dál natáčí. Až se rozběhne dav, vteřinu se rozhlíží po ostatních, zaklapne kameru. Začne utíkat ve stejném směru jako desítky lidí mířících za domnělým pachatelem.

Postupně se vzdaluje. Naposledy je vidět ve východní části Elm Street.

Prezidentský pár projíždí Dallasem. Nenapadne je, že jim hrozí smrtelné nebezpečí.

Babushka Lady

Najednou ji nezajímá, kdo je vrah, jen co se dostane z centra dění. Na hlavě má uvázaný šátek, typický módní doplněk starších ruských žen, proto se jí začne říkat Babushka Lady. Tajemná dáma je zachycena na několika fotkách, i ji nafilmují kamery.

Ačkoli jsou záběry zveřejněny, tato žena se nikdy neozve. Přitom by se mohla pochlubit úžasným filmovým materiálem. Okamžik výstřelu a zabití prezidenta nemá nafilmovaný totiž nikdo, stane se tak v místě, které není pro novináře atraktivní.

Záběry bezprostředně po útoku mají mizernou kvalitu. Videokamera záhadné ženy může skrývat poklad.

Striptérka si hraje na agentku

Oděv typický pro ruské ženy, to zavání KGB. I když je žena mladší než ruské babičky, mohla se maskovat oděvem, který zná ze své domoviny. Domněnce, že je agentkou KGB, nahrává i její klid. Věděla, že jí nehrozí nebezpečí?

V roce 1970 se ozve striptérka Beverly Oliverová, která tvrdí, že Babushka Lady je ona. Přikráčí s kamerou, na kterou vše údajně natáčela. Problém je, že ten model se v roce 1963 ještě ani nevyráběl.

A tak je Babushka Lady stále záhadnou, Kennedyho osudnou ženou.

Babushka Lady se už nikdy neukázala. Nezlákaly ji ani peníze, ani jistá sláva.

Foto: anothermag.com, wikipedia.org, crfashionnews.com, thedailytelegraph.com, time.com
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Tajemství minulosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články