Skip to content

Vstupte s námi do tajného spolku: Chcete se stát svobodným zednářem?

Mnozí lidé věří, že celý svět ovládá přísně utajovaný spolek svobodných zednářů, jehož členy tvoří vybrané společenské elity. Toužíte mezi ně patřit? Víme, jak na to! Přinášíme exkluzivní návod, který vám může změnit celý život.

Mladý muž se zavázanýma očima stojí před zavřenými dveřmi do lóže, kde už na něj čekají hlavní představitelé tajné společnosti svobodných zednářů. „Vpusťte jej dovnitř,“ rozkáže jeden z nich. Vystrašený mladík je uveden do přepychově zařízené místnosti vymalované modrou barvou. „Můžeš si sundat šátek z očí,“ zaslechne.

Roztřesenými pohyby tak učiní a před sebou spatří velmistra sedícího v luxusním křesle. Podél stěn stojí další členové společenství a pozorují jej. „Jsi připraven stát se jedním z nás?“ chce vědět velmistr. „Ano, to jsem,“ odpoví mladík.

Obrazek 1 - Symbol
Zednářskými symboly jsou písmeno G (jako geometrie), úhelník a kružidlo. Proč se nacházejí na mnoha místech světa?

O co usilují?

Společenství svobodných zednářů patří mezi nejznámější tajné spolky všech dob. Jeho členové údajně tahají za nitky všech významných historických událostí včetně podpisu americké Deklarace nezávislosti (1776) nebo počátku Velké francouzské revoluce (1789–1794).

Činnost spolku se prý začíná psát 24. června roku 1717, kdy v Londýně dojde k založení první Velké lóže. Svobodní zednáři se záhy rozšíří po celém světě. Podle oficiálních vyjádření jim jde o mravní zdokonalování lidstva. Konspirační teoretici to však vidí jinak. Podle nich zednáři ve skutečnosti manipulují světovým děním a jsou neviditelnými hybateli celé řady důležitých událostí. Jde jim totiž údajně jen o moc a nadvládu nad lidstvem.

Obrazek 3 - Loze
Zednáři pořádají tajemné obřady v překrásných lóžích.

Shánějí hledající

Členové svobodných zednářů se dělí do tří skupin: na učedníky, tovaryše a mistry. V každém stadiu se přitom novým členům dostává vědomostí, které jsou veřejnosti údajně nedostupné. Zájemci o přijetí se přezdívá „hrubý kvádr“ a musí být starší 18 let.

Mělo by jít o člověka, který se nespokojuje s tím, co mu nabízí současná konzumní společnost, ale hledá „něco víc“. Většinou je potenciální člen osloven nějakým stávajícím příslušníkem, ale může se prý také přihlásit zcela sám. Všichni svobodní zednáři jsou povinni věřit v tzv. Velkého architekta, který má představovat jakési univerzální božstvo.

Konkrétní náboženství ale není vyžadováno. Jaká tajemství tento tajemný spolek střeží?

Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Nezařazené
Zobrazit více …