Skip to content

Vědci doplnili Hitlerovy soukromé filmy zvukem!

Britští a američtí vědci pomocí nejnovějších technologií doplnili k filmům, které byly natočeny v Hitlerově soukromí, zvukovou stopu.

Kameru, která führerovo soukromí zachytila, držela v ruce jeho milenka a pozdější manželka Eva Braunová. Většina natočených snímků pochází z Hitlerova horského sídla v Berghofu.

Hitler s bavorskými děvčaty. Snímek vznikl pro potřeby vydání propagandistických pohlednic.

Vědci před časem použili špičkové technologie k odezírání mluveného slova ze rtů. A co se z filmů tak můžeme dozvědět?

Interiér usedlosti na Berghofu.

Hitler si zde mimo jiné dobírá své nejbližší spolupracovníky. Heinrichu Himmlerovi například vyčítá jeho vášeň k amatérské astrologii. Himmler byl posedlý mysticismem a mimo jiné věřil, že v Tibetu lze najít stopy po vyspělé árijské civilizaci.

Hitler na Berghofu s veliteli Luftwaffe.

K Hermanu Göringovi si Hitler nebral servítky: “Pozoroval jsem ho přes stůl a pochopil jsem pravdivost úsloví, že prasata se požírají navzájem.” Dále zde Hitler žertuje s Evou Braunovou, proč že prý natáčí starého muže a vyznává se z lásky k filmu a ke svému oblíbenému animovanému hrdinovi myšákovi Mickeyovi.

Na Berghof Hitler jezdil už od roku 1928.

Führer i jeho hosté si zde stěžují kolik práce jim válka přináší. Hlavní architekt holocaustu Heinrich Himmler si v době, kdy osvětimské pece pracovaly na plný výkon, naříká, že rozjel tolik projektů a nestačí je stíhat.

Ze snímků i ze zvukové stopy je patrné, že zatímco téměř celý svět krvácel, tvůrci této katastrofy mívali často rozvernou náladu.

Foto: Pinterest, politicalirish, britlink, placesjournal
Právě v prodeji
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky Historie
Zobrazit více …