Skip to content

VIDEO: Dr. House se léčí hudbou!

Jako doktor House je sice v oblíbeném seriálu geniální, ale nesnesitelně protivný. Jako muzikant je herec Hugh Laurie pohodář s dokonalým citem pro blues a jazz.

O tom, jak vypadá život podle filmového magnáta, jsme již psali. Dnes se zaměříme na to, čím se zabývá slavný herec Hugh Laurie (*1959), když právě neexceluje jako doktor House.

Je mu šest, když ho rodiče přihlásí na lekce klavíru. A dobře dělají. Má totiž neobyčejný hudební talent a postupně přidává další nástroje, takže dnes kromě klavíru a zpěvu zvládá také kytaru, saxofon, bicí a harmoniku.

A v posledních letech jim věnuje víc času než herecké kariéře. Hudba je totiž nejen jeho koníčkem, ale také terapií. Trpí totiž klinickou depresí, jejíž příznaky poprvé pocítil v roce 1996. „Hudba byla tím, co mě drželo.

Pomáhala mi zmírňovat příznaky.“ Je jen otázkou času než své hudební nadání zúročí. V červenci 2010 vydává bluesové album Let Them Talk, na které si ovšem přizve jako podporu řadu velkých jmen počínaje Tomem Jonesem, konče Irmou Thomasovou. O tom, že kritika chválí album po právu, dokazuje v květnu 2011 vystoupením na Cheltenhamském jazzovém festivalu. Od skončení seriálu Dr. House v roce 2012 se pak hudbě věnuje naplno. Druhé album Didn’t It Rain, zvládne už bez podpory slavných jmen a jeho úspěch je možná ještě větší.

Zejména když ho podpoří mimořádně úspěšnou koncertní šnůrou. Její součástí jsou také dva koncerty v Praze, oba zcela vyprodané.

Foto: http://smarttalks.co
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Zajímavosti
Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články