Skip to content
reklama

Za zavřenými dveřmi: Mark Zuckerberg žije ve stínu magnólií

Je osm hodin ráno. Internetový podnikatel Mark Elliot Zuckerberg (*1984) ještě v posteli sahá po telefonu. Podívá se na svoji sociální síť, odpoví na zprávy. Jsme 50 kilometrů jižně od San Francisca, v kalifornském Palo Altu.

Že právě v tomhle městě sídlí Zuckerbergova sociální síť je asi jasné. Kromě toho tu mají po okolí svá sídla rozesetá ale i Hewlett-Packard, Tesla Motors, Skype, Apple, Google, Pinterest, PayPal, Intel, eBay, nebo třeba Twitter.

Zuckerberg je momentálně se jměním 97 miliard dolarů pátým nejbohatším člověkem světa. Nevadí tomu ani fakt, že oficiálně bere jeden dolar ročně. První muž Facebooku vlastní po celých Spojených státech řadu nemovitostí, chce však bydlet poblíž firemní centrály.

Jeho bydlení se rozkládá na ploše 7400 metrů čtverečních. Žije s manželkou Priscillou Chanovou (*1985) a dvěma dětmi.

Mark Zuckerberg s manželkou Priscillou Chanovou v Praze. Foto: Lukasz Porwol / Creative Commons / CC-BY-2.0

Krásné stromy, to koupím!

Nemovitost pořídí za 50 800 000 dolarů, což tehdy odpovídá 965 200 000 korunám. K dispozici má 15 ložnic a 16 koupelen! Co má na svém panství nejraději? Údajně obdivuje, jak pozemky ohraničují vysoké sekvoje a jinany dvoulaločné neboli gynko biloba.

Vzrostlé stromy jsou údajně jedním z důvodů, proč mu právě tohle bydlení tak učaruje. Zahrada je bohatě osázená magnoliemi, které celá rodina miluje.

blank
Šácholany neboli magnolie miluje celá rodina. Foto: Pixabay
Foto: Pixabay, Creative commons
Právě v prodeji
reklama
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Lifestyle
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články